پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

هیپرترمی بدخیم

هیپرترمی بدخیم یک سندروم آتوزومال غالب با میزان بروز و نفوذ بسیار متغیری بوده که در اثر نقص حاد و شدید متابولیسم کلسیم داخل سلول های عضلانی به وجود می آید و معمولا متعاقب تجویز برخی از داروها ( 70% موارد پس از تجویز هالوتان و سوکسینیل کولین ) و گاهی دراثر استرس شدید (نظیر فعالیت شدید، هیجانات و هیپوکسی )، عفونت های ویروسی و لنفوم رخ می دهد.

 مشخصه اصلی این بیماری انقباضات شدید و پیوسته یا متناوب عضلات اسکلتی اســت که خود این امر منجر به افزایش درجه حرارت مرکزی بدن، رابدومیولیز، نارسایی کلیه، هیپرکالمی و اختــلالات قلبی و عروقی می شــود. لذا در موقع بروز بیماری، بسیار شبیه گرمازدگی می باشــد، با این تفاوت که عوارض و تابلــوی بالینی بیماری به مراتب شدیدتر و بدتر از گرمازدکی بوده و حتی با درمان مناســب در 30% موارد و بدون درمان تا 70% موارد به مرگ می انجامد .تشنج و DIC در مراحل استقرار یافته و کلاسیک بیماری تقریبا جز ثابت بیماری خواهند بود.

آنچه در این بیماری از اهمیت بســیار زیادی برخوردار اســت تشــخیص و درمان سریع در مراحل اولیه و قبل از افزایش درجه حرارت مرکزی بدن می باشــد. برای ایــن منظور دو علامت نسبتا خوب وجود دارد که عبارتند از انقباض عضله ماضعفه ( Masster ) و افزایش میزان Co2 باقیمانده در ریه پس از ( End tidal Co2 ) .وجود این دو علامت خصوصــا در صورت وجود ســابقه خانوادگی مثبت بایستی به منزله هیپرترمی بدخیم تلقی شود و هرچه زودتر درمان را شروع نمود.

نشانه ها :
علایم این بیماری در بســیاری از جهات شــبیه گرمازدگی اســت با این تفاوت که در هیپرترمی بدخیم عوارض شایع تر و شدیدتر بوده و هم چنین درصد 50 تا 70 درصد افراد مستعد به این بیماری، مقدار کراتین کیناز سرم به وضــوح افزایش می یابد.

علائم معمــول هایپرترمي به علت افزایش کاتابولیسم است که باعث ایجاد درجه حرارت بسیار بالا، افزایش ضربان قلب و تنفس، افزایش تولید دي اکسید کربن یا افزایش مصرف اکسیژن، اسیدوز، سفت شــدن عضلات و رابدومیولیز مي شود. علائم معمولا در عرض یک ساعت پس از در معرض قرار گرفتن با داروی مسبب بروز مي کند حتی در مواقع نادر ممکن است چند ساعت بعد رخ دهد .

هیپرترمی-بدخیم1

تشخیص :
در طول یک حمله از نخستین نشانه ها، افزایش در تجمع end-tital دي اکســید کربن ( با وجــود افزایش تنفس در دقیقه )، تاکي کاردی و سفت شدن عضلات مي باشد. برخلاف نامش، بالا رفتن دمای بدن اغلب از نشانه های دیررس است. سایر نشــانه ها ممکن است شامل اســیدوز، تاکي پنه (در یــک تنفس خود به خودي بیمار) و افزایش پتاســیم خون باشــد. افزایش دماي بدن که باید در هر بیمار که بیهوشــی عمومی را بیش از 20 دقیقه متحمل مي شود اندازه گیري گردد.

هیپرترمــی بر اســاس عملیــات کلینیکــی تشــخیص داده می شــود امــا چندین تحقیق بــه صورت عمومی انجام گرفته است. این تحقیقات شــامل تست خون اســت که می تواند نشــان دهنده ســطح کراتین کینــاز، افزایش پتاسیم ، افزایش فسفات ( که سبب کاهش کلسیم می گردد ) و  اگر مشخص شود، افزایش میوگلوبین باشد که نشــان دهنده صدمه به سلول هاي عضلاني است. اســیدوز متابولیک و اسیدوز تنفسي ( افزایش حالت اسیدي خون ) ممکن اســت هر دو رخ دهد . جدا شدن رابدومیولیز ممکن است باعث نارسایی حاد کلیوی  شود بنابراین عمل کرد کلیه به صورت عمومی و متعدد بررســی مي شود . بیماران هم چنین ممکن است دچار آریتمی قلبی ( PVCs ) شوند که به افزایش سطح پتاسیم آزاد شده از ماهیچه ها در طول دوره مربوط می شود .

هیپرترمی-بدخیم2

تدابیر درمانی :
کلیه اقدامات درمانی مربوط به گرمازدگی، برحسب مورد به اجرا گذاشته شود .
اساس درمان هیپرترمی بدخیم، از بین بردن انقباضات عضلانی به وسیله دانترولن است :
پیش آگهی و ملاحضات در صورت شــروع درمان ســریع و بــه موقع با دانترولــن پیش آگهی خوب خواهــد بود در غیر این صورت میزان مرگ ومیر به 70% و بیشــتر نیز خواهد رسید .

هیپرترمی-بدخیم3

پیشگیری :
در گذشــته اســتفاده از دانترولــن بــراي بیمــاران مســتعد هیپرترمی که تحــت بیهوشــی عمومي قــرار مــي گرفتند بــه عنــوان پیشــگیري کننده ، توصیــه مي شــد . با این حــال چند مطالعه در ایــن باره اثبات کــرد که ایمنی بیهوشــی عمومــی در این بیمــاران در غیــاب دانترولن پیشــگیری کننده نیز ایجاد مي شود.

پس از بررسی های متمادی استفاده سوال برانگیز دانترولن پیشگیری کننده در برابر اثرات مضر احتمالی ( شامل تهوع ، استفراع ، ضعف عضلانی و تاخیر در طول عمل عوامل غیر دپلاریزان مسدود کننده نوروماسکولار ) متخصصان را بر آن داشت تا از آن قبل از بیهوشی در افراد مستعد هیپرترمی استفاده نکنند . بیهوشی براي بیماران مستعد به هیپرترمی مستلزم اجتباب از عوامل محرک ( تمام عوامل بیهوش کننده فرار و سوکسینیل کولین ) مي باشد
نظرات کاربران
 • 0
  سلام.ممنون از توضیحات مفید و موثرتون👌
  میشه لطف کنید بفرمایید این هیپرترمی در کدوم حیوون به این صورت است؟
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی