پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

وقتی جهل ما دامن گربه را می‌گیرد

 وقتی جهل ما دامن گربه را می‌گیرد
وقتی جهل ما دامن گربه را می‌گیرد

دانش - وقتی جهل ما دامن گربه را می‌گیرد

دكتر هومن ملوك‌پور*:فكر نمی‌كنم هیچ ملتی همچون ما ایرانیان تا این حد مظهر افراط و تفریط باشند. گاه آنقدر فریفته می‌شویم كه به هزار رشته می‌آویزیم، گاه آنقدر تنفر كه به جرقه‌ای! گاه آنقدر سفید، گاه اینقدر سیاه. گاهی از سوراخ سوزنی رد می‌شویم و گاهی از دولنگه در باز ریموت‌دار هم...!
چند روز پیش در یكی از روزنامه‌های صبح، مقاله‌ای در مورد مضرات نگهداری گربه با عنوان «گربه‌ها و اگزما»، نظرم را جلب كرد. ابتدا فكر كردم مطلب طنز است و صفحه سرگرمی! ولی وقتی دقت كردم دیدم نه، در صفحه سلامت است و كاملا جدی. هرچه بیشتر می‌خواندم بیشتر نمی‌فهمیدم كه چرا باید روزنامه وزینی از این دست كه بسیار پرمخاطب هم هست مطالبی اینچنین را بدون هیچ بازبینی به طبع برساند و علنا به شعور خواننده‌اش توهین كند.
در این مقاله سعی در پاسخگویی به آن نوشته را ندارم كه نه‌تنها از لحاظ علمی كه از لحاظ انشایی هم در حدی نیست كه بتوان آن را یك نوشته قابل پاسخگویی به حساب آورد، اما از آنجا كه این‌گونه «نوشته‌های زرد» در روزنامه‌های پر تیراژ، گزك به دست دشمنان این موجودات بی‌زبان، كه متاسفانه تعدادشان هم كم نیست، می‌دهد تا با جرات بیشتری در امر آزار و از بین بردن این موجودات بیگناه بكوشند، لذا كمی با هم آن مقاله را بررسی می‌كنیم تا موجب تنویر اذهان خصوصی! و كمی هم انبساط خاطر شود.
1- در ابتدای مقاله، نام نویسنده آن تنها «خانم دكتر...» ذكر شده بود، بدون اینكه توضیحی داشته باشد كه دكترای ایشان در چه زمینه‌ای است. اگر ایشان دكترای پزشكی دارند تخصصشان چیست؟ اگرنه، دكترایشان در چه زمینه‌ای است؛ صنایع‌دستی، اقتصاد، اصلاح نباتات؟ البته اصولا عادت داریم در این زمانه، آدم‌هایی با تخصص‌های متفاوت را در جایگاه‌های بی‌ربط ببینیم. مثلا در برنامه‌ای كه در مركز مستند‌سازی سیما علیه نگهداری از حیوانات خانگی ساخته شده بود و اتفاقا از صحبت‌های من هم در آن برنامه سوءاستفاده شده بود، فردی كه به عنوان دكتر متخصص عفونی معرفی شده بود، بعد‌ها كاشف به عمل آمد كه مهندس مكانیك است!
2- در شروع مطلب از بی‌وفایی گربه گفتند كه «با گربه همسایه فرار می‌كند و گربه‌ها حتی به سلامتی ما آدم‌ها هم وفا نمی‌كنند!.» ایشان مسلما نمی‌دانستند كه آزاد شدن تخمك در گربه‌ها همانند خرگوش و شتر، تنها پس از جفت‌گیری رخ می‌دهد و این حیوانات، تا جفت‌گیری نكنند دردهای وحشتناك شكمی و اسپاسم را برای آنها به همراه دارد و برای همین است كه گاهی در نیمه‌های شب صدای مرنوی گربه‌ها را می‌شنویم كه از سر درد، نه بی‌وفایی، به دنبال جفتشان می‌گردند. مسلما گربه‌ها و حتی شترها! در این امر مقصر نیستند و این به واسطه تدبیری است كه پروردگار در نهادشان نهاده؛ و اما در مورد اصطلاح نوین و نشاط‌آور «وفاداری به سلامت» كه من بعد از خواندنش فاتحه‌ای برای آرامش روح مرحوم دهخدا فرستادم، نفهمیدم یعنی چه؟ گربه، یا اصولا هر موجود دیگری حتی آدمی، چه التزامی به سلامتی ما می‌تواند داشته باشد؟ یعنی مثلا اگر من به واسطه سرماخوردگی باعث ابتلای همسرم به آن شوم، آیا شوهر بی‌وفا و خیانت‌كاری محسوب می‌شوم؟!
3- توضیح داده بودند كه «اگزما، بیماری است ژنتیكی و ژن خاصی(كه اتفاقا نام ژن را هم اشتباه نوشته بودند!) مسوول بروز این عارضه پوستی است ولی هنوز عامل دقیق این بیماری مشخص نشده». تا اینجا مشكلی نیست، مشكل از اینجا شروع می‌شود كه ذكر می‌كنند «دانشمندان در دانشگاه داندی در تحقیقی مفصل به این نتیجه رسیده‌اند كه تماس با گربه علائم بیماری را از 2 برابر به 4 برابر می‌رساند و البته چون تعداد افراد آزمایش شده كم بوده، روی نتیجه آن نمی‌توان استناد كرد!» اولا اگر در اینترنت بگردید، این دانشگاه را در 1000 دانشگاه اول جهان نخواهید یافت، ثانیا خودشان گفتند این بیماری اصولا عامل ژنتیكی دارد و تماس با گربه شاید كمی شدت آن را بیشتر كند كه تازه به خاطر كم بودن افراد، این مطالعه اصلا قابل استناد هم نیست! این درست مثل این می‌ماند كه من به گرده گیاهان حساسیت داشته باشم و بنشینم مقاله‌ای بنویسم از بی‌وفایی گیاهان به سلامتی‌ام و از سازمان زیبا‌سازی شهرداری بخواهم نسل گیاهان را به این واسطه از سیمای شهر بكنند!
4- در جای دیگر، از بیماری توكسوپلاسموز گفتند كه «موجب سقط در زنان باردار می‌شود ولی برای افراد عادی تنها یك تب خفیف به همراه دارد (ذكر هم نكردند كه فردی كه یك بار در معرض قرار می‌گیرد علیه این بیماری مصون می‌شود) و همچنین با دلسوزی فراوان توضیح دادند كه این بیماری از طریق خوردن مدفوع گربه و تماس با خاك آلوده، آنهم 3 تا 5 روز ماندن مدفوع در محیط، عارض می‌شود.» یعنی اینكه مراحل زیر باید طی شود تا این بیماری حادث شود: 1/ شما گربه داشته باشید، 2/ گربه شما آلوده به انگل توكسوپلاسما گوندی باشد، 3/ گربه داخل منزل مدفوع كند، 4/ شما مدفوع گربه را تا 5 روز از محیط زندگی خارج نكنید، 5/ خودتان یا خانمی در منزل باردار باشد و حتما در 3 ماه اول بارداری نیز باشد(زیرا بعد از آن زمان خطری برای مادر و جنین ندارد)، 6/ فرد مورد نظر مقداری از مدفوع 5 روز مانده گربه را بخورد. بعد از طی تمام این مراحل شما می‌توانید تا چند روز صبر بفرمایید تا ببینید كه شاید علائم بیماری در شما نمایان شود. البته ایشان فكر اینجا را هم كرده بودند و از خانم‌های محترم باردار درخواست كرده بودند، «به خاطر آلوده بودن احتمالی خاك، باغبانی نكنند و بیل هم نزنند!» من كه در ابتدا گفتم كه فكر كردم مطلب ایشان طنز است!
5- این بیماری را كه نام كاملش «توكسوپلاسموزیس» است، از سر قرابتی كه احتمالا با آن حس می‌كردند در چند جا «توكسو» ذكر كرده بودند كه مرا به یاد پسر خاله‌ام فریدون انداخت كه بی‌هیچ دلیل علمی! گاهی «فری» صدایش می‌كنیم!
6- در اواخر نوشته‌شان گفته بودند «اگزما و توكسوپلاسموز تنها بیماری‌هایی نیست كه گربه‌ را بدنام می‌كند. بسیاری از.....» می‌خواستم جلوی این نوشته تنها یك «بدون شرح» بگذارم اما دلم نیامد. من واقعا نمی‌فهمم داشتن بیماری برای یك گربه (كه آن هم برمی‌گردد به نگهداری غلط ما آدم‌ها و عدم‌توجه به بهداشت گربه‌مان) چه بی‌آبرویی می‌آورد و كلا اگر اگزما و توكسو! برای گربه‌ها بی‌آبرویی است، ابتلا به بیماری‌هایی از قبیل سوزاك و سیفلیس و ایدز در ما آدم‌ها چه حكمی دارد؟ طبق آماری كه خودشان در مطلبشان آوردند از هر یك میلیون نفر تنها 8 نفر به این بیماری از طریق گربه مبتلا می‌شوند، آن هم در كشوری چون بریتانیا با 12 میلیون قلاده گربه شناسنامه‌دار!.
تمام اینها را گفتم، ولی بد نیست نویسنده آن مقاله، این نكته را هم بداند كه من و دیگر همكاران دامپزشكم هر روز با حیوانات بیمار و آلوده در تماس هستیم تا درد و آلام آنها را كاهش دهیم و خوشبختانه هر كدامشان را كه می‌بینم یا از حالشان جویا می‌شوم، در تمام این سال‌ها كه كار می‌كنیم، اگر هم درگیر بیماری مشتركی شده‌اند، سالم و قبراق، فارغ از این مقولات خرافه گونه به كار خود می‌پردازند و ابایی هم از این مسائل ندارند و تنها می‌خواهند كه اگر كسی باری از شانه‌هایشان برنمی‌دارد، باری بر آن ننهد.
كاش ایشان كمی بیشتر می‌اندیشید تا ببیند در كشوری كه روزانه هزاران نفر فقط بر اثر تصادفات رانندگی می‌میرند و معلول می‌شوند، در كشوری كه پر است از گزارش بیماری‌های كشنده و خطرناك چون ایدز، وبا و... آیا پرداختن به بیماری‌های مشترك انسان و گربه كه تنها موجب افزودن خرافات به ذهن عوام جامعه می‌شود، سود دیگری هم دارد؟كاش می‌دانستند كه خطر انتقال بیماری از گربه به انسان به مراتب كمتر و كم خطر‌تر از انتقال آن از انسانی همچون خودمان به انسانی دیگر است.
*جراح و دامپزشک داخلی

w

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)