پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند. ◄ مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند.
    مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند. مجسمه سگ Steampunk ساخته شده توسط BrightDoxies از رزین و پوشیده شده با نقره، مس و طلای قدیمی.
 • کیف حمل لاک پشتی ◄ کیف حمل لاک پشتی
    کیف دستی غیر معمول و خلاقانه ساخته شده از چرم مصنوعی که شبیه لاک پشت های قهوه ای و سبز زیتونی واقعی است. کیف لاک پشتی از KrukruStudio دارای بسته شدن زیپ و 2 دسته است.
 • کیسه خواب متاپاد ◄ کیسه خواب متاپاد
    کیسه خواب خلاقانه ای طراحی شده است که شبیه موجودی سبز رنگ Metapod از جهان پوکمون است. کیسه خواب Metapod با بسته شدن زیپ از نایلون و پلی استر.
 • صندلی برای گربه ها ◄ صندلی برای گربه ها
    صندلی استراحت چند منظوره که برای انسان ها و گربه هایشان طراحی شده است دارای تونلی نرم برای بالا رفتن گربه است. صندلی استراحت گربه "Sharing Joy" طراحی شده توسط Zhe Gao و Youjin Song از تونل لوله ای پوشیده شده با پارچه و قاب فولادی ساخته شده است.
 • حیوانات چوبی ◄ حیوانات چوبی
    مجسمه های چوبی اصلی حیوانات وحشی قدرتمند دارای بخش های شفاف شفاف ساخته شده از رزین اپوکسی هستند. مجسمه‌های چوبی و رزینی کرگدن، خرس، نهنگ و قو که توسط بازیکن حرفه‌ای بیسبال، بلیک مک فارلند، ساخته شده است. قطعات چوب انتخاب شده با گالن های رزین اپوکسی ترکیب شده است.
 • مبلی با شکل ستون فقرات ◄ مبلی با شکل ستون فقرات
    مبلمان قابل تنظیم الهام گرفته از ستون فقرات انسان که از چوب های چوبی به هم پیوسته ساخته شده اند را می توان به راحتی به اشکال و طرح های مختلف تبدیل کرد. مبلمان نوآورانه SPYNDI به افراد این امکان را می دهد که صندلی های منحصر به فرد خود را با اتصال تک تک چوب ها به یکدیگر، چرخش 180 درجه برای تغییر انحنا و قفل کردن در جای خود ایجاد کنند.
 • میز قهوه همراه گربه ها ◄ میز قهوه همراه گربه ها
    میز قهوه مدرن دارای خانه گربه کروی شکل با الهام از ایگلو است که برای گرم و راحت نگه داشتن حیوان خانگی مورد علاقه شما ساخته شده است. میز قهوه خانه گربه ای "Igloo" طراحی شده توسط Joao Teixeira را می توان درست در کنار تخت شما یا در اتاق نشیمن قرار داد. تخت ساخته شده از پلاستیک برای تمیز کردن آسان.
 • لیوانی شبیه هشت پا ◄ لیوانی شبیه هشت پا
    لیوان تیکی سرامیکی که برای نوشیدن کوکتل طراحی شده و به شکل اختاپوس سبز رنگی است که روی جمجمه انسان قرار گرفته است. لیوان هشت پا تیکی Cthulhu دست ساز از چینی توسط KachaktanoMugs
 • نان هایی شبیه حیوانات ◄ نان هایی شبیه حیوانات
    نان خوشمزه ای که به شکلی شبیه گربه ها، سگ ها و سایر حیوانات شایان ستایش است. حیوانات نان خوراکی تازه پخته شده طراحی شده توسط Lou Lou P’s Delights.
 • ترکیبی میوه ها و حیوانات ◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
    دستکاری های خلاقانه عکس توسط عکاس آمریکایی سارا دی ریمر. حیوانات مختلف با میوه ها و سبزیجات مختلف ترکیب شدند.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29184    |     صفحه 1 از 2919
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

Irish Water Spaniel

Irish Water Spaniel
بطور کلی آیریش واتر اسپانیل در زمینه پاشیدن آب بعد از اردکها و ماهی که روپایی میزند، در رتبه بعدی قرار دارد. درسگهای نژاد آیریش واتر اسپانیل همه چیز با یک حس سرگرم کننده همراه است. در ایرلند او بعنوان سگ شکاری آبی پرورش یافته است، امروز او نژادی نادر است، اما همراهان خوبی برای صاحبان فعال و با تجربه سگها هستند، بخصوص اگر در نزدیکی آب زندگی کنند.

 
آمار حیاتی نژاد آیریش واتر اسپانیل |Irish Water Spaniel 
دسته بندی نژاد: سگهای ورزشی

قد: ۵۳ تا ۶۱ سانتی متر

وزن: ۲۰ تا ۳۰ کیلوگرم

طول عمر: ۱۰ تا ۱۲ سال

 
نکات برجسته نژاد آیریش واتر اسپانیل | Irish Water Spaniel
آنها میتوانند واکنش تهدید کننده زندگی در برابر داروهای سولفا، ایورمکتین و واکسن بخصوص جزء لیپتوسپیروس ها داشته باشند.
این نژادی است که احتمالا در نگاه اول برای صاحب سگ مناسب نمی آید، زیرا او میتواند لجباز باشد و او یک سگ متفکر مستقل است.
آیریش واتر اسپانیل بدلیل داشتن انرژی زیاد نیاز به فعالیتهای روزانه دارد.
برای تنها گذاشتن آنها با حیوانات خانگی کوچکتر به همه اسپنیل واترها نمی توان اعتماد کرد.
اجتماعی شدن – قرار گرفتن در معرض برخورد با افراد مختلف، مکانها، مناظر، صداها و تجارب گوناگون – در سالهای اولیه سن ضروری است.
برای داشتن یک توله سگ سالم، هرگز از پرورش دهندگان نامعتبر یا فروشگاههایی که حیوانات خانگی میفروشند خریداری نکنید. بدنبال پرورش دهنده ای باشید که تمامی آزمایشات مربوط به سگها را در زمینه بیماریهای ژنتیکی انجام داده باشد و سگهایی که مزاج سالم داشته باشند.
 
وزن و اندازه نژاد آیریش واتر اسپانیل | Irish Water Spaniel
وزن در نرها: (۲۵-۳۰) کیلوگرم، وزن در ماده ها: (۲۰-۲۷) کیلوگرم.

قد در نرها: (۵۶-۶۱) سانتی متر، قد در ماده ها: (۵۳-۵۸) سانتی متر.

 
شخصیت نژاد آیریش واتر اسپانیل | Irish Water Spaniel
طبق غریزه ذاتی اسپنیل، IWS هوشیار و کنجکاو است. برخلاف بسیار از اسپنیلها او ممکن است در مقابل غریبه ها گوشه گیر شود، هرچند که او هرگز نباید خجالتی یا تهاجمی بشود. آنها بسیار تربیت شدنی هستند، متفکران مستقلی هستند که تمام تلاش خود را میکنند تا بهترین روش را از صاحب خوب دریافت کنند. این موضوع بخصوص در مورد نرهای جوان صادق است. به همین دلیل آنها گزینه مناسبی برای کسانی که بار اولشان است که صاحب سگی میشوند نیستند، زیرا آنها نمی توانند درک و راهنماییهای مناسب و معقولانه ای نسبت به نیازهای سگ داشته باشند.

خلق و خوی سگ تحت تاثیر عواملی مانند وراثت، آموزش و اجتماعی شدن شکل میگیرد. سگی با خلق و خوی خوب و مزاج سالم کنجکاو و بازیگوش است.

همیشه ازاینکه یکی از والدین (معمولا هم مادر زیرا در دسترس است) خوی و خصلت خوبی دارد مطمئن شوید تا بتوانید توله سگی را انتخاب کنید که با آن احساس راحتی میکنید. مواجه و برخورد با دیگر بستگان سگ به شما کمک مفیدی خواهد کرد برای اینکه بتوانید بفهمید زمانی که توله سگتان رشد کرد از لحاظ خلق وخو چه جور سگی خواهد شد.

مانندهر سگی این نژاد هم نیاز دارند که خیلی زود روابط اجتماعی را شروع کنند، آنها باید زمانی که هنوز کوچک هستند با افراد گوناگون، صداها، مناظر و تجارت مختلفی مواجه شوند. این روند به شما این اطمینان را میدهد که سگتان به سمت تبدیل شدن به یک سگ همراه و اهل گردش رشد می کند.

ثبت نام کردن او در کلاسهای مخصوص به سگها شروع بسیار خوبی است. دعوت از بازدیدکنندگان بطور منظم، بردن او به پارکهای شلوغ، فروشگاهها و مکانهایی که اجازه ورود سگ را میدهند، دیدار با همسایگان در اوقات فراغت باعث می شود که مهارتهای اجتماعی او صیقل داده شود.

 
مشکلات و سلامتی نژاد آیریش واتر اسپانیل | Irish Water Spaniel
آیریش واتر اسپانیل عموما سگهای سالمی هستند؛ اما مثل تمام نژادها آنها هم مستعد ابتلا به برخی از بیماریها هستند. ممکن است که همه آیریش واتر اسپانیل همه این بیماریها را نگیرند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید مهم است که نسبت به آنها آگاهی داشته باشید.

اگرشما یک توله سگ خریدید پرورش دهنده ای را پیدا کنید که گواهی عدم سوء پیشینه سلامت برای هردو پدر و مادر توله سگ را به شما نشان دهد. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت ثابت میکند که یک سگ برای یک بیماری خاص آزمایش شده است.

دیسپلازی مفصل ران: یک بیماری وراثتی است که در آن استخوان ران به خوبی به مفصل ران متصل نمی شود. بعضی از سگهای مبتلا به این بیماری ممکن است در ناحیه لگن، یک پا یا هردو پای عقب دچار درد شوند؛ اما در عین حال ممکن است که شما متوجه هیچ گونه ناراحتی در یک سگ مبتلا به دیسپلازی ران نشوید. باتوجه به سن سگ ممکن است دچار ورم مفاصل شود. غربالگری اشعه X برای دیسپلازی ران توسط بنیاد ارتوپدی حیوانات یا برنامه بهبود ران دانشگاه پنسیلوانیا pennHIP انجام میشود. اگر شما در حال خرید توله سگ هستید حتما از پرورش دهنده آن سوال کنید که آیا آزمایشات مربوط به این بیماری برروی پدر و مادر آن سگ انجام شده است یا خیر و از عاری بودن هرگونه مشکلی مطمئن شوید. دیسپلازی ران یک بیماری وراثتی است اما ممکن است تحت عوامل محیطی مانند رژیم غذایی پرکالری یا صدمات وارده بر اثر پریدن و افتادن برروی سطوح نیز ایجاد شده باشد.
آب مروارید: کدورت در عدسی چشم است که باعث کوری میشود. سگ مبتلا دارای یک ظاهر ابری است. این یک بیماری وراثتی است که با بالا رفتن سن رخ میدهد. آب مروارید توسط عمل جراحی درمان میشود.
دیسپلازی فولیکولی: یک گروه از سندروم است که باعث ریزش مو و تغییر در کیفیت پوشش سگ میشود که رایج است. ریزش مو در این نژاد ممکن است برای بار اول در سن ۲ تا ۴ سالگی در قسمت پشت بروز کند و به آرامی بسیاری از تنه را در پیش بگیرد. تغییر پوشش پیش رونده و دائمی است ولی اثر کمی بر سلامت سگ دارد.
کم کاری تیروئید: این بیماری در صورت کمبود هورمون تولید شده از غده تیروئید ایجاد میشود. علامت خفیف این، بیماری ناباروری است. علائم بیشتر این بیماری، چاقی، کندی روانی، بی حالی، افتادگی پلکها، سطح پائین انرژی و چرخه حرارت نامنظم است. پوست سگ زمخت و زبر و شکننده میشود و شروع به ریختن میکند. درحالیکه پوست سیاه و زمخت میشود. این مشکل را میتوان با جایگزین کردن مصرف روزانه تیروئید در طول تمام عمر تحت درمان قرار داد. به این ترتیب سگ مبتلا زندگی کامل و خوشحالی را خواهد داشت.
آلرژی: آلرژیها بیماریهای شایعی در بین سگها هستند. آلرژی به مواد غذایی، که طی فرآیند حذف برخی از مواد غذایی از رژیم غذایی سگ درمان میشود. آلرژیهای تماسی، ناشی از واکنش به یک ماده یا چیزی که بدن سگ با آن در تماس است؛ مانند :ملافه، پودر کک، شامپو سگ و دیگر مواد شیمیایی که با از بین بردن علت بروز آلرژی این بیماری هم درمان میشود. آلرژی استنشاقی، که ناشی از استنشاق کردن ذرات داخل هوا مانند: گرده گیاهان، گرد و خاک و کپک می باشد. داروی مناسب برای آلرژی استنشاقی بستگی به شدت آلرژی دارد.
آنتروپیون: این نقص، معمولا در شش ماهگی بروز میکند، در آن پلک بسمت داخل چشم پیچ میخورد و باعث تحریک و زخم شدن کره چشم میشود. ممکن است یک یا هردو چشم مبتلا شوند. اگر متوجه شدید که IWS چشمش را میخاراند، ممکن است به آنتروپیون مبتلا شده باشد. این بیماری را بشرطی که سگ به سن بلوغ رسیده باشد میتوان با جراحی درمان کرد.
پارونیشیا: علت این وضعیت به خوبی شناخته نشده است. این مشکل در ناخن پای سگ رخ میدهد، سگهای مبتلا پاهای خود را میجوند. این مشکل میتواند در سگهایی که ناخنهایشان را بطور منظم کوتاه میکردند هم پیش بیاید. هسته داخلی ناخن شست پا حساس شده و ممکن است با باکتری یا قارچ دچار عفونت شود و بد بو شود. حتی بدون وجود عفونت این بیماری پیشروی خواهد کرد. درنهایت پوسته بیرونی ناخن می افتد. ممکن است یک یا چند انگشت تحت تاثیر قرار گیرند. برای جلوگیری از درد و رنج درمان لازم است. برخی از صاحبان با حذف آلرژیهای غذایی به نتایج رضایت بخشی رسیده اند. صاحبان دیگر انگشتان پا را قطع کرده اند.
دیستیچیاسیز: این وضعیت جزئی زمانی رخ میدهد که یک ردیف اضافی مژه (بعنوان دیستیچیا هم شناخته شده است) در غدد چربی چشم سگ رشد کند و تا بیرون لبه پلک امتداد پیدا کند. این امر موجب تحریک چشم شده و ممکن است سگ دچار دوبینی شود و چشم خود را بمالد. با انجماد توسط نیتروژن جامد مژه های اضافی را حذف میکنند. این نوعی عمل جراحی است که با بیهوشی کامل انجام میشود.
مگاازافاگوس: اعتقاد بر این است که این بیماری هم یک بیماری مادرزادی است وهم در سگهای بالغ روی میدهد که در آن مری گشاد میشود. این وضعیت از حمل ونقل مواد غذایی توسط مری جلوگیری میکند و از تنفس در طول بلع جلوگیری میکند. سگهای مبتلا به این بیماری اغلب غذایی را که به معده نرسیده است را برمیگردانند. این یک استفراغ قوی نیست اما از یک نارسایی منفعل که غذا از دهان سگ بیرون می افتد هم بیشتر است. این بیماری توسط آسیب دیدن عصبهای مری ایجاد میشود که در توله سگها ممکن است در طول رشد بهبود پیدا کند. این بیماری در بزرگسالان معمولا توسط بیماریهای دیگری که باعث آسیب عصبی میشوند بوجود می آید. این بیماری را میتوان با دارو و رژیم غذایی درمان کرد. اما مدیریت آن مشکل است و همیشه هم نتایج خوبی ندارد.
صرع: این اختلال باعث تشنج شدید یا خفیف میشود. صرع ممکن است ارثی باشد. تشنج ممکن است براثر حوادثی مانند اختلالات متابولیکی، بیماریهای عفونی مغز، تومورها، قرار گرفتن در معرض سموم یا صدمات شدید وارده، ایجاد شود. علت آن ممکن است ناشناخته (مراجعه شود به صرع بعنوان ایدیویاتیک) باشد. تشنج ممکن است با رفتاری غیر معمول و ترسناک همراه باشد. پیش آگهی دراز مدت از سگ مبتلا به صرع بسیار خوب است. صرع را میتوان با دارو کنترل کرد، اما درمان ندارد. سگ مبتلا با یک مدیریت مناسب میتواند زندگی کامل و سالمی داشته باشد. اگر سگ شما مبتلا به این بیماری است باید تحت نظر دامپزشک باشد.
حساسیت به واکسیناسیون: گزارشهایی وجود دارد مبنی بر اینکه سگهای اسپنیل واتر ایرلندی معمولا به واکسن حساسیت دارند. نشانه های آن معمولا شامل کهیر، تورم صورت، درد و بی حالی است. اگر سگی به این عارضه مبتلا باشد عوارضش ممکن است بیشتر باشد یا اینکه بمیرد، هرچند بسیار نادر است. IWS را چند ساعت بعد از واکسیناسیون به دقت نگاه کنید و اگر متوجه هر چیز غیر معمولی شدید با دامپزشک تماس بگیرید.
حسیاست دارویی: برخی از نژاد ها از جمله اسپنیل واتر ایرلندی به بعضی از داروها، مانند داروهای ضد انگلی و آنتی بیوتیکها حاسیست نشان میدهند. علائم این حساسیت شامل لرزش، افسردگی، تشنج، عدم تعادل، کما و حتی مرگ است. از دامپزشک خود سوال کنید و با داروهایی که اثرات منفی بر روی اسپنیل واتر ایرلندی دارند آشنا شوید.
 
مراقبت از نژاد ایریش واتر اسپانیل | Irish Water Spaniel
آیریش واتر اسپانیل یک نژاد شکاری با انرژی و استقامت زیادی است که به یک حیاط برای بازی و سروصدا احتیاج دارد و برای زندگی آپارتمانی مناسب نیست. او روزانه به حداقل یک ساعت دویدن، پیاده روی طولانی، گردش یا بازیهای شدید مثل بازیابی یک توپ در حیاط نیاز دارد . اگر شما یک استخر دارید و یا اینکه به دریاچه دسترسی داشته باشید، شنا کردن راه خوبی برای ورزش کردن اوست. مثل یک بچه به او چشم بدوزید و مطمئن شوید که میداند چطور خودش را از استخر بیرون بیاورد.

توله سگ نیازهای ورزشی مختلفی دارد.سن ۸ هفتگی تا ۴ ماهگی بردن توله سگ به محل نگهداری سگها یک یا ۲ بار در هفته بعلاوه ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بازی در حیاط صبحها و عصرها راه بسیار خوبی برای ورزش، آموزش و اجتماعی شدن است. سن ۴ تا ۶ ماهگی  کلاسهای مطیع سازی هفتگی و روزانه نیم مایل پیاده روی بعلاوه زمانی برای بازی کردن در حیاط نیازهای اورا در این سن تامین میکند.

سن ۶ ماهگی تا ۱ سالگی انجام بازیهای واکشی با یک توپ یا بازی فریزبی به مدت ۴۰ دقیقه در صبحهای خنک وشبها نه در طول روز که هوا گرم است. پیاده روی را تا مسافت یک مایل ونیم ادامه دهید. بالاتر از ۱ سالگی  توله سگ آیریش واتر اسپانیل میتواند با حفظ فاصله کمتر از یک مایل همراه شما بدود. البته باید مکررا در طول مسیر به او استراحت بدهید. همزمان با اینکه او رشد میکند و بالغ میشود می توانید فاصله خودتان با او و همچنین زمان دویدن را افزایش دهید. این ورزشهای منظم می تواند به رشد استخوانها و مفاصل و حفاظت از آنها کمک کند.

آیریش واتر اسپانیل به خوبی با مردم کار میکنند، اما ممکن است تفکری مستقل از ذهن صاحب خود داشته باشند. با استفاده از روشهای تقویت مثبت مانند پاداش و ستایش آموزشی قاطع داشته باشید.

 
تغذیه نژاد آیریش واتر اسپانیل | Irish Water Spaniel
میزان توصیه شده روزانه: ۱.۵ تا ۲.۵ پیمانه غذای خشک با کیفیت که به دو وعده غذایی تقسیم شده باشد.

اگر مطمئن نیستید که اضافه وزن دارد او را با چشم و دستتان آزماش کنید. اول نگاه کردن به او. شما باید قادر باشید کمر او را ببینید. سپس دست خود را بر پشتش و شستها را در امتداد ستون فقرات قرار دهید با انگشتها رو به پائین بکشید شما باید بدون وارد کردن فشار زیاد قادر به لمس دنده ها باشید. اگر نتوانستید او نیاز به کم کردن غذا و افزایش دادن فعالیتش دارد.

توجه: مقدار غذایی که سگ بالغ شما میخورد بستگی به اندازه سن، ساختار، سوخت وساز و سطع فعالیتهای او دارد. سگها هم مثل انسانها شخصیتهای حقیقی هستند ونیاز های غذایی همه آنها مثل هم نیست کیفیت غذای سگ نیز متفاوت است. شما بهتر است غذای مغذی تری به سگ بدهید تااینکه ظرف غذای او را چندین بار پر کنید.

 
آراستن نژاد آیریش واتر اسپانیل | Irish Water Spaniel
آیریش واتر اسپانیل یک پوشش دو لایه دارد – یه لایه در بالا و یک لایه در زیر پوشش – که با حلقه هایی باریک در پشت، اطراف و عقب پوشیده شده است. در زیر دنده ها موهای بلندتری وجود دارد و در پاها موها فری و موجدار هستند. موی روی گلو کوتاه و صاف به شکل یک V است. بدن موجدارش با پوشش صاف روی صورت، گلو، انگشتان پا و دم در تضاد است. صحبت از دم شد، این یک ویژگی خاص از این نژاد است. در ریشه یعنی جایی که به بدن وصل میشود وسیع و در نوک بشکل مخروط است. با موهای صاف و کوتاه پوشیده شده است.

آیریش واتر اسپانیل همیشه به رنگ جگری خالص است، که به قرمز تیره مایل به قهوه ای توصیف میشود. شما هیچگونه لکه های سفیدی به جز سفیدی که علتش سن باشد را برروی بدن او نمیبینید.

آیریش واتر اسپانیل ریزش موی کمی دارند، اما برای سلامتی و حفظ پوشش آنها و جلوگیری از در هم پیچیده شدن موهایشان باید دو تا سه بار در هفته آنها را برس بزنید. برس زدن منظم نه تنها روغن پوست را به سراسر بدن پخش میکند بلکه آشغالهای روی پوست را هم پاک میکند. این نژاد بدلیل آویزان بودن گوش مستعد ابتلا به عفونت گوش هستند. بعبارت دیگر آنهایی که فلاپی گوش آویزان دارند باید گوششان مرطوب نگه داشته شود، محیط گرم زمینه مناسبی برای پرورش باکتری است. بعد از هر بار شنا گوش را تمیز و خشک کنید.

دندانهایش را ۲ تا ۳ بار در هفته مسواک بزنید تا از تجمع جرم و باکتری در داخل دهان جلوگیری کنید. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماریهای لثه و بوی بد دهان بهتر است.

اگر قادر به شنیدن صدای ناخنهایش برروی زمین هستید، آنها را کوتاه کنید. یک بار یا ۲ بار در ماه کافی است. این کار از صدمه خوردن شما زمانی که او با اشتیاق برای خوشامد گویی به سمتتان می آید جلوگیری میکند.

نظافت را از زمانی که یک توله است شروع کنید. سگها در مورد پاهایشان حساس هستند، پنجه ها را بطور مرتب بررسی کنید.

همانطور که شما سگ را آراسته و نظافت میکنید او را از لحاظ زخم، خارش یا علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس یا التهاب بر روی پوست، بینی، دهان و چشم بررسی کنید، که قرمزی یا هیچ گونه ترحشی نداشته باشد.

 
میزان سازگاری نژاد آیریش واتر اسپانیل | Irish Water Spaniel با کودکان و حیوانات خانگی دیگر
آیریش واتر اسپانیل اگر با بچه ها بزرگ شده باشند بهترین عملکرد را با آنها دارند. زود اجتماعی شدن – قرار گرفتن در معرض افراد مختلف، اماکن، مناظر، صداها و شرایط مختلف به آنها کمک میکند. همواره به روابط بین آنها نظارت داشته باشید و هیچگاه آنها را با هم تنها نگذارید تا از گاز گرفتن و کشیدن دم و گوش از سوی هردویشان جلوگیری کرده باشید. به کودکان یاد دهید زمان غذا خوردن سگ به او نزدیک نشوند و دست به غذایش نزنند. هرگز سگ را با کودک تنها نگذارید.

اسپنیل واترها میانه خوبی با حیوانات خانگی دیگری که در سنین پایین با آنها آشنا شوند دارند. در غیر اینصورت باید برروی آنها با دقت نظارت داشته باشید. آنها سگهای شکاری هستند و ممکن است حیوانات کوچک مانند پرندگان را به چشم طعمه ببینند. مراقب پرندگان خانگی تان باشید. برخی از سگها میتوانند در زمان توله بودنشان یاد بگیرند که چگونه با آنها رفتار کنند، اما در مورد همه سگها اینطور نیست . ممکن است که نیاز باشد همیشه آنها را دور از هم نگه دارید.

 
محل نگهداری نژاد آیریش واتر اسپانیل | Irish Water Spaniel
این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.
محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند.
◄ کیف حمل لاک پشتی
◄ کیسه خواب متاپاد
◄ صندلی برای گربه ها
◄ حیوانات چوبی
◄ مبلی با شکل ستون فقرات
◄ میز قهوه همراه گربه ها
◄ لیوانی شبیه هشت پا
◄ نان هایی شبیه حیوانات
◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
◄ انسان ها با سر حیوانات
◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
◄ راه پله ای برای سگ ها
◄ پله هایی برای گربه ها
◄ تخت خواب برای گربه ها
◄ کیف حمل سگ خلاقانه
◄ پنجره گنبدی شفاف
◄ چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه
◄ چای کیسه ای زیبا و خلاقانه
◄ جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED
◄ بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند
◄ بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان
◄ یه مقدار حای خواب خوشگل بینید برای سگ ها
◄ ای مک برای گربه ها
◄ تخت خواب کلاسیک برای سگ
◄ حای خواب سک ها برای انسان ها
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
بعدی 1 قبلی

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند.
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle