پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • جانوران برگ ◄ جانوران برگ
    هنرمند ژاپنی باکو مائدا مجسمه های شکننده ای از حیوانات و موجودات زیبا از برگ های ریخته شده می سازد. "جانوران برگ" عجیب و غریب از برگ های افتاده ماگنولیا اوبواتا ساخته شده اند.
 • سگ ها وقتی غذا میخوان ◄ سگ ها وقتی غذا میخوان
    مجموعه عکس های خلاقانه سگ های شایان ستایش را در فرآیند گرفتن غذا نشان می دهد. پروژه Dogs Catching Treats توسط عکاس آلمانی Christian Vieler.
 • پرتره های باورنکردنی از سگ ها ◄ پرتره های باورنکردنی از سگ ها
    مجموعه ای از عکس های تیم فلاچ پرتره های باورنکردنی از سگ های شایان ستایش را نشان می دهد. عکاس با استعداد توانست شخصیت هر سگ را به تصویر بکشد. از حیوانات بدون قلاده و برچسب عکس گرفته شد. برای دیدن این تصاویر به صورت چاپی، کتاب Tim Flach’s Dogs را خریداری کنید.
 • عینک های اسکی پلاریزه ◄ عینک های اسکی پلاریزه
    عینک های اسکی پلاریزه و عینک آفتابی طراحی شده برای سگ ها از چشمان حیوان خانگی شما در برابر آفتاب، شن، برف و آب شور محافظت می کند. عینک آفتابی سگ BoatwithDogs خنک به نظر می رسد و از چشم سگ در برابر اشعه های مضر UV محافظت می کند. عینک ها دارای بند های قابل تنظیم هستند تا به راحتی روی سگ شما قرار بگیرند، و می توانید قاب ها / لنزهای مختلفی را برای سفارشی کردن آنها خریداری کنید. چه کسی می گوید فقط انسان ها می توانند عینک آفتابی را تکان دهند؟ برای دوست پشمالوی خود یک جفت سگ تهیه کنید و تماشا کنید که سرشان را می چرخانند!
 • حمل حیوانات خانگی خلاقانه ◄ حمل حیوانات خانگی خلاقانه
    حمل حیوانات خانگی خلاقانه و خلاقانه طراحی شده توسط Shannon Beach به شما این امکان را می دهد که به راحتی سگ خود را حمل کنید. حمل سگ Puppoose دارای 4 بند قابل تنظیم، بالشتک گردن برای راحتی شما و بند امنیتی است که ایمنی حیوان خانگی شما را تضمین می کند.
 • راه پله برای سگ ◄ راه پله برای سگ
    پلکان خلاقانه طراحی شده توسط 07Beach برای خانه مسکونی در ویتنام. دارای مجموعه ای اضافی از پله های کوچکتر است که به طور خاص برای سگ ها طراحی شده اند. خانه مدرن همچنین مجهز به در و پنجره های حیوان خانگی است.
 • راغ شب دنج با بدنه نرم و گوش های خرگوش ◄ راغ شب دنج با بدنه نرم و گوش های خرگوش
    چراغ شب دنج با بدنه نرم و گوش های خرگوش بامزه که می توان تا کرد و به عنوان یک آویز کاربردی برای لامپ استفاده کرد. لامپ به شکل اسم حیوان دست اموز طراحی شده توسط MUID. برای روشن کردن لامپ کافی است به آرامی روی آن ضربه بزنید. گوش‌های تاشو آویزان کردن لامپ را در هر کجا که به آن نیاز دارید آسان می‌کند و پاهای خرگوش به عنوان یک نگهدارنده گوشی مناسب می‌شوند. چراغ اسم حیوان دست اموز چیزی بیش از یک چراغ شب است - این یک قطعه نمایشی بازیگوش و کاربردی است که شخصیت را به هر اتاقی می آورد.
 • پرتره های خلاقانه حیوانات ◄ پرتره های خلاقانه حیوانات
    پرتره های خلاقانه حیوانات که از گلبرگ های گل به دقت چیده شده اند. مجموعه ای از گل آرایی زیبا توسط هنرمند با استعداد Raku Inoue.
 • حیواناتی با ظاهر واقعی از چوب ◄ حیواناتی با ظاهر واقعی از چوب
    سرگئی بابکوف، هنرمند روسی، حیواناتی با ظاهر واقعی از چوب می سازد. مجسمه‌های چوبی دقیق ساعت‌ها طول می‌کشد تا تکمیل شوند و در نهایت شبیه پرندگان، جوندگان و سایر حیوانات واقعی می‌شوند.
 • تصاویر خلاقانه و سورئال حیوانات ◄ تصاویر خلاقانه و سورئال حیوانات
    مجموعه ای از تصاویر خلاقانه و سورئال حیوانات را نشان می دهد که در حال انجام حرکات یوگای پیچ خورده هستند. آثار هنری خلاقانه حیوانات وحشی توسط هنرمند پاریسی برونو پونتیرولی.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29237    |     صفحه 1 از 2924
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

Irish Wolfhound

Irish Wolfhound
نژاد سگ آیریش ولفهاند در اصل در جنگها برای کشیدن ارابه های مردان بدون اسب مورد استفاده بوده است. او همچنین گوزن، گراز و گرگ هم شکار میکرده است. امروزه این سگ به عنوان همدم و همراهی برای خانواده سازگار شده و در اطاعت، ردیابی و فریب در حال پیشرفت است.

 
آمار حیاتی نژاد آیریش ولفهاند | Irish Wolfhound
دسته بندی نژاد: سگهای شکاری

قد: ۸۱ تا ۸۹ سانتی متر

وزن: ۵۲ تا ۸۲ کیلوگرم

طول عمر: ۶ تا ۸ سال

 
نکات برجسته نژاد ایریش ولفهاند | Irish Wolfhound
آیریش ولفهاند برای زندگی آپارتمانی توصیه نمی شود. اگرچه آنها سطح انرژی پایینی در داخل خانه دارند، اما به فضایی برای فعالیت و پله هم نداشته باشد نیاز دارند.
آیریش ولفهاند به حداقل ۴۰ دقیقه فعالیت روزانه نیازدارد که بهتر است این فعالیتها در خانه ای با یک حیاط بزرگ محصور انجام شود.
برای اینکه آیریش ولفهاند را از تعقیب طعمه های کوچک اطرافش دور نگه دارید به یک حیاط محصور نیاز است. آنها را نباید در حیاطی با نرده های الکترونیکی زیرزمینی نگه دارید. تمایل شدید آنها به تعقیب و گریز آنقدر زیاد است که شوک لحظه ای بر رویشان تاثیری نمی گذارد.
آیریش ولفهاند سگ آرامی است که معمولا با همه همراه میشود. زود اجتماعی شدن و آموزش او را در برابر سگهای دیگر بخشنده و نسبت به گربه های داخل خانه بردبار میکند. او گربه های بیرون از خانه و حیوانات دیگر را به چشم شکار می بیند.
اگر شما بدنبال نژادی با طول عمر بالا هستید، آیریش ولفهاند برای شما مناسب نیست. او معمولا بین ۶ تا ۸ سال عمر دارد و اندازه های بزرگ این نژاد مستعد ابتلا به مشکلات بهداشتی زیادی هستند.
آیریش ولفهاند سگ نگهبان خوبی نیست اگرچه که اندازه آن میتواند عامل بازدارنده ای برای مزاحمان باشد.
آیریش ولفهاند ریزش موی متوسطی دارد و هر یک هفته یا دو هفته یکبار به برس زدن نیاز دارد. اگر میخواهید او را برای رقابتهای حلقه آماده کنید باید اجازه دهید موهایش بلندتر باشد.
آیریش ولفهاند را در زمان پیاده روی با قلاده ببندید تا از تعقیب حیوانات و اشیاء در حال حرکت، مانند ماشین کنترلی جلوگیری کنید.
آیریش ولفهاند یک اسب کوچک نیست و بچه ها نباید سوارش شوند، مهم نیست چقدر کوچک. مفاصل او تحمل فشار را ندارند. برای کشیدی سبد یا وسایل نقلیه دیگر هم ساخته نشده است.
آیریش ولفهاند ها زمانی که همراه صاحبانشان باشد رشد میکنند. آنها برای بیرون از خانه مناسب نیستند، اگرچه که از بازی کردن در بیرون از خانه لذت میبرند.
برای داشتن یک توله سگ سالم، هرگز از پرورش دهندگان نامعتبر یا فروشگاههایی که حیوانات خانگی میفروشند خریداری نکنید. بدنبال پرورش دهنده ای باشید که تمامی آزمایشات مربوط به سگها را در زمینه بیماریهای ژنتیکی انجام داده باشد و سگهایی که مزاج سالم داشته باشند.
 
وزن و اندازه نژاد آیریش ولفهاند | Irish Wolfhound
وزن در نرها: (۶۴-۶۸) کیلوگرم، وزن در ماده ها: (۵۲-۶۴) کیلوگرم.

قد در نرها: (۸۶-۸۹) سانتی متر، قد در ماده ها: (۸۱-۸۶) سانتی متر.

 
شخصیت نژاد آیریش ولفهاند | Irish Wolfhound
سگ ایریش ولف هاند هوشمند و مهربان است که تمایل زیادی به همراهی با انسان دارد. با خانواده اش آرام، با وقار و علاقه مند است. او بسیار حساس است و برای آموزشش باید از روشهای تقویت مثبت مانند ستایش و پاداش مواد غذایی استفاده کنید. استفاده از کلمات خشن و تنبیه بدنی باعث افسردگی و گوشه گیری در آنها میشود.

زمانی که وظایف یک سگ نگهبان را انجام میدهند، هشدار میدهند ولی مشکوک نمی شوند. در بدن آنها استخوان تهاجمی وجود ندارد، بنابراین برای سگ نگهبان گزینه ضعیفی هستند.

خلق و خوی سگ تحت تاثیر عواملی مانند وراثت، آموزش و اجتماعی شدن شکل میگیرد. سگی با خلق و خوی خوب و مزاج سالم کنجکاو و بازیگوش است.

همیشه ازاینکه یکی از والدین (معمولا هم مادر زیرا در دسترس است) خوی و خصلت خوبی دارد مطمئن شوید تا بتوانید توله سگی را انتخاب کنید که با آن احساس راحتی میکنید. مواجه و برخورد با دیگر بستگان سگ به شما کمک مفیدی خواهد کرد برای اینکه بتوانید بفهمید زمانی که توله سگتان رشد کرد از لحاظ خلق وخو چه جور سگی خواهد شد.

مانندهر سگی این نژاد هم نیاز دارند که خیلی زود روابط اجتماعی را شروع کنند، آنها باید زمانی که هنوز کوچک هستند با افراد گوناگون، صداها، مناظر و تجارت مختلفی مواجه شوند. این روند به شما این اطمینان را میدهد که سگتان به سمت تبدیل شدن به یک سگ همراه و اهل گردش رشد می کند.

ثبت نام کردن او در کلاسهای مخصوص به سگها شروع بسیار خوبی است. دعوت از بازدیدکنندگان بطور منظم، بردن او به پارکهای شلوغ، فروشگاهها و مکانهایی که اجازه ورود سگ را میدهند، دیدار با همسایگان در اوقات فراغت باعث می شود که مهارتهای اجتماعی او صیقل داده شود.

 
مشکلات و سلامتی نژاد آیریش ولفهاند | Irish Wolfhound
آیریش ولفهاندها عموما سگهای سالمی هستند؛ اما مثل تمام نژادها آنها هم مستعد ابتلا به برخی از بیماریها هستند. ممکن است که همه آیریش ولفهاندها همه این بیماریها را نگیرند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید مهم است که نسبت به آنها آگاهی داشته باشید.

اگرشما یک توله سگ خریدید پرورش دهنده ای را پیدا کنید که گواهی عدم سوء پیشینه سلامت برای هردو پدر و مادر توله سگ را به شما نشان دهد. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت ثابت میکند که یک سگ برای یک بیماری خاص آزمایش شده است.

حساسیت به داروهای بیهوشی: آیریش ولفهاند به داروهای بیهوشی و برخی داروهای دیگر حساسیت دارند و اگر دوز مشخص و منظمی از آنها مصرف نشود ممکن است منجربه مرگ سگ شود. این حساسیت احتمالا به درصد چربی کم بدن این نژاد نسبت به نژادهای دیگر مربوط میشود. یک دوز معمولی برای سگی به اندازه آیریش ولفهاند بیشتر از چربی کم بدن اوست. دامپزشکی را انتخاب کنید با این حساسیت آشنایی داشته باشد.

دیسپلازی مفصل ران: یک بیماری وراثتی است که در آن استخوان ران به خوبی به مفصل ران متصل نمی شود. بعضی از سگهای مبتلا به این بیماری ممکن است در ناحیه لگن، یک پا یا هردو پای عقب دچار درد شوند؛ اما در عین حال ممکن است که شما متوجه هیچ گونه ناراحتی در یک سگ مبتلا به دیسپلازی ران نشوید. باتوجه به سن سگ ممکن است دچار ورم مفاصل شود. غربالگری اشعه X برای دیسپلازی ران توسط بنیاد ارتوپدی حیوانات یا برنامه بهبود ران دانشگاه پنسیلوانیا pennHIP انجام میشود. اگر شما در حال خرید توله سگ هستید حتما از پرورش دهنده آن سوال کنید که آیا آزمایشات مربوط به این بیماری برروی پدر و مادر آن سگ انجام شده است یا خیر و از عاری بودن هرگونه مشکلی مطمئن شوید. دیسپلازی ران یک بیماری وراثتی است اما ممکن است تحت عوامل محیطی مانند رژیم غذایی پرکالری یا صدمات وارده بر اثر پریدن و افتادن برروی سطوح نیز ایجاد شده باشد.
دیسپلازی آرنج: یک بیماری ارثی شایع در بین سگهای بزرگ است. تصور میشود که این بیماری به مقاومت رشد سه استخوانی که آرنج سگ را تشکیل میدهند ربط داشته باشد، که باعث سستی مفاصل میشود. این بیماری به لنگیدن همراه با درد منجر میشود.دامپزشک شما ممکن است عمل جراحی، کنترل وزن و یا استفاده از داروهای ضد التهابی برای کنترل درد را پیشنهاد دهد.
شنت کبدی: یک جریان خوب غیر طبیعی بین کبد و بدن است. این یک مشکل است، چرا که کار کبد زدودن سموم از بدن، سوخت و ساز مواد مغذی و از بین بردن مواد مخدر است. علائم آن میتواند شامل اختلالات عصبی رفتاری، عدم اشتها، هیپوگلسیمی (کاهش قند خون)، مسائل متناوب دستگاه گوارش، مشکلات ادراری، عدم تحمل دارو و توقف رشد باشد که البته به اینها هم محدود نمی شود. علائم معمولا قبل از دو سالگی بروز میکنند. جراحی اصلاحی و یک رژیم غذایی خاص میتواند کمک مفیدی باشد.
نارسایی قلبی: سگهای این نژاد مستعد ابتلا به بیماریهای قلبی هستند، در درجه اول کاردیومیوتاپی اتساعی باعث نارسایی قلبی میشود. کاردیومیوتاپی اتساعی زمانی رخ میدهد که عضله قلب خیلی نازک میشود و دیگر قادر نیست به طور معمولی منقبض شود.
از آنجائیکه قلب مجبور میشود سخت تر کارکند، بزرگ میشود. سگی با این بیماری ضربان قلب نا منظمی دارد و علائم نارسایی قلبی از جمله ضعف، از دست دادن اشتها، کاهش وزن، افسردگی، غش، مشکلات تنفسی، تک سرفه و شکم بزرگ را نشان میدهد. هیچ درمانی ندارد، اما رژیم غذایی و دارو برای مدتی میتواند کمک کند.
آمبولیک میوپاتی فیبرو کاتیلاگیوس: این وضعیت زمانی رخ میدهد که قطعه از مواد غضروفی مانع تامین کردن خون نخاع توسط عروق خونی میشود، که منجر به فلج نسبی یا کامل پاهای عقبی میشود. این وضعیت معمولا سگهای بین ۳ تا ۶ سال را تحت تاثیر قرار میدهد و ممکن است در طول انجام هرگونه فعالیتی رخ بدهد. اما برخی از سگها با گذشت زمان ممکن است بهبود پیدا کنند. بعضی از سگها میتوانند به زندگیشان ادامه دهند ولی بعضی هم ممکن است بطور کامل فلج شوند. اگر توانبخشی فیزیکی هم کمکی به آنها نکرد، کشتن از سر ترحم محبت آمیز ترین گزینه است.
استئوکوندرسیس کوندریت: این وضعیت ارتوپدی، ناشی از رشد نامناسب غضروف در مفاصل است، که معمولا در آرنج اتفاق می افتد، اما در شانه هم دیده شده است. باعث یک سفتی دردناک میشود و تا جایی پیش میرود که سگ قادر به خم کردن آرنج خود نباشد. این بیماری را میتوان خیلی زود در سن ۴ تا ۹ ماهگی سگ تشخیص داد. بالا رفتن از رشد از میزان فرمول شد و غذاهایی با پروتئین بالا ممکن است به پیشرفت این بیماری کمک کنند.
استئو سارکوم: بطور کلی بر روی نژادهای بزرگ و غول پیکر تاثیر می گذارد، استئو سارکوم سرطان تهاجمی استخوان است. اولین نشانه آن لنگیدن سگ است، اگر علت این لنگیدن سرطان باشد نیاز به اشعه ایکس است. استئوسارکوم شدید معمولا با قطع عضو و شیمی درمانی درمان میشود که در این حالت سگ میتواند ۹ ماه یا دو سال یا بیشتر زندگی کند. خوشبختانه سگها به خوبی می توانند خود را با زندگی بر روی سه پا وقف دهند و از عوارض شیمی درمانی درانسانها مانند تهوع و ریزش مو رنج نمی برند.
پیشرو شبکیه آتروفی PRA: یک اختلال دژنراتیو چشم است. نابینایی ناشی از این بیماری یک فرآیند آهسته ناشی از، ازدست دادن گیرنده های نوری در پشت چشم است. قبل از بروز نشانه های کوری این بیماری قابل تشخیص است. خوشبختانه سگها میتوانند با استفاده از حواس دیگرشان نابینایی را جبران کنند.پرورش دهنده معتبر باید سالانه تاییدیه سلامت چشم را از متخصص چشم دامپزشک دریافت کند.
اتساع یا پیچ خوردگی معده (نفخ): یک بیماری تهدید کننده برای زندگی است که بر روی سگهای بزرگ تاثیر می گذارد، به خصوص آنها ئیکه یک وعده غذایی حجیم در روز می خورند، سریع غذا می خورند، مقادیرزیادی آب را با سرعت می نوشند یا وبعد از غذا خوردن جست و خیز و فعالیت می کنند. زمانی که معده از گاز و هوا پر میشود نفخ صورت میگیرد و سپس پیچ می خورد. سگ قادر به آروغ زدن یا استفراغ کردن نیست و نمی تواند از شر هوای اضافی معده اش خلاص شود و مانع از رسیدن خون به قلب میشود. سگ دچار افت فشار خون وشوک میشود. بدون فوریتهای پزشکی سگ می میرد. اگر سگ شما یک شکم متسع دارد یا آب دهانش بیش از حد سرازیر است و یا اینکه بدون تهوع اوق میزند مشکوک به این بیماری است. او همچنین ممکن است بی قرار، افسرده، بی حال، ضعیف شود و تپش قلب نیز داشته باشد. اگر شما متوجه این علائم شدید سریعا به دامپزشک مراجعه کنید.
 
مراقبت از نژاد آیریش ولفهاند | Irish Wolfhound
با وجود اندازه بزرگش، آیریش ولفهاند یک سگ خانگی است. او دوست دارد که با افراد خانواده در داخل خانه ای آرام باشد. بهتر است در خانه هایی باشند که پله ندارد، پایین رفتن از پله ها ممکن است به مفاصل آسیب بزند.

دسترسی به یک حیاط محصور امن، جایی که بتواند بدود را برایش فراهم کنید تا خوشحال باشد. برای این نژاد حصار به منظور جلوگیری کردن از تعقیب حیوانات دیگر لازم است. حصار الکترونیکی زیر زمینی برای آنها مناسب نیست. زیرا غریزه تعقیب و گریز آنها به قدری قوی است که بر یک شوک زودگذر غلبه میکند.

سگهای آیریش فولهاند بالغ نیاز دارند که هرروز دو بار هر بار به مدت ۲۰ دقیقه در جایی که بتوانند آزادانه بدوند بازی کنند. آنها از پیاده روی به خوبی لذت میبرند. برای پیشگیری از پیچ خوردگی معده یا نفخ از انجام هرگونه فعالیتی یک ساعت قبل از غذا و دو ساعت بعد از غذا خوردن جلوگیری کنید.

توله سگها نیاز دارند که آزادانه در یک حیاط امن محصور بازی کنند، اما دویدنهای آنان را به چند دقیقه محدود کنید. تا زمانی که حداقل ۶ ماهه نشده اند، نباید زیاد پیاده روی کنند. با یک پیاده روی کوتاه که بیشتر از ۵ دقیقه طول نکشد شروع کنید و تا در طی یک دوره سه ماهه به مسافت یک مایل برسید. آنها نباید به مسافت بیشتر از ۲ مایل برسند، تا زمانیکه یک ساله شوند.

این برنامه ورزشی منظم و تدریجی را ادامه دهید تا زمانیکه به سن ۱۸ تا ۲۴ ماهگی برسد. نژادهای غول پیکر مستعد ابتلا به مشکلات مفصلی هستند ورزش بیش از حد در دوران رشد میتواند به مفاصل آنها آسیب وارد کند.

پیاده روی همراه با قلاده برای این نژاد یک ضرورت است. آنها سگهای شکاری هستند و زمانی که شما غافل شوید حیوانات دیگر را شکار میکنند. آنها شکار را تعقیب میکنند و براحتی میتوانند صدمه بزنند یا اینکه آنها را بکشند.

او یک سگ هوشمند و تربیت شدنی است. از تکنیکهای تقویت مثبت مانند ستایش و پاداش برای آموزش استفاده کنید.

 
تغذیه نژاد آیریش ولف هاند | Irish Wolfhound
میزان توصیه شده روزانه: ۴ تا ۸ پیمانه غذای خشک با کیفیت که به دو وعده غذایی تقسیم شده باشد.

توجه: مقدار غذایی که سگ بالغ شما میخورد بستگی به اندازه سن، ساختار، سوخت وساز و سطع فعالیتهای او دارد. سگها هم مثل انسانها شخصیتهای حقیقی هستند ونیاز های غذایی همه آنها مثل هم نیست کیفیت غذای سگ نیز متفاوت است. شما بهتر است غذای مغذی تری به سگ بدهید تااینکه ظرف غذای او را چندین بار پر کنید.

سگ خود را بوسیله اندازه گیری مواد غذایی و غذا دادن دو بار درروز به جای ترک غذا در تمام وقت در وضعیت جسمی خوبی قرار دهید. اگر مطمئن نیستید که اضافه وزن دارد او را با چشم و دستتان آزماش کنید. اول نگاه کردن به او. شما باید قادر باشید کمر او را ببینید. سپس دست خود را بر پشتش و شستها را در امتداد ستون فقرات قرار دهید با انگشتها رو به پائین بکشید شما باید بدون وارد کردن فشار زیاد قادر به لمس دنده ها باشید. اگر نتوانستید او نیاز به کم کردن غذا و افزایش دادن فعالیتش دارد.

 
آراستن نژاد آیریش ولفهاند | Irish Wolfhound
پوشش آیریش ولفهاند سخت و خشن است. موی روی چشمها و زیر فکش بلند و نازک است. یک ولفهاند ایرلندی بعنوان حیوان خانگی ممکن است که پوششی بلندتر و نرمتر داشته باشد، اما این موضوع برروی او بعنوان یک همدم و همراه تاثیری ندارد. رنگ پوشش او خاکستری، راه راه، قرمز، سیاه، سفید یا حنایی است.

آیریش ولفهاند بطور مداوم در طول سال ریزش مو دارد. برس زدن هفتگی کمک میکند تا پوششی سالم داشته باشد. در سال به بیش از یک یا دو بار حمام احتیاج پیدا نمیکند، مگراینکه بوی بدی بدهد.

برای اینکه پوشش او شست و رفته به نظر برسد باید دل و جرات داشته باشید وبه آرامی موی اضافی روی گوشها را با انگشت شصت وسبابه بکنید و از قیچی و چاقو برای مرتب کردن موی پاها و گردن استفاده کنید. بیش از حد کوتاه نکنید؛ آیریش ولفهاند باید کمی یال داشته باشد.

دندانهایش را ۲ تا ۳ بار در هفته مسواک بزنید تا از تجمع جرم و باکتری در داخل دهان جلوگیری کنید. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماریهای لثه و بوی بد دهان بهتر است.

اگر قادر به شنیدن صدای ناخنهایش برروی زمین هستید، آنها را کوتاه کنید. یک بار یا ۲ بار در ماه کافی است. ناخنهای سگ به رگهای خونی متصل هستند و ممکن است اگر بیش از حد کوتاه کنید خونریزی کند – و ممکن است سگ برای دفعات بعدی با شما همکاری نکند. بنابراین اگر شما تابحال این کار را تجربه نکرده اید بهتر است از دامپزشک یا یک آرایشگر کمک بگیرید.

گوش را باید هر هفته برای قرمزی یا بوی بد که از علائم عفونت هستند بررسی کنید. گوش سگ را با یک تکه پنبه مرطوب و ملایم با PH متعادل برای جلوگیری از عفونت گوش تمیز کنید. هرگز چیزی را به داخل کانال گوش فرو نکنید؛ فقط گوش خارجی را تمیز کنید.

نظافت را از زمانی که یک توله است شروع کنید. سگها در مورد پاهایشان حساس هستند، پنجه ها را بطور مرتب بررسی کنید.

همانطور که شما سگ را آراسته و نظافت میکنید او را از لحاظ زخم، خارش یا علائم عفونت میل قرمزی، حساسیت به لمس یا التهاب بر روی پوست، بینی، دهان و چشم بررسی کنید، که قرمزی یا هیچ گونه ترحشی نداشته باشد.

 
میزان سازگاری نژاد آیریش ولفهاند | Irish Wolfhound با کودکان و حیوانات خانگی دیگر
آیریش ولفهاند با کودکان مهربان هستند، اما تنها بدلیل جثه بزرگشان ممکن است کودکان نوپا را گیج کنند یا بطور تصادفی باعث ترس یا آسیب آنها شوند. بهتری جا برای آنها خانه هایی است که بچه های بزرگ دارند. او یک اسب کوچک نیست و بچه ها نمی توانند سوارش بشوند. اگر کودکان سعی کنند که سوارش شوند ممکن است به آنها صدمه بزند.

همواره به روابط بین آنها نظارت داشته باشید و هیچگاه آنها را با هم تنها نگذارید تا از گاز گرفتن و کشیدن دم و گوش از سوی هردویشان جلوگیری کرده باشید. به کودکان یاد دهید زمان غذا خوردن سگ به او نزدیک نشوند و دست به غذایش نزنند. هرگز سگ را با کودک تنها نگذارید.

با اجتماعی شدن زود هنگام و آموزش آیریش ولفهاند یاد میگیرد که چگونه با سگهای دیگر کنار بیاید. او ممکن است ک حیوانات کوچک مانند گربه ها را به چشم طعمه ببیند. برروی رفتار آنها با حیوانات دیگر نظارت داشته باشید.

 
محل نگهداری نژاد آیریش ولفهاند | Irish Wolfhound
این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب نیست زیرا نیاز به حداقل یک حیاط کوچک دارد تا بتواند فعالیت بدنی و ورزشی را در طول روز انجام دهد. همچنین علاقه زیادی به دویدن در فضای آزاد دارد و اگر در محیط باز قرار نگیرد، کلافه و غیر قابل کنترل می شود
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ جانوران برگ
◄ سگ ها وقتی غذا میخوان
◄ پرتره های باورنکردنی از سگ ها
◄ عینک های اسکی پلاریزه
◄ حمل حیوانات خانگی خلاقانه
◄ راه پله برای سگ
◄ راغ شب دنج با بدنه نرم و گوش های خرگوش
◄ پرتره های خلاقانه حیوانات
◄ حیواناتی با ظاهر واقعی از چوب
◄ تصاویر خلاقانه و سورئال حیوانات
◄ تصاویر خلاقانه حیوانات چاق
◄ مجسمه‌های مینیاتوری واقعی
◄ قفسه های کتاب خلاقانه
◄ جا تخم مرغی پنگوئن
◄ نگهدارنده های تخم مرغ
◄ رحت های پهن شده به شکل حیوانات
◄ مجسمه هایی با الهام از حیوانات
◄ مجسمه های سیمی از حیوانات
◄ مجسمه اسب تروا با الهام از فناوری
◄ صندلی مدرن که هم برای انسان و هم برای گربه
◄ مجسمه های منحصر به فرد حیوانات
◄ حیوانات خوش پوش
◄ کقش هایی برای تمیز کردن با سگ ها
◄ بالکن برای گربه ها
◄ ماشین لباسشویی بازیافتی تبدیل شده به آکواریوم
◄ خرس های تدی فضانورد
◄ بوقلمون های فضایی
◄ موس خلاقانه شبیه به پوکومون
◄ ابزاری شبیه به حشرات
◄ بالش بوقلمونی
بعدی 1 قبلی

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ جانوران برگ
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle