پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

سرفه کردن گربه(ترجمه

)
چیزی که درباره ی سرفه ی گربه وجود دارد این است که اغلب می گوییم، خودمان می توانیم از گربه محافظت کنیم. اما آیا واقعن می توانیم خود مراقب باشیم یا اینکه نیاز به پزشک دارد تا تشخیص داده و درمان کند؟
حدس می زنم به خاطر تجربیات خودمان درباره ی سرفه که یا از طریق وجود محرک در گلو و دقیق تر، بسته شدن راه سیستم تنفسی( شامل گلو، دهان، بینی، نای، و ریه ها) به وجود می آید، عمل خواهیم کرد.
وقتی ما سرفه می کنیم، معمولن به این خاطر است: 1- چون چیزی اشتباهن در مسیری نادرست در گلویمان فرو رفته، مثل تکه ای غذا که به جای رفتن در معده در مجرا های تنفسی رفته.2- هنگامی که سرما می خوریم.
ما می دانیم که وقتی سرفه می کنیم، معمولن دلایل واضح اند. اما این درباره ی گربه ها صدق نمی کند.
صداهای دیگری در گربه ها وجود دارد که مشابه سرفه کردن اند. مثل، خس خس، عق زدن، درد کشیدن، زور زدن و تنفس وحشیانه. اینها موانعی برای تشخیص اند.طیف وسیعی از دلایل برای سرفه کردن وجود دارد:

*قلاده تنگ
*مواد استشناق شده در هوا که دستگاه تنفس را تحریک می کنند؛ مواد جامد یا مایعی که به صورت گرد و غبار در هوا پراکنده اند، دود سیگار، گرد و خاک خانه، عطر.
*اجسام خارجی. به عنوان مثال: علف، تکه های غذا.
*عفونت های دستگاه تنفسی
* تومور در مجرای تنفسی
*ویروسها(سرفه در اثر ابتلا به فلج تنفسی)
*برونشیت
*التهاب حنجره
*آسم
*کرم ها(کرم قلب، کرم ریه، کرم گرد، عفونت قارچی)
*اختلالات بینی(تخلیه ی ترشحات حفره بینی در گلو)
*بیماری های قلبی
*وجود توده در سینههمان طور که واضح است، اکثریت قریب به اتفاق این دلایل، نیازمند درمان پزشکی اند(رنگ آیتم هایی که نیازمن پزشک اند را قرمز است). به عبارت دیگر، سرفه های معمولی اما طولانی مدت و مزمن، نشانه ایست که گربه را باید به دامپزشک نشان داد. مگر اینکه حدس بزنید که فاکتورهای محیطی مثل دو مورد اول، دلیل سرفه گربه تان است. این موارد در بلند مدت باعث سرفه و آلرژی در گربه می شوند که فابل بحث اند.
دکتر فاستر و دکتر اسمیت معتقدند که اگر سرفه ی گربه بیش از 5روز طول بکشد، دیگر وقت آن شده که به دامپزشک مراجعه کنید. همچنین بسیاری از پزشکان معتقدند، فقط سرفه های کوتاه مدت را می توان در خانه بهبود داد.
بعضی دلایل را می توان به سرعت رفع کرد. مثلن زمانی که دیگر دور سیگار کشیدن در اتاق را خط می کشید. وقتی در محیط داخلی سیگار می کشید، اگرچه مراقب گربه باشید، اما باید گفت که او نیز همراه شما سیگار می کشد. پس طبیعی ست که سرفه کند.

گاهی خیلی واضح است که جسم بزرگی در گلو گیر کرده و باعث سرفه است. بدیهی است که شما ممکن است بخواهید سعی در برداشتن آن کنید، البته درصورتی که قابل مشاهده باشد.

تشخیص دلیل سرفه، با توجه به نوع سرفه کردن


سرفه ی خشک و کوتاه
علامتی برای وجود مشکل در نای و نایژه است. نای، لوله ی اصلی پخش صدا از ریه ها ست. هر شاخه ای از نای به ریه متصل است.

سرفه ناقص

می تواند به خاطروجود مایع در ریه باشد.

سرفه مرطوب

عفونت ریه و یا وجود مایع در ریه ها

سرفه و عطسه همراه با ریزش آب و قرمزی چشم

می تواند به خاطر ویروس های تنفسی یا بیماری هایی پیچیده تر باشد.

سرفه های عمیق، همراه تشنج و خلط

می تواند دلیل برونشیت مزمن باشد.

سرفه های ناگهانی، همراه خس خس و اشکال در تنفس

نشانه آسم است.

سرفه های پراکنده، همراه بی حالی، کاهش وزن و بی اشتهایی

نشانه ی وجود کرم در دستگاه تنفسی و قلب است ویا دلیل بیماری های قارچی ست.

تشنج و سرفه بعد از تحرک

ممکن است به دلیل برونشیت حاد باشد.

بیشتر دلائل سرفه ممکن است نامشخص باقی بماند.درمان
بسیاری دامپزشکان معتقدند،بیشتر داروهای ضد سرفه ی کودکان را می توان برای گربه ها مصرف کرد. به جز:
* Tylenol
*کدئین
*داروهای دارای مخدر

داروهای ضد سرفه به سادگی عمل می کنند، اما درواقع آنها علائم را از بین می برند، نه علت را. بنابراین اگر نظر مرا بخواهید، ترجیح می دهم که علت را ریشه یابی کنم، به جای آنکه آن را مخفی کرده و علامت وجودش را حذف کنم. علاوه بر این، بهتر است جز در مورد اول(قلاده تنگ) برای تمام موارد به دامپزشک مراجعه کنید.

بر اساس تجربه و تحقیق، معتقدم که برای کوچکترین علامت لازم است که به دامپزشک مراجعه کنید. با این حال بسیاری از دلایل سرفه به سادگی رفع می شوند. مثل سیگار و دیگر عوامل محیطی.

نکته: کرم گرد می تواند خود دلیلی بر آسم شود. درمان منظم برای از بین بردن کرم گرد لازم است. یک گربه ی مادر می تواند عامل انتقال کرم گرد به بچه گربه ها باشد. تشخیص کرم گرد سخت بوده و باعث سرفه های خس خس مانند در گربه می شود.

ترجمه:فرشته.ا
منبع:cat-world.com
__________________
نظرات کاربران
 • 0
  ممنون بخاطر راهنمایی من خیلی حیوانات رو دوست دارم و به گربه ای که در مجتمع مسکونی ماست خیلی وابسته هستم او هم مرا دوست دارد چون به او غذا میدهم.ولی چند ماه یکبار شاهد این هستم که سرفه میکند و من خیلی نگران او هستم
  امیدوارم مشکلی نداشته باشد و همینطور درد.
  فکر میکنم کمی هم لاغر شده باشد:((((
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos