پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

بهترین سوسمارهای خانگی برای مبتدیان

 


 

چه مشخصاتی یک سوسمار را تبدیل به حیوان خانگی مناسبی میکند؟ این خزندگان از روی اندازه، درجه سختی نگهداری، قابلیت لمس کردن، شخصیت و میزان دسترسی در فروشگاه ها طبقه بندی میشوند. صرف نظر از اینکه شما تصمیم به خرید اولین خزنده خانگی خود دارید یا اینکه تصمیم به اضافه کردن یک سوسمار دیگر به کلکسیون خود گرفته اید امید ما این است که این مقاله به اندازه کافی به شما در پیدا کردن سوسمار مناسب برای نگهداری، کمک کند.

 

 

 

این مقاله به هیچ عنوان در جهت ارائه یک متن برای بیان اصول نگهداری از گونه ها نوشته نشده است. در حقیقت این مقاله فقط برای معرفی گونه هایی که نگهداری از آنها ساده تر از سایر گونه هاست و در بازار خرید و فروش خزندگان نیز در دسرتس هستند نگاشته شده است. شما برای نگهداری از هر خزنده ای پیش از اینکه اقدام به خریداری حیوان کنید باید تحقیقات کامل و جامع در خصوص آن گونه انجام داده و اطلاعات کاملی در این زمینه به دست آورید. فراموش نکنید که اگر این مطالعات به بعد از خریداری کردن حیوانات موکول شود معمولا به اندازه کافی ثمربخش نخواهد بود.

 

سوسمارهای خانگی

 

1. گکوی پلنگی (Leopard Gecko)

 

گکوی پلنگی که نام علمی آن Eublepharis macularius است به احتمال زیاد، امروزه محبوب ترین خزنده خانگی جهان است. این سوسمارها (یا بهتر بگوییم مارمولک ها) که اندازه ای کوچک دارند در رنگ ها و طرح های مختلف و جالبی در فروشگاه های خزندگان در دسترس هستند. نگهداری از این خزندگان بسیار ساده بوده و غالبا حیواناتی بسیار دست آموز و رام هستند.

 

با توجه به اینکه این مارمولک ها شب فعال هستند، برخلاف اکثر سوسمارهای دیگر، نیازی به نوردهی خاص نخواهند داشت. بچه های این خزندگان باید هر روز غذا بخورند اما گکوهای بالغ معمولا باید یک روز در میان غذا خورده و حتی میتوانند چند روز بدون مراقبت خاص، زنده بمانند. آنها حیوانات سرسختی بوده و طول عمر نسبتا زیادی دارند بنابراین خزندگان خانگی خوبی برای شروع کار محسوب میشوند.

 

طول عمر : گاهی تا ۱۵ الی ۲۰ سال

 

اندازه : 16 الی 25 سانتی متر

 

حداقل اندازه محفظه برای یک گکوی پلنگی بالغ : یک تانک با حجم ۲۰ گالن یا بیشتر

 

نیاز خاص در اسارت : کنترل دما

 

محاسن : قیمت ارزان، به سادگی قابل خریداری، عدم نیاز به نوردهی خاص، ظاهر دوست داشتنی نسبت به بیشتر خزندگان، اندازه کوچک و نیاز به فضای کم برای زندگی

 

معایب :حشره خوار، نیاز به در اختیار داشتن همیشگی جیرجیرک، کرم میل ورم و کرم روغنی (waxworms)

 

 

سوسمارهای خانگی

 

2. مانیتور دم تیغی قرمز (Red Ackie)

 

مانیتور دم تیغی قرمز که با نام علمی Varanus acanthuras  شناخته میشود نام های دیگری نظیر «سوسمار دم تیغی» (spiny-tailed lizard) نیز دارد. این خزنده به واقع یک سوسمار کوچک است که با توجه به شرایط ساده نگهداری، یکی از سوسمارهای مناسب برای شروع نگهداری از وارانوس ها هستند. لازم به ذکر است که به طور کلی خانواده مانیتورها خزندگان مناسبی برای افراد مبتدی نیستند و این گزینه فقط به منظور شروع کار علاقه مندان متوسط ارائه شده است.

 

رنگ زیبا و ظاهری شبیه به یک اژدهای کوچک، شمایلی جذاب به این خزنده داده که نگاه کردن و نگهداری از آن را برای هر دوستدار خزنده، به حیوانی جذاب تبدیل میکند. این وارانوس ها را میتوانید هر روز لمس کرده و بدین ترتیب، حیوان خانگی خود را کاملا دست آموز کنید. مانیتورهای دم تیغی میتوانند یک روز در میان غذا بخورند و رژیم غذایی آنها شامل انواع مختلفی از حشرات مانند جیرجیرک و همینطور بچه موش است.

 

طول عمر : بالغ بر ۱۰ سال

 

اندازه : ۴۰ الی ۶۰ سانتی متر

 

حداقل فضای لازم برای نگهداری یک مانیتور دم تیغی بالغ : یک تانک ۵۵ گالنی یا معادل آن

 

نیازهای خاص : کنترل دما، نور UVB

 

محاسن : اندازه نسبت کوچک، سرسختی و بنیه قوی، دست آموز بودن، ظاهر منحصر به فرد

 

معایب : قیمت بالاتر و دسترسی کمتر نسبت به سایر خزندگان مناسب برای مبتدیان

 

 

اژدهای ریش دار

 

3. اژدهای ریش دار (Bearded Dragon)

اژدهای ریش دار که با توجه به خلق و خوی بسیار آرام، در سراسر جهان شناخته شده است یکی از بهترین و مناسب ترین گزینه ها برای شروع کار با خزندگان است. رفتار آرام و دست آموز، اندازه نسبتا کوچک و اصول مراقبت و نگهداری ساده، این خزنده را تبدیل به یک حیوان خانگی ایده آل برای دوستداران خزندگان کرده و در رده های بالایی فهرست بهترین خزندگان خانگی جای داده است.

 

اژدهای ریش دار در طول روز فعالیت بوده و بدین ترتیب به خوبی در معرض دید شما قرار میگیرد. اعتماد این حیوان به انسان و خصوصیت عقب نشینی در هنگام ترس باعث میشود که لمس کردن و در دست گرفتن آن بسیار ساده باشد. اژدهای ریش دار حتی میتواند به سادگی اعتماد کسانی را که از مارها و سوسمارها وحشت دارند به دست آورد.

 

طول عمر : ۸ الی ۱۰ سال

 

اندازه : ۳۵ الی ۵۰ سانتی متر

 

حداقل فضای لازم برای نگهداری اژدهای ریش دار بالغ : یک تانک با حجم ۴۰ گالن یا بیشتر

 

مراقبت های خاص : دسترسی روزانه منظم به نور UVB، دمای کنترل شده، بچه های این خزندگان غالبا حساس و آسیب پذیرند، گرچه نمونه های بالغ بسیار سرسخت تر هستند.

 

محاسن : قیمت ارزان، به سادگی در دسترس، مراقبت های خاص محدود، ظاهر خاص برای آشتی افرادی که از خزندگان میترسند

 

معایب : همه چیز خواری، نیاز به داشتن حشرات زنده و گیاه در رژیم غذایی و نیاز روزانه به سبزیجات

 

 

 

 

4.گکوی کاکل دار (Crested Gecko)

 

گکوی کاکل دار با نام علمی Rhacodactylus ciliates به دلایلی به سرعت در حال افزایش محبوبیت و شهرت در بین دوستداران خزندگان است. این مارمولک کوچک یکی از ساده ترین خزندگان خانگی برای نگهداری به شمار میرود. آنها نیازی به نوردهی یا گرمادهی خاصی ندارند و در حقیقت دمای بالاتر از ۲۷ درجه سانتیگراد برای این حیوانات، کاملا اضطراب آور است. غذا دادن به این سوسمارها به شکل عجیبی ساده است به طوری که میتوانند از پودرهای محتوی میوه که با آب مخلوط شده باشد تغذیه کنند و این بدان معناست که نیازی به نگهداری خاص از حشرات یا تامین رژیم غذایی خاص وجود ندارد.

 

گکوهای کاکل دار در طرح ها و رنگ های متنوع و مختلفی دیده میشوند که از حالت خال دار تا خط دار و حالت های مختلف بین این حالت ها، قابل خریداری است. آنها کاملا دست آموز و قابل لمس شدن هستند اما نسبت به سایر خزندگان، دارای اندازه ای کوچک و بدنی ظریف و شکننده اند. دم این گکوها معمولا به سادگی میفتد که البته آسیبی به حیوان نمیرساند اما هرگز مجددا رشد نخواهد کرد.

 

طول عمر : ۵ الی ۱۵ سال

 

اندازه : ۱۲ الی ۲۰ سانتی متر

 

حداقل فضای کافی برای نگهداری از گکوی کاکل دار بالغ : یک تانک ۲۰ گالنی یا معادل آن

 

نیازهای خاص : گل و گیاه طبیعی یا مصنوعی برای صعود و بالا رفتن

 

محاسن : یکی از ساده ترین خزندگان برای نگهداری، عدم نیاز به نوردهی و گرمادهی خاص، رژیم غذایی ساده محتوی ترکیب پودر با آب

 

معایب : گذراندن زمان زیاد در مخفیگاه، شب فعال، ظرافت بسیار زیاد در لمس شدن

 

 

تگوی سیاه و سفید آرژانتینی

 

5. تگوی سیاه و سفید آرژانتینی (Argentine Black and White Tegu)

 

تگوی سیاه و سفید آرژانتینی (با نام علمی Tupinambis merianae) بزرگترین سوسمار در فهرست بهترین سوسمارهای خانگی ماست. مهم است که پیش از خرید این حیوانات مطلع باشید که آنها نیاز به فضایی بزرگتر از چیزی دارند که معمولا یک صاحب خزنده برای حیوانات خود در نظر میگیرد اما اگر این مسئله برای شما جای نگرانی ندارد این خزنده خوش اخلاق میتواند بهترین گزینه برای شما باشد.

 

تگوها از باهوش ترین خزندگان جهان به شمار میروند و حتی توانایی یادگیری برخی حقه ها و انجام واکنش نسبت به شنیدن نام خود را دارند. این خزنده که عموما بسیار آرام و دست آموز است، باید در سنین کم با در دست گرفته شدن مداوم، کاملا اجتماعی بار بیاید و مطمئن شود که انسان ها، خطری برای او ایجاد نمیکنند.

 

نکته مهمی که در اینجا قابل ذکر است این است که گونه های مختلفی از تگو وجود دارند و باید دقت کنید که «تگوی کلمبیایی» (Columbian tegus) به هیچ عنوان گزینه ای مناسب برای افراد تازه کار نیست. آنها که از بستگان نزدیک تگوهای آرژانتینی هستند خلق و خویی تهاجمی دارند و نگهداری از آنها بسیار دشوار است.

 

طول عمر : بالغ بر ۱۵ سال

 

اندازه : ۹۰ الی ۱۲۰ سانتی متر

 

حداقل فضای کافی برای نگهداری از یک تگوی آرژانتینی بالغ : محفظه ای با طول ۱۲۰ و عرض ۶۰ سانتی متر

 

نیازهای خاص نگهداری : نوردهی یو وی بی (UVB)  و دمای کنترل شده

 

محاسن : هوش بالا، توانایی تطبیق زیاد با محیط اسارت، بنیه قوی

 

معایب : اندازه بزرگ و نیاز به فضای زیاد برای زندگی

 

 

 

مترجم : محمد مسعود کشوری

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)