پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نگهداری از اژدهای آبی (Water Dragon)

 

 

 

  اژدهای آبی، سوسماری روز فعال، نیمه آبزی و ساکن محیط های گرم آسیا و استرالیا است. اگر تصمیم به خریدن و نگهداری کردن از یکی از این خزندگان را دارید میتوانید از مطالب این مقاله استفاده کنید.

 

 

 

 

 

  خصوصیات ظاهری

 

  اژدهای آبی آسیایی معمولا به رنگ سبز یا قسمت هایی تیره تر در بخش سر و مفاصل بدن است. قسمت های چانه و گلو به رنگ های سفید تا زرد روشن و قسمت های زیرین بدن به رنگ سفید تا سبز روشن است. پوست بدن این سوسمارها دارای چروک های بزرگی است، تمامی انواع اژدهاهای آبی دارای یک تاج بزرگ بر پست خود از گردن تا انتهای دم هستند. در روی بدن جوانتر ها ۳ تا ۵ خط روشن به رنگ آبی کم رنگ تا سبز وجود دارد که به تدریج با افزایش سن از بین میرود

 

 

نگهداری از اژدهای آبی  Water Dragon

 

 

گونه آسیایی :

 

  انواع استرالیایی این حیوان شباهت زیادی از نظر اندازه و شکل به خویشاوندان آسیایی خود دارند. اما رنگ آنها قهوه ای است و قسمت زیرین بدن آنها خاکستری یا خاکستری – قهوه ای است. خطوطی پهن به رنگ سیاه و خطوط باریکی به رنگ سفید بر روی کمر و دم این حیوانات وجود دارد.

 

 

 

نگهداری از اژدهای آبی  Water Dragon

 

 

گونه استرالیایی :

 

خطوط افقی واضح و قابل مشاهده ای بر روی دو سمت صورت این سوسمارها وجود دارد که از چشم شروع شده و تا انتهای صورت ادامه دارد. همانند گونه آسیایی، نوع استرالیایی نیز دارای برجستگی تاج مانند از گردن تا انتهای دم است.

 

 

اندازه و طول

 

معمولا انواع بالغ از نظر طول ۱۶ اینچ (معادل ۴۰ سانتی متر) طول دارند که دم آنها معمولا ۳/۲ طول کل بدن است. بعضی از آنها به یک متر طول هم میرسند.

 

این سوسمارها میتوانند تا ۱۱ سال عمر کنند.

 

 

 

نگهداری از اژدهای آبی  Water Dragon

 

 

خصوصیات رفتاری

 

همه گونه های اژدهای آبی نسبت به ایگواناهای سبز آرام تر هستند و کمتر حالت تهاجمی دارند، گرچه در حالتی که بدن آنها در وضعیت عادی قرار دارد سرعت واکنش و حرکت بیشتری نسبت به ایگواناها دارند. این سوسمارها نسبت به ایگواناها کوچکتر هستند و کنترل کردن آنها ساده تر است اما همانند دیگر خزندگان روز فعال به محیطی باز در ویواریوم نیاز دارند که دما و نور با کیفیت مناسب در اختیاز آنها قرار دهید. تمامی خزندگان ممکن است حامل سالمونلا باشند، بنابراین این امر بسیار مهم است که برای بهداشت خود در ارتباط با این خزندگان دقت کافی را داشته باشید و در روابط کودکان با آنها نیز به طور کامل نظارت کنید.

 

این گونه از سوسمارها کاملا فعال اما در عین حال دست آموز هستند. آنها ممکن است در برابر مزاحمان تصمیم فرار گیرند. اژدهای آبی اغلب تحمل پذیرش حیوانات دیگر را ندارد، بنابراین توصیه میشود که آنها را به صورت جفت (نر و ماده) یا نهایتا یک نر به همراه دو ماده در یک ویواریوم نگهداری کنید.

 

 

نگهداری از اژدهای آبی  Water Dragon

 

 

محیط و محل زندگی

 

  در محیط طبیعی، اژدهای آبی در جنگل های مرطوب استوایی و نیمه استوایی و همچنین نهرهای جنگل ها و سواحل صخره ای زندگی میکند. یک یا دو اژدهای آبی میتوانند در یک ویواریوم ۵٫۵ فوت در ۳ فوت با ارتفاع ۳ فوت نگهداری شوند اما داشتن فضایی بزرگتر به آنها امکان فعالیت در فضای بیشتری را میدهد. همچنین یک حوضچه بزرگتر میتواند به زیبایی محل زندگی آنها کمک کند. شاخه های درختان را باید در محلی قرار دهید که این سوسمار ها بتوانند بر روی آن در شرایطی قرار گیرند که نور و دمای مناسبی برای آفتاب گرفتن آنها در آن قسمت وجود داشته باشد. (در طول روز)

 

 

این سوسمارها نیمه آبزی هستند و نیاز به محیط آبی بزرگی در تانک محل زندگی خود دارند که حداقل سه بخش از کف را در بر گیرد. دمای مناسب برای آب باید ۷۷ درجه فارنهایت (درجه سانتیگراد) باشد. در بیشتر موارد استفاده از دماسنج ویواریوم میتواند گزینه مناسبی باشد، اما در صورت تمایل میتوانید دماسنج آکواریوم را برای قسمت هایی که آب وجود دارد استفاده کنید. آبی که برای محفظه فراهم میکنید میتواند رطوبت مناسب برای محیط را تا حدی تامین کند و فضای مناسبی برای اژدهای آبی ایجاد کند.

 

  صرفا به دلایل بهداشتی، کف محفظه را با روزنامه، پوست تکه تکه شدن درختان، کلوخ چمنی یا یونجه بپوشانید. تعویض کردن بستر به طور روزانه یا هفتگی بستگی به میزان آلوده شدن آن دارد. علاوه بر اینها شاخه های درختان،جعبه هایی با اندازه های مختلف و تکه هایی از چوب درختان و تنه خالی درختان میتواند فضای مناسبی برای پنهان شدن باشد.

 

اژدهای آبی در صورتی که فضای مناسبی برای زندگی نداشته باشد و یا یک هم اتاقی مسلط و نافذ داشته باشد سعی در فرار از محفظه خواهد کرد. اینطور به نظر میرسد که آنها قادر به درک شیشه به عنوان یک حائل نیستند (و همچنین هر حصار شفاف دیگر) بنابراین امکان دارد که براثر تلاش برای عبور از آن و ساییدن خود به این سطح، قسمت هایی از بدنشان به خصوص بینی خود را زخمی کنند. قرار دادن یک حصار قابل مشاهده و قابل درک برای آنها میتواند به جلوگیری از این آسیب دیدگی ها کمک کند.

 

 

نگهداری از اژدهای آبی  Water Dragon

 

 

رژیم غذایی

 

  اژدهای آبی حیوانی گوشتخوار است و غذای اصلی آنها را بی مهرگان، پستانداران کوچک، پرندگان، سوسمارها، قورباغه ها و به ندرت بسته به شرایط میوه و مواد گیاهی تشکیل میدهد. در اسارت باید این حیوان را به وسیله حشرات (جیرجیرک، ملخ و کرم های روغنی) و گاهی اوقات بچه موش تغذیه کرد. تمام حشراتی که به این حیوان میدهید باید شکم پر(Gut Loaded) باشند که به صورت تجاری به فروش میرسند و یا میتوانید از ماهی های قطعه شده به همراه مکمل ها کلسیم دار و تکه های گوجه فرنگی به عنوان غذای مرطوب استفاده کنید. علاوه بر اینها باید حشرات را پیش از اینکه در اختیار سوسمار قرار دهید حتما با مکمل کلسیم به طور کامل آغشته شوند و بلافاصله پس از آن در اختیاز اژدها قرار گیرد. یک حرکت هوشمندانه این است که تنوع غذایی خوبی برای اژدهای آبی فراهم کنید تا با کمبود مواجه نشود و نیز استفاده از مکمل های ویتامینی، یک یا دو بار در هفته نیز میتواند گزینه مناسبی باشد.

 

  رژیم غذایی اژدهای آبی جوان نیز مانند اژدهای بالغ است با این تفاوت که باید طعمه ها و غذاهای کوچکتری ار مصرف کند. به تدریج با رشد آنها ممکن است بتوانند از میوه و بچه موش نیز به عنوان غذا استفاده کنند. به جوانتر ها باید هر روز غذا داده شود و سوسمارهای بالغ نیز یک روز در میان یا دو تا سه بار در هفته تغذیه میشوند

 

 

نگهداری از اژدهای آبی  Water Dragon

 

 

دما و رطوبت

 

گرمای محیط را میتوایند  با یک بخاری پس زمینه ای (Background Heater) (مانند لوله های گرمایشی، بخاری های مادون قرمز، دشک های برقی گرمایی و …) و یک گرمازای طیفی برای مدت روز (حباب سرامیکی مادون قرمز یا نورهای گرمایی التهابی) تامین کنید. حتما باید فاصله حائل مخصوصی برای عدم دستیابی مستقیم اژدهای آبی به منبع گرمایی ایجاد کنید در غیر این صورت ممکن است سوسمار شما دچار سوختگی شود.

 

تنوع دمای روزانه برای هضم و جذب مناسب غذا کاملا حیاتی و الزامی است. دمای مناسب در طول روز بین ۷۷ تا ۸۶ درجه فارنهایت (۲۵ الی ۳۰ درجه سانتیگراد) است و دمای منطقه آفتاب گرفتن ۹۰ تا ۹۵ درجه فارنهایت (۳۲ الی ۳۵ درجه سانتیگراد) است. درطول مدت شب دما باید تا حدی پایین تر، ۷۲ الی ۷۷ درجه فارنهایت (۲ الی ۲۵ درجه سانتیگراد) باشد. باید از دماسنج های دیجیتالی در داخل و خارج ویواریوم و در بالاترین و پایین ترین مناطق گرمایی استفاده شود. درمدت شبانه روز باید رطوبت %۸۰ الی ۱۰۰ % را برای اژدهای آبی فراهم کنید. درصورتی که آب موجود در تانک، رطوبت مورد نیاز را برآورده نکرد میتوایند با اسپری کردن منظم آب به تامین رطوبت کمک کنید. هرگز برای ایجاد رطوبت مناسب، تهویه را کاهش ندهید.

 

 

نگهداری از اژدهای آبی  Water Dragon

 

 

نوردهی

 

بهترین نحوه تنظیم نوردهی برای اژدهای آبی به این ترتیب است که در طول شبانه روز ۱۲ الی ۱۴ ساعت از نور استفاده کنید و ۱۰ الی ۱۲ یاعت نیز خاموشی الزامی است. وضعیت ایده آل نوردهی به این شکل است که نور مستقیم خورشید (بدون فیلتر) در دسترس قرار گیرد و در صورتی که این امکان وجود نداشته باشد میتوانید از یک طیف نوری کامل که نهایتا در فاصله ۱۲ اینچ (۳۰ سانتی متر) از محل آفتاب گرفتن قرار داشته باشد استفاده کنید. این کار به طور روزانه برای جوانتر ها که کمتر از یک سال سن دارند الزامی و حیاتی است و فقدان آن برای اژدهای بالغ نیز باعث بروز بیماری های شدیدی میشود.

 

 

تعیین جنسیت

 

نرها به نسبت بزرگتر از ماده ها هستند و تاج روی بدن آنها نیز تا حدی بزرگتر است. عضو تناسلی نرها نیز به نسبت زودتر از ماده ها آشکار میشود. این عضو را میتوانید زیر دم و در قسمت انتهای بدن ببینید که در جسن نر کاملا قابل مشاهده است.

 

  

نگهداری از اژدهای آبی  Water Dragon

 

 

تکثیر

 

این سوسمارها در سن یک سالگی به بلوغ جنسی کامل میرسند. تکثیر آنها معمولا در زمستان و اوایل بهار انجام میشود. نرها در این فصل معمولا به رنگ های روشن تری مانند زرد طلایی تا نارنجی پررنگ، در قسمت چانه، سینه و اطراف سر در می آیند. ماده ها در فصل تخمگذاری میتوانند پنج بار تخمگذاری کنند و در هر بار از این دفعات ۱۰ الی ۱۵ تخم میگذارند. محفظه ای برای قرار گرفتن تخم ها در داخل ویواریوم در نظر بگیرید که در محلی قابل کنترل قرار داشته باشد. دمای مناسب برای جوجه کشی از این تخم ها دمایی بین ۸۲ الی ۸۶ درجه فارنهایت ۰۹ است. در این دما در صورتی که مشکلی بروز نکند بچه ها بعد از ۶۰ الی ۱۰۱ روز از تخم خارج میشوند. طول بچه ها در هنگام تولد حدودا ۶ اینچ (۱۵ سانتی متر) است. مراقبت از آنها نیز مانند نحوه مراقبت از اژدهای بالغ است. آنها میتوانند به شکل گروهی به وسیله حشرات آغشته به ویتامین و مواد معدنی پرورش یابند. دسترسی به نور مستقیم خورشید یا جایگرینی مانند طیف نوری کامل برای بچه های تازه متولد شده بسیار حیاتی است.

 

 

 

مترجم : محمد مسعود کشوری

منبع  petplace.com  :

 

  

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
تگ ها :

حشرات 159

سوسمار 64

جنگل 115

ایگوانا 63

خزنده 38

جنسیت 29

خرید 144

حشره 73

بستر 30

جایگاه 12

خزندگان 72

سالمونلا 15

تکثیر 42

رطوبت 18

دما 20

تانک 19

رژیم غذایی 26

حشرات خوراکی 7

حشره خوراکی 11

تانک شیشه ای 9

خرید خزنده 12

خرید خزندگان 14

خرید سوسمار 9

حشره زنده 7

آفتاب گرفتن 7

التهابی 3

اژدهای آبی آسیایی 2

اژدهای آبی استرالیا 2

اژدهای ماده 2

اژدهای نر 2

ایگوانا سبز 4

ایگواناهای سبز 2

بخاری 3

بچه موش 3

بی مهرگان 5

تانک آکواریوم 5

تکثیر خزنده 4

تکثیر خزندگان 4

حباب سرامیکی 2

حشرات زنده 3

خزنده گوشتخوار 2

روز فعال 2

سوسمار آبی 2

سوسمار بزرگ 2

سوسمار سبز 3

سوسمار ماده 2

سوسمار متوسط 2

سوسمار نر 2

سوسمار ها 2

سوسمار کو 2

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)