پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نگهداری از نیوت آلپاین (نیوت آلپی) (Alpine Newt)

 

نگهداری از نیوت آلپاین (نیوت آلپی) (Alpine Newt)

 

 

 

 

(Triturus alpestris)

 


 
آشنایی با نیوت آلپاین

گونه «تریتوروس» (Triturus) یک گروه از دوزیستان نسبتا کوچک «اوراسیایی» (Eurasian) بوده و از نظر ظاهری یکی از عجیب ترین گونه های جهان هستند. این حیوانات ساکن نهرها و قنات های آرام اند و ظاهری زیبا و رنگارنگ دارند. نیوت ها یکی از زیباترین حیوانات ویواریومی در جهان به شمار میروند. نیوت های آلپاین (Triturus alpestris) مشخصا یکی از جذاب ترین آنها بوده و ساکن مشترک خشکی و آب اند. نام آلپاین ممکن است این تصور نادرست را در اذهان خوانندگان ایجاد کند که این حیوانات فقط ساکن نقاط مرتفع کوهستانی هستند، حال آنکه آنها را میتوان از نقاط پست تا ارتفاعات کوهستانی در اروپا و غرب روسیه مشاهده کرد.

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

انواع مختلف نیوت های آلپاین

نیوت های آلپاین در 10 زیرگونه تقسیم بندی میشوند که معمولا فقط 3 تا از آنها را میتوان در اسارت یافت که در شرایط اسارت تکثیر شده و پرورش یافته اند.

فرم منصوب – نیوت آلپاین (Triturus alpestris alpestris) وسیع ترین ناحیه زندگی در بین نیوت ها را دارا هستند که از دانمارک شروع شده و شامل نواحی همانند بلژیک، لوگزامبورگ و هلند است و تا یونان و حتی شرق روسیه ادامه دارد. اندازه آنها بین 9 تا 12.7 سانتی متر است و رنگ آنها از قهوه ای یکدست در ماده ها تا مرمری بسیار زیبا با لکه ها و موج های آبی زیبا در نرها دیده میشود. همچنین ماده ها دارای پوست های خالداری هستند در مقابل هم نرها، دارای طرح های مخملی بر روی بدن خود هستند. قسمت زیرین بدن میتواند رنگ های زیادی داشته باشد که از زرد-نارنجی در ماده ها تا آبی-قرمز-نارنجی پررنگ در نرها به شکل خالدار امکان پذیر است. در طول فصل جفتگیری، یک تاج بر روی بدن نرها رشد میکند که به طور متناوب دارای خطوطی به رنگ زرد و سیاه است.ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع

 

بخش دوم


شمال ایتالیا میزبان گونه از این نیوت ها به نام «نیوت آلپاین ایتالیایی» (Italian Alpine) (T.a.apuanus) است که نهایتا تا 10 سانتی متر رشد میکند و بنابراین اندکی از زیرگونه معرفی شده قبلی (فرم منصوب) کوچکتر است. ضمنا آلپاین ایتالیایی نسبت به فرم منصوب، آبزی تر است و اغلب مدت سال را در برکه های سرد میگذراند. ماده ها نسبت به نرها دارای اندازه بزرگتر و حرکات کند تری هستند به شکلی که چروک های روی قسمت سر، شکم و پاهای آنها بیشتر است. رنگ قسمت پشتی بدن آنها قهوه ای یکنواخت با نقاط سیاه و رنگ پهلوی آنها در قسمت بطن دارای پس زمینه نارنجی است. در مقابل، نرها لاغرتر، ظریف تر و از نظر ظاهری در فصل جفتگیری (یعنی بیشتر طول سال) جذاب ترند. رنگ قسمت پشتی بدن نرها نقره ای شیری و یا آبی آسمانی خالدار است که در قسمت پهلو تا حدی روشن تر میشود. در قسمت لبه ها، رگه های به رنگ سفید نقره ای با خال های سیاه رنگ که تا قسمت سر، دم و مخرج کشیده شده است دیده میشود. قسمت زیر گلو نیز به شدت خالدار است. رنگ تاج در نرها نیز لیمویی با خطوط زیگزاگ سیاه رنگ است. دم این نیوت ها نیز دارای تاجی بزرگ به رنگ آبی با خال های سیاه رنگ است. چشم ها نیز با اینکه تغییر چندانی نمیکنند در زمانی که بزرگ شوند به رنگ طلایی در می آیند
«نیوت آلپاین اسپانیایی» (
Spanish Alpine) (T.a.cyreni) یکی از نمونه هایی هستند که به کلی از اقوام خویش دور افتاده اند و آنها را فقط میتوان در دریاچه «ارسینا» (Ercina) و چند دریاچه کوچک متصل به آن همانند «کووادونیا» (Covadonga) و کوه های «کانتابریان» (Cantabrian) در شمال اسپانیا (ارتفاع بین 3200 تا 4122 متری) یافت. این فاصله بین این گونه از نیوت ها با سایر گونه ها، از حدودا 20000 سال پیش در دوره یخبندان اروپا اتفاق افتاد که دیگر آنها قادر به بازگشت به حالت اولیه خود نبودند. از نظر ظاهری این نیوت های آلپاین تفاوت چندانی با فرم منصوب ندارند به جز اینکه اندازه ای کوچکتر و بدنی فربه تر داشته و زندگی انفرادی تری دارند.


با توجه به جدا افتادن نیوت های آلپاین اسپانیایی از سایر بستگانشان، به ندرت پیش میاد که آنها را برای فروش پیدا کنید و اگر هم در اسارت یافت شوند بیشتر برای اهداف تحقیقاتی مورد مطالعه قرار میگیرند.

«نیوت آلپاین یوگسلاویایی» (Yugoslavian Alpine) (T.a.lacusnigri) کمیاب ترین گونه از نیوت های آلپاین است که محدوده زندگی اش محدود به منطقه «کرنو جزرو» (Crno Jezero) میشود. از نظر ظاهری این نیوت های یکی از تیره ترین نیوت های آلپاین هستند به شکلی که برخی از آنها به رنگ آبی بسیار تیره، قهوه ای و یا مشکی یکدست در قسمت پشت بدن هستند. آنها بومی جنگل های کاج تاریکی هستند که به ندرت انسان ها گام به آنجا میگذارند. این فرم از نیوت های آلپاین با طول 13.5 سانتی متر دومین زیرگونه بزرگ به شمار میروند اما بدنی لاغر دارند و سر آنها به شکل نامتناسبی بزرگ است.

سه گونه از نیوت های آلپاین ساکن مونته نگرو هستند. «نیوت آلپاین مونته نگرویی» (Montenegran Alpine) (T.a.montenegrinus) که 7 تا 9 سانتی متر طول دارد در سال 1951 توسط جانورشناس یوگسلاو، به نام «رادووانویچ» (Radovanovic) در اطراف دریاچه «بوکومیرسکو» (Bukumirsko) در مونته نگرو کشف شد. به تازگی دو زیرگونه دیگر نیز که در همین دریاچه زندگی میکنند به نام های T.a.piperianus و T.a.sedarus کشف شده اند. در حال حاضر هم بر سر جداسازی تقسیم بندی این دو زیرگونه از نیوت آلپاین مونته نگرویی (T.a.montenegrinus) مباحثات و بحث های جدل آمیزی در میان است و بر سر این موضوع هنوز توافق قطعی صورت نگرفته است. آلپاین مونته نگرویی از نظر رنگ شباهت زیادی به فرم منصوب دارد با این تفاوت که سر بزرگتری داشته و با توجه به اینکه بیشتر به محیط آبی وابسته است سر و دهان بزرگ، به این حیوان کمک میکند که راحت تر غذا را ببلعد. این کار به این شکل انجام میشود که نیوت آلپاین در حین شنا کردن، دهان خود را باز کرده و آب را به درون میکشد تا به همراه آب، سخت پوستان و بی مهرگان دیگر آبی را ببلعد و برای این کار از دندان های کامی خود نیز استفاده میکند.

«نیوت آلپاین بوسنیایی» (Bosnian Alpine) (T.a.reiseri) اندازه بسیار بزرگی دارد و به یک سر با اندازه بزرگ مجهز است. از نظر اندازه، این نیوت را میتوان با نیوت های مرمری (marbled newt) مقایسه کرد. این حیوانات یکی از گوشتخواران غالب در این منطقه هستند که در آبگیرهای کوهستان «ورانیکا» (Vranika) در بوسنی زندگی میکنند. همنوع خواری از عاداتی است که در بین اجتماعات بزرگ این نیوت های به وفور دیده میشود.

«نیوت آلپاین یونانی» (Greek Alpine) (T.a.veluchiensis) در ارتفاع حدودا 600 فوتی از سطح زمین و در کوهستان های «ولوچی» (Veluchi) در کشور یونان این نیوت ها به وفور یافت میشوند. طول متوسط بدن آنها بین 10 تا 12 سانتی متر است و از نظر رنگ بدن، ماده ها شباهت زیادی به نرها دارند و مشخصا به رنگ صدفی با رگه های آبی آسمانی در پهلوها و قسمت زیرین بدن هستند.

«نیوت آلپاین کالابرین» (Calabrian alpine newt) (T.a.inexpectatus) در مناطق مرکزی ایتالیا و «کالابریا» در جنوب ایتالیا یافت میشود. این زیرگونه به تازگی شناسایی شده است و هنوز بر سر تفکیک آن از گونه T.a.apuanus مباحثات و جدل های زیادینحوه نگهداری در اسارتخانه سازی

نیوت های آلپاین دوزیستان سرسختی هستند که میتوانند شرایط مختلف آب از جمله آب های منجمد، آب های راکد و حتی آبهای آلوده را تحمل میکنند. در اسارت آنها میتوانند به خوبی در یک تانک آکواریوم بزرگ (بین 50 تا 70 گالن) که نیمی از آن خشکی باشد زندگی کنند. درواقع شکل مناسب آماده کردن ویواریوم به این شکل است که برای زیرگونه های «آلپاین منصوب» (T.a.alpestris) و «آلپاین اسپانیایی» (T.a.cyreni) نیمی از ویواریوم را به خشکی و نیم دیگر را به آب اختصاص دهید و برای زیرگونه ی «آلپاین ایتالیایی» (T.a.apuanus) 3/2 را به آب و 3/1 باقی مانده را به خشکلی تخصیص دهید. ویواریوم را در محلی قرار دهید که نور خوبی به آن برسد اما در معرض تابش مستقیم خورشید نباشد. به جای آن میتوانید از لوله های مخصوص نوردهی (natural daylight (UV) tube) در قسمت بالای محفظه استفاده کنید. عمق آب باید بین 38 الی 51 سانتی متر بوده و مجهز به یک فیلتر زیر شنی (undergravel/sand filtration-aeration unit) باشد. توجه داشته باشید که نیوت های آلپاین تخم های خود را در محیط های مناسب گیاهی همچون «الودیا کانادنسیس» و «الودیا دنسا» (Elodea canadensis and E.densa) در کف آب قرار میدهند.

منطقه خشکی ویواریوم باید به سادگی در دسترس نیوت ها باشد که میتوانید برای این کار از یک سطح شیب دار یا سنگی که با خزه پوشیده شده باشد استفاده کنید. این نیوت ها را باید در دمای نسبتا پایینی بین 12 تا 18 درجه سانتیگراد نگهداری کنید. تامین این دما در طول فصل تابستان تقریبا ناممکن به نظر میرسد به همین منظور میتوانید در طول فصل گرما، از یک قالب یخ (به عنوان حداقل مثال روزی یک قالب یخ) برای خنک نگاه داشتن آب استفاده کنید تا بتوانید تا حدی در پایین آوردن دمای آب دخالت کنید. استفاده از یخ میتواند شرایط آب و کیفیت آن را نیز در سطح مطلوبی نگاه دارد. فراموش نکنید که شستن ماهیانه صخره ها و شن های محفظه ضروری است و گیاهان داخل آن را نیز باید هر ماه شسته و یا به کلی تعویض کنید.
نوردهی

نیوت ها نیازی به تابش UVB ندارند (برخلاف بسیاری از گیاهان تراریومی که برای زنده ماندن به آن نیازمند هستند.) زیرا اساسا حیواناتی شب فعال هستند. تراریوم آنها را در یک محل روشن (البته نه در معرض نور مستقیم) قرار دهید تا بتوانند زمان شبانه روز را درک کرده و بدین طریق در فصل مناسب، جفتگیری کنند. زمانی که نیوت های بالغ در فاز معاشقه درون آبی باشند میتوانید تانک آکواریوم را در منطقه ای که نور مستقیم بیشتری به آن میرسد قرار دهید تا گیاهان بهتر رشد کرده و محل مخفی و تاریک بیشتری را برای نیوت ها فراهم کنند.
غذادهی

«کرم های گوشتی» (Chopped worms)، «سخت پوستان آبی» (water crustaceans) (نظیر «گاماروس» (Gammarus)، «آسالوس» (Asellus) و «دافنیا» (Daphnia)) «کرم های خونی» (bloodworm)، «تابیفکس» (tubifex)، «حلزون های کوچک آبی» (small water snails) و باریکه های گوشت را میتواند به وسیله انبر در قسمت آبی محفظه قرار دهید. آنها همچنین از خوردن حشرات و حیوانات کوچکی که بر روی سطح آب پرسه میزنند لذت میبرند. نیوت ها در محیط خشکی توانایی شکار «کرم های کوچک» (small worms)، «لیسه ها» (slugs, woodlice)، «جیرجیرک» (crickets)، «عنکبوت» (spiders)، «کرم های خوراکی» (freshly-sloughed mealworm) و «کرم های روغنی» (freshly-sloughed waxworm) که به تازگی پوست ریزی کرده باشند را دارند. هر سه الی 4 روز یک بار باید طعمه های نیوت ها را به مقدار کمی مکمل مولتی ویتامین آغشته کنید.


معاشقه و تکثیر

معاشقه و تخمگذاری در نیوت های آلپاین زمانی رخ میدهد که دمای آب بالاتر از 2 درجه سانتیگراد باشد. در دمای پایین تر این حیوانات کند و تنبل میشوند و فعالیت آنها به غذا خوردن خلاصه خواهد شد. در طول معاشقه، نیوت ماده اقدام به جمع آوری «اسپرماتوفور» (spermatophores) از نرهای مختلف میکند و توانایی ذخیره سازی آنها را تا 4 ماه درون ناحیه ای به نام «رسپتاکولوم سمینیس» (receptaculum seminis) در ناحیه مخرج خود دارد. در عمل باروری، نیوت ماده یک رشته به اندازه 2 میلی متر از تخم ها را در پوشش گیاهی و در قسمت آب به شکلی قرار میدهد که کاملا در زیر آب قرار گیرد. در صورتی که فضای کافی برای نگهداری از یک تانک دیگر را دارید حتما تخم ها را از محل زندگی نیوت ها خارج کرده و در تانک مخصوص پرورش قرار دهید زیرا ممکن است نیوت های نر مشتاق به خوردن آنها شوند. هر سه این زیرگونه ها بین 100 الی 175 تخم میگذارند.خروج بچه نیوت ها از تخم، در آب سرد معمولا کندتر از آب و محیط گرم رخ میدهد. در ابتدا، لاروهای نیوت که حدودا 5 میلی متر طول دارند به شکل خرده چوب های خاکستری رنگی که هیچ حرکتی ندارند از لبه های کناری تانک آویزان میشوند تا کیسه نطفه ای آنها در کنار صخره ها و سنگها به طول کامل جذب شود. آنها در عرض 10 روز تبدیل به نابودگرانی میشوند که از بی مهرگان میکروسکوپی درون آب تغذیه میکنند. رشد و تکامل نیوت ها در این مرحله بین 40 تا 80 هفته به طول می انجامد که باید مقدار زیادی «دافنیا» (Daphnia)، «کرم خونی» (bloodworm)، «تابیفکس» (tubifex) (به صورت معلق به یک نگهدارنده) و «میگوی آب شور» (brine shrimp) در اختیار آنها قرار بگیرد. نیوت هایی که به تازگی مرحله دگرگونی را پشت سر گذاشته اند بسته به طول مدت دگردیسی، بین 3 تا 8 سانتی متر طول دارند. بهتر است که آنها را در جعبه های پلاستیکی بستنی قرار دهید که با خزه اسفاگنوم مرطوب پوشیده شده باشد و آنها را با «کرم های چاق زمینی» (chopped earthworm)، «کرم های خونی» (bloodworm) و «کرم های روغنی کوچک» (small waxworm) تغذیه کنید. بلوغ جنسی در زیرگونه ایتالیایی (T.a.apuanus) در سن 18 ماهگی و در زیرگونه های دیگر در سن 3 سالگی رخ میدهد.
مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : amphibian.co.uk.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)