در یک اقدام هماهنگ ، و با همکاری ده ها گروه حمایت از حقوق حیوانات با همدیگر ، صدها سگ که از استان Henan به سوی استان Jilin در جنوب چین در حال حمل بودند تا در مقصد کشته وخورده شوند ، نجات یافتند.
ماجرا از آنجا شروع شد که یکی از حامیان حقوق حیوانات چندین کامیون را به طور اتفاقی در جاده مشاهده کرده بود که این سگ ها را به سوی استان Jilin حمل می کردند. این حامی حقوق حیوانات فورا از طریق تماس های تلفنی با دیگر گروه های فعال حقوق حیوانات ارتباط برقرار کرد و آنها را از ماجرا باخبر کرد. و دست آخر این افراد در اقدامی نادر موفق به نجات این سگ ها شدند. قرار بود فردا صبح سگ ها در استان Jilin همگی قتل عام شوند و گوشتشان به بازارهای محلی ارسال شود.


این دوستداران حیوانات که جمعیتشان به حدود 200 نفر می رسید بعد از هماهنگی های تلفنی موفق شدند کامیون ها را در 50 کیلومتری پکن پیدا کنند و متوقف کنند. مذاکرات با رانندگان کامیون فورا آغاز شد و دست آخر تمام 580 سگ موجود در کاlیون ها به مبلغ 17 هزار دلار خریداری شدند. این مبلغ را چندین گروه حمایت از حقوق حیوانات با هم از طریق فراخوان عمومی در کمتر از چند ساعت فراهم کردند.

دامپزشکان فورا به معاینه سگ ها پرداختند. بسیاری از آنها روزها بود که آب نخورده بودند و از بی آبی رنج می بردند. تعداد زیادی بیماری های ویروسی داشتند و 68 تا از حیوانات فورا در بیمارستان بستری شدند. Li Wei از حامیان حقوق حیوانات و از مجریان این طرح نجات می گوید :" سگ ها در هم چپانده شده بودند به شکلی که حتی نمی توانستند بشینند و مجبور بودند در تمام طول راه بیاستند. بسیاری از سگ ها از فرط عصبانیت و دلهره با هم دیگر دعوا کرده بودند و زخمی شده بودند. چند تایی از سگ ها از فرط گرسنگی در کامیون مرده بودند. ما معتقدیم بسیاری از این سگ ها از صاحبانشان دزدیه شده بودند و یا به طریقی غیرقانونی حاصل شده بودند. راننده های کامیون به ما گفتند که آنها هر ماه چندین بار سگ هایی که برای مصرف خوراکی کشته می شوند را در سطح چین حمل و نقل می کنند و این عمل کاملا قانونی است ، همانگونه که آنها مرغ ها و گاوها و خوک ها را در سطح کشور حمل و نقل می کنند"

Chen Yang از دیگر حامیان حیوانات و مجریان این طرح می گوید :" وقتی ما در کامیون ها را باز کردیم می خواستیم گریه کنیم. سگ ها در وضعیت بسیار وحشتناکی در هم چپانده شده بودند. ما حالا آنها را در چندین بیمارستان مخصوص حیوانات در سطح پکن بستری کرده ایم و در تلاشیم تا برای تک تک آنها خانواده هایی مناسب پیدا کنیم. "


Resigzed Image Click this bar to view the full image.Resigzed Image Click this bar to view the full image.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.Resigzed Image Click this bar to view the full image.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.


توله سگی که ساعاتی بعد از نجات از مادری که قرار بود فردا کشته شود ، متولد شد. 


dailymail.co.uk