پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

گیاهخواری و بیماریهای قلبی ؟!!!!!!!!!!

گیاهخواری و بیماریهای قلبی

گیاه خواران بخوانند!

بر اساس نتایج یک پژوهش چینی که به تازگی منتشر شده است، داشتن رژیم غذایی گیاهی می تواند خطر بیماری های قلبی عروقی را افزایش دهد و باعث تشکیل لخته های خونی شود.

رژیم غذایی گیاهی یعنی پرهیز از مصرف گوشت قرمز یا ماهی و نیز محصولاتی که از حیوانات تامین می شوند از قبیل شیر، پنیر یا تخم مرغ.

تاکنون برای این نوع رژیم غذایی فوایدی بر شمرده می شد که علاوه بر رعایت حقوق حیوانات می توان به ایمنی در برابر دیابت، چاقی مفرط و بیماری های قلبی عروقی اشاره کرد.

اما اخیرا محققان چینی به این نتیجه رسیده اند که بر خلاف این باور رایج، رژیم غذایی گیاهی خطر بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد. محققان برای دست یافتن به این نتیجه روی مقالات منتشر شده در سی ساله اخیر بررسی هایی انجام دادند.

آنها ثابت کردند که میزان homocysteine خون افراد گیاه خوار بالاست و علت بالا بودن این اسید آمینه اغلب به دلیل بیماری شریان های کرونری است. علاوه بر این، افرادی که رژیم غذایی گیاهی را دنبال می کنند با کمبودهایی بویژه در ویتامین B12، امگا3، آهن و روی روبه رو هستند که در بروز بیماری های قلبی عروقی نقش مهمی دارند.

هفته نامه سلامتاول اینکه عنوان مطلبی که بهش اشاره شده Chemistry behind Vegetarianism هست که در واقع تحقیق یا مطالعه ی جدید نیست بلکه صرفا یک review هست.

مساله ای که وجود دارد این هست،
اولا تردیدی در خصوص تاثیر رژیم گوشتی رایج جامعه بر بروز بیماریهای قلبی و ... وجود ندارد و این موضوع در این نوشته انکار نشده
دوما، تردیدی در خصوص تاثیر مثبت رژیم گیاهی بر سلامت قلبی و ... وجود ندارد که باز هم این حقیقت در این نوشته رد نشده

چیزی که گفته این هست که کمبود موادی که ذکر کرده، مثل امگا3 و ب 12 و ... آثار منفی روی سلامت قلب دارند. که در مورد تامین این مواد به میزان متناسب از منابع گیاهی در ادامه توضیحات لازم ارائه خواهد شد.


- دو مطالعه ی بزرگ مشترک و متا تحلیل های بیشتر، نشان داده اند که گیاهخواران در مقایسه با غیر گیاهخواران کمتر در معرض خطر مرگ بر اثر بیماری های قلبی ischemic هستند. این خطر کمتر هم در گیاهخوارن لاکتو اوو مشاهده شده و هم در وگانها. این تفاوت در میزان ریسک، پس از محاسبه ی BMI، عادت به سیگار کشیدن و کلاس اجتماعی پابرجا ماند.

- دکتر T Colin Camplell، استاد بیوشیمی تغذیه دانشگاه Cornell : من اکنون، وگانیزم را به عنوان رژیم ایده آل میدانم. رژیم وگان – به خصوص زمانی که سطح چربی کمی دارد- خطر بیماریهای قلبی را کاهش میدهد.

- پزشکانی همچون Dr. Dean Ornish و Dr. Caldwell Esselstyn با برنامه های تغذیه با رژیم گاهی موفق به توقف و حتی معکوس کردن بیماری قلبی بیماران خود شده اند.

- بیماریهای قلبی جان یک نفر از هر دو آمریکایی را میگیرد. رژیم گیاهی روشی قدرتمند در پیشگیری از حملات قلبی است. قوی ترین عوامل کاهنده ی سطح کلسترول عبارتند از فیبر واگشاپذیر، چربی هیا غیر اشباع و فیتوکمیکال هایی که تقریبا منحصرا در گیاهان یافت می شوند.

- طبق نتایج 17 مطالعه انجام شده بین سالهای 1978 تا 2002، سطح متوسط کلسترول یک وگان تنها 160 mg/dl بوده در حالیکه این رقم در مورد غیر گیاهخواران 202 mg/dl بوده.

- احتمال مرگ گیاهخواران بر اثر بیماریهای قلبی 24% کمتر است.

- با تامین میزان کافی از اسیدهای چرب امگا3 و ویتامین ب 12، این تاثر مثبت افزون خواهد شد.

-دکتر TCollin Campbel، استاد بیوشیمی تغذیه ای دانشگاه کرنل: "به اعتقاد من وگانیزم رژیم ایده آل است. رژیمی وگانی که چربی کمی را در بر گیرد، ریسک ابتلا به بیماریها را کاهش می دهد.". گرچه افرادی چون دکتر Dean Ornish و دکتر Caldwell Esselstyn موفق شده اند بیماری های قلبی در بیماران را با رژیم گیاهی متوقف کرده و حتی روند آنرا معکوس کنند...

- نتایج یک تحقیق نشان داد که گیاهخواران بطور قابل ملاحظه ای در مقایسه با غیر گیاهخوارانی که نسبت به سلامت خود حساس هم بوده اند، کمتر بر اثر بیماریهای قلبی جانشان را از می دهند. مرگ و میر بر اثر بیماری قلبی ischaemic در گیاهخوارن نسبت به عموم مردم، 57% کمتر و نسبت به غیر گیاهخورانی که زندگی سالمی هم دارند 18% کمتر است. مرگ بر اثر مشکلات cerebrovascular در گیاهخواران در مقایسه با عموم جامعه، 43% کمتر است.

- مطالعه روی 25000 هزار گیاهخوار، Seventh-Day Adventists، به ارتباط قطعی مقداری بین مصرف گوشت و بیماریها قلبی اشاره کرد. از بین مردانی به سن 45 تا 64 سال، آنان که بطور روزانه گوشت مصرف می کردند در مقایسه با آنان که گوشت نمیخوردند به میزان 3 برابر احتمال مرگ بر اثر بیماری قلبی را داشتند.

- تحقیق CARDIA ارتباط میان رژیم غذایی و سلامتی را میان بیش از 5000 بزرگسال 18 تا 30 ساله بررسی کرد. گیاهخواران از لحاظ مغزی-رگی تناسب بهتری داشتن و احتمال پایین تری در ابتلا به بیماریهای قلبی.
- یکی از دلایلی که برای حفاظت گیاهخواری در برابر بیماریهای قلبی ارائه شده، سطوح پایین تر کلسترول در انا ناست. کلسترول بالا به عنوان فاکتور ریسک اصلی برای بیماریهای قلبی شناخته می شود و مطالعات بصورتی یکپارچه نشان داده اند که سطوح serum کلسترول در گیاهخوارن در مقایسه با غیر گیاهخواران 10% پایین تر است.

- طبق اظهار The California Lifestyle Heart Trial، رژیم گیاهخواری کم چربی در کنار تغییر در شیوه ی زندگی مانند ورزش و مدیریت استرس در واقع پیشرفت بیماریها قلبی را معکوس میکند.

- گیاهخواران در مقایسه با غیر گیاهخواران بطور قابل ملاحظه ای کمتر بر اثر بیماریهای قلبی کرونری جانشان را از دست می دهند. این کمتر بودن ریسک ممکن است به دلیل سطوح پایین تر کلسترول خون در گیاهخوان باشد.

- یک مطالعه ی 11 ساله روی 1900 گیاهخوار آلمانی نشان داد که مرگ و میر بر اثر مشکلات رگ-مغزی در گیاهخوران مذکر 61% کمتر و در گیاهخواران مونث 44% کمتر از عموم مردم است.

- یک تحلیل مشترک از 8300 مورد مرگ میان 76000 زن و مرد در 5 مطالعه ی آینده نگر به این نتیجه رسید که گیاهخواران با کاهشی 24% درصدی در مرگ و میر بر اثر بیماریهای قلبی ischaemic رو به رو هستند. که این رقم در مورد افراد زیر 65 سال به 45% رسید در مقایسه با گوشتخواران عادی، مرگ و میر گیاهخواران 34% کمتر بود.ترجمه: The almighty
منابع و مراجع:Appleby PN, Davey GK, Key TJ. Hypertension and blood pressure among meat eaters, fish eaters, vegetarians and vegans in EPIC-Oxford. Public Health Nutr. 2002;5: 645-654.

Fraser GE. Associations between diet and cancer, ischemic heart disease, and allcause mortality in non-Hispanic white California Seventh-day Adventists. Am J Clin Nutr. 1999;70(suppl):532S-538S.

Davis, B. and Melina, V. (2000). Becoming vegan (p. 22)

Norris, J. (2003, March). Making Sense of Nutritional Research
Key TJ, Fraser GE, et al. (1999, Sep.). Mortality in vegetarians and nonvegetarians: detailed

findings from a collaborative analysis of 5 prospective studies. Am J Clin Nutr, 70:516S-524S.

Burr, M & Butland, B. (1988) Heart disease in British vegetarians. Am Jnl Clinical Nutrition v.48 p.830-2.

Claude-Chang, J et al. (1992) Mortality pattern of German vegetarians after 11 years of follow-up. Epidemiology v.3 (5) p.395-401.

Key, T J et al. (1998) Mortality in vegetarians and non-vegetarians: a collaborative analysis of 8,300 deaths among 76,000 men and women in five prospective studies. Public Health Nutrition.

Key, T J. et al. (1999) Health Benefits of a vegetarian diet. Proceedings of the Nutrition Society v.58 p.271-5.

Martin, M J et al. (1986) Serum cholesterol, blood pressure and mortality: implications from a cohort study of 361,662 men. The Lancet p.933-6.

Ornish, D et al. (1990) Can lifestyle changes reverse coronary heart disease? The Lancet v.336 p.129-33.

Slattery, M et al. (1991) Meat consumption and its associations with other diet and health factors in young adults: the CARDIA study. Am Jnl Clinical Nutrition v.54 p.930-35.

Snowdon, D. (1985) Does a vegetarian diet reduce the occurrence of diabetes? Am Jnl Public Health v.75 p.507-12.

Snowdon, D. (1988) Animal product consumption and mortality because of all causes combined, coronary

heart disease, stroke, diabetes, and cancer in Seventh Day Adventist. Am Jnl Clinical Nutrition v.48 p.739-48.

Thorogood, M et al. (1990) Dietary intake and plasma lipid levels: lessons from a study of the diet of health conscious groups. BMJ v.300 p.1297-1301
و در مورد homocysteine، پاسخ سرکار خانم دکتر زرین آذر:


برخی از ادعاها آنچنان خلاف واقع و آنقدر دور از حقیقت تجربی علمی و عملی می‌باشند که آدمی درمیماند که این ادعاها دیگر از کجا آمده‌اند و آیا اصلا ارزش پاسخگویی دارند یا نه.

در دنیای شله قلمکار اطلاعات ضد و نقیض تغذیه، سلامت و بهزیستی و در میان انبوه تحقیقات اکثرا غیرضروری از هرگونه و هزار گونه مسئولیت بزرگ و اصلی برعهده‌ی خواننده است که با مطالعه و بررسی دقیق تحقیق انجام شده و محققان دست اندرکار و سرمایه گذاران آن از طرفی درستی و حقانیت آن تحقیق را ارزیابی کنند و از طرف دیگر صحت نتیجه گیری‌ها و ارتباط آن با تحقیق انجام شده را.
هوموسیستئین اسید آمینه‌ای است که توسط آزمایش خون اندازه‌گیری می شود و باور بر این است که بالا بودن این اسید آمینه در خون افراد با بروز احتمالی بیماریهایی مانند سکته‌ی قلبی، سکته مغزی، آلزایمر، فراموشی و امثال اینها ارتباط دارد.

بالا بودن هوموسیستئین در خود یک بیماری نیست بلکه تنها به عنوان نشانه ی افزایش ریسک برای ابتلاء فرد به این بیماریها ارزیابی می‌گردد.

به بیان دیگر این هوموسیستئین نیست که باعث ایجاد بیماریهای قلب و عروق می‌گردد بلکه آن عاملی که باعث ایجاد این بیماریهاست باعث بالا رفتن هوموسیستئین نیز می‌گردد و آن همانا التهاب و دجنره (Degeneration) شدن بدن می‌باشد.
هیچکس از بالا بودن میزان هوموسیستئین در بدن نمی‌میرد ولی این گرفتگی رگهای قلبی است که آدمها را می‌کشد.
پس معنای واقعی بالا بودن هوموسیستئین بدن چیست؟
هوموسیستئین را می‌توان در حقیقت یکی از شاخصهای التهابی بدن دانست. التهاب بدن چنانکه می‌دانیم در اثر عوامل مختلف از جمله روش نادرست زندگی و تغذیه ایجاد می‌گردد.

هم فرد گیاهخوار و هم گوشتخوار هر دو می‌توانند بدلیل عدم رعایت اصول سلامتی دچار التهاب و در نتیجه بالا بودن هوموسیستئین باشند ولی وقتی پای چنین مقایسه‌ای بین ایندودسته یعنی گیاهخواران و مصرف کنندگان مواد حیوانی پیش می‌آید هم میزان سکته‌های قلبی و هم میزان هوموسیستئین خون دسته‌ی دوم بالاتر است.

مواد حیوانی سرشار از اسیدآمینه‌های حاوی سولفور از جمله متیونین و سیستئین می‌باشند هردوی این اسیدآمینه‌ها سپس در بدن به سایر اسید‌آمینه‌های سولفوردار از جمله هوموسیستئین تبدیل می‌گردند.
به مقایسه میزان متیونین در مواد حیوانی و گیاهی توجه کنید.

پنیر 5 برابر و ماهی تن (Tuna) 12 برابر سیب زمینی متیونین دارند.
متیونین مرغ 7 برابر متیونین برنج می‌باشد. این مسئله در مورد سایر مواد حیوانی از جمله گوشت گاو، شیر و تخم مرغ نیز صادق است.
اسیدهای آمینه‌ی سولفوردار در بدن به اسید سولفوریک (اسید قوی) تبدیل شده با اسیدی نمودن بدن زمینه‌ی ایجاد التهاب و بیماریهای التهابی را ایجاد می‌نمایند. میوه‌ها و سبزیها برعکس آلکالی بوده و از التهاب بدن می‌کاهند.

مواد حیوانی بطور کل 15 برابر بیشتر چربی، 100 برابر بیشتر کلسترول، 4 برابر بیشتر متیونین (اسیدآمینه‌ای که تبدیل به هوموسیستئین می‌گردد) نسبت به مواد گیاهی داشته و 10 برابر بیشتر باعث اسیدی نمودن بدن می‌گردد (میزان اسیدی نمودن بدن با محاسبه اسیدی بودن ادرار و شاخص آر ا ال RAL اندازه گیری می‌گردد.)

غذاهای حیوانی منشا اصلی متیونین می‌باشند. متیونین در بدن به هوموسیستئین تبدیل می‌گردد. هر چه میزان مواد حیوانی در رژیم غذایی فرد بالاتر باشد، میزان هوموسیستئین خون هم بالاتر خواهد رفت.
همان مواد غذایی که باعث بالارفتن کلسترول، اسیداوریک، چربی‌های مختلف خون، گرفتگی رگها، بالابودن فشار خون، بالا بودن وزن بدن و بالا بودن سایز شاخصهای التهابی بدن مانند C-Reactive Protein می‌گردد باعث بالا بودن شاخص التهابی هوموسیستئین نیز می‌گردد و آن همانا مواد مختلف حیوانی و اسیدآمینه‌های سولفوردار موجود در مواد حیوانی است...


دکتر زرین آذر
متخصص بیماریهای کبد و دستگاه گوارش
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)