پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آیا گیاهخوار بودن مهم است؟Matt Ballتا به حال شده به قدری درد داشته باشی که حس کنی همین حالا میمیری؟

تا به حال شده به قدری رنج بکشی که آرزوی مرگ کنی؟


هر ساله، صدها میلیون تن در آمریکا تا سر حد مرگ رنج میکشند... به کندی و شکنجه آور...

مرغ های تخم گذار در قفس های بسیار کوچک به هم فشرده می شوند طوری که از فرط ازدحام حتی قادر به حرکت نیستند، ممکن است بال یا گردنشان میان سیم ها گیر کند و دیگر حتی به آب و غذا هم دسترسی نداشته باشند.


خوکها، صدها و صدها مایل در هر آب و هوایی بوسیله ی کامیون های سر باز و بدون آب و غذا حمل می شوند – چه بسا در طول مسیر از سرما یخ بزنند.

مرغهای گوشتی، طوری پرورش یافته اند که به سرعت چثه ی بزرگی پیدا کنند که حتی دیگر پاهایشان قادر به تحمل وزن خودشان نیست... ناتوان می شوند و قادر به دستیابی به غذا نیستند.
Wayne Hsiung، یکی از فعالین بروشور پخش کن veganoutreach در وصف آخرین لحظات یک گاو شیری از کار افتاده میگوید:


"یک ساعت قبل از اینکه میخواستم برای پخش کردن بروشور بروم، دوستی تماس گرفت و گفت که به یک کامیون حمل دام که داخلش یک گاو شیری فرتوت است برخورده.

خودم را به آنجا رساندم و با یک صحنه ی وحشتناک مواجه شدم. این گاو بیچاره داخل تراک روی کف زمین افتاده بود، در فضولاتی به عمق 3 اینچ.
می توانستی چشم های فراخ و وحشتزده اش را ببینی که به خلا دوخته شده اند.

تمام بدنش میلرزید.

اما هیچ صدایی نداشت.

بقیه گاوها بدن شکسته اش را لگدمال کرده بودند.

زخمهایی خونین داشت و ضایعاتی قرمز رنگ که حتی در میان آن همه کثافت هم به وضوح دیده می شدند.

پسـتانش چندین برابر حالت عادی متورم بود.

ما یک باریکه ی وحشتناک از گوشت را بالای سر او دیدیم. بعدها به ما گفتند که احتمالا زبانش بوده. چون گاوها عادت دارند اطراف تراک را برای یافتن رطوبت بلیسند ولی وقتی ورودی مکانیزه و یخ زده باشد، این تلاش مزبوحانه می تواند عواقبی اینچنین تراژیک داشته باشد.

دوست بیچاره ما همان روز مرد...

روی کف خونین و مملو از کثافت آن تراک حمل و نقل...

ما شاهد سرد شدن بدنش و از حرکت باز ایستادن چشم هایش بودیم...

تمام زندگی اش با خشونت و آسیب، به خود پیچیده بود و بردگی کشیده شده بود..."کلمات قادر به انتقال شرایط دهشتناکی که این مرگهای کند و زجر آور را به بار می آودند، اینکه این حیوانات چطور پرورش داده می شوند، چطور در مراکز صنعتی «زندگی» میکنند، وضعیت آنهایی که از این سیستم خشونت بار زنده بیرون می آیند و اینکه چطور در کشتارگاه های صنعتی سلاخی می شوند، نیستند.هیچ توصیف گفتاری و حتی تصاویر و فیلمها هم قادر به ضبط آن نیستند...


حتی از نزدیک دیدن این انبارهای حبس و کشتارگاه ها هم حتی ذره ای از حس گذراندن تمام زندگی در آنجا و مرگ بی رحمانه ی متعقاب آن را هم نمیتوانند بیان کنند...


کافیست بدانیم صنعت دامداری مدرن به قدری ذاتا بیرحم است که حتی قبل از رسیدن به سلاخ خانه هم صدها میلیون حیوان را صرفا به قیمت «تجارت کردن» محکوم به مرگهایی کند و دردناک میکند. این سیستم خشنوت بار بسیار گسترده است، بسیار حجیم است که حقیاتا در درک نمیگنجد...
Michael Pllan در نیویورک ایمز می نویسد:

"دامداری/مرغداری های صنعتی آمریکا بیش از هر نهاد دیگری نمایانگر تصوری کابوس وار از این حقیقت است که بدون محدودیتهای قانونی و اخلاقی، کاپیتالیسم می تواند تا به کجا پیش رود...

اینجا، در این مکانها، زندگی از نو تعریف می شود...

به عنوان سازنده ی پروتئین....

و در کنارش، رنج و درد...

برای توصیف اش از یک کلمه ی محترمانه چون «فشار» استفاده میکنند...

مشکلی اقتصادی و جستجوی راهی مقرون به صرفه برای رفع آن... راهکارهایی همچون بریدن دم گاوها، چیدن نوک مرغها و ...

چنین مکانی حتی در وحشتناکترین کابوسهای ما هم نمیگنجد...

ولی این زندگی واقعی بیلونها حیوانی است که آنقدر بدشانس بوده اند که زیر سقف های وحشی پولادین متولد شوند...


بطور خلاصه، زندگی تحت ظلم یک «واحد تولید کننده»..."
این همان سیستمی است که ما، هنگام خرید محصولاتش، تایید کرده و از آن حمایت میکنیم.
با مصرف محصولات گوشتی صنعت مدرن دامپروری نه تنها برای استثمار و سلاخی سایر موجودات سوهشدار به عاملین آن پول می پردازید...

نه تنها بر دیدن حیوانات به عنوان «ماشین های ناقابل» صحه میگذارید...

بلکه با خرید خود، به این صنعت منابعی را که برای رشد، بقا و ادامه دادن به ریختن خون سایر جانداران نیاز دارد اعطا میکنید.این به تنهایی برای قانع کردن من به برگزیدن گیاهخواری کافیست...


تا هر روز، عملا و علنا، به این بیرحمی نفس گیر نهفته در گوشت، تخم مرغ و لبنیات، نه بگویم...
برای من، گیاهخواری به معنای استنتاج از یک مجموعه بیطرفانه از محاسبات سودمحور نیست... حتی پشتیبانی از حقوق حیوانات هم نیست...

بلکه گیاهخواری یعنی اعلام اینکه میخواهم چگونه آدمی باشم...

یعنی اینکه اگر جزئی از این خشونت تاب نیاوردنی علیه حیوانات باشم، آنگاه حتی دیگر قادر به زندگی در کنار خودم نخواهم بود....سوال این است که: "چطور میتوانم در آینه به خودم نگاه کنم؟"

و حقیقتا، این همان چیزی است که برای من رخ داد.

نگاه کردن در آینه و درک این موضوع که نمیتوانم خودم را آدم «خوبی» بدانم وقتی هنوز به بقیه «پول میدهم» تا برایم سبعانه بکشند و من بخورم...ولی حقیقت این است که، همه این انتخاب را نمیکنند...

وقتی صنعت دامداری/مرغداری مخفیکاری مبکند و ساختار اجتماعی بر اساس خوردن گوشتهای «بی هویت» استوار است، میتوان به راحتی از مقابله کردن با آن منصرف شد و خود را کنار کشید. و در مواجهه با حقایق پنهان صنعت دامداری/مرغداری، میتوان آنچه را کمتر بد است برگزید و آنرا «خوب» نامید...

مثلا: Michael Pllan، که در بالا نقل قولی از وی را خواندید، نه تنها گیاهخوار نیست بلکه فعالانه «قطعیت اخلاقی» گیاهخواران را به سخره میگیرد. او توجیهاتی عالی می تراشد تا به خوردن حیوانات ادامه دهد. مثلا میگوید داشتن نگاه فردی به حیوانات در واقع انسان محور است و باید به منافع گونه ها فکر کرد.
قطعا، کاملا بر عکس است.
«گونه» یک ساختار انسانی است، مفهومی است انتزاعی، که نمیتواند ذاتا منفعتی داشته باشد. تنها «افراد» هستند که این ظرفیت را دارند تا لذت ببرند و رنج بکشند و در نتیجه، تمایلات در آنها شکل میگیرد. این گفته که باید گوشت سایر موجودات را بخوریم تا تمایلات یک گونه ارضا شود، نامعقول و بیمعناست.
چنین وارونگی بی نقصی از حقیقت که بسیار هم خیره کننده است را تنها یک فرد به ظاهر هوشمند می تواند بپراکند و در باره ی این مزخرفات درافشانی کند.


Michael Pollan یک مثال عالی از اظهارات Cleveland Amony است که میگوید افراد ظرفتی بی حد و حصر در توجیه تراشیدن دارند، به خصوص وقتی پای خوردنیهای مورد علاقه شان به میان می آید.


(شاید این برخورد با مردی که حداقل میخواهد علیه دامداریها/مرغداریها بنویسد، ناخوش آیند و تند به نظر برسد اما Pollan نه تنها گیاهخواران را با بحث های خنده دار خود مبتنی بر «مرد کاهی» به سخره میگیرد بلکه از به زور خوراندن به غازها برای تولید کبد چرب هم حمایت میکند! این حد از بهانه تراشی منزجر کننده را باید همانطور که هست افشا کرد.)
عدم تمایل Pollan به مد نظر قرار دادن گیاهخواری و در عین حال تجربه ی دست اول وی از «وحشتناک ترین کابوسهایمان»، ظرفیت توجیه تراشی اش را به سمت تشویق مصرف «گوشتهای شاد» از دامداریهای «انسانی» سوق میدهد. با داشتن زمان و منابع لازم برای بازرسی از دامداریهای متعدد در دسترس، اوج ستایش Pollan به دامداری polyface تعلق میگیرد، جایی که "حیوانات میتوانند حیوان باشند." و به قول Pollan میتوانند زندگی طبیعی شان را داشته باشند.
حال ببینیم این Polyface چطور است؟


خرگوشها در آن داخل قفس های فلزی کوچک نگهداری می شوند... مرغها داخل قفس های پرجمعیت متحرک جای داده شده اند، بدون امکان لانه سازی یا تمیزکردن پرها محبوس اند... خوکها و گاوها همه ی سال با تراکهای سرباز به کشتارگاه های سنتی فرستاده می شوند. 72 ساعت قبل از سلاخی، مرغها را با 7 مرغ دیگر در یک قفس می اندازند. پس از سپری کردن 3 روز بدون غذا، آنها را از پاهایشان میگیرند، به قیف های فلزی می بندند و بدون بیهوشی گلویشان را میبرند...


این همان سیستمی است که Pollan لایق ستایس میداند! در حالیکه گیاهخواران را مسخره میکند ادعا دارد که باید از لحاظ اخلاقی و اقتصادی از دیدگاه و رفتار Polyface با حیوانات حمایت کنیم!اما واقعا، چطور میتوان انتظار بهتر از این را داشت؟ در نهایت، دیدگاه Polyface هم همان چیزی است که در Tyson دیدید (برای توضیحات بیشتر اینجا را بخوانید). یعنی «تک تک» این حیوانات در نهایت، تکه گوشتی هستند که برای سود اقتصادی فروخته می شوند.


از لحاظ منطقی و احساسی، غیر ممکن است که در اینگونه مکانها هیچگونه «احترام حقیقی»، هیچگونه «نگرانی حقیقی و بنیادین» در خصوص تمایلات این «افراد» وجود داشته باشد...

وقتی این حیوانات زنده که نفس میکشند صرفا به این دلیل وجود دارند تا قصابی و مصرف شوند...
اگر اصرار داشته باشیم که به جای رژیم گیاهی باید گوشت واقعی حیوانات را بخوریم، در بهترین حالت، ساده لوحانه است که گمان کنیم سیستمی وجود دارد که «حقیقتا» از این حیوانات به درستی نگهداری میکند، حیواناتی که پول سلاخیشان را ما میپردازیم...

وقتی یک «موجود» را صرفا تکه ای گوشت ببینیم، با آنها دقیقا همانطور برخورد خواهد شد...

در آخر، در واقع مساله این است که میخواهید چطور فردی باشید... یا بیایید طور دیگری فکر کنیم، روایت زندگیتان چطور است؟


علیه خشونت هستید یا از کشتار حمایت میکنید؟
خودتان تصمیم میگیرید یا برای ادامه ی عادات مان توجیه تراشی میکنیم؟


من معتقدم مسائل بسیار مهمتری از «وضع موجود»، دنبال کردن هنجار های اجتماع و برگزیدن ساده ترین راه وجود دارد...

به علاوه، انتخاب راهی که هرکسی انتخاب اش نمیکند، مستلزم انکار و ناکامی نیست.


وقتی زندگیتان را جزئی از چیزی بزرگتر کنید، آنگاه روایت زندگی خود را وسعت بخشیده اید، به وجود خود غنا بخشیده اید و شادی حقیقی و ماندگار را در نظر میگیرید.


با حکایت کردن زندگی خود، میتوانیم خود را از محدودیت «هنجارها» رها کنیم...


انتخاب گیاهخواری به معنای یک اعلان عمومی اخلاقی قدرتمند است، نه تنها در خصوص رنج حیوانات بلکه در خصوص «قدرت شخصیت» خود...از شما میخواهم مورد دیگری را هم مد نظر قرار دهید.

هر آمریکایی در سال بطور متوسط، سه دوجین حیوان را میخورد. با انتخاب گیاهخواری، در زندگی خود نیکی بسیاری خواهید کرد چون چند صد حیوان از اشتهای بی پایان و بداندیش صنعت دامداری/مرغداری مدرن رها میکنید.


اما بدانید: فردا، به بیشتر از این میرسید، در تنها یک ساعت!


شاید شبیه یک فریب به نظر رسد ولی حقیقت دارد – به ازاء هر فردی که گیاهخوار کنید میتوانید تاثیر تصمیم خود را «دوبرابر» کنید.

بنابراین، اگر همین فردا 60 کتابچه به افراد جدید اهدا کنید، و فقط یکی ار آنها تصمیم بگیرد که گیاهخوار شود آنگاه شما در تنها «یک ساعت» به اندازه ای «جان» نجات میدهید که با تعدادی که با هر تصمیمی که در طول باقی عمرتان خواهید گرفت برابری میکند.

به بیان دیگر،


اگر بپذیریم که گیاهخواری «اهمیت» دارد...

اگر بپذیریم که پشتیبانی کردن از حیوانات و تسلیم نشدن به خاطر آنها و به خاطر خودمان حیاتی است...

پس باید بپذیریم که یک «مدافع موثر» بودن به نفع حیوانات بسیار بیشتر اهمیت دارد...

تبلیغ کارا حقیقتا قابلیت های عظیمی دارد. اگر گمان میکنید علاقه ی شدید معامله ی خوبی است، باید بدانید که تبلیغ موثر گیاهخواری موجب رشد نمایی حاصل خواهد شد.

Erik Markus، در کتاب اش تحت عنوان "بازار گوشت" می نویسد:


"وقتی نوجوان بودم، بزرگترین جاه طلبی ام این بود که روزی میلیونر شوم.


بعدها مفهوم «میلیونر بودن» را در هدف فعال حقوق حیوانات بودن یافتم...میخواستم «میلیونها» حیوان را از سلاخ خانه رها کنم...


اما آیا اینکه یک نفر بتواند میلیونها حیوان را از سلاخ خانه نجات دارد واقع بینانه است؟ قطعا!

به ازاء هر گیاهخوار جدید دوهزار حیوان از مرگ رها میشوند.

و این بدان معناست که اگر در طول زندگی ات 500 جوان را به گیاهخواری راغب کنی آنگاه یک میلیون حیوان را نجات داده ای."


با سطحی معقول از سرمایه گذاری، هریک از ما میتوانیم اینکار را انجام دهیم...

لازم نیست قانونی را به تصویب برسانید...


تنها کافیست به جمع آنانی بپیوندید که «حکایت خود را می نویسند»...


آنانی که برای چیزی فراتر صرف خود فعالیت میکنند...

....در آخر، صرف نظر از اینکه خود را چطور میبینیم،

همه در قلب مان، میدانیم که

«رفتار» ما نشان دهنده ی این است که «در حقیقت» چطور آدمی هستیم...

هریک از ما داستان زندگی خود را می نویسیم...

میتوانیم مانند غالب مردم، اجازه دهیم بر ما تحمیل شود...

میتوانیم بدون فکر، پیش فرض فعلی را بپذیریم...

از جمع دنباله روی کنیم...

و هرچه را که میتوانیم از آن خود کنیم...

یا در عوض


میتوانیم زندگیمان را خودمان پایه گذاری کنیم...

برای خود را از نو تعریف کنیم که چه چیزی اهمیت دارد...

میتوانیم با هدفی بزرگ تر زندگی کنیم...

با هدف یک زندگی بهتر برای همه...

این انتخاب بنیادی است...

حیاتی است...


و این انتخاب «ما» است....

ترجمه: The Almighty
منبع: veganoutreach
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)