پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

دنیای درونی حیوانات مزرعه: توانایی های شگفت انگیز ذهنی، عاطفی و اجتماعی حیوانات

دنیای درونی حیوانات مزرعه: توانایی های شگفت انگیز ذهنی، عاطفی و اجتماعی حیوانات

 

"امی هاتکوف"، حامی خانواده و کودک، مشاور سرپرستی، فیلم ساز و نویسندۀ وگان (گیاهخوار کاملمی باشد که "دنیای درونی حیوانات مزرعه:توانایی های شگفت انگیز ذهنی و عاطفی و اجتماعیشان" را نوشته که یک اثر بینش آفرین است که از جانب چنین موجودات زیبا، سخن می گوید. این کتاب که حقایق و حکایت هایی را دربارۀ دوستان حیوان زیبای اهلی مان بیان می کند، مقدمه ای از متخصص انگلیسی معروف در امور میمون ها دکتر "جین گودال" و یک کلام پایانی از "وین پاسل"، رئیس گروه محترم رفاه حیوانات، جامعۀ انسانی ایالات متحده دارد.

دنیای درونی حیوانات مزرعه:


چرا امی هاتکوف تصمیم گرفتند کتاب دنیای درونی حیوانات مزرعه را بنویسند؟
من درحال سفر با اتوبوس در نیویورک بودم و آن علامت که حیوانات اهلی و بیشتر گاوها را نشان می داد، دیدم. من رنج آنها را دیدم اما در عین حال، ذات درونیشان را نیز دیدم و انگار آن لحظه، آگاه شدم. انگار که یک صاعقه به من برخورد کرد. من این پیام را دریافت کردم که باید از جانب حیوانات اهلی همانند شیوه ای که سعی کرده ام برای نوزادان انجام دهم، حرف بزنم. بنابراین به اینترنت وصل شدم و جستجو کردم و در قسمت جستجو "حیوانات اهلی و توانایی ها را نوشتم و سپس "خوک ها و عواطف" یا "گاوها و هوش" را نوشتم و مقادیر عظیمی از تحقیقات وجود داشت که با مدرک نشان می داد حیوانات اهلی مانند گاو و گوسفند و مرغ و جوجه، موجودات ذی شعوری هستند با هوش بسیار، زندگی بسیار عاطفی و بسیار اجتماعی. بنابراین، من توانستم این احساس را دنبال کنم و داستانها را در کنار هم قرار دادم:جوجه ها موجودات بسیار رشد یافته ای هستند
و اکثر مردم میزان هوش آنها را درک نمی کنند. فکر می کنم، برای من، شگفت انگیز ترین چیز، اطلاعاتی بود که دربارۀ جوجه ها یاد گرفتم. اول از همه، ساختار مغز مرغ ها خیلی شبیه به مغز انسان است. آنها اطلاعات را همانند ما پردازش می کنند و اکنون تحقیقاتی وجود دارد که نشان می دهد پرندگان، به اندازۀ میمونها توانایی شناختی دارند.


بعنوان نوزاد،ما بسیار بیچاره ایم و زمان زیادی طول می کشد تا بیاموزیم و خودمان را با دنیای اطرافمان آشنا سازیم. در مقایسه، جوجه ها از روز اول در زمینه های زیادی از نظر شناختی رشد می کنند! من دوستی داشتم که به تازگی بچه دار شده بود و من به او گفتم که جوجه ها درست از زمان تولد چیزی بنام "بقای شیء" دارند. این چیزی است که نوزاد انسان ندارد. حقایق شگفت انگیز دیگر دربارۀ جوجه ها، برای مثال آنها می توانند از تماشای یک ویدیو یاد بگیرند. محققان به جوجه های نوزاد تصاویری از مرغ ها را نشان دادند که در آن به مرغ ها دو کاسه برای غذا داده شده بود و آنها تنها از کاسۀ قرمز می خوردند، نه کاسۀ زرد، و سپس جوجه ها بیرون رفتن و آنها هم فقط از کاسۀ قرمز غذا خوردند، نه کاسۀ زرد. آنها می توانند حساب کنند.
محققان ایتالیایی نشان دادند که جوجه ها می توانند از اصول هندسی استفاده کنند. بسیاری از قضایای ثابت شدۀ این کتاب این است که آنها بیش از آنچه ما فکر می کنیم، به ما نزدیکند.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

مرغ ها، بوقلمون ها و دیگر ماکیان، گذشته از زیرکیشان، موجوداتی احساسی هستند و اگر برای شاخت آنها وقت بگذاریم، قادر هستیم تا عواطف آنها را درک کنیم. هنگامیکه من رفتم تا از یک پناهگاه حیوانات دیدن کنم، کسی یک جوجۀ نابینا را در بازوهای من قرار داد و من آن جوجه را نوازش کردم. هرگز فکر نمی کردم که بتوانم یک جوجه را بغل کنم و او را نوازش کنم و جوجه درست کاری را که گربه هایم انجام می دادند، انجام دهد. او صورت کوچکش را به آرنج خمیدۀ من می کشید و شروع به خرخر کرد و من در آنجا نشسته بودم یک جوجه را نوازش می کردم. منظورم این است که بعنوان یک فرد شهری، این واقعا شگفت انگیز بود. وقتی برای بازدید از حیوانات دیگر به پناهگاه رفتم، بوقلمون ها، مرا دنبال می کردند، آنها روی چمن با من می نشستند و اجازه می دادند من پرهایشان را نوازش کنم. توانایی های ارتباطی، عاطفی بسیار قوی این حیوانات را فوق العاده شگفت انگیز یافتم.

برخی می گویند که عمیق ترین عشق بین مادر و فرزند است. این ارتباط عمیق هم در دنیای حیوانات و هم انسان ها یافت می شود.

نقل قولی از "جوزف استوکی" که در"ساسکاچوان" کانادا است:
"آیا عشق است؟ وقتی نمونه هایی از رفتار مادری را در مردم می بینیم، بسادگی می بینیم که این یک نمونۀ قوی از پیوندی است که ما آنرا عشق می نامیم. وقتی ما همین نوع رفتار را در هر پستانداری می بینیم، آنرا به تکامل نسبت می دهیم و این حقیقت را که آنها هم می توانند فرزندانشان را دوست بدارند انکار می کنیم و از آن می گذریم، درحالیکه من در حقیقت هیچ تفاوتی را نمی توانم ببینم"

و این نقل قول با این عبارت، با صحبت دربارۀ اینکه چطور ما به کودکانمان عشق می ورزیم و چقدر جدا شدن برای آنها مشقت بار است، همراه می شود. بنابراین، من فکر می کنم اگر شما از کسی که حیوانات را می شناسد، بپرسید آنها می گویند، این عشق است و آنها آن عشق را می بینند و می فهمند که آنها می توانند خالص تر عشق بورزند، همانند زمانی که می گوییم سگ هایمان یا گربه هایمان به شما عشق می ورزند. چنین چیزی در این حیوانات نیز وجود دارد. من فکر می کنم شما در قلبتان احساس می کنید که این حیوانات، موجودات زنده هستند، با اینحال تجربه نکردن یا فکر نکردن به حیوانات مزرعه خیلی آسان است، زیرا ما به آنها دسترسی نداریم. آنها واقعا فراموش شده اند و از دید پنهانند.


کتاب خانم "هاتکوف" که از کار ایشان بعنوان حامی کودکان و خانواده ها، مشاور سرپرستی و یک فیلم ساز الهام گرفته، دانش عمیقی را دربارۀ حیوانات مزرعه آشکار می کند که شامل داستان های تاثیر گذار و عکس های زیبایی است که خوانندگان را با حیوانات و طبیعت صلح آمیزشان مرتبط می سازد.

"با ادراک" واقعا به احساس و آگاهی اشاره دارد، که شما از آنچه که برایتان اتفاق می افتد، آگاه هستید، از آنچه که برای بدنتان اتفاق می افتد، آگاه هستید، شما از احساسی که بدنتان دارد، آگاه هستید، شما از آنچه که برای دیگران در اطراف شما رخ می دهد، آگاه هستید. وجود آنها، آگاهی دارد و آن واقعا به نوعی خلاف آن چیزی است که ما اغلب فکر می کنیم. ما چنین احساسی را دربارۀ سگ ها و گربه هایمان داریم، اما فکر می کنم اغلب نمی اندیشیم که یک حیوان مزرعه (گاو و گوسفند و مرغ و ...)، برای مثال، گسترۀ وسیعی از آن احساسات و نیز توانایی های شناختی و عاطفی را دارد.

گاوها
وقتی مسئله ای را حل می کنند، هیجان زده می شوند؛ آنها روابط دوستی با گروه های کوچکی از مردم را تشکیل می دهند. آنها توسط کدهای اخلاقی زندگی می کنند. بسیار نوع دوست هستند. اگر دوستی از آنها بنظر غمگین بیاید، یگ گاو با سرعت کمتری خواهد آموخت، کمتر غذا خواهد خورد و آنها از آن حیوان مراقبت می کنند. آنها واقعا نسبت به گاوهای همزیستشان حس همدردی بسیاری دارند.

خوک ها
می توانند بازی رایانه ای را یاد بگیرند و بازی کنند و من فکر می کنم فیلم هایی مانند "باب" و دیگر فیلم ها ما را آگاه ساخته است که خوک ها دارای هوش هستند. آنها بطور باور نکردنی حساس هستند، آنها از مرگ یک دوست سوگواری می کنند. آنها دوست ندارند، تنها باشند. وقتی با گروهشان نیستند، وحشت زده می شوند.

چیز شگفت انگیز
دربارۀ گوسفند، وقتی از گلۀ خود جدا می شوند، بسیار مضطرب می شوند.اما اگر به آن ها تصویری از یک گوسفند آشنا یا یک برۀ گوسفند آشنا را نشان بدهید تمام نشانه های استرسشان پایین خواهند آمد.
حتی ماهی های مرکب، هم شخصیت دارند.


حیوانات ترس، افسردگی، اضطراب، شادی و خستگی را احساس می کنند. اگر آنها انگیزه نداشته باشند واقعاً می توانند بطور وحشتناکی رنج بکشند.گاو ها حیوانات بسیار مهربان و با احساسی هستند، وقتی گوساله به دنیا می آید گاو و گوساله به شدت به هم وابسته هستند، در صنعت دامپروری و تولید لبنیات گوساله را از مادر جدا می کنند و این دستگاه شیر دوش 24 ساعته را به مادر وصل می کنند.مادر و گوساله هر دو از دوری هم در رنج هستند، گوساله ها بدون مادر و شیرش اغلب مریض می شوند ، یا می میرند و یا کشته می شوند. این شیر به جز تمام مضرات پزشکی اش چیزی جز رنج و آزار نیست!
می دانستید که مادرها بعد از جدایی از گوساله ها گریه می کنند. می دانستید گوساله ها سخت غمگین و گرسنه می شوند.

بیشتر ما با خوردن گوشت حیوانات بزرگ شده ایم،بدون اینکه حتی بدانیم این گوشت از کجا می آید و چطور از بشقاب ما سر در می آورد و وقتی می فهمیم واقعا شوکه می شویم.
بیشتر گوساله ها،جوجه ها و سایر حیواناتی که برای گوشتشان پرورش داده می شوند، تا کشته شدن و به سر میز غذا آمدن زندگی بسیار بد و نا خوشایندی را پشت سر می گذارند. زندگی آنها با عکس هایی که شما در ذهن خودتان دارید و یا در کتاب های قصه می بینید بسیار فرق دارد.

آن عکس ها، حیوانات در مزرعه در حال چرا و گذران یک زندگی خوب و طبیعی را نشان می دهند، در حالی که واقعیت جز این است و آنها دیگر به این شکل زندگی نمی کنند. در عوض، تقریبا همه حیوانات داخل قفس ها و سالن های پر ازدحامی پرورش داده می شوند که حتی امکان تکان خوردن و چرخیدن به دور خود را هم ندارند.
بچه ها به محض تولد از مادرشان جدا می شوند و هرگز به آنها اجازه بازی داده نمی شود و هرگز تابش آفتاب را بر پوست خود حس نمی کنند.

امروزه، پس از توجه به حقیقت نحوه پرورش حیونات در مرغ داری ها و دامپروری های صنعتی، انسان های زیادی به گیاهخواری رو آوردند. این افراد به خاطر حیوانات، سلامتی خودشان و محیط زیست لب به گوشت نمی زنند و بعضی علاوه بر گوشت سایر محصولات حیوانی مانند: تخم مرغ،لبنیات و...را هم به مصرف نمی رسانند.
مطالعه نشان می دهد که کشتن و خوردن حیوانات،خود ما را هم می کشد.
مهم ترین بیماری هایی که به نوعی به خوردن گوشت ارتباط پیدا می کنند عبارتند از : بیماری قلبی و سکته،با نخوردن گوشت خطر ابتلا به این بیماری ها بسیار کم می شود.

وقتی به جای کشت غلات، زمین آب را صرف پرورش حیوانات کنیم، آب وخاک گرانبها از دست می رود، درختان قطع می شود تا زمین کافی برای چرای حیوانات یا مزارع کارخانه ای فراهم شود و برای چاق کردن سریع حیوانات مواد شیمایی به مصرف می رسد و این مواد در نهایت به زمین و جویبارها بر می گردد.
در هر دقیقه فضایی به اندازه سه برابر یک زمین فوتبال از جنگل های استوایی از بین می رود تا برای چرای گله ها و مزارع کارخانه ای و دامپروری های صنعتی جای کافی ایجاد شود. درحالیکه بر طبق تحقیقات، هر فرد گیاهخوار در سال تا نیم هکتار از این درختان را حفظ می کند. بنابراین با گیاهخوار شدن ما نه تنها حیواناتی را که برای پرورش غذا پرورش داده می شوند نجات می دهیم، بلکه جنگل و حیوانات را نیز نجات می دهیم! شما می توانید همه پروتئین مورد نیاز خود را نیاز خود را از سبزیجات، سویا، مغزها، خشکبار، برنج، گندم، سیب زمینی و حبوبات تامین کنید.


شخصاً چه کاری برای توقف گرفتاری حیوانات مزرعه می توانیم انجام بدهیم؟

بروید و حیوانات را ببینید. اگر بخواهیم طرز رفتارمان با حیوانات را تغییر بدهیم، این یکی از سریع ترین راه ها است. هر کسی باید از پناهگاه های حیوانات دیدن کند. بسیار عالی است که با کودکان و کلاس های مدرسه صحبت کنیم تا به یک پناهگاه بروند. اتخاذ رژیم گیاهخواری، کلیدی برای تغییر نحوۀ درک جامعه از حیوانات مزرعه است. باید بیدار بشویم و اگر مردم بخواهند خوردن حیوانات را متوقف کنند، جایگزین های بسیار زیادی برای ما وجود دارد. نشریات بسیار شگفت انگیزی دربارۀ وگان بودن و نحوۀ انجام آن و فواید سلامتی آن وجود دارد. این ما هستیم که به سوی بشقاب پیش می رویم و شهروندان آگاه زمین هستیم و اگر می خواهیم هم اکنون تغییراتی را در این باره ایجاد کنیم، نقطۀ برگشت ناپذیر وجود دارد ما باید پذیرا باشیم، به عقب برگردیم، نفسی بکشیم،به رویایمان ادامه بدهیم، چگونه این دنیا می تواند بهتر، ایمن تر، مهرآمیزتر، حمایت کننده تر، صلح آمیز تر برای همه باشد؟ وقتی ما نسبت به یک نفر صلح جو هستیم، آن صلح امواج بسیاری دارد. بنابراین همۀ ما سود می بریم. تمام آن ها به ما باز می گردد. واقعاً سیارۀ ما در نقطۀ برگشت ناپذیر، قرار دارد. بنابراین ایجاد تغییر در خصوص دامداری، یکی از بزرگترین اثرات آن برای محافظت از ما در برابر گرمایش جهانی خواهد بود.


phce.org
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)