By LUKE SALKELD
23rd August 2007


هزینه های دامپزشکی هیچگاه پایین نیست اما وقتی لی لی به کمک پزشکی فوری نیاز داشت، صاحبانش تعلل نکردند.

Vicky Mills و همسرش، Sam، بیش از 2000 پوند برای پرنده عزیزشان هزینه کردند تا مخارج 7 عمل جراحی و در نهایت قطع پای او را بپردازند. برای اینکار از بانک وام گرفتند و یکسال با صرفه جویی زندگی کردند تا هزینه درمان لیلی را که به افسردگی هم مبتلا بود بپردازند.
لی لی، مرغ یک پا به همراه Sam و Vicky، صاجبان وفادارش


اما خانم Mills 24 ساله معتقد است اینکار ارزش دوباره شاد دیدن او را داشت. کارگر خیریه با دیدن گیر کردن پای چپ مرغ رد آیلند اش میان سیمهای خاردار وحشتزده شد، دامپزشک به او هشدار داد که ترمیم پای لی لی گران تمام خواهد شد اما از او خواسته شد از هیچ کوششی فروگذار نکند. صاحبان لی لی بیش از 2000 پوند برای ترمیم پای مجروح او هزینه کردند تا نهایتا دامپزشکان ناچار به قطع اش شدند.در پی درمان ناموفق و نظر متخخصین مبنی بر لزوم قطع پا برای حفظ جان لی لی، باز هم آنان تمام تلاش خود را برای تامین هزینه اینکار انجام دادند. هزینه های درمان پزشکی تمام نشده بود که لی لی مبتلا به افسردگی تشخیص داده شد. سپری کردن روزها به تنهایی در خانه او را غمگین کرده بود و به همین دلیل آنان هنگام ترک منزل همیشه تلویزون را برایش روشن میگذاشتند.

جدا از افتادن های گاه و بیگاه و نیاز به توجه ویژه هنگاه عبور از خیابان، لی لی به همان حالت شادش بازگشته.خانم Mills دیروز از حیوان خانگی گران قیمتش گفت: "ارزش هر پنی خرج شده را داشت. به دلیل هزینه های دامپزشکی امسال به تعطیلات نرفتیم."


همسرش، یک مهندس 23 ساله، میگوید:

"وقتی پای لیلی در حصار گیر کرد، ما سراسیمه بودیم. همسرم به قدری به این مرغ علاقه دارد که تحمل خواباندش را نداشت. وقتی دامپزشک به ما گفت که لی لی پس از اعمال جراحی دچار افسردگی شده، به نظر احمقانه رسید. اما او حالا یک مرغ شاد است و مرتب هم برایمان تخم میگذارد. او با خوشحالی روی یک پا این طرف و آن طرف میرود. اما گاهی که میخواهد با پای نداشته اش خود را بخاراند، تعادلش را از دست می دهد و می افتد."

لی لی 3 ساله روی یک تشکچه در آشپزخانه ی خانه ی دوخوابه ی آنها میخوابد و در حیاط پشتی آزادانه وقت می گذراند.
لی لی علاقه ای غذای معمول مرغها ندارد و دوست دارد از هر چیزی که در آشپزخانه تهیه می شود بخورد، به خصوص spaghetti bolognaise. و میتوان گفت با گذاشتن نیم دو جین تخم در هفته به محبت پاسخ می دهد.

مرغهایی که در سنین بسیار پایین فروخته می شوند معمولا قیمتی معادل 2 پوند دارند اما لی لی که طول عمری معادل 6 سال دارد، از لحاظ عاطفی برای خانم Mills بسیار عزیز و با ارزش است.


وی میگوید: "من لی لی را از وقتی یک جوجه ی 2 روزه بود داشتم. او را یکی از دوستانم که مرغ پرورش به من داد. زندگی با او مفرح تر از یک سگ یا گربه است. طوری جولان میدهد که انگار بر لانه حکمرانی میکند. واقعا فکر میکند در سلسله مراتب پرندگان، رئیس خانه ی ماست."ترجمه: The Almighty
منبع: animaliberationfront.com