پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ساتیا، دختر 7 ساله ای که تا بحال گوشت نخورده

مصاحبه ای که پیش روی دارید شرح تجارب خانواده ی سبزی است که تا بحال به فرزند خود گوشت نخورانده اند. خانواده ای که برای زندگی و حیات، ارزش قائل اند و همواره تلاش دارند بجای جنگیدن با طبیعت دست آشتی به سویش بلند کنند.

1-لطفاً خودتان را معرفی كنید و بفرمایید چند سال است شما و همسرتان رژیم غذایی گیاهی، انتخاب كرده اید؟
من فریبا حاجی قاسمی هستم و به همراه همسرم حدوداً 11 سال است كه گیاهخوار هستیم.

2-دلیل اصلی گیاهخوار شدن شما چه بوده است؟
در واقع داستان چگونگی گیاهخوارشدن ما طولانی است ولی اگر خلاصه بخواهم بگویم این است كه كمی پس از ازدواجمان من مبتلا به بیماری معده شدم و با اینكه به گوشت و غذاهای گوشتی بسیار علاقه مند بودم، به تجربه متوجه شدم كه روزهایی كه تصادفاً گوشت نمی خورم حالم بهتر است. همسرم گیاهخواری را چند سال قبل از ازدواجمان به دلیل تمرین‌های ذهنی تجربه كرده بود ولی چون از طرف خانواده حمایت نشده بود به ناچار این كار را كنار گذاشته بود. در نتیجه به محض اینكه من متوجه شدم گوشت مسبب بیماری ام شده من را بسیار تشویق كرد تا گیاهخواری را امتحان كنم و با هم از آن به بعد گیاهخوار شدیم.

3-بیماری معده شما بخاطر رژیم غذایی گیاهی، بهبود پیدا کرد؟
بله – و بايد بگویم در اين مورد خوشبختانه يا بدبختانه درمان هاي ديگر اصلاً مؤثر واقع نشد. فقط از زماني كه گياهخوار شدم تا الان كه حدوداً 11 سال مي‌گذرد مشكل من كاملاً برطرف شده است!
4-شما از كدام دسته از گیاهخواران می باشید؟ (Vegan, Lacto, Ovo,...)
لاكتو

5-آیا به لحاظ جسمی شما و خانواده تان از قد و وزن متناسبی برخوردار هستید؟
بله- البته ما پس از سن رشدمان گياهخوار شديم. ولي من خواهري دارم كه از 13 سالگي گياهخوار است و هم قد و وزن متناسبي دارد و هم از نظر درسي بسيار موفق است. او اكنون كه 21 سال دارد در دانشگاه تهران سال سوم رشتة مهندسي كشاورزي را به پايان رسانده و بسيار فرد پر انرژي و موفقي است.

6-اسم فرزند شما «ساتیا» است، این اسم به چه معناست؟
ساتيا به معني حقيقت و راستي است. و ريشة اين اسم سانسكريت مي‌باشد. در چند هزار سال پيش نام يك شاهزاده خانم بوده است.
7-از ساتیا بگویید كه تا به حال گوشت مصرف نكرده است. او چند سالش است ووضعیت جسمی او به چه صورت می باشد؟
من 4 سال قبل از بارداریم گیاهخوار بودم. در نتیجه ساتیا خوشبختانه هرگز گوشت، مرغ، ماهی و تخم مرغ مصرف نكرده است. او متولد سال 1379 است و امسال به كلاس اول مي‌رود. از وضعیت جسمانی او اگر بخواهید ترجیح می‌دهم مثل همه مادرها كه از بچه‌هایشان تعریف می‌كنند از ساتیا تعریف نكنم و با ارائه مدارك پزشكی ساتیا كمك كنم تا همه شاید از نگرانی درمورد كودكان گیاهخوار فارغ بشوند! ساتیا همیشه نمودار رشدش بالای خط نرمال بوده از ابتدا تا الان. از نظر سطح انرژی و هوش هم تقریباً تمام بچه‌های هم سنش را پشت سر گذاشته است.

8-معمولا به خانمهای باردار توصیه می شود لااقل هفته ای دو تا سه بار گوشت مصرف کنند تا آهن کافی به بدنشان برسد. شما از چه موادی بجای گوشت استفاده می کردید؟
متأسفانه بايد بگويم كه اين توصيه‌ها قديمي است و امروزه از نظر علمي در محافل علمي رد شده است. پزشكان براي رساندن آهن كافي به مادر قرص‌هاي آهن نيز تجويز مي‌كنند كه پزشك من با ديدن نتيجة آزمايشات من متقاعد شد كه من قرص را هم مصرف نكنم! اين البته براي خيلي‌ها باور نكردني است! من با داشتن يك برنامة غذايي متعادل و كمك گرفتن از طب سنتي آيورودا ، با خوردن عسل ،مغزها مانند گردو و بادام و پسته و ميوه‌ها مانند زرد آلو و خرما و هلو و سبزيجات تازه مانند جعفري و شاهي و غيره و لبنيات و حبوبات مانند عدس و ... بدون هيچ مشكلي دوران باردايم را پشت سر گذراندم.

9-همچنین توصیه می شود که از هفت ماهگی به بعد حتما گوشت وارد غذای کودک شود، شما برای ساتیا چه چیزی جایگزین کردید؟ می توانید کمی بیشتر در مورد تغذیه یک کودک گیاهخوار صحبت کنید.
البته پزشك ساتيا هم در ابتدا با توجه به متوني كه دردانشگاه تحصيل كرده بودند اين نظر را داشتند ولي پس از اينكه ديدند ما با استناد به كودكان گياهخوار در كشورهاي ديگر نسبت به اين موضوع پافشاري داريم شروع به تحقيق درمورد دستاوردهاي جديد پزشكي كردند و با اين كار به نتايج جديد دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقيقاتي و علمي مختلف مبني بر عدم التزام گوشت در برنامة غذايي كودك دست يافتند. بايد توجه داشت كه درمورد مسائل علمي بايد علمي نظر داد و نه نظري و متعصبانه يا ناآگاهانه! همة ما در جامعه بسياري از كودكان گوشتخوار را مي‌بينيم كه دچار سوء تغذيه هستند و از مشكل كمبود آهن رنج مي‌برند. متأسفانه فرهنگ تغذية سالم و طبيعي امروزه جاي خود را به فرهنگ غذاي تكميلي و كنسروي داده است. و بدن انسان به نظر مي‌رسد علي‌رغم اينكه انتخاب ديگري ندارد ولي هنوز در برخورد با تغذية ناسالم اعتراض خود را باشجاعت و به شكل ناهنجاري‌هاي مختلف نشان مي‌دهد. من غذاي ساتيا را از 7 ماهگي به بعد با تركيبات پروتئيني سبك مثل آرد برنج و بادام شروع كردم و كم كم به آن ماش پوست كنده را افزودم. خرما و نان سبوس دار هم اغلب در برنامة غذايي ما بود. به او حليم جوانة گندم مي‌دادم كه سرشار از اسيدهاي آمينة ضروري است. سپس كم كم شير گاو را به برنامة غذايي او افزودم كه البته ساتيا در ابتدا به شدت به شير حساسيت نشان داد ولي كم كم اين حساسيت برطرف شد. مي‌توانم بگويم بيشترين تأكيد من بر دادن غذاهاي تازه و متنوع بود . از كودكي نيز او را با ميوه خوردن انس دادم. من هرگز نگران سلامتي فرزندم نبودم زيرا به لطف خدا هميشه نمودار رشد قد و وزن او بالاي خط نرمال بود.

10-آیا فكر می كنید تفاوتی به لحاظ جسمی و روحی بین ساتیا و سایر همسالانش وجود دارد؟
من تحقیق علمی در این مورد نكردم، ولی به نظر می‌رسد خیلی كمتر از سایر هم كلاس هایش مریض می‌شود و شدت بیماری هایی مثل سرماخوردگی هم در او به نسبت بقیه دوستاش خیلی كمتر است. در مورد هوش هم نمی‌توانم آن را به گیاهخواری ربط بدهم چون گوشت‌خواران باهوش هم زیاد هستند! ولی اغلب همه نگران این هستند كه نكند گیاهخواری صدمه ای به كودك بزند كه باید بگویم خیر.

11-برای این تصمیم كه فرزندتان گیاهخوار شود با چه كسانی مشورت كرده اید؟ آیا رژیم غذایی اش تحت نظر پزشك انتخاب شده است؟
راستش چون قبل از بارداری با مطالعات مختلفی كه داشتم عمیقاً اعتقاد داشتم گیاهخواری تغذیه مناسب برای انسان‌هاست و قبل از اینكه بچه دار بشویم در كشور‌های مختلف كودكان گیاهخوار سالم زیادی دیده بودم، در نتیجه با كسی در این مورد مشورتی نكردم ولی از دوستانم كه خود فرزندان گیاهخوار داشتند مشورت غذایی می‌گرفتم چون به هرحال گیاهخواری هم فرهنگ خودش را دارد. اما پزشك ساتیا اوایل خیلی اصرار داشت كه ساتیا لااقل تخم مرغ بخورد ولی ما چون مطمئن بودیم تغذیه ساتیا كامل است این كار را نكردیم. سپس ایشان با آزمایشاتی من و همسرم را چك كردند به هر حال پذیرفتند كه ما مشكل سوء تغذیه نداریم. البته لازم به ذكر است كه ایشان بسیار مسؤلانه به خاطر ساتیا سراغ دست ‌آوردهای جدید علمی و مقاله‌های علمی بین‌المللی رفتند كه در نتیجه ما متوجه شدیم دنیای علم امروز دیگر مثل گذشته به گیاهخواری بی اعتماد نیست.

12-منظور شما از اینکه می گویید گیاهخواری فرهنگ خودش را دارد چیست؟ آیا افراد گیاهخوار باید برنامه ی خاص و دقیقی داشته باشند؟ چون برخی افراد فکر می کنند که گیاهخواری کاری است بسیار مشکل و نیاز به برنامه ی دقیق تغذیه دارد. آیا واقعا این طور است که باید هر روزه حجم زیادی از مواد گیاهی مصرف شود تا بتواند جایگزین گوشت گردد؟
ما مي‌دانيم كه در بيشتر موارد سلامتي در گرو تغذية سالم است! ولي اين به آن معني نيست كه ما هر روز ميزان پروتئين و ويتامين غذاهايي را كه مي‌خوريم اندازه بگيريم. حداقل به نظر من اين كار عملاً غير ممكن است و زندگي را از روال طبيعي خارج مي‌كند. ما گياهخواران از افتخاراتمان اين است كه زندگي راحت‌تر و طبيعي تري داريم. منظور من از فرهنگ گياهخواري چيز خاصي نيست فقط مربوط به طرز تهية غذاهاي جديد و خوشمزه است كه بصورت بديهي كسي كه تا بحال گياهخواري را تجربه نكرده نمي‌تواند آن را به سادگي كشف كند.
و براي پاسخ قسمت آخر سؤالتان بايد بگويم كه ابداً در ظاهر و حجم غذاهاي ما با غير گياهخواران تفاوتي وجود ندارد.
13-كدام غذای گیاهی برای خانواده تان دلپذیرتر است، ساتیا كدام را بیشتر دوست دارد؟
قرمه سبزی! البته ساتیا برخلاف بیشتر كودكان اصلاً بدغذا نیست و همه غذاهای گیاهی را دوست دارد.

14-آیا ساتیا در شرایط خوردن گوشت قرار گرفته!عكس العمل او در این شرایط چه بوده است؟
بله. وقتی توی هواپیما و مكان‌های عمومی شاهد خوردن گوشت دیگران می‌شود تعجب می‌كند كه چطور آنها این غذای بد بو را می‌خورد؟ همیشه آرزو می‌كند كاش همه گیاهخوار می‌شدند.
اما یكباركه در مدرسه قیمه داده بودند، ساتیا نتوانسته بود گوشت را از سویا تشخیص بدهد و درنتیجه یك قاشق خورده بود و بعداً متوجه شده بود كه فرق دارند.

15-آیا ساتیا از شما پرسیده «چرا گوشت نخورم» پاسخ شما چه بوده است؟
هیچ وقت.
16-آیا فكر نمی كنید رژیم غذایی متفاوت ساتیا با دوستان احتمالی اش در آینده مشكلی در مراحل ابتدایی تعلیم در مدرسه بوجود بیاورد؟
ساتیا از بچگی شاهد بوده كه همه راجع به اینكه چرا ما گوشت نمی خوریم از ما سؤال می‌كردند. در نتیجه او هم تبدل به یك مبلغ گیاهخواری شده!

17-آیا فكر می كنید انتخاب رژیم غذایی گیاهی تاثیری در روحیه شما و همسرتان داشته است؟
بله همه چیز به طور كاملاً واضحی تغییر كرده. ما بیشتر به طبیعت نزدیك شدیم و در نتیجه به خداوند متعال كه خالق این طبیت زیباست. اینهمه تنوعات نامحدود را او در اختیار ما گذاشته و درنتیجه ما حس می‌كنیم كه نیازی نیست به بهانه تغذیه برای بقای خود به حق زندگی موجودات دیگر تجاوز كنیم. یك تجربه خیلی باارزش دیگری كه ما داریم این است كه به علت فقدان غذاهای آماده گیاهی، ما به اجبار غذاهای تازه و سالم خانگی مصرف می‌كنیم كه این خود موجب پویایی بیشتری در زندگی ماست. اگر به زندگی زوج‌های جوان نگاه كنید اغلب متاسفانه درحال خوردن سوسیس و كالباس و غذاهای آماده هستند كه كاملاً و مشخصاً سلامتی خود و فرزندانشان را به خطر می‌اندازند.

18-آیا به لحاظ اجتماعی مشكلی برایتان پیش آمده است؟ (مهمانی ها و دوستان و...) اگر خاطره ای در این مورد دارید بفرمایید.
اوایل كه من هنوز نمی دانستم كه گیاهخواری واقعاً چیست و از همه مهمتر اینكه مطمئن نبودم بتوانم عادات غذایی قبلی را برای همیشه كنار بگذارم به پدر و مادرها و اقواممان نگفته بودیم چون در ضمن مطمئن بودیم كه آنها مخالفت می‌كنند. در نتیجه زمانی كه آنها به منزل ما می آمدند من سعی می‌كردم غذاهای فرنگی درست كنم و اصلاً نمی‌گفتم كه عمداً گیاهی است و آنها هم میل می‌كردند و لذت می‌بردند و وقتی به منزل آنها می‌رفتیم هر بار به یك روشی از خوردن گوشت در می‌رفتیم. یك بار در یك مهمانی صاحب خانه شنیسل مرغ درست كرده بود و آنها را با انواع سبزیجات آبپز تزئین كرده بود. صاحب خانه برای آنكه ما تعارف نكنیم برای هركدام از ما یك تكه مرغ گذاشت. ما شروع كردیم به خوردن سبزیجات كنارش كه تا ایشان رویشان را برگرداندند ما مرغ‌ها را به ظرف اصلی برگرداندیم! خلاصه خیلی شانس آوردیم كسی متوجه نشد و از آن به بعد تصمیم گرفتیم با ایمان راسخ به همه اعلام كنیم كه ما گیاهخواریم و جالب است كه بهتان بگو حالا همه لطف می‌كنند و برای ما به قول خودشان گیاهخواران متعصب غذای گیاهی درست می كنند و از همه جالب تر اینكه همیشه مهمانان دیگر اول از غذای ما امتحان می‌كنند!خیلی وقت ها هم اگر موقعیت مناسب باشد، برای تبلیغ گیاهخواری هم كه شده با یك ظرف غذای گیاهی به مهمانی می‌روم! ولی دركل باید بگم كه متاسفانه مردم ما خیلی درمورد گوشتخواری متعصب هستند و عموماً بدون ارائه دلایل علمی به شدت سعی بر مخالفت با ما دارند.

19-به نظر شما چرا در ایران مسئله گیاهخواری آن طور كه در سایر كشورها اهمیت دارد، مورد توجه قرار نگرفته است؟
تا آنجا كه من در عمل طی این سالها دیده ام، فقط به دلیل عدم اطلاع است. در كشورهای پیشرفته مثل آلمان و سؤیس مردم نه تنها گیاهخواری را می‌شناسند بلكه بسیار به گیاهخواران احترام می‌گذارند و به آنها به چشم افراد سالم جامعه نگاه می‌كنند. خیلی از مردم ما حتی متاسفانه در قشر تحصیل كرده هنوز كلمه گیاهخواری و گیاهخوار را نشنیده‌اند.

20-به نظر شما برای آگاهی دادن به ایرانیان بهتر است روی دلیل اخلاقی گیاهخواری تاكید كرد یا دلیل علمی؟
به نظر من افراد مختلف به طرق مختلف آگاه می‌شوند. بسیاری فقط وقتی می‌فهمند گیاهخواری به معنی سیب زمینی و هویج آبپز نیست و می‌توانند غذاهای متنوع و خوشمزه‌ای بخورند، گیاهخوار می‌شوند. ولی برخی به دلایل علمی نیز نیاز دارند و دسته دیگری هم هستند كه بنا به دلایل معنوی گوشت را كنار می‌گذارند. در نتیجه به نظر من باید به تمامی جنبه با هم پرداخت.

21-برای مادران جوانی كه تازه فرزندی را به دنیا آورده اند چه توصیه ای دارید؟ لطفاً از تجربه های خودتان مثال بزنید.
من قلباً به همه آنها توصیه می‌كنم نه تنها نگران نباشید بلكه با ایمان فرزندتان را با طبیعت آشتی دهید!


انجمن گیاهخواران ایران
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)