پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آمیتا و هما مالانی; 40 سال قبل ، 40 سال بعد (معجزهء گیاهخواری)

همهء کسانیکه با سینمای هند (بالیوود) کم و بیش آشنایی دارند این حقیقت را تایید می کنند که انصافا دههء هفتاد (70s) دوران طلایی و شاید باشکوه ترین دورانی بوده که سینمای هند به خود دیده. دورانی که فیلم ها برای دو یا حتی سه سال بر پردهء سینما باقی می ماندند و در طول این سه سال هر روز صف های طولانی مقابل گیشهء فروش بلیط ایجاد میشد و هر روز بلیط ها در بازار سیاه فروخته میشدند ! دورانی که فیلم های بالیوودی از ایران گرفته تا اردن ، از مالزی گرفته تا سنگاپور، از اروپا تا امریکا ، در سراسر دنیا مورد تمجید قرار می گرفتند و میلیون ها بییننده را در اقصی نقاط جهان مجذوب خود کرده بودند !

از جملهء فیلم های این عصر طلایی که در سراسر دنیا و در ایران بسیار محبوب واقع شد، می توان به فیلم شعله (محصول سال 1975) اشاره کرد. شاید کمتر کسی از میان ما باشد که نام این فیلم را نشنیده باشد. این فیلم که از پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینمای هند بود ، در سراسر آسیا درخشید و چهار بازیگر اصلی این فیلم (آمیتا باچان ، هما مالانی، درمیندرا ، جایا بهادری) بعد از اکران این فیلم وارد دورهء جدیدی از زندگی خود شدند. زندگی برای این چهار بازیگر ، هرگز مانند قبل نشد. موفقیت و محبوبیتی که این فیلم برای آنها به ارمغان آورده بود چنان قدرتمند بود که تا امروز بعد از سی شش سال ادامه دارد. اما شاید بسیاری ندانند که بازیگران اصلی این فیلم ، در عالم واقعی نیز دقیقا با نقش مقابل خود ازدواج کردند. آمیتا باچان با جایا ، و درمیندارا با هما مالانی . این دو زوج بعد از شعله بارها و بارها در فیلم های متفاوت در مقابل همدیگر ظاهر شدند و هنوز بعد از سی و اندی سال در سینمای هند حضور دارند.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.


صحنه هایی از فیلم شعلهاما بیایید این بار از دریچه ای متفاوت به زندگی این دو زوج هنری بنگریم. از دریچهء نحوهء تغذیهء آنها ، و آنچه این تغذیه برای هر یک از این چهار نفر به ارمغان آورده.


هما مالانی و درمیندرا :

درحالیکه هما مالانی و درمیندرا زندگی عاشقانه ای را آغاز کرده بودند و وجه اشتراک فراوان داشتند ، یک مسئله بین این زوج متفاوت بود. هما از دوران کودکی گیاهخوار بود . او از کشتار و آزار حیوانات بیزار بوده و از بوی گوشت احساس انزجار می کرد. شوهرش درمیندرا اما نظریه ای متفاوت در مورد خوراک داشت. او شیفتهء مرغ تندوری و کباب بود. درمیندرا که اصالتا پنجابی بود از خانواده ای میامد که مصرف گوشت بخشی ار فرهنگشان بود. این با باورهای هما در تضاد بود. هر دو طرف سعی به اقناع طرف مقابل خود برای تغییر رژیم غذایی خود داشتند ، اما خیلی زود به این نتیجه رسیدند که بهتر است هرکسی هرگونه ای که خودش دوست دارد تغذیه کند. هما به گیاهخواری خود ادامه داد و دو دختر خود را نیز بر اساس رژیم گیاهخواری بزرگ کرد. درمیندرا هم با جوجهء تندوری و کباب خداحافظی نکرد و آنگونه ای غذا خورد که دوست داشت.


سال ها به سرعت گذشتند و این زوج زندگی عاشقانهء خود را ادامه دادند. اکنون سی و یک سال از زندگی مشترک هما و درمیندرا می گذرد. اما هر یک در چه موقعیتی از حیث فیزیکی و موفقیت های شغلی قرار دارند ؟!

حقیقتا رژیم غذایی ما در سلامتی و زندگی ما نقش مهمی دارد. و نمونهء بارز آن ، هما و درمیندرا هستند. همای 63 ساله چنان جوان و بشاش مانده که تغریبا همه را در اولین برخورد بهت زده می کند ! او در کنار Isha دخترش ( که او هم همچون مادرش گیاهخوار است) چنان جوان به نظر می رسد که کمتر کسی می تواند باور کن که او مادر Isha است ! هما از شرائط فیزیکی بسیار عالی برخوردار است و چنانچه خودش می گود در 63 سالگی هیچ مشکل جسمی ندارد. او برخلاف بسیاری از افرادی که با افزایش سن ، اضافه وزن پیدا می کنند ، همچنان در شرائط مناسب فیزیکی به سر می برد. او همچنان در فیلم های متعدد بالیوودی بازی می کند و جوایز مختلف هنری را به خود اختصاص می دهد. دوران طلایی هما هرگز یاپان نیافت! خودش می گوید شرائط فیزیکی من چنان مساعد است که می توانم همچنان مثل جوانی هایم کار کنم و فعال باشم. اولین نگاه به چهرهء او شما را به یاد همان شخصیت "باسانتی" در فیلم شعله می اندازد. این زن 63 ساله است؟! چطور چنین چیزی ممکن است؟ از برق چشمان او حتی اندکی کم نشده ! او همچنان زیباست ، و برای همین عنوان جذاب ترین گیاهخوار را از گروه پتا (جمعیت طرفداران رفتار اخلاقی با حیوانات) درحالی دریافت کرد که بیش از شصت سال داشت !!

در مقابل شرائط همسر او درمیندرا چندان مساعد نیست. او که زمانی از خوش تیپ ترین مردان بالیوود بود الان به پیرمردی چروکیده و خمیده تبدیل شده. دیگر در کمتر فیلمی نقش آفرینی می کند. می گوید احساس خستگی می کند. فشار خون و دیابت امانش را بریده و چند ماهی است که وزن زیادی از بدنش را از دست داده. دیابت او دیگر با انسولین هم به راحتی کنترل نمی شود.


هما در بیست و پنج سالگی
هما در 63 سالگی !

درمیندرا همسر هما در سن سی سالگی
Resigzed Image Click this bar to view the full image.درمیندرا در حال حاضر
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

طرف دیگر ماجرا ، آمیتا باچان و جایا بهادری :


آمیتا و جایا نیز عاشقانه همدیگر را دوست داشتند و زندگی مشترک خوب و خوشی را در کنار یکدیگر سپری می کردند. چند سالی از ازدواج آمیتا و جایا نمی گذشت که آمیتا به فکر گیاهخواری افتاد. او در این مورد بسیار تحقیق کرد و چنانچه می گوید به این نتیجه رسید که این انتخاب شخصی اوست ، و بهترین گزینه است. او که از مضرات گوشت برای سلامتی بدن آگاه شده بود خیلی زود دست از مصرف گوشت برداشت، برای همیشه. همسر او جایا اما قصد نداشت تغییری در تغذیهء خود ایجاد کند. او قانع نشده بود و همچنان به مصرف گوشت ادامه می داد. اما اساس زندگی آمیتا و جایا بر پایهء عشقی محکم استوار بود. پس این زوج در کنار یکدیگر به زندگی ادامه دادند ، درحالیکه تغذیهء آنها فرسنگ ها از هم فاصله گرفته بود.

سال های متمادی گذشت. گرد پیری چه زود بر چهرهء جایا نشست. اضافه وزن ، امان او را برید. بالیوود جای چندانی برای یک او نداشت. خیلی زود از دنیای هنر فاصله گرفت و وارد پارلمان هند شد. هرزگاهی در فیلم های متفاوت نقش های کوتاهی ایفا می کند. اما دوران طلایی او پایان گرفته بود. جایا چنان با سرعت پیر می شد که حتی در سال 2003 وقتی کارگردان فیلم "باغبان" به دنبال زنی میانسال به عنوان نقش همسر آمیتا می گشت ، از انتخاب جایا که همسر او در زندگی واقعی اش بود امتناع کرد و در مقابل هما مالانی را به عنوان نقش مقابل آمیتا برگزید ! جایا از این بابت بسیار دلخور شده بود ، اما کارگردان حق داشت. او دوست نداشت یک زن چاق با چشمان پف آلود و صورتی بادآلود را در فیلم خود برگزیند. به راستی چه چیزی باعث شده بود جایا و هما که دقیقا هم سن بودند ، این قدر از حیث ظاهری از هم متفاوت باشند ؟!


Resigzed Image Click this bar to view the full image.


تصویری از فیلم باغبان (محصول 2003)شاید همان چیزی که آمیتا را از درمیندرا متفاوت کرد؟! درحالیکه درمیندرا با بیماری های گوناگون دست و پنجه نرم می کند و حضور کم رنگی در بالیوود دارد ، آمیتا در هفتاد سالگی همچنان رو به صعود حرکت می کند! جوایز داخلی و خارجی ، فیلم های پیاپی یکی پس از دیگری ! او در دههء هشتم زندگی اش حتی بیشتر از دوران جوانی خود فیلم بازی می کند. گاهی اوقات تا روزی 16 ساعت در حال فیلمبرداری است ! خودش می گوید بدنش با او همکاری می کند و به او اجازهء فعالیت فیزیکی همچون یک جوان را می دهد ! او نیز عنوان جذاب ترین گیاهخوار را از پتا درحالی دریافت کرد که هفتاد و اندی سال داشت !آمیتا در جوانی
Resigzed Image Click this bar to view the full image.
آمیتا در هفتاد سالگی!

Resigzed Image Click this bar to view the full image.
جایا همسر آیمتا در سن بیست و پنج سالگی :


جایا در 63 سالگی

از مقاسهء زندگی آمیتا و جایا از طرفی ، و هما و درمیندرا از طرف دیگر ، یک واقعیت غیر قابل انکار در ذهن ها تداعی می شود. به راستی انتخاب های و گزینه های ما در زندگی ، چقدر در حیات ما موثرند ! یک انتخاب صحیح در جوانی ، آیندهء جسمی ما را تامین می کند. آیندهء جسمی ای که در بسیاری از موارد در آیندهء شغلی ما نیز موثر است . در مقابل یک انتخاب غلط ، زندگی را بر باد می دهد و رنج و درد را در سال های آینده برای ما به هدیه میاورد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)