Aishwarya یکی هست مثل همه ، و البته متفاوت از همه. او یک دختر 17 سالهء هندی است که همیشه دوست دار حیوانات بوده و همیشه دوست داشته برای حیوانات کاری بکنه. او چند سالی است که با گروه پتا (جمعیت طرفداران رفتار اخلاقی با حیوانات) واحد هندوستان ، همکاری می کنه.

Aishwarya معتقده ما باید از تمام قابلیت های خود برای کمک به حیوانات استفاده کنیم. او معتقده صرف دوست داشتن حیوانات کافی نیست و تا زمانیکه ما برای حیوانات در رنج کاری نکرده باشیم ، یک دوستدار واقعی حیوانات نیستیم. بت توجه به دانشجو بودن Aishwarya او فرصت و بودجهء کافی برای کمک به همهء حیوانات را نداره، ولی باز هم از تلاش باز نمی ایسته و با تمام وجود سعی میکنه تا حد توان خود به حیوانات کمک کنه.

در زیر بخشی از مصاحبهء PETADishoom (وبسایت جوانان هندی دوستدار پتا) با این دختر 17 سالهء هندی را میخونید :Resigzed Image Click this bar to view the full image.
PETA Dishoom (پتا واحد جوانان هندی) : به ما کمی در مورد خودت بگو.

Aishwarya : یک خانم دوست دار حیوانات. دیوانهء محیط زیست! عاشق موسیقی .مردم در مورد هم اینگونه فکر می کنند. من یک دختر عادی دانشجو هستم. عاشق حیواناتم و متنفرم از کسانیکه باعث رنج حیوانات میشن. همیشه دوست داشتم کاری بکنم که بتونم لبخند به لب حیوانات بیارم و خوشحالم که اکنون فرست این کار را دارم.

PETA Dishoom (پتا واحد جوانان هندی) : اهدافت چیا هستند ؟

Aishwarya : هدفم اینه که به مردم این باور را بدم که اونها تنها موجوداتی نیستند که در کرهء زمین حق حیات دارند. متاسفانه مردم این روزها اینقدر خودخواه شدند که نمیخوان باور کنند که کرهء زمین فقط به انسان ها تعلق نداره. من میخام هرچه از دستم بر میاد برای حیوانات انجام بدم.

PETA Dishoom (پتا واحد جوانان هندی) :ما باخبر شدیم که به تازگی تو با کمک چند تا از دوستانت موفق شدید سه نفر را که به صورت غیرقانونی حیوانات وحشی را می فروختند توسط پلیس دستگیر کنید. در این مورد برامون توضیح میدی ؟

Aishwarya : بدترین بخش ماجرا این بود که پلیس اون جوری که باید و شاید با ما همکاری نمی کرد. من و سه تا از دوستانم در قالب مشتری رفتیم نزد اون فروشنده ها/ یکی از اونها که یه زن بود جنس هاش را که ناخن و پنجهء ببر بود که به شکل غیرقانونی شکار شده بودند به ما نشون داد. ما از پلیس درخواست کردیم که اون زن ها را دستگیر کنه. بعدا پلیس در بازداشگاه به ما گفت که نمیتونه در میان وسائل اون زن ها پنجه های ببر را پیدا کنه این درحالی بود که بعدا ما پنجه ها زیر میز همان پلیس ها دیدیم. واقعیت تلخ اینه که پلیس هند در بسیاری از مواقع با قاچاقچیان غیرقانونی حیوانات همکاری می کنه. ما این موضوع را به محیط بانان اطلاع دادیم و اونها از این بابت بسیار ناراحت بودند.

ما از ساعت 4 بعد از ظهر تا 11 شب در بازداشگاه منتظر ماندیم تا مطمئن شیم شکایتنامهء ما بر علیه زن های فروشندهء پنجهء ببر درج میشه. متاسفانه برخی از مامورین پلیس به ما اهمیت لازم را نمی دادند و معتقد بودند چون این مسئله مربوط به حیوانات هست ارزش درج شکایت نامه را نداره. اما خب ما بااخره موفق شدیم که زن های فروشندهء پنجهء ببر را مورد پیگرد قانونی قرار بدیم. حیوانات امیدی غیر از ما ندارند. اگر ما هم از کمک به انها دست برداریم و در این راه دلسرد بشیم دیگه چه امیدی به بهبود وضعیت حوانات باقی میمونه؟

PETA Dishoom (پتا واحد جوانان هندی) :چه چیزی باعث شد وگان بشی ؟

Aishwarya: من وگان هستم چون به حیوانات علاقه دارم و به اونها احترام می ذارم. من وگان هستم چون نمیخوام کاری انجام بدم که باعث رنج و آزار حیوانات بشه. من از دوران کودکی گیاهخوار بودم. و خوشحالم که موفق شدم برخی اعضاء خانواده ام را هم گیاهخوار کنم!


PETA Dishoom (پتا واحد جوانان هندی) : چند وقت است که به حیوانات کمک می کنی؟ در زمینهء حقوق حیوانات کدام مسئله برات از اهمیت ویژه ای برخورداره؟

Aishwarya : من همیشه سعی کردم برای کمک به حیوانات امضاء جمع کنم و در کمپین های کمک به حیوانات حاضر باشم. از همه مهم تر من همیشه سعی می کنم با همهء اطرافیانم از دوستان گرفته تا خانواده در مورد پدیدهء حقوق حیوانات صحبت کنم. و به اونها گوشزد می کنم چطور رفتارهای کوچک و به ظاهر بی اهمیت روزانهء اونها می تونه به رنج و درد هزاران حیوان منجر بشه. من همیشه به حقوق حیوانات علاقه مند بودم ، ولی آنچه من را واداشت که کاری برای حیوانات انجام بدم زمانی بود که فیلم های کشتارگاه را دیدم. نعرهء گاو ها و گوساله ها ، ترس از مرگ در چشمان آنها ، تلاش آن ها برای نجات جانشان تا آخرین ثانیهء قبل از مرگ ، جدا کردن گوساله ها از مادرانشان. مشاهدهء فیلم های آزار فیل ها در سیرک ها توسط فیل بان ها.

PETA Dishoom (پتا واحد جوانان هندی) : توصیهء تو به کسانیکه قصد دارند گیاهخوار یا وگان بشند چیه؟

Aishwarya : توصیهء من اینه که به انتخاب خود احترام بذارید و از تصمیم خود برنگردید. برخی هستند که بعد از مدتی گیاهخواری دوباره به مصرف گوشت روی میارند. من میگم بیایید احترام به حیوانات و زندگی بر اساس شفقت و مهربانی با تمام حیوانات را اساس زندگی خود قرار بدیم.

PETA Dishoom (پتا واحد جوانان هندی) : تو با چند تا از دوستانت یک برنامه برای اطلاع رسانی در مورد گیاهخواری و گرمایش زمین در دانشگاه محل تحصیلت برگزار کردی. برای ما از آن برنامه توضیح میدی؟

Aishwarya : برنامهء ما بر پایهء اطلاع رسانی در مورد وضعیت کنونی محیط زیست و همچنین حقوق حیوانات بود. خوشحالم که بعد از برنامهء ما و توضیحات من و دوستانم تعداد بسیار زیادی از دانجشوها و حتی اساتید قانع شدند که وضعیت کنونی محیط زیست ما اسف باره و حقیقتا باید تا دیر نشده کاری در این مورد بکنیم. بسیاری از شرکت کنندگان در برنامه همچنین با پدیدهء حقوق حیوانات و ضرورت احترام به حیوانات آشنا شدند.

PETA Dishoom (پتا واحد جوانان هندی) : برای ما در مورد فعالیت ها خودت در پتا (جمعیت طرفداران رفتار اخلاقی با حیوانات) توضیح بده.

Aishwarya : من در کمپین جمع آوری امضا بر علیه KFC (ابر کمانی آمریکایی تولید کنندهء مرغ سوخاری) شرکت داشتم و موفق شدیم تعداد زیادی امضاء جمع کنیم. KFC سالانه صدها میلیون مرغ را به بدترین شکل ممکن شکنجه میده و با استفاده از وسائل قدیمی و درداوری که در کشتارگاه های این کمانی مورد استفاده قرار می گیرند ، مرغ ها را با مرگی درداور و زجر دهنده میکشه. ما همچنین موفق شدیم امضاهای فراوانی جمع کنیم در کمپین دفاع از حقوق بچه میمون هایی که بر روی آنها تحقیقات آزمایشگاهی انجام می گرفت.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.Resigzed Image Click this bar to view the full image.

PETA Dishoom (پتا واحد جوانان هندی) : برنامه هات برای آینده چیه؟

Aishwarya : قصد دارم یک خبرنگار بشم ! میخام یک خبرنگار بشم و در مورد وضعیت حیوانات در دامداری ها و کشتارگاه ها بنویسم. بنویسم تا مردم بخونند و بدانند بر حیوانات چه میگذره. بدونند در چند کیلومتری محل زندگی آنها جایی وجود داره که هزاران حیوان در آنجا از صبح تا شب مورد آزار قرار می گیرند. حیوانات دوستان ما هستند. آنها شایستهء عشق و محبت ما هستند . من دوست دارم یک خبرنگار بشم و از حقوق حیوانات برای مردم بنویسم. صدایی باشم برای بی صدایان، و اطلاع رسانی کنم تا مردم با ایجاد تغییرات کوچک ولی آگاهانه در زندگی خود ، دست از آزار غیرمستقیم حیوانات بردارند.

petadishoom.com