پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

حمایت از حیوانات در اسلام

طبق تعلیمات اسلام ، انسان ها نمایندگان و خلیفۀ خداوند بر روی زمینند و دقیقاً به همین دلیل ، وظیفه دارند تا مراقب تمامی دیگر مخلوقات خداوند اعم ازنباتات و حیوانات باشند .
حضرت رسول اکرم (ص) نمونه‌ های بسیاری ارائه داده اند تا اهمیت و عمق این مسئله را نشان دهند . ازجمله این نمونه‌ها حدیثی ازایشان است که قید می کند اگرگربه ای از گرسنگی در خانۀ کسی بمیرد ، آن شخص به جهنم خواهد رفت ، و اگر کسی تشنگی سگی را که درکنار چاه آبی منتظراست ، فرو بنشاند ، تمامی گناهانش بخشیده خواهند شد .
درتعلیمات اسلام نمونه‌های بسیاری از این دست یافت می شود، به عنوان مثال،هنگامی که مسلمانی چیزی می کارد و حیوان یا پرنده ای ازآن تغذیه می کند، این در چشمان خداوند به حکم انفاق است .حضرت محمد(ص) مسلمانان را از بستن حیوانات و استفاده کردن از آنان به عنوان هدف تیر اندازی منع کرد .

البخاری نقل کرده است که رسول‌الله شخصاً با پیراهن خود صورت اسبش را پاک می کرد، و می فرمود که دادن حتی دانه ای گندم به اسب عملی خیر است . این مثال را می توان مجاز از کل موجودات گرفت همچنین مسلمانان از دور کردن حیوانی از مادرش یا سوزاندن لانۀ مورچگان منع شده‌اند . حتی نقل شده است که یکی از بزرگترین دانشمندان اسلامی بعد از مرگش توسط خداوند تمامی گناهانش بخشیده شد ، نه به این علت که تألیفات زیادی داشت و اهل علم بود ، بلکه به این دلیل که گربه ای را درخیابانهای بغداد ، از شدت سرما نجات داده بود .
بسیاری از شاهدان غربی ازدیدن مراقبت و زحماتی که مسلمانان برای حیواناتشان می کشیدند ، متحیر می شدند. برای مثال ، ولنی ذکرمی کند تعداد زیادی از سگان زشت ولگرد در خیابان‌های قاهره و کلاغان در حال پرواز بر فراز خانه‌ها ، زندگی می کردند ، اما مسلمانان هیچکدام از این حیوانات را نمی کشتند ، گرچه هر دو آن‌ها کثیف و ناقل بیماری بودند وحتی مسلمانان مؤمن تا حدی پیش رفته بودند که برای سگهای ولگرد جایگاه آب و نان ساخته بودند ودر خانه هایشان از آنها نگهداری میکردند .تونوت همچنین ذکر کرده است که مردم ، ثروت قابل توجهی از مالشان را صرف غذا دادن به سگ هاو گربه ها می کردند و بعضی حتی به نانوایان و قصابان جهت چنین امورخیری مبالغ هنگفتی می دادند . کسانی هم که مسئول این امور می شدند ، با میل وعلاقه ، این کار را انجام می دادند ، نه به خاطر کسب سود ودرآمد و چنین شیوه ای بود که طبق آن محتسب (رئیس پلیس در اسلام) ، غیرازجلوگیری ازتخلفات اجتماعی ومجازات مجرمان ، مردم راازبابت گرسنگی دادن به حیوانات یا بار زیاد بارشان کردن و زیاد کار کشیدن از آنان نیزمجازات و تأدیب می کرد .


در حدیث آمده است که کشتن یا شکار حیوان برای تفریح ، حرام بوده واز گناهان کبیره محسوب میشود ، حتی اگر صید ماهی یا جانداران دیگرآبزی با عنوان ورزش وتفریح باشد . طبق استفتاء به عمل آمده از مقام رهبری نیزهر گونه " شکار، لهوی حرام است ! "

روایت می کنند که روزی مرد انگلیسی در زمان اسلام به هنگام شکست در مسابقه ای ، از عصبانیت تیری به هوا انداخت و مرغی دریایی را کشت ، مردم با چنان خشم و وحشت دورش جمع شدند که گویی مرتکب قتل نفس شده است و ایشان را تحویل محتسب دادند تا او مجازات شود .


شریعت اسلام دستور می دهد که یک مسلمان باید از هر نوع بی رحمی نسبت به حیوانات دوری کند ، مخصوصاً هنگام ذبح شرعی به عنوان مثال، قید شده است که چاقو هیچ‌وقت نباید در جلوی حیوانی که قرار است ذبح شود ، تیز گردد و این ‌که یک حیوان نباید در جلو چشم دیگر حیوانات ، ذبح گردد و هر کس این مسائل را رعایت نکند در آخرت آرامش نخواهد یافت .در زمان پیامبر (ص) ، سگها، گربه ها، پرندگان و انواع دیگر حیوانات جمعاً مورد مراقبت عموم مردم بودند. پرندگان آزادانه به داخل مساجد پرواز می کردند و حتی لانه هایشان را بدون مزاحمت در محیط مسجد می ساختند .


پرندگان وحشی بدون مزاحمت بر فراز مزارع پرواز می کردند و هیچ هنگام دیده نمی شد که فردی چه دیوانه وچه دانشمند به لانۀ پرنده ای تجاوز کند . در قاهره مسجدی را ذکر می کند که هر روزدر ساعت معینی تعداد زیادی گربه ، بدان وارد می شدند تا غذایشان را از مرد خیّری در آنجا دریافت کنند .


پیامبر اسلام می گویند : لعن الله من مثل بالحیوان او حبس ( خداوند لعنت کند کسی را که حیوانی را مثله کند یا آن را زندانی کند . )


همچنین از پیامبر (ص) نقل شده که فرمود : « در شبی که به معراج رفته بودم بر آتش جهنم گذری داشتم . زنی را در حال عذاب دیدم . از علت عذاب پرسیدم . گفته شد گربه‌ای را بسته بود و آب وغذایش نمی داد و اجازۀ استفاده ازخس و ‌خاشاک زمین را هم به او نمی‌داد تا گربه به هلاکت رسید . پس خدا بواسطۀ آن عمل ناشایست ، عذابش می‌کند وتا ابد آن زن در عذاب جهنم خواهد ماند . حضرت علی (ع) می فرمایند : خدا لعنت کنندۀ کسی است که حیوانات را لعنت می کند .
عبد الله ابن جعفر گوید : حضرت رسول (ص) به خانۀ یکی از انصار داخل شد . شتری را مضطرب دید . حضرت نزد آن شتر آمد و کوهان شتر را دست مالید و نوازشش کرد تا آرام گرفت . سپس فرمود صاحب شتر کیست ؟ جوانی نزد حضرت آمد و عرضه داشت من صاحب شترم . حضرت فرمود آیا از خداوند درباره این حیوان نمی‌ترسی ؟ خداوند تو را مالک این حیوان قرار داده ، سیرش نمی کنی و شکنجه‌اش می‌داری؟
امام صادق به جنگ انداختن عمدی دو حیوان را مکروه می دانند و در روایتی دیگر، حرام و زشت ترین کارها نام می برند .

همچنین نقل شده که پیامبر اکرم (ص) با یارانش از حرم گذر می ‌فرمود . آهویی خوابیده بود . حضرت یک نفر را حافظ او قرار داد تا آن حیوان را نترسانند و آزارش ندهند .
همۀ ما زندگی توأم با آزادی و رفاه را دوست داریم و بنا بر سخن حضرت علی (ع) هر چه را که برای خود دوست داشته باشیم ، بایستی برای دیگر افراد و جانداران نیز دوست بداریم . پس چرا بایستی نعمت داشتن زندگی وحق زندگی را از خلایق خدا بگیریم ؟ حتی در روایات آمده پیامبر(ص) به گربه ای که جهت زایمان به مسجد پناه آورده بود پناه داده و حتی عده ای را نیز مامور رسیدگی و دادن آب وغذا به گربه ها نمودند .

احادیث آمده : واجب است کسی که شیرگوسفند یا... را می‌دوشد ، ناخن‌های انگشتانش را از ته بگیرد تا حیوان اذیت نشود یا به هنگام قربانی کردن حیوانات در حمل ونقل وذبح آن ، طوری این کاررا انجام داد که ترس کمتری به حیوان زبان بسته وارد شود .

در تاریخ آمده که بسیاری از مسلمانان صدر اسلام فقط با هدف آزاد کردن پرندگان به خرید آنها می رفتند متاسفأنه این امر و این کارزیبا وحسنه یعنی آزاد کردن پرندگان محبوس در قفس ، اصلأ درقرن حاضر، درکشورما صورت نمی گیرد وتنها نذرها و عهدهای ما با خدا ، منحصر به روشن کردن شمع و یا دادن احساناتی برای مردم یا کارهایی از این قبیل می باشد .مثلا میتوانیم در مهدهای کودک یا مراکز دبستانی ، با در نظر گرفتن محلی برای دان خوردن پرندگان و تشریح مطالبی در خصوص مظلومیت و بی گناه بودن حیوانات زبان بسته ولزوم کمک به جانداران ، به کودکان ، عطوفت ومهربانی را از همان سنین کودکی بیاموزیم .

بیایید خودبین نباشیم و بتوانیم وجود دیگر موجودات را در کنار خود تحمل کنیم . موجوداتی که حق کمتری نسبت به ما در زندگی کردن ندارند .

مهاتماگاندی : " عظمت و فضائل یک ملت را از طرز رفتار آنان با حیوانات برآورد . "


در مقابل حتی می توان با آزاد کردن پرندۀ محبوس در قفس یا نجات جانداری ، یک کار نیک وحسنه ای را انجام داد . هم اکنون چه نیکوست که به فکر پرندگان یا جانداران باشیم و با ریختن مقداری نان خشک یا .... برای پرندگان وسایر جانداران در حق آنها احسان نمود . چه زیباست که مهربانی با خلایق خدا رااز همان بچگی به فرزندان خود بیاموزیم .


نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)