پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اسپیرژیلوز (Aspergillosis)

اسپیرژیلوز (Aspergillosis)
اسپیرژیلوز (Aspergillosis)
 واژه های مترادف آن پنومومیکوزیس (Pneumomycosis) و در حیوانات برنکومیکوزیس (Bronchomycosis) است. انتشار جغرافیایی در همۀ مناطق جهان یافت می شود. موارد بیماری در انسان بصورت پراکنده در یک منطقه دیده می شود. موارد این بیماری با توجه به اینکه قارچها زمان سنج هستند معمولا متعاقب درمان بیماریهای باکتریایی با آنتی بیوتیکها و سایر عواملی که باعث ناتوانی و ضعف فرد گردد بروز می کند. معمولا موارد آسپرژیلوزیس را در حالتی که بیماری سرطان پیشرفت کرده است یافته اند. در حیوانات حالات بیماری بصورت پراکنده در انواع آنها مشاهده شده است. در پستانداران و پرندگان وحشی و اهلی بیماری را گزارش کرده اند. بیماری در پرندگان و گاوهای آبستن که منجر به سقط جنین در آنها شده است از نظر اقتصادی بسیار قابل توجه می باشد. در پرندگان بالغ معمولا موارد بیماری کمتر دیده شده است و در پرندگان جوان بخصوص در بعضی از پرورشگاهها بسیار وجود دارد.
اسپیرژیلوز (Aspergillosis)
 علایم بیماری در انسان: بیماری اسپرژیلوزیس بیشتر متعاقب بیماریهای مزمن مانند دیابت (بیماری قند)، سرطان، سل و سایر بیماریهای قارچی دیگر که موجب ضعف و ناتوانی جسمی می گردند بروز می کند. در بیماریهایی که ایمن سازی بدن قدرت خود را از دست می دهد مانند بیماری ایدز و غیره نیز این بیماری را دیده اند. چنانچه گفته شد متعاقب در مان طولانی با آنتی بیوتیکها، آنتی متابولیتها (Antimetabolits) و کورتیکواستروئیدها (Corticosteroides) در بعضی از مشاغل که کارگران با مواد و یا وسایل آلوده کار می کنند و یا از هوای آلوده محیط استنشاق می نمایند نیز بیماری دیده شده است. کارگرانی که با غلات در انبارها کار می کنند و یا با پنبه و پشم و امثال آنها سروکار دارند بیشتر در معرض خطر می باشند و مشاهده شده است که این افراد بیش از سایرین به بیماری مبتلا شده اند.

اسپیرژیلوز (Aspergillosis) شکل موضعی شدن و عمومی آسپیلوژیلوزیس معمولا یک آلودگی تنفسی است که افراد مبتلا یک عارضۀ آسمی را نشان می دهند. در این افراد نیز یک حالت حساسیت و آلرژی مشاهده می شود. زمانی که قارچ در ریه ها موضع می گیرد و بصورت یک تودۀ قارچی پدیدار می شود، آسپرژیلوم نامیده می شود. این بیماری با ترشحات خلطی شروع می شود. وقتی که قارچ به نسوج قسمت دیگر ریه ها هجوم آورد که معمولا به ندرت دیده می شود، عارضۀ برونکوپنومونی در تشخیص مشاهده می گردد و بعلاوه پنومونی حفره ای را ایجاد می کند. در حالت بسیار شدید قارچ تولید عفونت خونی می کند و ممکن است متعاقب آن مننژیت و آندوکاردیت نیز ظاهر شود. این قارچ ممکن است سبب بوجود آمدن عفونت گوش خارجی گردد. ادامه

علائم بیماری در حیوانات: در گاو: بعد از ارزیابیهای متعدد مشاهده شده است که 75 % عامل سقط جنینهای قارچی، آسپرژیلوسها بوده اند، بخصوص اسپرژیلوس فومیگاتوس در آنها نقش اول را داشته و فقط 10 تا 25 % از سقط های قارچی به علت موکورالها بوده است. مانند سقط جنینهای بوسلایی، ویبریوزی و تریکومونوزها باید سقط های قارچی را نیز در سقط جنینها مورد توجه قرار داد. سقط های قارچی اغلب حیواناتی را آلوده می سازد که برای مدت طولانی در اصطبها نگهداری می شوند. بهمین علت در مناطقی که هوا سرد است حالات بیماری بیشتر در زمستان که حیوانات در اصطبل هستند بروز می کند. معمولا در یک گله یک یا دو ماده گاو در اثر قارچ سقط می دهند. ناگفته نماند که هنوز علت بیماریزایی قارچ بخوبی شناخته نشده است. تصور می کنند که قارچ ابتدا در دستگاه گوارش یا ریه های حیوان موضعی می شود و روبه ازدیاد می گذارد. چنانکه قبلا یادآوری شد، وارد گردش خون شده از آن طریق به جفت رفته و تولید تورم جفت می کنند. سقط قارچی معمولا در سه ماه آخر آبستنی دست می دهد. کوتیلدونها متورم می شوند و رنگ آنها خاکستری قهوه ای می گردد. در حالت شدید جفت ضخیم شده و به شکل یک قطعه چرم در می آید که بسیار قابل توجه است. قارچ به جنین نیز حمله می کند و در او یک تورم پوست و برونکوینومونی تولید می نماید و احتباس جفت بسیار مشاهده می گردد.اسپیرژیلوز (Aspergillosis) در پرندگان: کانونهای قارچی که در اثر آسپرژیلوسها تولید شده اند معمولا در جوجه مرغها، جوجه بوقلمونها و اردکها مشاهده می شود که در آنها تلفات بسیاری نیز می دهد. از علایم بیماری افزایش درجه حرارت، عدم اشتها، تنگی نفس، اسهال و بالاخره لاغری مفرط است. در شکل اسپرژیلوزیس مزمن پراکنده که در پرندگان بالغ اکثرا دیده می شود، علایم بیماری متغیر و در ارتباط با محلی که قارچ موضعی شده است می باشد. پرندۀ آلوده می تواند برای مدت طولانی زنده بماند ولی یک ضعف و ناراحتی دایمی در او دیده می شود. در کیسه های هوایی پرندگان آلوده جراحات لکه ای ابتدا ظاهر می شود و سپس تمام سطح کیسه های هوایی را می پوشاند. در این حالت ترشحات مخاطی در ریه ها، حلق، حنجره و نای حیوان مشاهده می گردد. در اغلب اعضای داخلی حیوان نیز نودولها یا لکه هایی به تعداد زیاد دیده می شود. ادامه دارد...

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)