پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

7 توصـــیه اشـــتــباه در مـــورد گــربـــه ها

توصیه های نادرست در نگهداری از گربهکسانی که تجربه نگهداری از حیوان خانگی را داشته اند، توصیه هایی در مورد روش های درست نگهداری از حیوانات خانگی را دارند که برخی از این توصیه ها ممکن است درست و مفید باشند، اما در مقابل برخی توصیه ها توسط اینگونه افراد کاملا نادرست و اشتباه است. پیروی از برخی از این توصیه ها و باور ها ممـــــکن است سلامت گربه را بخطر نیاندازد، اما در عین حال باعث اتلاف پول و وارد کردن استرس به شما شود. توصیه میشود مطلب زیر را جهت یادگیری 7 باور رایج و اشتباه در مراقبت از گربه ها مطالعه نمایید.


 • گربه خانگی به واکسیناسیون نیاز ندارد
7 توصـــیه اشـــتــباه در مـــورد گــربـــه هابسیاری از صاحبان گربه بر این باور اشتباه هستند که گربه فقط زمانی احتیاج به واکسیناسیون برای بیماری های شایع مانند هاری و بیماری های عفونی دارد که از منزل خارج شده و با گربه های دیگر تماس داشته باشد. در بسیاری از بیماری های رایج در گربه سانان بدون تماس مستقیم با دیگر گربه ها به سادگی به اینگونه بیماری ها آلوده میشوند. (مانند سرما خوردگی و آنفولانزا در انسان ها)

گربه ای که حتی تا به حال از خانه خارج نشده باشد نیز امکان ابتلاء به بیماری ها را دارد. بهترین و مطمئن ترین راه مشورت با دامپزشک و اطمینان از انجام کامل واکسن مورد نیاز گذشته و برنامه ای منظم جهت واکسیناسیون مورد نیاز در آینده است.
 • مصرف شیر برای گربه لازم است
7 توصـــیه اشـــتــباه در مـــورد گــربـــه ها


شیر دارای درصد بالایی چربی است و مصرف بالای شیر در گربه ممکن است او را دچار مشکلات هضمی ، اسهال و اضافه وزن نماید. همواره بر مصرف شیر گربه خود نظارت دقت داشته باشید.

 • گربه می تواند گیاه خوار باشد
بر خلاف انسان، گربه ها نیاز پروتئینی خود را فــــقط از منابع پروتئین حیوانی تامین میکند. به این ترتیب که اگر گربه ای در رژیم غذایی از گوشت کافی تغذیه نکند، احتمال ایجاد سوء تغذیه و عوارض ناشی از تغذیه نامناسب را خواهد داشت .
 • گربه ها بتنهایی قادر به تمیز کردن خود میباشند
7 توصـــیه اشـــتــباه در مـــورد گــربـــه هاگربه ها عموماً جانوران تمیزی هستند و قادرند پوشش بدن خود را بدون دخالت انسان تمیز نگه دارند. با این حال، رسیدگی مرتب به پوست و پوشش گربه توسط صاحب گربه و بررسی آن از نظر عاری بودن از علائم انگلی، جوش و تاول، آلودگی و ... از اهمیت بالایی برخوردار است.


7 توصـــیه اشـــتــباه در مـــورد گــربـــه ها

بسیاری از گربه ها آب را دوست ندارند، ولی لازم است که گربه خود را هر چند وقت یکبار به منظور نگه داشتن پوست و پوشش سالم حمام کنید. علاوه بر این گربه ها قدرت تمیز کردن دندان های خود را نیز ندارد، به این منظور استفاده از مسواک روزانه و یا 2 روز یکبار برای سلامت دندان گربه ها واجب است.
 • اتکاء و اطمینان گربه به سبیل هایش است
7 توصـــیه اشـــتــباه در مـــورد گــربـــه ها


نظرات مختلفی در مورد عملکرد و اهمیت سبیل گربه وجود دارد. در حالیکه سبیل گربه موهای حساسی هستند که به گربه در شناخت و درک بهتر دنیای پیرامون خود کمک میکنند. ولی قطعاً در حفظ تعادل گربه و عملکرد های دیگر نقشی را بازی نمیکند.
 • کرم گربه با مصرف سیر قابل درمان است
7 توصـــیه اشـــتــباه در مـــورد گــربـــه هااگر گربه شما از نوعی بیماری رنج می برد، درمان خانگی به طور کلی مفید یا موثر نخواهد بود و بهترین روش درمانی برای یک حیوان بیمار معاینه توسط دامپزشک است. بعضی از بیماری ها ممکن است جدی باشد و با درمان خانگی و تاخیر انداختن در درمان مناسب، زندگی حیوان خانگی خود را در معرض تهدید جدی قرار دهید.
 • گربه ها ده جــــان دارند
ابن غلط و اشتباه ترین باور در مورد گربه هاست، بدلیل اینکه بسیاری از بیماری ها ظرف مدت فقط 24 الی 72 ساعت جان گربه عزیزمان را خواهند گرفت.

یادگیری در مورد اینگونه باورهای غلط در مورد گربه سانان به ما در نگهداری بهتر و داشتن گربه ای سالم و شاد کمک خواهد کرد.مترجم: بهاره
نظرات کاربران
 • 0
  ممنون ازاینکه بهم اطلاعات دادین تابهترمواظب گربه هام باشم من اونارودخترای خودم میدونم عاشقشونم
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos