پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

الرژی درسگ ها

سگ ها و گربه ها به دلایل متعددی از جمله آلرژی ، کک ، کنه ، جرب و عفونت های باکتریایی یا قارچی می توانند دچار درماتیت و یا التهاب و بثورات پوستی گردند. آلرژی یکی از شایع ترین علل درماتیت یا راش های پوستی است. آلرژی فصلی استنشاقی، آتوپی ( Atopy )نامیده می شود و با علائمی هم چون قرمزی و خارش در نواحی پنجه ها ، صورت ، زیر بغل و کشاله ران همراه است. آلرژی غذایی نیز می تواند به صورت درماتیت در نواحی سر و گردن ظاهر شود.

نوعــی دیگــر از آلرژی که در اثر گــزش کک ها رخ می دهد ، ســبب ایجاد راش های خــارش دار در اطراف کپل و دم حیوان خانگی می شــود. متعاقب گزش کک ها ، حیوان منطقه ی مورد گزش را لیس خواهد زد ، در نتیجه با مرطوب شــدن محل گزش ، محیط مناسب برای رشد باکتری ها و بروز عفونت های احتمالی ، فراهم می گردد. این وضعیت در سگ ها یا گربه های چاق و نژادهایی از سگ که پوست آنها داری چین است ( مانند Bulldog ، Sharpeiو… ) تشدید خواهد شد شد .

در ادامه به طور خلاصه ، بــه تعدادی از فاکتورهایی که در بروز درماتیت و خارش ناشی از آن نقش دارند ، پرداخته می شود.

درماتیت-در-حیوانات-خانگینژاد :
در تعــدادی از نژادها پیش فاکتورهای ویــژه ای برای ایجاد درماتیت وجود دارد :

درماتیت آتوپیک :
Cavalier king Charles
Bulldog
Fox terrier
Labrador
Bull terrier
Shih tzu
Boxer
Dalmation
German shepherd
Jack russel
درماتیت-در-حیوانات-خانگی
درمانیت آلرژیک ناشی از گزش کک ها :
German shepherd
Chow chow
اختلالات رفتاری :
Doberman
آدنیت غدد سبابه :
German shepherd
Poodle
Akita
Vizsla
لنفوم اپیتلیوتروپیک :
Labrador
Cocker spaniel
Terrier
Yorkshire
درمانیت مالاسزایی اولیه :
Basset hound
باید اظهار داشــت که درماتیت آتوپیک ، درماتیت ناشی از دمودکس ، اختلالات رفتاری و درماتیت قارچی ، از مهمترین این پیش فاکتورها در نژادهای مختلف می باشند .

سن بروز بیماری های پوستی :
هنگامیکه خارش در حیوانات جوان( کمتر از 6 ماه ) رخ می دهد ، لازم اســت به تشــخیص تفریقی در مورد بیماری های انگل های خارجی پوســتی و یا حتی درماتیت آلرژیک پرداخت. ( به خصوص در نژادهایی  Sharpei، French bulldog ) . اما در حیوانات بالغ ، علاوه بر در نظر گرفتن وجود بیماری های انگل های خارجی پوســت و یا درماتیت آلرژیک ، لازم است به بررســی بیماری های نئوپلاستیک پوستی ( مانند: لنفومای پوستی و … ) نیز پرداخته شود.

در حیوانات زیر یک ســال ، علل مرتبط بــا رژیم غذایی ( آلرژی های غذایی ) معمول ترین علت درماتیت آتوپیک می باشند.

درماتیت-در-حیوانات-خانگی
اتفاقاتی که در حین بروز نشــانه های بیماری رخ داده اند :
در صورتی کــه حیوان خانگی به تازگی در مکانی پانسیون شده ، محل های پرورش حیوانات خانگی ، تماس آنها با ســایر حیوانات و تماس غیر مستقیم آنهــا با روباه ها نیز مــی تواند آنها را در معرض ابتلا به انگل های خارجی پوستی ( کک هــا ، جــرب های ســارکوپتس ) قرار دهد.

اگــر حیوان خانگی ، اخیراً دچار آلودگی با کک  شــده باشد : Pulicosis ، درماتیت آلرژیک ناشی از گزش کک ها ، درماتیت آتوپیک است.

درماتیت-در-حیوانات-خانگی
استفاده از محصولات / داروهای موضعی :
می تواند سبب درماتیت تماسی و یا پاراکراتوز گرانولار گردد.

تحریک پوســت ناحیه گردن و اطراف آن مثلا در هنگام دعوا یا حمله حیوانات به یکدیگر، ماساژ دادن زیاد و یا کشیده شدن قلاده بر ناحیه گردن ، می تواند سبب Syringomyelia شود .

گاهی اوقات حیوانات پس از رفتن به آرایشگاه مخصوص خود ، ممکن اســت به درماتیت تماســی ، انگل های خارجی پوستی و یا حتی بیماری قارچی Ringworm متبلا گردند .

نحوه زندگی و شرایط محیطی حیوانات خانگی :
محلی که حیوان در آن به استراحت می پردازد، می تواند بیان گر نکات کلیدی برای تشــخیص درماتیت تماسی احتمالی باشد.  میزان قرارگیری در معرض نور خورشید (می تواند سبب بروز درماتیت ناشی از نور خورشید و یا کراتوز آکتینیک گردد) .

حمــام کردن مداوم حیوان :
که مثــلا در گوش حیوان می تواند سبب اوتیت چرکی و یا در موارد درمان های ضد ککی، سبب بی اثر شدن آنها شود.

تماس مستقیم یا غیر مستقیم حیوانات خانگی با حیوانات وحشی ، به علت محتمل بودن انتقال درماتوفیتوزیس ، از دیگر عوامل موثر است .  نگه داری حیوانات به طور دسته جمعی نیز می تواند سبب ابتلای آنها به انگل های خارجی ( کک ها ، جرب  سارکوپتس و … ) گردد .

درماتیت-در-حیوانات-خانگیرژیم غذایی :
هنگامی که شما از جیره غذایی حیوان خانگی اطلاع داشته باشید ، در هنگام ایجاد حساسیت های غذایی ، ضمن مشورت با دکتر دامپزشک ، به خوبی قادر خواهید بود تا ماده غذایی را که سبب بر هم زدن تعادل جیره غذایی و بروز حساسیت شده است را حذف کنید .

بر خلاف باور عامه ، حیواناتی که با گوشــت قرمز تغذیه می شوند ، نسبت به آن دسته از آنها که با گوشت سفید تغذیه می شــوند، ریســک بالاتری را از لحاظ ابتلا به آلرژی های غذایی  نشان نمی دهند .

درماتیت-در-حیوانات-خانگی
وجود سابقه بیماری قبلی ابتلا به بیماری در تاریخچه حیوان خانگی :
بروز اختلالات دســتگاه گوارشــی که با علائمی همچون خارش همراه می شــود ، می تواند نشان گر وجود حساسیت های غذایی باشــد . هم چنین وجود رینیت ( التهاب بینی ) و یا التهاب ملتحمه ی چشم نیز، ممکن  است بیان گر حساسیت به آلرژن های موجود در هوا باشند . سابقه پیشین کهیر و یا آنژیوادم نیز از معیارهای تشخیص در مورد درماتیت آتوپیک سگ سانان می باشند.

پیشرفت علائم خارشی در طول زمان و یا به طور فصلی :
وجود خارش های منظم در نواحی به خصوص بدن حیوانات، مــی تواند بیان گر درماتیت های آتوپیــک و یا درماتیت های آلرژیک ناشی از کنه ها باشد . درماتیت خارشی که اغلب در تابستان یا پاییز ایجاد می شود نیز ممکن است حاکی از درماتوز انگلی و یا درماتیت ناشی از گزش کک ها و یا ندرتاً آلرژی ناشی از Pollen ها باشد .

دکتر پریسا کیانی امین، دکتر پدرام مرکب ساز
منبع : ماهنامه نسخه حیوانات
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی