پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تغذیه متناسب با نیاز سگ های بسیار کوچک

سگ های بسیار کوچک مانند شی هواهوا، پاپیلون، پامرانین و یورک شایر را در اصطلاح سگ های toy breed یا teacup breed می نامند. این سگ ها با توجه به شرایط فیزیکی و شخصیتی خود به خوبی با نیاز-های زندگی مدرن امروزی سازگار هستند. آنها سرزنده و بسیار پر انرژی می باشند. برای داشتن زندگی سالم و با کیفیت، آنها نیاز به دریافت روزانه 3 وعده غذای بالانس شده بدون میان وعده دارند. همچنین تغذیه این سگ ها باید با حساسیت آنها به بیماری قلبی و همچنین مشکلات دندانی سازگار باشد.

سگ های بسیار کوچک ویژگی ها و حساسیت های خاص خود را دارند:

تغذیه-متناسب-با-نیاز-سگ-های-بسیار-کوچک-2

رشد سریع در دوره کوتاه:
یک توله نژاد بسیار کوچک در زمان تولد فقط چند صد گرم وزن دارد اما رشد آن در 3 ماه اول زندگی بسیار سریع اتفاق می افتد و به دنبال آن دوره رشد ثانویه آهسته تر پیش می رود که در 10 ماهگی نیز به پایان می رسد. در طی ماههای اولیه زندگی، تغذیه بالانس شده برای آینده ای سالم و پر نشاط ضروری است.

طول عمر منحصر به فرد:
سگ های بسیار کوچک طول عمر بیشتری نسبت به سگ های بزرگ دارند. بسیاری از آنها تا 16سال عمر می کنند.

اشتهای سخت گیر:
این سگ ها بسیار در انتخاب غذای خود سخت گیر بوده و خوش خوراکی بالای غذا یکی از عوامل تحریک اشتهای آنها می باشد. رویال کنین با توجه به ویژگی ها و نیاز های اختصاصی سگ های بسیار کوچک، دسته غذای X-Small را برای اولین بار در دنیا طراحی و عرضه نموده است تا تمامی نیاز های تغذیه ای سگ های زیر 4 کیلوگرم را بر اساس سن و شیوه زندگی برآورده سازد.
مرحله اول رشد با آبستنی مادر آغاز می شود و بعد از تولد تا دو ماهگی توله ها نیز ادامه دارد. رشد در این دوره بسیار متراکم و در عین حال حیاتی می باشد. سگ های آبستن نیاز های تغذیه ای بسیار بالایی دارند و در اواخر آبستنی به دلیل رشد جنین به دستگاه گوارش آنها فشار وارد شده و میزان غذای خورده شده توسط مادرکاهش می یابد.
بنابراین غذا در این مرحله باید بسیار متراکم بوده و تمامی نیاز های حیوان را در مقادیر کم برآورده سازد. پس از تولد و تا دو ماهگی نیز توله ها رشد بسیار سریعی داشته و به غذایی با میزان بالای انرژی و مواد مغذی نیاز دارند به علاوه سایز دانه های غذا بایستی متناسب با آرواره بسیار کوچک سگ-های این دسته نیز باشد.
باتوجه به این موارد رویال کنین تغذیه ای اختصاصی با نام Starter را طراحی نموده که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. این غذا برای انتقال از شیر مادر به غذای خشک بسیار مناسب بوده، تراکم بسیار بالایی داشته و قابلیت جذب آب بالایی نیز دارد که می تواند به شکل پوره ای خوش خوراک در آید.

تغذیه-متناسب-با-نیاز-سگ-های-بسیار-کوچک-2
علاوه بر غذای خشک ، رویال کنین غذای تر با کیفیت و بافت منحصر به فرد mousse مانند خود را نیز برای مادر و توله ها طراحی نموده که انتقال غذایی را تسهیل می نماید.
مرحله دوم رشد در سگ های بسیار کوچک از 2ماهگی آغاز شده و نسبت به سگ های بزرگ دوره رشد کوتاهتر و نیاز ها متراکم تر می باشد. رویال کنین با توجه به نیاز ها و حساسیت های این نژاد در این دوره رشد ،غذای X-Small Junior را طراحی نموده که با توجه به دستگاه گوارش در حال تکامل و حساس آنها از پروتئین هایی با قابلیت هضم بسیار بالا و همچنین پروبیوتیک (فیبر های بالانس کننده فلور باکتری دستگاه گوارش) جهت پیشگیری از یوبوست و تسهیل انتقال روده ای استفاده شده است.
تقویت سیستم ایمنی بدن توله ها با استفاده از آنتی اکسیدان و پروبیوتیک های موجود در این غذا، تراکم انرژی و خوش خوراکی بسیار بالا و حمایت از سلامت دندان ها با استفاده از شلاته کننده های کلسیم از دیگر ویژگی های این غذا می باشد.
تغذیه در بزرگسالی و پایان 10 ماهگی بر پایه نیاز های خاص این نژاد شامل مشکل گوارشی مانند یوبوست، دستگاه ادراری حساس، حفظ زیبایی و سلامت پوست و مو و سلامت دندان ها می باشد. غذای اختصاصی X-Small Adult حاوی فیبر های بالانس شده (شامل اسفرزه) و پروتئین هایی با قابلیت هضم بالا جهت سلامت دستگاه گوارشی و پیشگیری از یوبوست می باشد.
سلامت و زیبایی پوست و مو را با استفاده از اسید های چرب زنجیر بلند امگا3 شامل EPA/DHA تأمین نموده و شلاته کننده های کلسیم و بافت ویژه کیبلها از تشکیل رسوب پیشگیری می نماید و در عین حال ترکیب خاص این غذا سلامت دستگاه ادراری را نیز تضمین می کند.
عقیم سازی باعث تغییراتی در ترشح هورمونی می شود. رفتار سگ شما ممکن است تغییر نموده و نیاز های غذایی او نیز بایستی با شرایط تنظیم شود. بعد از عقیم سازی، سگ ها به کالری کمتری نیاز دارند و غذای روزانه آنها نیز برای اجتناب از اضافه وزن باید کنترل شود. اضافه وزن می تواند نتایج خطرناکی برای سلامت سگ شما داشته باشد واین مسئله تغییر غذا پس از عقیم سازی را اجتناب ناپذیر می نماید. از این رو رویال کنین X-Small Sterilised خود را طراحی نموده که با نسبت های دقیق پروتئین (26%) و چربی (14%) و همچنین L-Camitine وزن ایده آل بدن را در این سگ ها حفظ می نماید.
همچنین فیبر بالای این غذا می تواند اشتهای سگ های عقیم شده را کنترل نماید. در عین حال حفظ سلامت دستگاه گوارش و ادراری از دیگر مزایای این غذا می باشد.

تغذیه-متناسب-با-نیاز-سگ-های-بسیار-کوچک-2

مواجه با اولین علایم پیری:
سگ های بسیار کوچک دیرتر از سایر سگ ها با علایم افزایش سن روبرو میشوند. این سگ ها در سن 8 سالگی با مشکلات مرتبط با پیری به خصوص مشکلات قلبی و کلیوی مواجه می شوند.
در این مرحله تغذیه نقش بسیار مهمی ایفا می کند. غذای X-Small mature+8 با استفاده از ترکیب آنتی اکسیدانی خاص خود شادابی و سرزندگی این سگ ها را حفظ نموده، سلامت قلب و کلیه ها را نیز تأمین می نماید و در عین حال، این غذا از یوبوست و مشکلات دستگاه ادراری نیز پیشگیری می نماید.

آغاز پیری:
از 12 سالگی سگ های بسیار کوچک وارد مرحله پیری شده و به حمایت بالاتری نیاز خواهند داشت از این رو غذای X-Small Ageing+12 حاوی ترکیب بالاتر آنتی اکسیدانی و EPA/DHA بوده و همچنین جهت حفظ عملکرد کلیه ها فسفر غذا کاهش یافته است.
مشکلات قلبی در سگ های بسیار کوچک با افزایش سن یکی از بیماری های اصلی می باشد که در این غذا از مواد مغذی ضروری برای حمایت از عملکرد قلب استفاده شده است. همچنین این غذا سلامت دستگاه گوارش را نیز تأمین می نماید. با توجه به فرمولاسیون منحصر به فرد،این غذا دارای دانه هایی با قابلیت جذب آب بالا بوده که به سگ های مسن کمک می نماید آسان تر و با اشتهای بیشتری غذا بخورند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی