پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تغذیه در درمان سنگ های ادراری سگ ها و گربه ها

اورولیت واژه علمی است که به وجود سنگ در دستگاه ادراری اشاره دارد. سنگ های ادراری در سگ ها و گربه ها یکی از مهم ترین بیماری های مرتبط با تغذیه می باشد. این سنگ ها اغلب در دستگاه ادراری تحتانی به ویژه مثانه تشکیل می شوند. استروویت و اگزالات کلسیم از جمله متداول ترین سنگ ها می-باشند که تقریبا تمامی سنگ های کلیه و دستگاه ادراری فوقانی را اگزالات کلسیم تشکیل می دهد. این بیماری یک مشکل عود کننده است و به همین دلیل نقش تغذیه در درمان و مدیریت آن بسیار چشمگیر می باشد.

استروویت در ادرار قلیایی و در سگ ها در اکثر موارد متعاقب عفونت های ادراری تشکیل می-شود. این سنگ از سه جزء آمونیوم، منیزیم و فسفات تشکل شده که افزایش دفع ادراری این سه مولکول، میزان تقابل آنها و تشکیل کریستال و نهایتا سنگ را ممکن می سازد. اگزالات کلسیم جهت تشکیل به ادرار اسیدی نیاز داشته و از دو مولکول اگزالات و کلسیم تشکیل شده است.
تغذیه از طرق مختلفی می تواند این مشکل را محدود و از بروز آن پیشگیری نماید:

سنگ های استروویت

یکی از راههای پیشگیری و کنترل این سنگ ها افزایش مصرف آب حیوان می باشد که از روش های مختلفی مانند استفاده از رژیم های تربالانس شده که حاوی 80-70 % آب می باشد، افزایش دسترسی حیوان به آب و همچنین افزایش سدیم غذا می توان به این هدف دست یافت. مطالعات نشان داده که مقادیر نسبتا بالای سدیم در حیوانات سالم در طولانی مدت مشکل زا نخواهد بود (حیوانات خانگی مستعد فشار خون و مشکلات عروق کرونر قلب نمی باشند).

تغذیه در درمان سنگ های ادراری سگ ها و گربه ها

اسیدی کردن محیط ادرار با استفاده از اسیدی کننده ها که محیط نامناسبی را برای سنگ های استروویت فراهم نموده و خاصیت آنتی میکروبیال دارد به همراه تنظیم مینرال های مشارکت کننده در تشکیل این سنگ و کاهش میزان منیزیم غذا از جمله تدابیر دیگری است که می توان در رژیم غذایی اعمال نمود و با این تمهیدات سنگ های استروویت را که به PH و میزان اشباع ادرار از مینرال های تشکیل دهنده آنها حساس هستند، پیشگیری و درمان نمود.

سنگ های اگزالات کلسیم

نژاد های خاص گربه مانند پرشین و هیمالین مستعد ابتلا به این سنگ می باشند. میزان پاسخگویی و در مان دارویی و رژیمی این سنگ بسیار پایین بوده و اغلب موارد برای درمان آن بایستی از روش های مکانیکال و جراحی استفاده نمود. پس از تشخیص و درمان سنگ به دلیل بالا بودن قابلیت عود آن پیشگیری بسیار با اهمیت است. با استفاده از افزایش سدیم غذایی یا استفاده از فرم تر غذاهای کلینیکال مخصوص این مشکل و همچنین تنظیم میزان کلسیم شلاته کننده های آن در ادرار و اگزالات غذا می توان از عود مجدد این سنگ ها پیشگیری نمود.

.تغذیه در درمان سنگ های ادراری سگ ها و گربه ها

سنگهای اورات و سیستسین

دسته دیگر سنگ های ادراری که رخداد پایین تری داشته و در بسیاری از موارد زمینه ژنتیکی و استعداد نژادی داردند. از جمله نژاد های مستعد، دالمیشن و بولداگ انگلیسی می باشند. اغلب اختلالات متابولیکی مانند عدم توانایی در متابولیسم اورات مشتق از هسته های پورین توسط کبد موجب تشکیل سنگ اورات و کمبود میزان جذب سیستئین می گردد. استفاده از پروتئین های با پورین پایین و قلیایی کردن ادرار از نکاتی است که می-توان جهت پیشگیری و درمان سنگ های اورات مدنظر قرار داد و در عین حال سطوح متوسط پروتئین های با کیفیت بالا و محدود کردن میزان سدیم غذا نیز از تشکیل سنگ های سیستئین پیشگیری می نماید.

تغذیه در درمان سنگ های ادراری سگ ها و گربه ها

رژیم های درمانی رویال کنین جهت پیشگیری و درمان سنگ های ادراری

با توجه به اهمیت تغذیه و مشکلاتی که در تهیه رژیم غذایی برای این بیماری به صورت خانگی وجود دارد، استفاده از غذای تجاری کاملا بالانس شده همواره یکی از مهم ترین راهکار های پیشگیری و درمان سنگ های ادراری می باشد. رویال کنین به عنوان یکی از پیشگامان طراحی و تولید دسته رژیم های درمانی در دنیا، دسته غذای Urinary S/O,Urinary U/C خود را طراحی نموده است.

 

تغذیه در درمان سنگ های ادراری سگ ها و گربه ها

Urinary S/O

این دسته غذایی حاوی اسیدی کننده های ادرار جهت درمان و پیشگیری از سنگ استروویت، افزایش سدیم غذا که موجب افزایش دریافت آب و در نهایت رقیق سازی ادرار می شود و تنظیم مینرال های تشکیل دهنده هر دوسنگ جهت پیشگیری از عود مجدد سنگ های استروویت می باشد.

Urinary S/O olfactory غذایی با تمامی این ویژگی ها می باشد که علاوه بر تامین تمامی نیاز های گربه ها و خوش خوراکی خاص خود، در پیشگیری و درمان سنگ های استروویت و اگزالات کلسیم موثر عمل می-کند. همچنین با توجه به بد غذایی گربه ها به ویژه در زمان بیماری، رژیم غذایی Urinary S/O olfactory را با پروفایل آروماتیک خاص مشتق از ترکیبات طبیعی طراحی نموده که در عین حال تمامی ویژگی های این دسته غذایی را دارا می باشد.

از سوی دیگر برخی از سنگ ها استروویت در گربه ها درجه عود کنندگی بالاتری داشته و به درمان های معمول پاسخ نمی دهند. به همین جهت رویال کنین غذای Urinary S/O High Dilution خود را ارائه نموده که میزان سدیم بالاتر و تنظیم دقیق تر مینرال ها را دارا می باشند.

Urinary S/O Canine غذایی جهت پیشگیری و درمان سنگ های استروویت و اگزالات بوده که قابلیت استفاده برای تمامی سگ ها در همه سایز ها و نژادهای مختلف بوده و نیازهای تغذیه ای پایه آنها را تأمین می نماید. سگ های زیر 10 کیلوگرم همواره بیش از سایر سگ ها مستعد ابتلا به سنگ ادراری بوده و از طرفی نیازهای خاص خود را دارا می باشند. طراحی خاص کیبل هاو استفاده از ترکیبات پیشگیری کننده ازپلاک های دندانی از جمله ویژگی های خاص این غذا می باشد که در عین دارا بودن خصوصیات اصلی این دسته در غذای Urinary S/O Small dog یافت می شود.

Urinary U/C

سنگ های اورات و سیستئین از جمله سنگ هایی می باشند که برخی نژاد های سگ مانند دالمیشن و بولداگ انگلیسی استعداد ژنتیکی برای ابتلا به آنها را دارا می باشند. از این رو استفاده از رژیم محتوی منابع پروتئینی با پورین پایین و قلیایی کننده ادرار نقش مهمی در پیشگیری و درمان این سنگ ها دارا می-باشد. رویال کنین تمامی این تمهیدات را در غذای Urinary U/C خود مد نظر قرار داده است.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی