پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

موارد تصادف

تقریبا درتمام مواردی که به کمکهای اولیه نیازمی باشد سگها ازدرد رنج می برند. ممکن است سگ درحال شوک باشد وتا زمانیکه آن را تکان نداده اید ممکن است این درد ظاهرنشود. دراین حال ممکن است دست شما را گازبگیرد ویا درقبال کمکهای شما مقاومت کند. بنابراین اگرمی خواهید که به سگ کمک کرده باشید ابتدا باید دهان اورا ببندید. برای اینکارمی توان ازیک باند یا پارچه به عرض 10-6 سانتیمترو طول 60-30 سانتیمتر طول بسته به اندازه سگ استفاده کنید. ابتدا با زدن یک گره شل یک حلقه دروسط باند درست کنید وآن را به دورپوزه سگ بیاندازید بطوریکه سمت گره دارآن درزیرچانه قرارگیرد. سپس دوطرف باند را بکشید تا دهان بطورکامل بسته شود وآنگاه دوسرباند را اززیرگوشهای حیوان عبورداده وپست سرش بطورمحکم گره بزنید. بهتراست این گره پاپیونی باشد تا درموقع لزوم به راحتی بازگردد. اکنون شما می توانید بدون هیچ خطری وبا خیال راحت به سگ دست بزنید.غالبا برای صاحبان دام یا سایرافراد جراحات وارده به سگ بعد ازیک تصادف خیابانی مشکل است . دراین زمان ممکن است سگ حتی سالم ونرمال به نظررسد اما ممکن است که خونریزی داخلی رخ داده باشد یا یکی ازاعضاء مهم وحیاتی درون بدن صدمه دیده باشد ویا شاید دنده ها شکسته باشند. دراین حال سگ را تا حد امکان آرام وگرم نگه دارید. برای اینکار می توانید یک پتو یا وسیله مشابه با آن را روی سگ بیاندازید تا دمای بدن آن حفظ گردد. باید به علائم شوک که عبارتند ازنبض سریع وضعیف وسرد شدن بدن وکاهش پرشدن رگهای خونی بدن توجه نمائید. اگرتنفس حیوان قطع شده است باید اقدام به تنفس مصنوعی کرد. برای اینکارابتدا دهان حیوان را بازنموده وداخل دهان را ازلحاظ اجسام خارجی نظیردندان شکسته. سنگریزه . کف و0000 که می توانند باعث انسداد راههای هوایی شوند بازرسی وچک کنید. چنانچه درداخل گلوکف یا خود تجمع یافته است آنها را بوسیله یک پارچه یا گازتمیزنموده وخارج سازید. وهمچنان دهان حیوان را کمی بازنگه دارید. برای تنفس دهان به دهان باید پس ازبازکردن دهان زبان بیماررا به سمت کف دهان کشید ودرحالی که به داخل دهان حیوان می دمید (به صورت فوت کردن) با دست دیگرجلوی سوراخهای بینی را مسدود سازید. درهرباردمیدن باید سینه حیوان بالا بیاید که نشان دهنده ورود هوا به داخل ریه ها است. این عمل باید هر6-5 ثانیه یکبارتکرارگردد. به این ترتیب باید درعرض یک دقیقه 12-10 بارتنفس مصنوعی را انجام داد. با برگشت تنفس به وضعیت قابل قبول باید هرچه سریعتر به مرکزدامپزشکی موردنظرخود مراجعه کنید یا ازدامپزشک خود بخواهید برای مداوای بیماربه بالین وی حاضر گردد.

برای حمل چنین بیمارانی بهتراست که اورا برروی یک پتو قرارداد ودو نفربا گرفتن طرفین پتو نسبت به حمل بیماراقدام نمایند. دراین حال کمترین فشاربه نواحی آسیب دیده وبخصوص نواحی شکسته شده که درراس آن شکستگی ستون مهره ( که خطرقطع نخاع وجود دارد) وارد می آید. با این وجود اگرحیوان بتواند پاهای عقبی یا دم خود را تکان دهد احتمال دارد که ستون مهره دچارشکستگی نباشد.

تذکراین نکته لازم است که متاسفانه تصادف با اتومبیل دراکثرموارد منجربه علیل شدن یا مرگ حیوان می گردد. بنابراین همواره چه درداخل وچه درخارج ازخانه ازابزارهای مقید کننده کافی ومطمئن استفاده نمائید. حتی سگی که بخوبی تعلیم دیده است ممکن است که به یک علت نامعلوم به وسط خیابان بدود ونتیجه آن غم انگیز خواهد بود.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی
mofos