پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

سگ مرتب من

تمیز بودن یکی از اولویت های زندگی است. کسانی که سگ یا گربه نگهداری می کنند مشــکل داشتن خانه ی تمیز را درک می کنند. بدلیل داشتن چهار پای پشم آلو و متحرک که روزانه فعالیت زیادی می کند، و موها و رد پایش تقریبا در همه جای خانه اعم از محل استراحت، روی لباس ها، وسایل خانه و حتی آشپزخانه یافت می شود.

تکنیــک های متنوعی بــرای گرفتن گــرد و غبار ایجاد شــده توســط حیوانات خانگی و تمیز کردن موثر آن وجود دارد کــه در اینجــا از ده روش بســیار کاربــردی آنها یاد شده است.

داشتن-حیوان-و-خانه-ای-تمیز-و-مرتب-با-حضور-حیوانات-خانگی7

از یک دستگاه خلاء خودکار یا همان جارو برقی قوی استفاده کنید :
 با وجود یک حیوان خانگی در منزل حتی آنهایی که ریزش مو ندارند، بایــد مکرر از جارو برقی اســتفاده کرد. علاوه بر موهای سگ بدلیل علایق آنها به گشت و گذار در حیاط، گرد و غبار، برگ و سایر ذرات به پنجه و موها و پوشش آنها چسبیده و وارد خانه می شود و حتی زمانی که شــما خانه را تازه جارو برقی کشیده اید متوجه می شوید که باید دوباره این عمل را انجام دهید. استفاده از ربات های جارو برقی که امروزه در دسترس هستند بسیار مناسب است. این کار تغییر شــگرفی در خانه ایجاد می کند. زمانی که منزل نیســتید یا در حال استراحت هستید می تواند بدون مزاحمــت به کمک شــما آید و حتی  بعضــی از مدل های آنهــا قابلیــت برنامه ریــزی دارند تا طبــق برنامه منظمی عمل کنند.

داشتن-حیوان-و-خانه-ای-تمیز-و-مرتب-با-حضور-حیوانات-خانگی2

تمیز کردن با پرز گیر غلتکی :
داشتن-حیوان-و-خانه-ای-تمیز-و-مرتب-با-حضور-حیوانات-خانگی1

هرکســی که حیــوان خانگی نگهــداری می کند یک وســیله پرزگیر پارچه ای یا رول چســبی غلتکی دارد. یک مورد تهیه کنید و به ســبد تمیزکاری خود اضافه کنید. برای تمیز کردن لباس ها و وســایل خانه که در آنها به هر شکلی از پارچه استفاده شده است حتی فرش و زیرانداز نیز بســیار مناسب است.

کوتاه کردن دقیق ناخن ها :
کوتاه نگه داشتن ناخن ها بعنوان ابزار پیشگیری برای کاهش آســیب های ناخوشــایند ناخن در نظر گرفته می شود. سریع دویدن با ناخن های بلند، باعث خراشیدگی در کف پوش های خانه چوب کف خانه و اثاثیه می شود.

لکه بر نزدیکتان داشته باشید :
حتی آرام ترین و با تربیت ترین سگ ها هم می توانند در زمانیکه مشکلات معده ای دارند یا چیزی را که نباید بخورند خورده باشــند، مشکل ساز باشند. تمیز کننده ای در اختیار داشــته باشید که برای مقابله با لکــه و بوهای حیوانات خانگــی طراحی شــده باشــد. بلافاصله پس از آنکه لکه را دیدید، طبق دستورات کارخانه ی سازنده، از آن استفاده کنید تا شانس بیشتری برای پاک کردن آن داشته باشید.

پنجه های سگ خود را پاک کنید :
فرش های پــادری در تمیز کردن پنجه های ســگ موثر عمل می کنند حتی اگر نتوانید به آنها بیاموزید هرجایی پــا نگذارند! یک پادری بــا کیفیت را در بیــرون در منزل و یک فرش قابل شستشو در داخل قرار دهید. این دو مورد کثیفــی و خاک را با راه رفتن ســگ روی آن براحتی از بین می برند.

داشتن-حیوان-و-خانه-ای-تمیز-و-مرتب-با-حضور-حیوانات-خانگی3

پوشاندن :
اگر همدم مهربان شما نقاطی را برای چرت زدن انتخاب کرده است، روی آن قسمت ها را با پارچه ای به عنوان زیرانداز بپوشــانید. حتما از همان جنس دوتا در اختیار داشته باشید تا بتوانید (بخصوص بعــد از تمیز کردن خانه) آن را تعویض نمایید.  با این کار نه تنها می توانید اسباب منزلتان را از مو و سایر لکه های ذاتی سگ ها مصون نگه دارید بلکه می توانید بوهای منتشر شده را نیز کم کنید. این پارچه ها را می توان موقع نیاز به راحتی شست.

محل غذاخوری :
محلی که در منزل معمولا حیوان عاشــق آن اســت جایگاه غذا خوردن است، اطراف ظرف غذا و آبخوری، می تواند بســیار آلوده و کثیف باشد. قرار دادن یک ســینی لبه دار زیر ظروف غذا و آب، راه مناسبی برای کاهش آلودگی و تمیز نگاه داشتن آن جایگاه است.

5داشتن-حیوان-و-خانه-ای-تمیز-و-مرتب-با-حضور-حیوانات-خانگی7

به هوش باشید :
هجــوم انگل های خارجی بخصــوص کک ها در خانه ی شما یکی از بزرگترین فجایع است. اسپری کردن سموم مرتبط، دود دادن، حمام های ضد انگل و استفاده مکرر از جارو برقی، از جمله کارهای لازم است. با اولویت قرار دادن آن، حضور انگل های خارجی را در کنترل خود داشته باشید. روی تقویــم و یا تلفن همراهتــان یادآورهای منظمی برای تعویض قلاده های ضد انگل و یا سایر جلوگیری کننده های کک را تنظیم کنید.

پاهای حیوانتان را بشویید :
داشتن-حیوان-و-خانه-ای-تمیز-و-مرتب-با-حضور-حیوانات-خانگی5

آمــاده بودن برای شســتن پاهــا در روزهایی که آب و هوا نامساعد اســت، راهی برای کاهش آلودگی های وارد شــده به خانه ی شماست. یک قلاب برای نگه داشــتن حوله ی تمیز کننده ی پنجه ها به در آویزان کنید. همچنین میتوانید یک ظرف لبــه دار بیرون درب بگذارید تا عمق 2حدود 2 ســانتی متر آب در خــود جای دهد. ســپس، پنجه ی ســگ خود را در آب قرار داده و بعد از خشک کردن آنها با حوله ذکر شده به وی اجازه ورود به منزل را بدهید.

می توانید از یک شستشــوگر پنجــه ی ســگ نیــز بعنوان جایگزین اســتفاده کنید. آب را بــه آن اضافه می کنید و پنجه های ســگ را در آن به نحوی که غوطه ور شــود وارد می کنید که برس های آن بین پنجه ها قرار گیرد.

 

لوازم بادوام بخریدهایی :
برای جلوگیری از داشتن فرش که جای چنگ زدن روی آنها باقی مانده و یا مبل های کثیف شده، اسباب و اثاثیه خود را با کیفیت مناسب انتخاب کنید . به عنوان مثال قالیچه های کم پرز انتخاب کنید که براحتی پاره نمی شوند و هر آلودگی که در آن ایجاد شود می توان آن ها را بیرون از خانه به سادگی شستشو داد. همزمان اگر ممکن بود ، پارچه های مقاوم به لکه در محل های پــر رفــت و آمد مثل اتاق نشــیمن استفاده کنید، آنها راحت تر تمیز می شــوند و به خانه شما جلوه تمیز و تازه تری می بخشد. عشق ورزیدن به سگ ها بســیار مهم تــر از اضطراب داشــتن برای پنجــه های کثیف و گل آلود آنهاســت. اما با اســتفاده از مــوارد فوق می توانید همه چیز را ساده و قابل تحمل کنید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos