پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • خانه ای بازیافتی برای پرنده ها ◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
    فیدر دایره ای پرنده را می توان به نرده بالکن یا شاخه درخت قلاب کرد. "Birdball" توسط Michael Hilgers طراحی شده است. ساخته شده از پلاستیک قابل بازیافت تغذیه پرنده مدرن نوآورانه را می توان به راحتی با آب صابون تمیز کرد.
 • خانه ای برای گربه ها ◄ خانه ای برای گربه ها
    تخت های الهام گرفته شده از طبیعت برای گربه ها طراحی شده اند تا شبیه برگ های سبز زیبا باشند. تخت گربه برگ دست ساز از پشم مرینو توسط Elevele از لیتوانی.
 • لامپ اختاپوس ◄ لامپ اختاپوس
    لامپ مجسمه‌ای الهام‌گرفته از طبیعت با شاخک‌های برنجی که شبیه اختاپوس با مغز لامپ است. Octolamp ساخته گرگوری بسون از رزین مخلوط با پودر برنج
 • قاشق با طرحی قو شگل ◄ قاشق با طرحی قو شگل
    قاشق شناور الهام گرفته شده از طبیعت طراحی شده تا شبیه پرنده قوی قو به نظر برسد و در سوپ شما شناور خواهد شد. ملاقه سوانکی شناور. قاشقی به شکل پرنده که مانند بالرین متعادل است.
 • کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای ◄ کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای
    کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای یکپارچه از سر شما محافظت می کند و در جاده توجه شما را جلب می کند. کلاه ایمنی موتورسیکلت گوش گربه ای طراحی شده توسط شرکت روسی Nitrinos.
 • کلاه ایمنی برای گربه ها ◄ کلاه ایمنی برای گربه ها
    نسخه های کوچکتر چاپ سه بعدی کلاه ایمنی موتورسیکلت طراحی شده برای گربه ها از گربه در طول سفرهای سرگرم کننده با دوچرخه محافظت می کند. سری کلاه ایمنی موتور سیکلت جالب که توسط رمی ویکارینی برای گربه خانگی اش ساخته شده است
 • هودی فاکس ◄ هودی فاکس
    هودی با الهام از حیوانات طراحی شده است تا به سرعت و به راحتی فرد را به یک روباه نارنجی زیبا تبدیل کند. هودی فاکس با گوش‌های ساخته شده از زنجبیل و لباس بافتنی نخی مشکی. لباس کازپلی آسان برای جشن هالووین و مهمانی های لباس!
 • لباسی از پشم سگ ◄ لباسی از پشم سگ
    Doume Jalat-Dehen از موهای سگ جوراب، کلاه و ژاکت گرم می سازد. خلاقیت های بافتنی در مجموعه ای از عکس های اروان فیچو به نمایش گذاشته شده است: صاحبان سگ با افتخار ژاکت های ساخته شده از موهای سگ خود را می پوشند.
 • لباس های سگی ◄ لباس های سگی
    ژاکت یقه اسکی راحت که برای سگ های کوچک طراحی شده است، حیوان خانگی را گرم نگه می دارد و لبخند را بر لبان شما می آورد. پلیور Silver Linings ساخته شده توسط Little Beast از نخ اکریلیک بسیار نرم. سگی با پلیور زیبا با طراحی آسمان آبی و ابرهای سفید به مردم یادآوری می‌کند که حتی در تاریک‌ترین زمان‌ها، همیشه روکش نقره‌ای وجود دارد.
 • قوری اردک ◄ قوری اردک
    قوری خلاقانه طراحی شده شبیه اردک روان زرد از سری بازی‌های ویدیویی Pokemon از Game Freak و Nintendo. قوری Psyduck دست ساز ژاپن توسط Ensky از چینی مرغوب.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29155    |     صفحه 1 از 2916
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

فورمون در سگ و گربه

درست مانند انسان‌ها، سگ ها و گربه ها نیز گاهی استرس می‌گیرند. تغییراتی مثل خانه جدید، عضو خانواده جدید و یا حتی گربه مزاحم بیرون از خانه می تواند منجر رفتار های نامطلوب مثل خراب کاری، نشانه گذاری با ادرار در خانه شود. گاهی نیز نمود بیرونی استرس پارس یا میو میو کردن بیش از حد است. اما بعضی از صاحبان سگ ها و گربه ها ترجیح می دهند تا از دارو های آرام بخش برای کاهش استرس حیوانات خود استفاده نکنند. یکی از جایگزین هایی که شاید شما در قفسه دارو خانه (مخصوص حیوانات) دیده باشید محصولات مبتنی بر فرومون است که اولین با در سال ۲۰۰۱ در آمریکا تهیه شد.

اما به راستی این محصولات فرومون چه چیزی هستند؟ آیا انها واقعا موثر هستند؟و آیا می‌تواند به حل مشکلات رفتاری در گربه ها کمک کند؟ در اینجا به چند سوال رایج در مورد فرومون پاسخ دادیم.

فرومون چیست؟
فرومون‌ها ترکیبات شیمیایی هستند که برای برقراری ارتباط میان یک گونه حیوانی هستند. اندام ومرونازال، که میان بینی و دهان قرار گرفته است و محل دریافت فرومون است. به فرومون‌ها آرام بخش گفته میشود و می‌تواند برای کاهش استرس حیوان به کار بیاید. این محصول باتوجه به ویژگی‌های فرومون طبیعی گربه ها ویا سگ ها تولید شده‌ است. در اشکال متفاوتی مانند اسپری، دستمال های مرطوب، قلاده و یا پلاگین فرومون در دسترس می‌باشند.

چه رفتارهایی تحت تاثیر فرومون ها قرار می‌گیرند؟
اولین محصولات فرومون برای گربه ها تولید شد که برای کمک به از بین بردن رفتار هایی مثل نشانه گذاری با ادرار و خشونت استفاده می‌شود مخصوصا برای گربه هایی که در یک خانه قرار دارند. همچنین این محصول برای گربه هایی که در طول سفر و پرواز چنگ می‌زنند و استرس می‌گیرند و یا در حال رفتن به دامپزشکی هستند، مناسب است. فرومون حتی می تواند باعث کاهش استرس گربه ای که به خانه ای جدید منتقل می‌شود، شوند. به طور خلاصه می‌توانید برای اغلب شرایط اضطراب زا استفاده کنید.

فرومون‌‌های مخصوص سگ برای استرس های کلی، مسافرت، ترس از جدایی، فوبیای صدا های بلند مثل صدای طوفان یا آتش‌بازی است.

به هر حال باید بدانید که فرومون در سگ ها از رفتارهای پرخاشگرایانه آنها جلوگیری نمی کند.دامپزشکان می گویند این مشکل ممکن است علل پزشکی داشته باشد. پس حیوان باید قبل از حل مشکل رفتاری توسط دامپزشک معاینه شود.

آیا محصولات فرومون ها موثر واقع می‌شوند؟
بیشتر مقالات و تحقیقاتی که در کنفرانس های دامپزشکی ارائه یا منتشر شده است در رابطه  فرومون‌های گربه و فرومون‌های تسکین بخش سگ بوده است.در بیشتر تحقیقات انجام شده توسط تولید کنندگان، هر دو محصول به تسکین استرس سگ و گربه در بعضی وضعیت‌ها کمک می‌کند.

فرومون‌های ساخته شده گربه از روی فرومون صورت اف۳ (F3) آن‌ها است. زمانیکه گربه صورت خود را به سطحی می‌مالد تا برای اطمینان از امنیت خود محیط را نشانه گذاری کند، این نوع فرومون را به جا می‌گذارد. جالب است بدانید که گربه ای که تحت فشار و استرس است برای مشخص کردن قلمرو خود بیشتر از نشانه گذاری با ادرار و چنگ انداختن استفاده می‌کند.درحالیکه گربه ای که خوشحال و راحت است با مالیدن فرومون صورت خود محدوده‌اش را مشخص می‌کند .

فرومون‌ها ممکن است باعث کاهش چنگ زدن ها ویا برخی نشانه گذاری‌ها با ادرار شود.در مطالعات مختلف فلیوی ها باعث کاهش نشانه گذاری با ادرار روی سطوح عمودی مانند دیوار ها و درب ها تا ۹۰٪ میشوند . محصول فوق با اینکه نمی‌تواند از نشانه گذاری روی مبل و یا تخت خواب جلوگیری نماید اما در بقیه موارد موثر واقع میشود.

دی.ای.پی مشابه فرومونی است که سگ مادر برای آسایش توله‌هایش از خود به جا می‌گذارد. مطالعات نشان می‌دهد که این نوع فرومون به اضطراب های کلی مانند ملاقات فرد غریبه، مسافرت، آتش بازی و دیگر صداهای بلند، اضطراب از جدایی و حتی برا سگ هایی که در پناهگاه هستند میتواند مناسب باشد.

در مطالعات انجام شده نشان داده شده  توله سگ هایی که قلاده آغشته به فرومون داشته اند نبست به توله هایی که قلاده نداشته اند در دراز مدت کمتر دچار مشکلات اضطرابی شدند وبه طور کلی اجتماعی تر بوده اند.

اما فرومون‌ها برای تمام مشکلات و یا تمامی حیوانات جوابگو نیست. تنها نباید بروی محصولات فرومون تکیه کرد. هرگز تنها از فرومون استفاده نکنید بلکه در کنار آن از اصول اصلاح رفتار و درمان های دارویی نیز استفاده کنید.

آیا محصولات فرومون ایمن هستند؟
تاکنون هیچ گونه اخبار مبنی بر عوارض جانبی یا عکس العمل بد گزارش نشده است.

محققان میگویند آنها بر روی گونه مورد نظر تاثیر می‌گذراند یعنی فرومون‌های مخصوص سگ فقط بر روی سگ‌ها و فرومون‌های مخصوص گربه فقط بر روی گربه ها تاثیر خواهد داشت. در نتیجه بر انسان ها و انواع دیگر حیوانات خانگی اثری ندارند .همچنین اگر چند سگ  یا چند گربه در خانه باشند همه آن‌ها می‌توانند از این ماده بهرمند شوند.

فرومون‌ها همچنین برای حیوانات پیر مریض و یا آنها که در پناهگاه هستند استفاده شود زیرا از استرس جلوگیری میکند.

 

توضیحات
[1] ومرونازال(vomeronasal organ)
یا اندام ژاکوبسون(یاکوبسون) یا اندام تیغه‌ای-بینی، یک اندام کمکی بویایی  کیسه‌ای شکل در تیغه بینی است که در بسیاری از حیوانات و برخی انسان‌های بالغ وجود دارد.

این اندام توسط لودویگ یاکوبسون دانمارکی در سال ۱۸۱۳ کشف شد. اسم این اندام در فارسی به علت عدم آشنایی مترجمان با تلفظ درست دانمارکی آن، به صورت “اندام ژاکوبسون” جا افتاده است. کاربرد اندام ژاکوبسون برای ردیابی فرومون‌ها است.
محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook