پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • خانه ای بازیافتی برای پرنده ها ◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
    فیدر دایره ای پرنده را می توان به نرده بالکن یا شاخه درخت قلاب کرد. "Birdball" توسط Michael Hilgers طراحی شده است. ساخته شده از پلاستیک قابل بازیافت تغذیه پرنده مدرن نوآورانه را می توان به راحتی با آب صابون تمیز کرد.
 • خانه ای برای گربه ها ◄ خانه ای برای گربه ها
    تخت های الهام گرفته شده از طبیعت برای گربه ها طراحی شده اند تا شبیه برگ های سبز زیبا باشند. تخت گربه برگ دست ساز از پشم مرینو توسط Elevele از لیتوانی.
 • لامپ اختاپوس ◄ لامپ اختاپوس
    لامپ مجسمه‌ای الهام‌گرفته از طبیعت با شاخک‌های برنجی که شبیه اختاپوس با مغز لامپ است. Octolamp ساخته گرگوری بسون از رزین مخلوط با پودر برنج
 • قاشق با طرحی قو شگل ◄ قاشق با طرحی قو شگل
    قاشق شناور الهام گرفته شده از طبیعت طراحی شده تا شبیه پرنده قوی قو به نظر برسد و در سوپ شما شناور خواهد شد. ملاقه سوانکی شناور. قاشقی به شکل پرنده که مانند بالرین متعادل است.
 • کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای ◄ کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای
    کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای یکپارچه از سر شما محافظت می کند و در جاده توجه شما را جلب می کند. کلاه ایمنی موتورسیکلت گوش گربه ای طراحی شده توسط شرکت روسی Nitrinos.
 • کلاه ایمنی برای گربه ها ◄ کلاه ایمنی برای گربه ها
    نسخه های کوچکتر چاپ سه بعدی کلاه ایمنی موتورسیکلت طراحی شده برای گربه ها از گربه در طول سفرهای سرگرم کننده با دوچرخه محافظت می کند. سری کلاه ایمنی موتور سیکلت جالب که توسط رمی ویکارینی برای گربه خانگی اش ساخته شده است
 • هودی فاکس ◄ هودی فاکس
    هودی با الهام از حیوانات طراحی شده است تا به سرعت و به راحتی فرد را به یک روباه نارنجی زیبا تبدیل کند. هودی فاکس با گوش‌های ساخته شده از زنجبیل و لباس بافتنی نخی مشکی. لباس کازپلی آسان برای جشن هالووین و مهمانی های لباس!
 • لباسی از پشم سگ ◄ لباسی از پشم سگ
    Doume Jalat-Dehen از موهای سگ جوراب، کلاه و ژاکت گرم می سازد. خلاقیت های بافتنی در مجموعه ای از عکس های اروان فیچو به نمایش گذاشته شده است: صاحبان سگ با افتخار ژاکت های ساخته شده از موهای سگ خود را می پوشند.
 • لباس های سگی ◄ لباس های سگی
    ژاکت یقه اسکی راحت که برای سگ های کوچک طراحی شده است، حیوان خانگی را گرم نگه می دارد و لبخند را بر لبان شما می آورد. پلیور Silver Linings ساخته شده توسط Little Beast از نخ اکریلیک بسیار نرم. سگی با پلیور زیبا با طراحی آسمان آبی و ابرهای سفید به مردم یادآوری می‌کند که حتی در تاریک‌ترین زمان‌ها، همیشه روکش نقره‌ای وجود دارد.
 • قوری اردک ◄ قوری اردک
    قوری خلاقانه طراحی شده شبیه اردک روان زرد از سری بازی‌های ویدیویی Pokemon از Game Freak و Nintendo. قوری Psyduck دست ساز ژاپن توسط Ensky از چینی مرغوب.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29155    |     صفحه 1 از 2916
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

زندگی پر رمز و راز سگ ها

 

زندگی پر رمز و راز سگ ها


Resigzed Image Click this bar to view the full image.ما رابطه ی شگفت انگیزی با سگ ها داریم.هیچ حیوان دیگری وجود ندارد که به اندازه ی سگ ها محبوب باشد.شاید دلیل این رابطه ی شگفت انگیز قدرت درک بالای سگ ها از احساسات ما باشد.سگ ها قدیمی ترین پت هایی هستند که در کنار ما بوده اند.آنها با بیش از ۴۰۰ نژاد مخنتلف در سراسر دنیا هر کدام توانایی خاصی را دارند.انسان ها تنها تازه متوجه اهمیت این رابطه ی خاص شده اند.تحقیقات جدید ارتباط درونی و خاص بین سگ ها و انسان ها را نشان می دهد.بدون آغاز دوره ی اهلی شدن سگ ها ایجاد تمدن غیر ممکن به نظر می آید.پس ما برای چه این حیوانی که روزی وحشی بوده را دوست می داریم؟آیا سگ ها در مواردی خاص باهوش تر از نزدیک ترین خانواده ی ما می باشند؟و در آینده سگ ها چه تاثیراتی بر زندگی ما می گذارند؟


ما با آنها مانند یک انسان با تمام افکار و احساسات یک فردی از خانواده رفتار می کنیم.این رابطه خیلی عمیق است.ما زندگی-خانه و حتی تختمان را با آن ها تقسیم می کنیم.


برای چندین دهه محققان تصور می کردند که مطالعه ی دقیق بر روی سگ ها بیهوده است ولی حالا بیشتر به مطالعه به روی سگ ها می پردازند.چرا رابطه ی بین انسان و سگ انقدر عمیق است؟این رابطه از کجا آغاز شده؟ و از همه مهم تر چرا سگ ها بهترین دوست های انسان هستند؟هر کجا که انسان باشد سگ هم در آنجا هست و به علت این رابطه ی خاص است که می توان پاسخ سوال هایی را پیدا کرد که در گونه های دیگر کاری بسیار دشوار است.


در دانشگاه لینکن پروفسور دانیل میلز با تجهیزات خاصی به دنبال پیدا کردن مدرک هایی برای ثابت کردن رابطه ی عمیق موجود بین انسان و سگ می باشد.در این تحقیقات سعی شده تا محیط اطراف از چشم یک سگ مورد بررسی قرار گیرد تا اینکه با توجه به دانش های کسب شده در این باره از فرضیات موجود استفاده شود.پروفسور دانیل میلز به دنبال ثابت کردن ادراک سگ ها از احساسات انسان ها می باشد.


کلید درک احساسات انسان توسط سگ در یکی از غرایز ما انسان ها می باشد که خیلی ها از آن خبر ندارند.انسان ها وقتی احساسات خود را در چهره نمیایان می کنند معولا این احساسات به طور قرینه در صورت نمایان نمی شود و همیشه قسمت چپ و راست صورت کمی با هم متفاوت است.در صورتی که قسمت چب چهره+قرینه اش را با قسمت راست چهره+قرینه اش مقایسه کنید دو صورت کاملا متفاوت را می بینید.یک فرضیه ای وجود دارد که می گوید قسمت راست صورت بهتر احساسات را بیان می کند.از این رو هر وقت در چهره ای خیره می شوید چشمانتان ابتدا به سمت چپ متمایل شده و قسمت راست صورت فرد مقابل را می بیند و بعد به سمت راست متمایل می شود.دستگاه های مخصوص ثبت حرکت چشم این قضیه را ثابت کرده است.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.در ابتدا تصور می شد این امر مخصوص انسان است ولی وقتی این آزمایش به روی سگ ها انجام شد نتیجه اش شگفت انگیز بود.در این آزمایش تصاویری از جمله چهره ی افراد مختلف-اجسام و سگ های دیگر برای سگ ها به روی پرده ای به نمایش در آمد.هنگامی که نوبت تصویر اجسام و یا سگ های دیگر می شد چشم سگ ها به طور تصادفی به سمت چپ و یا راست متمایل می شد ولی وقتی نوبت چهره ی انسان می رسید چشم ها همیشه به سمت چپ برای مشاهده ی قسمت راست صورت متمایل می شد وسپس به سمت راست بر میگشت.


تا به حال هیچ حیوان دیگری این رابطه را با چهره ی انسان نداشته است.سگ ها از این استعداد در مقابل یک دیگر استفاده نمی کنند و به نظر می آید این استعداد جدید برای درک احساسات انسان ها پدیدار شده.با این استعداد سگ ها در مقابل افرادی که می توانند به آنها ضرر برسانند کمی آماده تر هستند و قطعا به فردی که خنده بر لبانش باشد سریع تر نزدیک می شوند.این فرضیه مدرکی برای اثبات رابطه ی عمیق موجود بین سگ و انسان است.ولی برای هر کسی که خود سگ دارد این رابطه ی خاص درک احساسات و افکار به هیچ وجه یک طرفه نمی باشد.


فرضیه ای که انسان ها قادر به درک واق واق های سگ ها هستند همیشه توسط دانشمندان رد شده است.ولی در مجارستان محققان به دنبال مدرکی برای اثبات این فرضیه می باشند.در دانشگاهی واقع در مجارسان رابطه ی انسان و سگ در حال تحقیق و بررسی است.


در یکی از آزمایش ها صدای سگ ها در حالات مختلف ضبط شده و سپس آن را برای افراد مختلف پخش کرده اند.نتایج آزمایشات نشان می دهد که افراد مختلف نسبت به معنای پارس های مختلف یک نظر ثابتی را دارند.در کل هر فردی که در این آزمایش شرکت کرده بود ۶ پارس متفاوت را تشخیص داد.با بررسی دقیق پارس سگ ها بر اساس فرکانس و دیگر خصوصیات امواج صوتی به این نتیجه رسیده اند که انسان ها با دقت کردن بر روی این خصوصیات امواج صوتی قادر به تشخیص مفهوم پارس می باشند.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.
.
.
.
ادامه دارد
ترجمه و خلاصه شده:درسا
منبع:مستند The secret life of dogs


محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook