پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

بویایی یک سگ را باور کنید زمانیکه شما را از مرگ نجات می دهد

درت 
Jerry اهل میشیگان یک موزیکدان 48 ساله است. یکی از شب ها پس از نوشیدن مقدار زیادی الکل به حالت ضعف و مستی به بستر رفت و وقتی بیدار شد که حالت مستی کاهش یافته بود در این زمان جری کیکو (سگ خانگی نژاد تریری) را دید که کنار اوست و وقتی دقت کرد پائین رختخواب خود مقداری خون دید و سپس دریافت که قسمتی از انگشتان پای او جویده شده و کنده شده است ..

او فریاد می زد و کمک می خواست: او انگشتانم را خورده .. انگشتم نیست و.. همسر جری ، که یک پرستار است صدای وحشت زده او را شنید و با عجله به سویش دوید و او را به بیمارستان رسانید .. جائیکه دکتر ها دریافتند گم شدن تکه ای از انگشت پا! تنهای بخش کوچکی از مشکل بزرگ جری است ..

آزمایش ها نشان دادن که جری به نوعی عفونت استخوان دچار شده که این مسئله اصلا به جویده شدن انگشتهای او توسط سگش ارتباطی نداشت .. گلوکوز خون جری به طور خطرناکی بالاتر از 560 واحد بود .. و در صورتیکه انگشت جری توسط کیکو جویده نمیشد، جری هم اکنون زنده نبود ..

جری با مطبوعات مصاحبه کرد و جریان پایش را گفت و عنوان کرد که چیزی را یافته است که تنها به پای او مربوط نیست .. در داستانی که از جری چاپ شد او عنوان کرده بود که مدتی قبل از این اتفاق این هشدار را از سگ ها دریافت می کرده چرا که زمان ملاقات با دوستانش سگهای ایشان با پافشاری به سوی پای او آمده و انگشتانش را بشدت بو می کشیدند گویا خواست آنها هشدار در مورد بوی عجیب انگشتان پایش بوده است .. اما جری از این مسئله ناراحت بوده و همواره سعی در فرار از آنها داشته و از اینکه مردم در مورد بوی بد پای او حرف بزنند در هراس بوده. جری می گوید کیکو زندگی مرا نجات داد چرا که اگر این اتفاق نمی افتاد من هرگز به دکتر مراجعه نمی کردم و متوجه بیماری مهلک خود نمی شدم . جری همچنان تحت مراقبت است .


به واقع حس بویایی سگ ها بسیار قدرتمند تر از حس بویایی انسان است . بطوریکه گیرنده های بوئایی آنها به 220 میلیون می رسد در حالیکه این رقم در انسان چیزی در حدود 50 میلیون می باشد .

در اینباره مطالعات بسیار وسیعی صورت گرفته که ثابت می کند سگ ها می توانند بوی سرطان ها را بوسیله حس بویایی خود درک کنند و تنها از روی پوست انسان متوجه برخی بیماری ها شوند .. بطور مثال مطالعات نشان می دهند که یک سگ می تواند سرطان ریه را بواسطه استشمام کردن تنفس فرد، و سرطان پروستات را بواسطه استشمام کردن بوی ادرار فرد تشخیص دهند .. در حقیقت این مقالات به این نکته اشاره دارند که بینی یک سگ تا چه حد می تواند چیزهای کوچکی را بیابد که اگر انسان زود هنگام متوجه آنها باشد از بسیاری خطرها نجات می یابد.

این مطلب به ما یادآوری می کنند یک سگ دارای حس بویایی بسیار قوی می باشد که چنانچه تحت آموزش های جدی قرار گیرد می تواند انسان را از خطرات بسیاری آگاه سازد .. چنانچه هم اکنون برای یافتن مواد مخدر و یا آسیب دیدگان بلایای طبیعی از سگ ها ی تعلیم دیده استفاده می شود .برگردان : پریا.م
کپی برداری از این مطلب تنها با ذکر منبع بلامانع می باشد.


نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos