پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

چگونه حیوان خود را بشوئیم ؟ ( ترجمه )


چگونه حیوان خود را بشوئیم ؟
ممکن است فکر کنید که اگر هر چیز را بلد نیستید شستن حیوان را بلدید ! ولی چندین نکته کوچک وجود دارد که با رعایت آنها شستن حیوانتان آسان تر میشود .
برس کشیدن :

قبل از حمام بهتر از موهای حیوان را برس بکشید ، برس کشیدن موجب در آمدن موهای مرده و تاثیر بهتر و آسانتر شامپو در هنگام شستن خواهد شد .
موهای مختلف نیاز به برس های مختلف دارند ، بنابراین بهتر است نوع برس حیوانتان را به درستی انتخاب کنید . در هنگام برس زدن میتوانید مقداری اسپری مخصوص موی حیوان را به موهایش اسپری کنید تا به برس زدن خود سرعت بخشید .
در هنگان برس کشیدن سیستماتیک باشید ، از سر شروع و به دم حیوان ختم کنید . برس را با قدرت ولی آرام و صبورانه بکشید . هیچگاه در هنگام برس زدن گره های موی حیوان سریع و بی دقت عمل نکنید زیرا حیوان ممکن از درد کشیده و اطمینان خود به شما و علاقه به برس زدن را از دست بدهد . برس کشیدن عمل لذت بخشی است ، آن را خراب نکنید .
شستن :

اگر از شامپوی مناسب استفاده کنید ، میتوانید بدون آسیب زدن به پوست و موی حیوان آن را بیش از یکبار در هفته بشوئید .
اولین تصمیمی که باید بگیرید این است که کجا حیوانتان را حمام کنید : وان حمام ، سینک آشپزخانه ، دستشویی و یا وان حمام مخصوص پتها . شستن در بیرون از خانه به هیچ وجه توصیه نمیشود زیرا شستن حیوان با آب سرد و یا در هوای سرد کار درستی نیست .
آب باید ولرم رو به گرم باشد زیرا هم جیوان شما لذت بیشتری میبرد و هم شامپو بهتر عمل خواهد کرد . برای جلوگیری از رفتن آب به چشم و گوش حیوان ، به چشمش چشمبند مخصوص بزنید و دو گلوله پنبه را در گوشهایش بگذارید .
شامپو های مختلفی وجود دارند که میتوانید یکی از آنها را با توجه به نوع مو یا پوست انتخاب کنید . هرگزاز شامپو های مخصوص انسان استفاده نکنید زیرامواد تشکیل دهنده آنها به حیوان نمیخورد و موجب آسیب به پوست و موی حیوان خواهد شد . اگر نمیتوانید شامپو مخصوص حیوان تهیه کنید حداقل از شامپو بچه استفاده کنید .
حیوان را کاملا خیس کنید سپس شامپو را روی موهای او بریزید و شروع به ماساژ دادن از گردن تا دم کنید . برای شستن صورت پارچه ای را به آب و شامپو آغشته کنید و آن را به صورت بکشید . کاملا مواظب باشید که آب درون چشم حیوان نرود .
خشک کردن :

با حوله ای نخی با دقت شروع به خشک کردن حیوان خود کنید . اگر دارای سگ هستید او با تکان دادن خود در مرحله خشک کردن کمک ریادی به شما خواهد کرد . ولی هرگز به تکان دادن سگ اکتفا نکنید زیرا سگ با این کار کاملا خشک نخواهد شد و سرما میخورد .
حوله را از گردن تا دم به شکل ماساژ دادن بکشید و اینکار را تا موقعی که آب چکیدن از حیوان متوقف شد ادامه دهید .
اگر دارای حیوانی مو بلند هستید باید در هنگام خشک کردن نیز با او را شانه بزنید تا از گره خوردن موها جلوگیری شود .
حیوان خود را تا زمین خشک شدن کامل در کنار خود نگه دارید و نگذارید به بیرون برود زیرا موهای خیس برای جمع شدن کثیفی ها و انگل ها بسیار مناسب است .
اگر میخواهید حیوان به درستی خشک شده و موهای زیبایی پیدا کند او را با سشوار با باد گرم ( نه داغ ) خشک کنید و در این حال موهایش را از گردن تا دم برس بزنید .

ترجمه : پندار مهاجری
منبع : سایت Pet Education
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی