پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اگر میخواهی سگت را بشوری اول این رو بخون

سوال اغلب افرادی که به تازگی یک توله سگ آورده‌اند این است: نحوه شستن سگ چگونه است؟ و هر چند وقت یکبار باید او را بشویند؟ این که هر چند وقت یکبار باید سگ خود را بشویید به مسائل مختلفی بستگی دارد. حمام میتواند برای بسیاری از سگ ها ترسناک باشد. اما با کمی دانش و آمادگی و رعایت نکات شستن سگ می توانید حمام را به یک تجربه خوب برای برای خود و حیوان‌تان تبدیل کنید.

عادات خوب برای شستن سگ
1. از شستن زیاد سگ خود پرهیز کنید.
معمولا دلیلی برای شستن سگ وجود ندارد مگر اینکه بوی بد بدهد یا پوستش دچار عفونت شده باشد. شما می‌توانید سگ خود را ماهی یکبار برای اینکه بوی مطلوبی بدهد حمام کنید. اگر این کار را بیش از حد انجام دهید ممکن است منتج به حساسیت های پوستی شود و سگ با خاراندن زیاد پوست خود را زخمی کند.

اغلب اوقات سگ خود را برس بکشید. این کار باعث تمیز باقی ماندن او در فاصله دو حمام میشود و همچنین برای پوست وموی او نیز خوب است.
اگر سگ شما عفونت پوستی دارد، با دامپزشک خود در مورد بهترین راه حمام و برخورد با سگ مشورت کنید.
2. سگ خود را به حمام عادت دهید.
اگر سگ شما تازه به خانه تان آمده ممکن است از حمام بترسد. شما می توانید او را به محیط حمام با چند ترفند ساده عادت دهید:

اگر سگ شما از محیط حمام می‌ترسد، او را درون یک تشت قرارا دهید. هنوز آب را باز نکنید. با او با صدای نرم و مهربان صحبت کنید. به او تشویقی و اسباب بازی برای بازی بدهید. این کار باعث می شود او با حمام ارتباط برقرار کند و لذت ببرد.
بعد از باز کردن آب و تا زمانیکه آب گرم را بر روی او گرفته اید به این کار ادامه دهید. هر بار مقدار کوچکی تشویقی به او بدهید.
توله خود را زمانیکه 5 هفته دارد با حمام آشنا کنید و او را عادت دهید. تجربه خوشایند از حمام کردن در تولگی سبب می شود در بزرگسالی راحت تر حمام را به عنوان یک روتین قبول کنند.
3. شامپوی مناسب انتخاب کنید.
یک شامپوی مخصوص سگ ملایم که خنثی باشد بهترین گزینه است. از شامپویی که pH آن در حدود 7 است استفاده کنید. از شامپوهایی که بو و رنگ مصنوعی دارند پرهیز کنید چراکه ممکن است باعث ایجاد حساسیت در پوست سگ شوند.

هرگزاز شامپوی مخصوص انسان استفاده نکنید. پوست سگ ها pH متفاوتی دارد. و شامپوی انسان تعادل آن را بهم میریزد. بهم خوردن این تعادل باعث رشد باکتری‌ها، انگل‌ها و ویروس‌ها میگردد.
اگر سگ شما اگزما یا سایر مشکلات پوستی دارد، اغلب خود را می‌خاراند و باعث خراشیده شدن پوستش می‌شود که همین امر به حساس‌تر شدن پوست می‌انجامد. شامپوی درخت چای برای برخی مشکلات پوستی مناسب است. مراقب باشید این شامپو خورده نشود، چراکه روغن درخت چای سمی است. با دامپزشک خود برای گرفتن شامپوی مناسب وضعیت پوستی حیوانتان مشورت کنید.
بعضی شامپوها به پیشگیری از هجوم کنه ها کمک میکنند. میتوانید در صورت لزوم از آنها استفاده نمایید.
به کیسه مقعدی سگ کاری نداشته باشید مگر اینکه خارج کردن این مایع را به خوبی بلد باشید. سگ کیسه‌های مقعدی کوچکی در پشت خود دارد که برخی از آرایشگران حیوانات میگویند در حمام آنها را فشار دهید تا مایع آن خارج شود. دقت کنید تنها اگر دامپزشک شما این کار را برای حیوانتان تائید کرده و شما کاملا تسلط دارید این کار را انجام دهید. اگر کیسه‌های مقعدی ملتهب هستند با دامپزشک مشورت کنید.

آمادگی برای شستن سگ
1. مکان مناسب انتخاب کنید.
اگر سگ کوچکی دارید می‌توانید او را درون روشویی دستشویی یا سینک آشپزخانه بشورید. سگ های بزرگتر را می‌توانید در وان حمام یا در زیر دوش حمام کنید. اگر بیرون از خانه خیلی سرد نیست می‌توانید آن‌ها را در بیرون نیز حمام کنید.

کف وان یا سینک هنکام خیس شدن لغزنده خواهد شد. اگر حیوان را در وان حمام یا سینک میشورید یک عدد حوله در کف آن پهن کنید. می توانید از یک پد لاستیکی مخصوص حمام نیز استفاده کنید.
در صورت امکان یک مکان محدود را انتخاب کنید. سگ شما ممکن است در طول حمام مضطرب یا ناراحت شود و بخواهد فرار کند. اگر از وان استفاده میکنید درب حمام را ببندید. اگر در بیرون از فضای منزل هستید محیطی که در اطرافش حصار باشد را انتخاب کنید تا حیوان نتواند فرارکند.
2. سگ خود را برای شستشو آماده کنید.
موی بدن سگ خود را قبل از حمام به خوبی شانه کنید. این مورد مخصوصا برای سگ هایی که موهای ضخیم، پرپشت و دولایه دارند بسیار مهم است. مطمئن شوید گره‌ای دربین موهای او باقی نمانده است.

اگر سگ شما هر گونه کنه‌ای دارد باید او را نزد دامپزشک ببرید تا آن ها را جدا و سگ را درمان کند.
اگر ماده ای ( رنگ، قیر، شیره گیاه) به موی حیوان چسبیده است آن را با ژل پترولیوم یا روغن های گیاهی پاک کنید و برای مدت 24 ساعت رها کنید. مقدار کمی مایع ظفشویی نیز ممکن است تاثیر داشته باشد.
3. ناخن ها را کوتاه کنید.
اگر ناخن‌های سگ تان احتیاج به کوتاهی دارد آن‌ها را قبل از حمام  کوتاه کنید. این کار باعث می‌شود در صورتیکه آشفته و بی قرار شد شما را تصادفا چنگ نیندازد.

ناخن‌های سگ خود را خیلی کوتاه نکنید. شما به راحتی ممکن است اشتباه کنید و پوست حساس زیر ناخن او را زخمی کنید. این کار منجر به خونریزی و عفونت خواهد شد. اگر به کوتاهی ناخن‌های سگ‌تان تسلط ندارید بسیاری از دامپزشکان و آرایشگران حیوانات، این کار را برای شما انجام خواهند داد.
4. تمام لوازم مورد نیاز را در دسترس تان بگذارید.
همینکه شستشو را شروع میکنید لازم است که تمام وسایل مورد نیاز در نزدیکی‌تان باشند. شما به حوله، پنبه، شامپوی مخصوص سگ، تشویقی و لیف حمام یا اسفنج احتیاج دارید.

اگر شلنگ یا دوش قابل جدا شدن ندارید، یک سطل یا ظرف برای آبکشی نیز لازم دارید.

درب تمام بطری ها و شامپو را باز کنید تا در زمانیکه سعی در کنترل یک سگ خیس دارید مجبور نشوید این کار را نیز انجام دهید.
اگر سگ شما در حمام عصبی می‌شود احتمالا به یک نیروی کمکی برای شستن سگ احتیاج پیدا خواهید کرد. فرد کمکی می‌تواند سگ را ثابت نگهدارد تا شما بتوانید او را بشویید.
5. درون گوش سگ گلوله پنبه قرار دهید.
زمانیکه گوش سگ خیس می شود احتمال عفونت افزایش میابد. قرار دادن پنبه در گوش سبب کمک به خشک ماندن مجاری گوش میگردد.

گلوله پنبه را خیلی به داخل فشار ندهید. فقط مطمئن شوید در طول حمام نمی‌افتد.
6. قلاده سگ را جدا کنید.
برای تمیز کردن نواحی گردن و کتف لازم است قلاده را باز کنید. اگر برای کنترل سگ خود در طول حمام به قلاده احتیاج دارید از انواع پلاستیکی آن استفاده کنید. قلاده چرمی وقتی خیس میشود آب میرود و ممکن است باعث خفگی سگ شود.

حمام کردن سگ
1. دمای مناسب آب را پیدا کنید.
سگ ها به آب داغ حساس هستند. قبل از شستن سگ دمای آب را کنترل کنید. آب باید گرم باشد نه داغ. آبی که خیلی سرد است می تواند سگ را دچار سرماخوردگی کند که مخصوصا برای توله ها بسیار خطرناک است.

سینک یا وان را تا زانوهای سگ از آب گرم پر کنید.
2. بدن سگ را با آب خیس کنید.
توصیه نمی‌شود در هنگام شستن سگ ، سر و صورت او را خیس کنید. این کار ممکن است منجر به آب رفتن درون گوش یا سوختن چشم ها با شامپو شود. در عوض از گردن به پایین را با آب خیس کنید. مطمئن شوید موهایش به خوبی خیس شده است. مخصوصا این مورد را در خصوص سگهایی که موی ضخیم دارند دقت کنید.

اگر شلنگ یا دوش جدا شدنی دارید برای آب پاشیدن به سگ تان از آن استفاده کنید. حتما کنترل کنید فشار آب خیلی زیاد نباشد. چرا که ممکن است موجب شوک و هراس حیوان شود.
اگر از سطل یا ظرفی برای ریختن آب بر روی حیوان استفاده می‌کنید مطمئن شوید آب بر روی سرش ریخته نمی‌شود.
3. به بدن سگ شامپو بزنید.
شامپو را درون ظرفی با آب مخلوط کنید و از کف آن برای شستن سگ استفاده کنید.

نیازی به استفاده از لیف یا اسفنج برای مالیدن شامپو به بدن ندارید. در حقیقت بهتر است که در زمانی که کف را می‌مالید از دستان خود استفاده کنید. بدین ترتیب می توانید هنگام شستن سگ هر گونه علائم غیرعادی مانند برجستگی یا التهاب روی بدن را زودتر متوجه شوید.
سر و صورت حیوان را با شامپو نشورید. اگر صورت حیوان کثیف است یک دستمال نمدار بر روی صورتش بکشید تا کثیفی را رفع کنید.
اگر حیوان موهای بلندی دارد شامپو را در جهت خواب موها بمالید. این کار باعث جلوگیری از گره خوردن موها میشود.
4. سگ را بشورید.
شستن سگ را با مالیدن شامپو بر روی کل بدن به جز سر ادامه دهید. زیر بغل ها، شکم، دم و کشاله ران ها و پنجه ها را نیز با دست کف بمالید.

به اندازه‌ای که روی بطری شامپو نوشته و یا دامپزشک برای سگ تان توصیه کرده اجازه دهید تا شامپو بر روی بدن او باقی بماند. برخی شامپوها دارای مواد دافع کک هستند و لازم است برای مدت زمان معینی بر روی پوست باقی بمانند تا موثر واقع شوند.

5. صورت سگ را تمیز کنید.
اگر صورت سگ تان کثیف است از یک لیف مرطوب برای پاک کردن آن استفاده کنید. درون گوش های او را با لیف تمیز نکنید. این کار میتواند باعث خیس شدن گوش‌ها و عفونت گوش شود.

بعضی از سگ ها دچار عفونت های پوستی در چانه خود هستند که به آن کورک گفته می شود و همانند جوش های کوچک یا برآمدگی های قرمز به نظر می آیند. اگر سگ شما چنین شرایطی دارد باید با دامپزشک خود برای نحوه تمیز کردن این ناحیه مشورت کنید. دامپزشک ممکن است برای شستن سگ شامپو ضدعفونی کننده یا پماد تجویز کند.

اگر پوست سگ شما دارای چین خوردگی است مطمئن شوید که با لیف بین این نواحی را نیز تمیز می کنید.

6. روی بدن سگ آب بگیرید.
آب کشی سگ خود را تا زمانیکه از بدن او آب شفاف پایین بریزد ادامه دهید. برای دقیق انجام شدن این مرحله باید زمان صرف کنید. مخصوصا اگر موی سگ تان ضخیم یا دولایه است.

آب نکشیدن کافی حیوان می تواندمنجر به به هم خوردن تعادل pH و التهابات پوستی شود.

به یاد داشته باشید که آب را روی سر و صورت حیوان نریزید. اگر از ظرف یا سطل برای این کار استفاده میکنید آب را به گونه ای بریزیئ که از پشت کمر حیوان جاری شود.  اگر از شلنگ یا دوش استفاده میکنید مطمئن شوید آب به صورت حیوان نپاشد.

7. سگ خود را خشک کنید.
اگر بتوانید یک حوله مایکروفایبر تهیه کنید این مرحله را سریع تر انجام می‌دهید. اگرچه که یک حوله حمام معمولی نیز کارتان را راه می اندازد. حوله را بر روی پشت حیوان قرار دهید و او را با قرار دادن دست بر روی حوله خشک کنید. حوله را بر روی بدن نکشید. چرا که اینکار باعث گره خوردن مو در سگ های مو بلند میشود.

به خاطر داشته باشید که سگ ها به طورغریزی با تکان دادن خود، بدنشان را خشک میکنند. پس برای کمی خیس شدن آماده باشید.

بعضی از افراد از سشوار برای خشک کردن موی سگ شان استفاده میکنند. اگر این کار را می‌کنید حتما تنظیمات گرمای آن را بر روی کم یا بدون گرما قرار دهید. هرگز سشوار را به سمت صورت سگ خود نگیرید.

8. سگ را شانه بزنید.
اگر سگتان موی بسیار بلند یا ژولیده ای دارد باید در هنگامی که موهایش نمدار است او را شانه بکشید تا از هرگونه گره جلوگیری نمایید. می‌توانید از اسپری های باز کننده گره مو برای تسریع و سهولت این مرحله استفاده نمایید.

9. به او تشویقی بدهید.
برای حفظ رابطه مثبت حیوان با زمان حمام هر بار که او را میشویید به او تشویقی بدهید. برای اینکه سگ خوبی بوده به او جایزه بدهید. این کار باعث می شود که سگ یاد بگیرد زمان حمام وحشتناک نیست بلکه زمان سرگرم کننده ایست که با تشویقی و جایزه همراه است.

اگر سگ شما در طول حمام نیز کمی عصبی و بی‌قرار است می‌توانید در طول حمام نیز به او تشویقی بدهید.
آراستن بعد از حمام
1. گوش های سگ خود را تمیز کنید.
پنبه‌ها را از گوش‌هایش خارج کنید. باید گوش او را از جرم پاک کنید تا از التهاب و عفونت پیشگیری کنید. می‌توانید از شوینده های گوش مخصوص نیز استفاده کنید. از هیدروژن پراکسید، تونر فندق، یا ترکیبی از سرکه سیب طبیعی و آب مقطر با نسبت‌های یکسان نیز می‌توانید استفاده کنید.

کمی از این مواد پاک کننده گوش را روی پنبه بریزید. از گوش پاک کن استفاده نکنید. چرا که ممکن است به پرده گوش او آسیب بزنید. گلوله پنبه را اطراف درون گوش بکشید و هربار کنترل کنید چه قدر جرم بر روی آن باقی مانده است. زمانیکه دیگر جرمی بر روی پنبه باقی نماند به این معنی است که گوش سگ تمیز شده است.

همچنین از گوش پاک‌ کن‌ها می‌توانید برای پاک کردن گوش بیرونی (لاله گوش) استفاده نمایید. محلول تمیز کننده را به طور مستقیم درون گوش سگ نریزید. بسیاری از سگ ها این کار را دوست ندارند و شما باید اتفاقات ناخوشایند زمان حمام را تا جاییکه می‌توانید به حداقل برسانید.

اگر سگ شما از درون کانال گوشش موهایی رشد کرده است با دامپزشک خود مشورت کنید. در بعضی از نژادها گره خوردن این موها می تواند منجر به عفونت شود.

2. خط اشک را تمیز کنید.
بعضی سگ ها بیماری به نام اپی فورا (آبریزش چشم) دارند.این یک بیماری رایج در سگ های پوزه کوتاه (براکیو سفالیک) مانند تریر ها و شی هواهوا هاست. این خطوط اشک ناشی از ترشحات چشمی را تمیز کنید تا باعث ایجاد التهاب و عفونت نشوند.

نقره کلوئیدی برای این امر توصیه می‌شود چراکه استفاده از آن در اطراف چشم بی‌خطر است. این محلول در اشکال مختلفی مانند قطره و اسپری وجود دارد. نقره کلوئیدی را بر روی پنبه تمیز بریزید و به اطراف چشم ها بمالید. استفاده از کمی روغن نارگیل در زیر چشم ها در جایی که رد اشک چشم باقی مانده به جلوگیری از حساس شدن پوست این ناحیه کمک می‌کند.

بسیاری از پت شاپ ها پاک کننده‌های لک اشک و حتی پدهای خیس شده با این محلول‌ها را دارند که استفاده از آن‌ها بسیار آسان است. فقط مطمئن شوید که محصول دارای برچسب “بدون ایجاد حساسیت” (hypoallergenic) است و در آن هیچ گونه موادی که دارای تایلوزین تارترات Tylosin tartrate (نوعی آنتی بیوتیک دامی) نباشد. این آنتی بیوتیک برای استفاده برای سگ ها و گربه ها تائید نشده است.

برخی از نژادها مانند شیتزو و پودل ها بیماری به نام دیستسکیازیز distichiasis دارند که در آن مژه ها به طرف داخل به جای بیرون رشد می‌کنند. این مشکل می تواند باعث تحریک چشم و آبریزش بیش از حد چشمی شود.

اگر احساس کردید که سگ شما بیش از حد اشک می‌ریزد با دامپزشک خود مشورت کنید. ممکن است دلیل آن چیزی به سادگی فرم صورت حیوان باشد اما همیشه بهتر است جانب احتیاط را رعایت کنید.

از هیدروژن پر اکسید، سرکه سیب، شیرپاک کن آرایشی، قطره چشم انسانی، یا شیر منیزی برای پاک کردن چشم حیوان استفاده نکنید.

3. به سگ خود تشویقی دیگری بدهید.
به سگ خود دوباره تشویقی بدهید. حالا که کاملا تمیز شده وسگ خوبی بوده است برای نشان دادن توجه به او با بازی، جایزه یا تشویقی او را خوشحال کنید.

توضیحات
[1] PH (potential of hydrogen)
در شیمی، pH (پتانسیل هیدروژن) مقیاس عددی مورد استفاده برای تعیین حالت اسیدی و بازی محلول‌های آبی است. به طور تقریبی منفی لگاریتم غلظت مولی یون‌های هیدروژن در مبنای 10 است، که با واحد مول بر لیتر اندازه گرفته می‌شود. و به طور دقیق منفی لگاریتم فعالیت یون هیدروژن در پایه 10 است. محلول‌های با pH کمتر از 7 اسیدی و محلول‌های با pH بیشتر از 7 بازی هستند. آب خالص خنثی است، pH آن 7 است، که نه یک اسید و نه یک باز است. برخلاف باور عموم، مقدار pH می‌تواند کمتر از 0 یا بیشتر از 14 باشد که به ترتیب اسیدها و بازهای بسیار قوی را شکل می‌دهند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)