پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

سگ/گربه ؛ کدام یک برای شما بهتر است؟ (ترجمه)

 

انتخاب بین سگ و گربه می تواند مشکل باشد.به طور خلاصه سگ ها نیاز بیشتری به مراقبت و زمان و پول دارند اما نسبت به گربه ها اجتماعی ترند.از سوی دیگر گربه ها مستقل تر،مرتب ترند و هزینه آنها کمتر مراقبت از آنها راحتتر است.همه حیوانات خانگی نیاز به عشق، توجه، زمان بازی،نظافت و معاینه های دامپزشکی دارند.محل زندگی شما هم میتواند محدودیتهایی برای شما در مورد نوع و اندازه ی حیوان خانگی مورد نظرتان ایجاد کند.به طور مثال اگر شما در آپارتمانی زندگی میکنید که نگه داشتن سگ در آن مجاز نیست،قانون شکنی نکنید که بعد از آن بخواهید حیوان بیچاره را به پناهگاه برگردانید.جنبه های منفی مربوط به سگ
سگ ها میخواهند در تمام جنبه های زندگی شما باشند. آنها همچنین نیاز به مراقبت بیشتر دارند.اگر شما به دیر وقت از محل کار خود به خانه برمیگردید،سگتان نیاز به کسی دارد که او را راه ببرد،حتی در شرایط بد آب و هوایی آنها نیاز به پیاده روی دارند.همچنین آنها نیاز به صرف کردن وقت با شما دارند.او تمام طول روز را منتظر میماند تا شما از سر کار برگردید و باقی وقتتان را با او بگذرانید.اما شاید بازی با سگ ها کمی طاغت فرسا باشد،به خصوص اگر سگ شما یک توله باشد.
به طور کلی،هزینه ی سگ ها از گربه ها بیشتر است.حال هر چه سگ بزرگتر باشد،میزان غذای مصرفی او بیشتر و هزینه ی او هم به مراتب بیشتر میشود.همچنین او نیاز به نظافت های دوره ای و استحمام نیز دارد.اگر از پس نظافت آن برنمی آیید،باید آن را به عهده ی افراد حرفه ای در این کار بسپارید،زیرا بر خلاف گربه ها،سگ ها میلی به تمیز کردن خود ندارند.
هنگامی که برای تعطیلات میخواهید به مسافرت بروید یا هنگامی که ماموریت کاری برایتان پیش آمد،که باید سگتان را تنها بگذارید،باید قبل ار سفرتان شخصی را برای نگهداری موقت از او پپیدا کنید.اگر شخص مناسب و کار بلدی را پیدا نکردید،باید او را به پانسیون ها بسپارید که تا زمان برگشت شما سگتان احساس تنهایی نکند.

*این شاید خوب نظر نرسد،اما سگ ها دوست دارند به طور کامل در زندگی شما نقش داشته باشند.آنها دوست دارند هر لحظه را با شما صرف کنند.در سفر های ماشینی آنها بهترین همره هستند.عشق آنها به شما،آنها را در برابر دستور شما،مطیع میکند.آنها بهترین هشدار دهنده های خانه هستند و از دیرباز حافظ جان و مال مردم بودند.
سگ/گربه ؛ کدام یک برای شما بهتر است؟ (ترجمه)
جنبه های منفی مربوط به گربه
گربه ها آلارم سارق خوبی نیستند و در ترساندن مزاحمها هیچ نقشی نمیتوانند داشته باشند.آنها هم مانند سگها نیاز به نظافت دارند.کوتاه کردن ناخن ها و مسواک زدن به صورت دوره ای و ... .هر چند که آنها با توجه کمتر بیرون از خانه رفتنشان نیازی به استحمام ندارند اما هر چند وقت یکبار (با فواصل زیاد) مورد نیاز است.بستر او نیز هر هفته یا حداکثر هر دو هفته یکبار نیاز به نظافت دارد.
استقلال گربه ها بسیار معروف است.چون آنها میل زیادی به خشنود سازی صاحبشان ندارند.آنها هنگامی به شما نزدیک میشوند که نیاز به محبت و نوازش شما دارند.
از آنجا که گربه ها مستقل ترند،گرچه دلشان برایتان تنگ میشود اما میتوانند مدت زمان طولانی تری را تنهایی سپری کنند.به طور مثال اگر شما برای چند روزی میخواهید به مسافرت بروید،فقط کافیست کسی باشد که روزی دو بار به او سر بزند و او را تغذیه کند.همین!
وقتی شما به خانه باز میگردید،و از خستگی میخواهید استراحت کنید و بخوابید،گربه ی شما هم احتمالا بدش نمی آید که در کنار شما چرتی بزند.گربه ها هم به وقتی برای بازی نیاز دارند.آنها همواره در حال پریدن و دویدن هستند.
و در نهایت،گربه ها از ماشین متنفرند،اما حمل و نقل آنها بسیار راحتتر از سگهاست.همین مسأله یک فاکتور مهم برای انتخاب بین سگ و گربه است.طبیعتا کسی دایم در حال سفر میباشد،گربه برای او بهتر است.

*تمام مقایسه های صورت گرفته متناسب با سگ و گربه است.
سگ/گربه ؛ کدام یک برای شما بهتر است؟ (ترجمه)  


به این سوالات و پاسخ آنها دقت کنید:

1-آیا پیاده روی در برنامه های روزانه ی شما است؟
اگر بله؛گرفتن یک سگ میتواند تجربه ی شیرین تر و دلچسب تری باشد.آنها عاشق پیاده روی در کنار صاحب خود هستند.پیاده روی برای آنها لازم است،حتی در برف و باران... .مگر آنکه در خانه محل مخصوصی برای او داشته باشید.
2-خانواده شما چی میخواهد؟
انتخاب بین سگ و گربه باید همرا با تصمیم خانواده باشد.
3-آیا کودک زیر 7سال در خانه دارید؟
کارشناسان میگویند قبل از گرفتن یک سگ،کودکان باید بین 7 الی 9 ساله باشند.گاهی اوقات تحمل کودکان برای سگها سخت شده و ممکن است به طور تصادفی در طول بازی به آنها صدمه بزنند.
4-به تمیزی و مرتب بودن چقدر اهمیت میدهید؟
زندگی با یک حیوان خانگی همواره دغدغه ی تمیزی را به همراه دارد.به خصوص اگر پای سگ یا گربه ای در میان باشد،دغدغه ی اصلی مو های آنها میشود.بعضی از سگها و گربه ها ریزش موی کمتری نسبت به بقیه دارند،اما به طور کلی ریزش مو برای همه ی سگها و گربه هاست.ولی به طور کلی سگها به رسیدگی بیشتری در مورد تمیزی نیاز دارن،حتی اگر کاملاا تربیت شده باشند.

منبع:PetPlace
مترجم:Ali


PersianPet Forum - www.mypet.ir 
http://persianpet.org/forum/thread105820.html#ixzz24YwlMk9G 
Under Creative Commons License: 
Attribution 
Follow us: 
@persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook

نظرات کاربران
 • 2
  بیشتر از 20 ساله با انواع و اقسام گربه زندگی کردم.. و همیشه در کنار 5-6 گربه ام 1 سگ داشتم. نگهداری اصولی از آنها این را اشکار میکند که هزینه گربه بیشتر از سگ است
  هر گربه به طور متوسط در هر 2 ماه یک بسته خاک توالت لازم دارد که سگ لازم ندارد
  گربه برای بیرون بردن حتما نیاز به باکس دارد. سگ لازم ندارد
  غذای گربه به مراتب گران تر از غذای سگ است. (در حال حاضر بسته 1/5 کیلویی بین 50 تا 90 هزار تومن) و کنسرو 80 گرمی یک وعده ای بین 5 تا 10 هزار تومن )
  اما سگ در انتخاب غذایش به اندازه گربه ناز نمیکند!
  گربه ها مسواک نمیزنند- نوعی اسپری به جای مسواک وجود دارد که اساسا بیشتر گربه ها طعمش را میپسندند
  و در مورد دلتنگی و رابطه احساسی گربه ها به نظر من کسی که این مقاله را نوشته به سگ خیلی بیشتر نزدیک بوده تا گربه
  گربه ها زبانشون و عکس العملشون ونشان دادن احساساتشون با سگ خیلی فرق داره اگر کسی این زبان رو بلد نباشه نشونه این نیست که گربه دلتنگ نمیشه و ...
  به هر حال مقاله تون خوب بود فقط این چند نکته ظریف رو بهش اشاره کردم.
 • 1
  خيليسنديمن لي مطلوبي باحالي بود

  پاسخ ها

  • 3>
 • 0
  بدنبود
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

گربه

سگ

حيوانات

غذای

حیوانات

سگها

عکس

همه

نژادهای

نگهداری

خانگی

پرورش

تریر

بازی

انسان

پودل

ی

تمام

انواع

نژاد

باشد

تهران

توله

مراقبت

کدام

دوست

آلرژی

پانسیون

پرشین

شیری

تشخیص

بهتر

آپارتمانی

خانه

بهترین

تصویر

داشتن

؛

خانواده

نگهداري

مزرعه

دارم

اجتماعي

اسم

ناز

راحت

ارزان

ي

موی

دارن

مجاز

عكس

سگی

درمورد

معنی

متن

خنده

طراحی

بايد

پشمالو

كدام

هزینه

خیابانی

درسگ

مال

افرادی

س

شما

طعمی

عکسای

سرابی

رینیت

کدامیک

هــــا

زنهاي

بـا

ـتر

یکــــــ

بـه

برجهای

است

باحال

من

دار

حال

رت

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos