دپارتمان آتش‌نشاني ايالت ماساچوست امريكا اعلام كرد:60 ماسك اكسيژن كوچك به عنوان هديه براي صاحبان حيوانات خانگي در منطقه «بوستون» ارسال شده است و ارسال این ماسک ها به عنوان هدیه کریسمس برای تعداد دیگری از صاحبان حيوانات خانگي ادامه دارد.
استيو مک دانلند، سخنگوي این دپارتمان در گفتگو با خبرنگاران افزود: ساخت ماسك‌هاي اكسيژن كوچك براي حيوانات گرفتار در آتش از تلف شدن تعداد زيادي از اين حيوانات جلوگيري به عمل آورده است. به عنوان مثال هفته پیش یک آتش سوزی در منطقه پرکلر بوستون رخ داد و سگ خانواده به کمک همین ماسک توانست از مرگ ناشی از خفگی نجات پیدا کند.
وي اضافه کرد: اين ماسک‌ها مانند ماسک‌هايي كه براي انسان‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرند، عمل و از ورود دود ناشي از حريق به داخل ريه حيوانات جلوگيري میکنند و در نتيجه مي‌توان تا رسيدن آتش نشانان از مرگ حيوانات جلوگيري کرد.
بر اساس این گزارش، چندين ماسك اكسيژن مخصوص حيوانات نیز در خودروهاي آتش‌نشاني این ایالت قرار گرفته تا در صورت وقوع حريق از آن‌ها براي نجات حيوانات استفاده شود. در عین حال، متقاضیان دریافت این ماسک ها می توانند به صورت اینترنتی آن ها را از طریق سایت اینترنتی آتش نشانان بوستون و به قیمت $5 سفارش دهند.


مترجم: پریسا
منبع: رویترز