پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

چه سگی خوب و چه سگی بد است؟!


چه سگی خوب و چه سگی بد است؟!

شاید بارها و بارها اصطلاح سگ بد و سگ خوب را شنیده باشید، به سگی فعل خوب داده می شود که خانه را بهم نریزد، بی علت پارس نکند، گاز نگیرد، وسائل منزل را نجود، با صاحبش رفتار خشن نداشته باشد، به او اجازه دهد تمیزش کند، در خیابان کاملا همقدم حرکت کند، فرمانها را به درستی اجرا کند و به طور کلی رفتاری اجتماعی داشته باشد و ...
حال بی شک تصور افراد از سگ بد، سگی است که این رفتار را نداشته باشد اما به نظر من وجود اصطلاحی به عنوان سگ بد، بی معنی است. بلکه در این زمان صاحب بد معنی پیدا می کند! تعجب نکنید، این یک حقیقت است.
اصلا صاحب کیست؟ صاحب فردی است که بتواند علاوه بر احتیاجات جسمی (تغذیه، بهداشت و اصول نگهداری)، نیازهای عاطفی و اجتماعی سگ خود را نیز براورده سازد و با کنترلی کامل بر روی رفتار حیوان، رابطه ای دوستانه و شاد در زندگی روزانه با او داشته باشند.
همانگونه که اگر کودکی رفتار نادرست داشته باشد، مخاطبین پدر و مادر را علت اصلی اشتباهات کودک می دانند، رفتار نادرست یک حیوان خانگی نیز دلیل واضحی، بر اشتباهات صاحب می باشد.

آلفا چیست و در دنیای سگ، چه جایگاهی دارد؟

معنی لغوی آلفا: در واقع آلفا (Α) و امگا (Ω) به ترتیب اولین و آخرین حرف از حروف الفبای یونانی بوده مانند (الف و ی) در اول و آخر الفبای فارسی. آلفا با Alpha و یا A نمایش داده می شود، و در آیین مسیحیت به معنی لقب یا صفت خدا است و استفاده از کلمۀ آلفا در اصطلاح به معنی صفت فراگیر و بزرگ بودن و محیط بودن بر همه چیز اطلاق میشود.

چه سگی خوب و چه سگی بد است؟!

شناخت رفتار اجتماعی سگسانان.
گرگ ها به صورت گله ای و توسط یک ساختار اجتماعی دقیق مبتنی بر حفظ سلسه مراتب زندگی می کنند. کل گروه تحت فرمان یک رهبر واحد قرار دارند و یک قانون وجود دارد که به وضوح برای تک تک افراد گروه تعریف شده است و آن آلفا بودن رهبر گروه است. آلفا بودن هیچ ارتباطی به سن و یا جنسیت ندارد بلکه فقط بیان قدرت است، گرگی که قویتر باشد رهبر گروه است. رهبر گرگی است که اول گله حرکت می کند، اول از همه بهترین غذا را میخورد، اول از همه بهترین جفت را انتخاب می کند، اول از همه بهترین مکان استراحت را انتخاب می کند و به طور کلی در هر کاری پیش قدم است و بهترین ها را دارد. از نظر جایگاه اجتماعی،گله گرگ ها حالت یک هرم را دارد که در راس آن گرگ آلفا قرار دارد و به مراتب گرگ های ضعیف تر. هر گرگی به زیر گروه خود همیشه قدرتش را تاکید می کنند و آنها با رفتاری که نشانگر احترامگذاری است، قوی بودن او را تایید می کنند. که این رفتار شامل نگاه مستقیم نداشتن به گرگ آلفا، بغل کردن، مالیدن بدن خود به بدن گرگ قوی، خم کردم بدن، پایین آوردن دم و عقب دادن گوشها، لیسیدن بدن و دهان رهبر است.

چه سگی خوب و چه سگی بد است؟!

از میان تمام حیواناتی که توسط انسان های اولیه اهلی شدند تنها گرگ با میل و رغبت، اقتدار انسان را بدون محدودیت مجاز دانست و آنرا پذیرفت. حدود دو هزار سال پیش انسان کشف کرد که برای شکار و محافظت از محدوده اش در زمان خواب، داشتن یک گرگ به عنوان حیوان خانگی دارایی بزرگی محسوب می شود.
سگ خانگی (گرگ اهلی) طی هزاران سال تکامل، یادگرفت برای حفظ بقای خود نیاز به سازگاری با جامعۀ بشری دارد.
از آنجایی که نمی توان کتمان کرد که ریشۀ تمام نژادهای سگ، ژن های گرگ است باید بدانیم که غرایز اصلی سگها نیز همان غرایز گرگها می باشد. به زبان ساده تر در اعماق وجود هر سگ یک گرگ نهفته است.

چه سگی خوب و چه سگی بد است؟!

مطالعه بر روی سگهای وحشی و اهلی نشان داده که آنها نیز مانند گرگ ها به صورت اجتماعی زندگی می کنند و پایبند نظم اجتماعی هستند. مانند گروه گرگ ها رهبر گروه آلفا است، یعنی بهترین رئیس و بهترین و قوی ترین سگ. بهترین از هر چیزی برای او است. بهترین غذا، بهترین مکان استراحت، بهترین اسباب بازی و هر چیز دیگر. سگ رهبر در هر کاری پیشقدم گروه است. او اول غذا می خورد، اول وارد و یا خارج می شود، جلو تر از بقیه حرکت می کند، اولین جلب توجه و محبت باید برای او باشد و همۀ سگهای گروه باید به او احترام گذاشته و خواسته های او را انجام دهند چون او سگ آلفا است. هر سگی که اقتدار سگ آلفا را به چالش بکشد سریعا مورد تنبیه فیزیکی قرار میگیرد تا جایگاه واقعی خود را در گروه بیاد آورد.

تمام این تعاریف لازم بود تا صاحب، ابتدا دید سگ خود در زندگی اجتماعی بشناسد. زمانی که سگی (چه در تولگی و چه در سن بلوغ) وارد خانه ای میشود در اصل خود را تازه واردی در یک گروه می بیند. شاید این لفظ برای صاحبان زیاد جالب نباشد اما سگ، خانوادۀ شما را گله ای جدید میداند.

جایگاه قدرتی سگ در هرم خانواده

چه سگی خوب و چه سگی بد است؟!

سگ در زمانی که وارد خانواده میشود باید جایگاهی مشخص از لحاظ قدرتی بدست آورد تا صاحب بتواند کنترل کاملی بر روی آن داشته باشد اما هر سگی دارای پیشینه و خصوصیات اخلاقی متفاوت است که این تفاوت حتی در گونه های مشابه متغییر است.
اما به طور کلی از لحاظ قدرت آلفا بودن می توان آنها را به 3 گروه اصلی تقسیم بندی کرد که عبارتند از: مطیع، اجتماع نورد (کوه نوردان اجتماعی)، رهبران ذاتی.
سگ های مطیع: بسیاری از سگ ها را می توان به راحتی در سطوحی پایین تر از افراد خانواده قرار داد و هیچ تلاشی برای تغییر رتبۀ خود در گروه ندارند و کاملا فرمانپذیر و بی اقتدار هستند. در بین افراد این گروه از سگ ها معمولا به سگ خوب معروف هستند و از آنجایی که به راحتی فرامین را اطاعت می کنند برای افراد مبتدی نگهداری از آنها بسیار ساده و مناسب می باشد.

اجتماع نوردان (کوه نوردان اجتماعی): این گروه از سگ ها در ابتدا (در زمان تولگی و یا در ابتدای ورود به خانواده) پایین ترین سطح اجتماعی در گروه را می پذیرند اما به مرور زمان تغییر رتبه پیدا می کنند . آنها همیشه به دنبال راهی برای بالا بردن سطح اجتماعی خود هستند به همین علت به آنها لغب اجتماع نوردان داده می شود. این گروه را معمولا افراد سگ هایی لجباز و لوس می شناسند.

رهبران ذاتی: این سگ ها از همان ابتدا به خوبی در رتبه های پایین گروه جای نمی گیرند. برخی از آنها به طور غریزی و طبیعی رهبر متولد می شوند و همیشه برای به چالش کشیدن آلفا بودن رهبر انسانی خود در تلاش هستند. این گروه همان سگ هایی هستند که افراد آنها را بد و خشن می دانند.
سگ هایی که در گروه اجتماع نوردان و رهبران ذاتی قرار دارند بی شک می توانند برای خانواده هایی که از غرایز طبیعی و طبقه بندی در گروه سگ ها بی اطلاع هستند مشکلات زیادی بوجود آورند. از آنجا که این مبحث بسیار مهم است دوباره تک تک رفتارهای سگ آلفا در خانواده و گروه واقعی را مورد بررسی قرار می دهیم.

چه سگی خوب و چه سگی بد است؟!

برخی از خانواده ها با قرار دادن امتیازات ویژه، تشویق کردن های نامناسب بدون آنکه متوجه شوند سگ را به راس گروه هدایت می کنند و یا رفتاری دارند که باعث می شود سگ بجای آنکه زیر دستشان باشد جایگاهی برابر با افراد خانواده بدست آورد. مانند اجازۀ خوابیدن و یا نشستن سگ برروی تخت و مبل صاحب، بغل کردن و بوسیدن سگ.
تمام این رفتارها اعمالی است که سگ های ضعیف در برابر سگ آلفا در یک گروه واقعی انجام می دهند.

زمانی که سگی فرمانی را انجام نمی دهد و صاحب بدون هیچ مقاومتی رهایش می کند همین عمل ساده سبب می شود سگ دلیلی برای یادگیری و اجرای فرمانها را نداشته باشد درحالی که در یک گروه واقعی، هیچ سگی جز سگ آلفا حق قانون گذاری ندارد و هیچ سگی اجازۀ سرپیچی از فرمان را ندارد.

چه سگی خوب و چه سگی بد است؟!

همانطور که قبلا اشاره شد آلفا بودن سگ هیچ ارتباطی به جثه و نژاد ندارد. حتی یک شی هوا هوای کوچک می تواند یک رهبر مستبد و قوی باشد تا جایی که می گویند درون هر شی هوا هوا یک هیتر است!
در واقع مردم بیشتر تمایل دارند برای کودکان خود سگ هایی با جثۀ کوچک تهیه کنند در صورتی که این گروه از سگ ها بیشتر احساس غالب بودن را دارا هستند و توانایی بیشتری در کنترل انسانها دارند.

سگ های آلفا اغلب حیوانات خانگی خوبی به نظر می رسند. آنها اعتماد به نفس بالایی دارند، خجالتی نیستند، باهوش تر از حد متوسط هستند، خون گرم و مهربان رفتار می کنند. آنها با کودکان رفتار فوق العاده ای دارند و با غریبه ها خوب هستند. در واقع همه چیز در ارتباط با آنها فقط خوب به نظر می رسد تا زمانی که فردی رفتار و یا کاری انجام دهد که مورد علاقۀ آنها نباشد و یا نخواهند فرمانی را انجام دهند. مانند دست زدن به ظرف غذایش در این زمان است که سگ شروع به غرش می کند و یا رفتار خشن از خود نشان می دهد وحتی به افراد حمله می کند و هیچ کس نمی داند علت این تغییر رفتار ناگهانی چیست!!
چه سگی خوب و چه سگی بد است؟!

در یک گروه واقعی سگ آلفا برای هیچ عملی به دیگر سگ ها توضیحی نمی دهد. هیچ سگی به او دستور نمی دهد و یا به او نمی گوید چه کاری را باید انجام دهد. تمام سگ های گروه باید به او احترام بگذارند. اگر سگی در گروه انقدر بی تجربه باشد که برای گرفتن استخوان و یا جای خواب مورد علاقۀ سگ رهبر، آۀفا بودن او را به چالش بکشد سگ آلفا با نگاه هایی خیره و یا غرغر کردن های مداوم او را به جای خود بر می گرداند و اگر اطاعت صورت نگیرد سگ آلفا رهبریت خود را با دندانهایش به او تحمیل می کند. این رفتار در جهان سگ ها بسیار طبیعی و غریزی است اما در یک خانوادۀ انسانی این رفتار می تواند بسیار غیرقابل قبول و خطرناک باشد.

این یک واقعیت است که سگ ها به رهبر نیاز دارند. داشتن جایگاه در گروه برای سگ ها یک نیاز غریزی است. آنها در گروه خود امنیت می خواهند و داشتن جایگاهی به آنها نشان میدهد که رهبر گروه چه انتظاراتی از آنها دارد. بسیاری از سگ ها نمی خواهند که آلفا باشند، آنها می خواهند فرد دیگری برایشان تصمیم گیری کند و دستور دهد. اما اگر صاحب خود را به عنوان رهبر انتخاب نکند، سگ مجبور میشود خود نقش رهبر را بر عهده بگیرد. اگر سگ شما تبدیل به آلفا شود، او به عنوان یک رهبر با شما مهربان است اما ممکن است گاهی خیرخواه باشد و گاهی مستبد و پرخاشگر.

اگر شما فکر می کنید سگتان در خانواده آلفا شده است احتما همین طور است. 
اگر سگ شما در خانواده فقط به یک یا دو نفر از اعضای خانواده احترام می گذارد و فقط از فرمان های آنها اطاعت می کند و نسبت به دیگر افراد خانواده این حالت را ندارد، شما هنوز با مشکل روبرو هستید. سگ یک خانواده باید در انتهای گروه خانواده قرار داشته باشد نه در بالا و یا جایی میان افراد گروه.

صاحب به عنوان رهبر گروه باید بتواند با تابع کردن سگ نسبت به فرمانهایش جایگاه افراد خانواده را بالاتر قرار داده و به او نشان دهید که سگ بودن به چه معنی است. 
چه سگی خوب و چه سگی بد است؟!

سگ مادر خیلی زود به توله هایش نشان می دهد که او آلفا است و باید همه از مادر حرف شنوی داشته باشند و به او احترام بگذارند. از همان ابتدا توله متوجه می شود مکان و بستر امن او به دلیل حضور مادر است و همین باعث می شود توله آزادانه رشد کند، یادبگیرد، بازی کند و از این شرایط لذت ببرد در اصل سگ شما هم مانند همان توله نمی خواهد مسئولیت آلفا بودن را داشته باشد زیرا آلفا بودن نیاز به تصمیم گیری، دفاع از موقعیت و قدرت دارد. سگ می خواهد رهبری داشته باشد که از او پیروی کند و با وجود چنین رهبری است که می تواند نقس یک سگ آزاد و بدون مسئولیت را داشته باشد.
____________________________
ترجمه و تدوین+اطلاعات شخصی: سارا رنجبر

PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread130655.html#ixzz2eu8gySF6 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

گربه

سگ

تست

تربیت

حيوانات

چيست

بدن

شکار

گرفت

حیوانات

سگها

اهلی

عکس

ایرانی

نگاه

خدا

همه

افراد

نگهداری

حیوان

خانگی

بیماریهای

باغ

انسان

توسط

دارو

تاریخ

ایران

رشد

ی

گــاوهـا

تمام

گونه

فرد

زندگی

انواع

خصوصیات

نژاد

مهم

خانگي

مناسب

وحشي

صفات

خون

باشد

خوراکی

توله

سگي

فرق

کوچک

ايراني

سگهای

اخلاق

کدام

دارای

راه

نجات

ترین

برابر

رفتار

غذا

مشخصات

نوع

اول

؟

نشانه

دست

تشخیص

بهتر

دندان

خشن

صاحب

شناختن

روش

خانه

تصاویر

وحشی

ایگوآنا

خرید

دنیا

گرگ

بهترین

نحوه

داشتن

لیس

هوا

رفتاری

بزرگترین

خانواده

دختر

گله

لیسیدن

شناخت

میکند

تفاوت

نقاشی

بیشتری

ویژگی

انسانها

چگونگی

زرافه

خصوصيات

مقابله

داری

کجا

عکسهای

مدل

نشان

داشته

جثه

محافظت

انجام

شناسایی

خوب

دهد

راههای

لوس

هايي

جفت

سایر

قوی

قیمت

چیست

حساس

سگی

همزمان

ویژگیهای

توان

سفارش

گيري

خوبیهای

معنی

ساده

دوستت

خونه

هست

ه

كدام

صلیب

بغل

خوبی

کدوم

آلفا

خدمت

گیرنده

برا

مشخصه

طور

خرها

غرش

نگهبانی

رهبر

گرگی

داره

گرگها

لغوی

دخترها

فردی

قویتر

مبتدی

بوسیدن

چیزهای

خصوصیاتی

س

حروف

کوس

آمیزش

کارهایی

صفت

گیرند

ترب

درشت

معنای

الفبا

قویترین

تمامی

استفاده

هــــا

خونگی

بـا

یکــــــ

بـه

لجباز

زن

است

پت

من

کش

دم

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی