پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

جلوگیری از جویدن اشیاء

توله سگ ها و سگ های جوان در هنگام دندان در آوردن به شیئی برای جویدن نیاز دارند، زیرا رشد دندان دائمی در زمان مناسب از لثه ها خارج شوند. همچنین جهت اطمینان از شکل گیری درست فک و سفت بودن دندانها در فک لازم است شیئی جهت جویدن در اختیار توله سگ قرار دهید. سگ های بالغ نیز به طور غریزی به منظور تمیز کردن دندانها، ماساژ لثه ها و ورزش دادن فکها تمایل به جویدن ساقه درختان یا ریشه گیاهان و یا سایر اشیا دارند. به همین دلیل ممکن است توله سگ ها و سگ های جوان باعث تخریب اشیای گرانبها گردند. وقتی سگ ها به طور غریزی به خصوص در مواقعی که درد آنها زیاد است، چیزی را می جوند توجهی به ارزش آن از نظر صاحبشان ندارند. بنابراین بهترین کار این است که اشیای گرانبها را دور از دسترس توله سگ قرار دهید و برای کمک به کاهش درد شیئی را جهت جویدن در اختیار توله سگ قرار دهید. چیزی که جهت جویدن در اختیار توله سگ قرار می دهید نباید شکننده یا غیر قابل هضم باشد، زیرا اگر تکه ای استخوان در اختیار سگ های کوچک جثه قرار دهید به تکه های کوچک شکسته و باعث سوراخ شدن مری و نهایتا مرگ حیوان می شود و اگر چیز غیر قابل هضمی باشد مثل عروسک های پلاستیکی موجب انسداد روده شده که چنانچه بی درنگ عمل جراحی نشود و خارج نگردد، موجب مرگ توله سگ خواهد شد. یک کفش لاستیکی بزرگ جهت جویدن در اختیار سگ قرار دهید اما دقت کنید که پاشنه لاستیکی، میخها، بند کفش و سایر قسمت های آهنی مانند سگک کفش و غیره جدا نشوند. یک تکه پاشنه لاستیکی ممکن است منجر به انسداد روده شود و اگر میخی در کفش وجود داشته باشد موجب پاره گی دیواره ی مری می گردد. مشکلی که وجود دارد این است که امکان دارد توله سگ این کفش را با کفش گرانبهای شما و سایر افراد اشتباه بگیرد و آنها را نیز بجود، بهتر است برای این کار از اسباب بازی های مخصوص سگ ها استفاده نمایید.

پوست دباغی نشده خام و خشک که به اندازه و اشکال مختلف ساخته می شوند، در فروشگاهها موجود است و می توان برای این منظور از آنها استفاده نمود. اما نمی توانند خیلی کار ساز باشند زیرا پس از مدتی توسط آب دهان سگ مرطوب می شود و توسط حیوان بلعیده می شوند. با وجودی که خطری برای سگ ندارند، ولی در این اواخر مواردی از خفگی ناشی از گیر کردن تکه ای پوست خام در گلوی سگ گزارش شده است. علاوه بر این برخی از دامپزشکان مواردی از یبوست حاد ناشی از وجود تکه هایی از پوست هضم نشده در روده را نیز گزارش کرده اند.

بهترین ماده ای که برای رفع این نیاز ساخته شده است، استخوان هایی از نایلون می باشد. به خصوص آنهایی که با گوشت طبیعی و خرده های استخوان ترکیب شده اند. سگ ها قادر به شکستن این استخوانها نیستند لذا از این جهت بی خطر هستند و از نظر اقتصادی نیز به صرفه می باشند. جویدن شدید منجر از بین رفتن رسوبات استخوان شده و در نتیجه موجب تمیز شدن موقتی دندانها و ماساژ و سفتی لثه ها می گردد. برآمدگی های سطح استخوان که در اثر جویدن ساییده می شوند به صورت تراشه بلع می شوند اما ترکیب شیمیایی نایلون به گونه ای است که در مایع معده تجزیه می شود و بدون تغییر دفع می گردد. استخوانهای نایلونی مقاومت لازم جهت ورزش آرواره ها را فراهم می کند و در خروج دندانها از لثه موثر هستند. مزایای استخوان های نایلونی این است که نایلون باعث فرسایش دندان نمی شود، زیرا ساینده نیست و ترکیب آن نیز بی خطر بوده باعث رشد میکروارگانیسم ها نمی شود و می توان سطح ان را با آب گرم و صابون شست یا به وسیله آب جوش آن را ضد عفونی کرد. استخوان های نایلونی توسط اکثر دامپزشکان توصیه شده است. استخوان های نایلونی در اثر جویدن دچار چین و شکن شده که ایجاد سطحی مثل مسواک را می نماید و موجب تمیزی دندانها و ماساژ لثه ها می شود. باید همان طوری که هر از گاهی به قوام مسواک خود توجه می کنید، ساختار استخوان نایلونی را نیز از نظر قوام و سفتی مورد توجه قرار دهید.

دندانهای سگ بایستی سالی یکی دو بار توسط دامپزشک تمیز شوند، زیرا در غیر این صورت پلاک دندانی ایجاد می شود که بای تمیز کردن انها نیاز به بیهوش کردن سگ می باشد. تمیز کردن دندانها برای سگ لذت بخش است و علاوه بر این برای سلامتی دندانها نیز مفید می باشد. از جویدن اشیای نرم مانند پارچه یا کتان توسط توله سگ جلوگیری کنید زیرا تکه ای از پارچه در گلوی سگ گیر می کند ومنجر به خفه شدن حیوان می شود. برای جلوگیری از جویدن اشیای ممنوع توسط سگ از واژه ی " نه " استفاده کنید. مثلا هنگامی که سگ در حال جویدن فرش، مبلمان یا کفش شماست با گفتن کلمه " نه " و تکرار آن حیوان را از این کار بازدارید. این واژه بایستی با صدای بلند و لحنی که بیانگر نفرت و انزجار شما هست بیان شود. برای تعلیم این درس تکه ای استخوان نایلونی در اختیار سگ قرار دهید تا بجود. سپس شیئی را که سگ مجاز به جویدن ان نیست در اختیار سگ قرار دهید و اگر سگ شروع به جویدن آن کرد با گفتن کلمه " نه " او را از این کار بازدارید. بی این کار توله سگ در می یابد که برای تسکین درد دندانهایش چه چیزی را می تواند بجود و چه چیزی را نمی تواند بجود.

اگر کمی مراقب باشید و در همان مراحل اولیه مانع از این کار ناشایست شوید به زودی سگ این عادت زشت را ترک خواد کرد. ضمنا برای جلوگیری از جویدن اشیاء توسط سگ آنها را به محلول های غیر سمی و تلخ آغشته نمایید. روش دیگری که می توانید استفاده نمایید این است که با یک روزنامه لوله شده روی آن اشیاء بزنید تا توله سگ تصور کند چیز بدی است ولی توله سگ را نزنید. بعضی از توله سگ ها هرگز به سراغ چیزهایی که بر روی آنها زده اید یا چیزهای مشابه آنها نمی روند. اما گاهی اوقات نتیجه عکس هم وجود دارد و در این مواقع توله سگ به شیئی که بر روی آن می زنید حمله می کند و می خواهد به صاحبش در دفع آن شیئی کمک نماید.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)