پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

تعلیم پیدا کردن اشیاء

موقعی که سگ در محوطه جست و خیز می کند و به اطراف می دود بهترین فرصت است که بتوان او را برای آوردن و یا پیدا کردن شیئی تعلیم داد. هر گاه شیئی را در مقابل چشم حیوان پرتاب کنید سگ با فراست حیوانی و طبیعی مخصوص به خود، دنبال آن شئ می دود و سعی می کند آن را به دندان بگیرد. در این زمان باید به سگ بیاموزید که آن شئ را نزد شما بیاورد. وقتی حیوان شئ پرتابیده شده را با دنان گرفت، با فرمان " بیا " و یا " بیار " او را به طرف خود بیاورید و با فرمان " بده " شئ را از حیوان بگیرید و در همین حال او ر نوازش نمایید. به این طریق به زودی شاگرد باهوش با تعلیم " بیار " و یا " بده " یاد گرفته است که بایستی چیزی را که برایش پرتاب می کنند برای صاحبش بیاورد و به خوبی درک کرده است که این بازی قشنگ تکرار خواهد شد.

موقعی که سگ پس از چند روز تمرین این درس را یادگرفت و به اصطلاح ماهر گردید، عمل پیدا کردن اشیاء را نیز یادگرفته است. در این درس باید سگ یاد بگیرد شیئی را که بوی صاحبش را می دهد بدون اینکه دیده باشد و از مخفیگاه آن مطلع باشد پیدا کند و بیاورد.

روش تعلیم :

شیئی را با دست لمس کنید، و در محلی مخفی نمایید و ابتدا سگ را با گفتن کلمه " پیدا کن " چندین مرتبه به محل مخفیگاه هدایت نمایید؛ ملاحظه خواهید کرد که با حوصله و تمرین چند روزه در دفعات بعد بدون کمک شما حیوان شیئ را که مخفی نموده اید پیدا کرده است، نزد شما می آورد و تصدیق می کنید که تعلیم این درس برای شما بهترین لذت و تفریح محسوب می شود. برای تعلیم این درس و پرتاب اشیاء به روش یاد شده و یا مخفی کردن شیئی برای پیدا کردن باید ابتدا از قطعه ای چوبی یا توپ بازی استفاده کنید. پرتاب سنگ برای این منظور بسیار  بی معنی و خطرناک است، زیرا اولا ممکن است سگ سنگ را پیدا نکند و ذوق حیوان برای پیدا کردن یا آوردن اشیاء از بین برود و ثالثا چه بسا سنگ به دندان سگ لطمه جدی بزند و یا سنگ سنگین باشد و یا به حلق آن وارد شود و موجب خفگی آن شود.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos