پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ترس از خودرو در سگهابسیاری از سگها علاقه شایانی به سواری و گردش با خودرو را دارند و برخی نیز به شدت از آن واهمه نشان می دهند.
توله ها تا زمانی که به حرکت ماشین عادت کنند ممکن است بارها دچار حالت تهوع شوند.

علل ترس سگ از خودرو و روش برطرف کردن آن
ترس از خودرو به دلایل مختلف در سگ ایجاد می شود.
گاهی حیوان از ابتدا از سوار شدن به ماشین وحشت دارد، به دلیل سابقه تهوع و استفراغ دل خوشی از سوار شدن به خودرو ندارد و یا این ترس به دلیل سابقۀ تصادف و حتی بردن همیشگی حیوان به دامپزشکی در سگ بوجود آمده است و این حالت ترس ممکن است به حدی حاد باشد که سگ ابدا حاضر نباشد سوار خودرو شود.
برای برطرف شدن ترس سگ باید حیوان را به آرامی به خودرو نزدیک کرد. برای این کار توپ و یا اسباب بازی مورد علاقۀ سگ را به سمت ماشین پرتاب کنید و زمانی که سگ به آن نزدیک شد حیوان را تشویق کنید و یا ظرف آب و غذای سگ را در کنار ماشین قرار دهید این دو روش باعث می شود که سگ بدون ترس به خودرو نزدیک گردد. هیچگاه برای برطرف کردن ترس سگ حیوان را با اجبار کنار ماشین نبرید.
در مرحله بعدی می توانید در خودرو را باز گذاشته توپ را به داخل آن پرتاب کنید و سگ را به آوردن آن تشویق نمایید، زمانی که اطمینان پیدا کردید که سگ نسبت به نزدیک شدن به ماشین ترسی ندارد حیوان را بغل کرده با خود به داخل خودرو ببرید، بهتر است پارچه، پتو، رختخواب و یا اسباب بازی مورد علاقۀ سگ در این زمان در ماشین قرار گرفته باشد، این وسایل حس امنیت بیشتری به سگ خواهد داد در این زمان سگ را نوازش کنید و برای تشویق از خوراکی لذیذ و مورد علاقۀ سگ استفاده کنید.
ماشن را در حالت خلاص قرار داده و همچنان که با سگ در خودرو قرار دارید از افرادی بخواهید بدونه روشن کردن خودرو را به آرامی حرکت دهند.
در مرحلۀ بعدی آموزش از فردی بخواهید تا ماشین را برای مدت کوتاهی روشن کند در این زمان بدن سگ را به بدن خود نزدیک کنید تا سگ احساس امنیت را از دست ندهد و به مرور زمان روشن بودن ماشین را طولانی تر کنید و حرکت خودرو را به آن بیفزایید.
سعی کنید مراحل آموزش به آرامی و در یک یا دو هفته صورت گیرد.


روشهای جلوگیری از حالت تهوع سگ در خودرو
لازم است که صاحبان نیم ساعت قبل از سوار کردن حیوان به داخل خودرو از دادن آب و غذا خودداری کنند. در زمان سفر به جای آب، یخ در اختیار سگ قرار گیرد و اگر مسافت سفر کمتر از 7 ساعت است در طی آن غذایی به سگ داده نشود و اگر مدت سفر بیشتر از 10 ساعت می باشد، باید غذایی با حجم کم و رقیق در اختیار سگ قرار داده و بعد از عمل دفع حیوان حرکت صورت گیرد.
استفاده از داروهای ضد تهوع مانند دیفن هیدرامین نیم ساعت قبل از سوار شدن سگ به خودرو می تواند مانع از استفراغ شود که مقدار مصرف و دوز دارو فقط در صلاحدید دکتر دامپزشک می باشد و ایشان دارو ضد تهوع را به میزان سن و جثه سگ تجویز خواهند کرد.


حمل سگ و توصیه های ایمنی در طی سفر
سفر کردن حیوانات در داخل ماشین باید با رعایت نکات ایمنی همراه باشد. در سفر باید حتما از باکسهای مخصوص حمل و نقل سگ استفاده شود. بارها دیده شده است که به واسطه انواع تحریکهای خارجی، سگ با حال وحشت زده به بغل صاحب خود پریده است و باعث بروز حادثه های رانندگی شده و یا خود را از شیشه خودرو به بیرون پرت کرده است. و در طی سفر بارها دیده ایم که سگ بر روی فرمان در بغل راننده نشسته و یا شیشه عقب به علت خوابیدن سگ مسدود شده است و راننده هیچ دیدی به عقب خودرو ندارد، این رفتار کاری بسیار خطرناک و اشتباه است. حیوان ابزار نمایش و تفریح در طی سفر نیست.
برخی رانندگان به سگ اجازه می دهند تا سر خود را از شیشه بیرون ببرد و این کار حیوان را هیجان زده می کند و ممکن است ناگهان با دیدن یک گربه و یا یک موضوع جالب توجه به بیرون بپرد.
گاهی تهدید یا توجه مردم بیرون از ماشین بخصوص موتورسوارها نسبت به سگ باعث عصبانیت حیوان می شود. صداهای ناهنجار خیابان و ترافیک هم جای خود دارد. خیلی اوقات بعد از بروز سوانح رانندگی، حیوان وحشت زده از خودرو به بیرون می پرد و خود را به کشتن می دهد که دلیل این حادثه ها فقط بی توجه بودن صاحب در تهیه یک باکس مناسب برای حمل حیوان در مسافرت می باشد.برای حمل سگهای بزرگ نیز می توان از باکس های مخصوص حمل استفاده کرد و یا از خودرویی استفاده شود که قسمت عقب ماشین به وسیله گارد فلزی از جلوی ماشین و راننده مجزا شده باشد.
قرار دادن سگ در صندق عقب خودرو کاری بسیار خطرناک است بخصوص در هوای گرم که باعث می شود سگ به واسطه شوک ناشی از گرمازدگی تلف شود و یا به علت نشت دود اگزوز به داخل صندق عقب حیوان دچار خفگی شود.
_______
سارا رنجبر
__________________
مشاور و مربی رسمی تربیت سگ پرشین پت
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos