پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

گفتگوی تلویزیونی استاد دکتر عباس شفیعی / چهره ماندگار دامپزشکی و واکسینولوژی + عکس


حکیم مهر - برنامه سیمای خانواده (خانواده یک) شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه 12 اسفند 88 به معرفی خدمات ارزشمند استاد گرانمایه دکتر عباس شفیعی اختصاص داشت.
دوربین برنامه خانواده یک دوازدهم اسفند ماه افتخار به تصویر کشیدن فعالیت‌های ارزنده استاد دکتر شفیعی را در محل مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی و منزل ایشان داشت و در این گفتگو گوشه ای از فضائل چهره ماندگار دامپزشکی و واکسینولوژی کشورمان به بینندگان معرفی شد.

استاد دکتر شفیعی در این برنامه از فعالیتهای چندین ساله خود در رابطه با ساخت واکسن‎‌های مختلف از جمله واکسن فلج اطفال و سرخک سخن گفت و همواره از افتخار خود در فعالیت با مرحوم پروفسور میرشمسی به نیکی یاد می‌نمود.
وی مطالعه را فضای غالب زندگی خود عنوان کرد و افزود : گاهی افرادی که به منزل ما می‌آمدند اینجا را با قرائت‌خانه اشتباه می‌گرفتند ، زیرا همه در هر سنی مشغول مطالعه کتب مخصوص به خود بودند.
چهره ماندگار کشورمان از ایران به عنوان امید و وطن خویش یاد نمود و در پاسخ به سؤالی مبنی بر آنکه چرا سالها قبل تصمیم گرفتید به ایران بازگردید گفت : ایران وطن و امید من است و این سؤال شما مانند آن است که بگویید چرا بعد از انجام کار به خانه خود می‎روید؟
دکتر شفیعی افزود : به نظرم می‎رسد حضورم در ایران بیش از حضور در کشورهای بسیار پیشرفته لازم است.

فرزند استاد هم در این گفتگو با اشاره به فضائل والای اخلاقی پدرش گفت : پدرم همه انسان‎ها را خوب می‌داند و وی را فردی پاک می‎دانم.
فرزند دکتر شفیعی افزود : ایشان بسیار متواضع هستند و در نگاه اول به دلیل تواضع زیاد ایشان فردی نمی‎تواند درجه بالای علمی وی را تصور کند.
گفتنی است دکتر عباس شفیعی در سال 1314 در شهراصفهان چشم به جهان گشودند. در سال 1338 موفق به اخذ دکترای عمومی دامپزشکی ازدانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران شدند. در سال 1340 خدمت خود در موسسه رازی را آغازنمودند. ایشان در سالهای 1965 تا 1985 موفق به گذراندن دوره و اخذ گواهینامه هایمختلفی شدند که اهم آنها عبارتند از: دوره ویروس شناسی در موسسه بهداشت دام خاورنزدیک ،دوره ایمنولوژی و واکسینولوژی در دانشگاه لوزان سویس ، دوره تولید واکسنزنده فلج اطفال در شوروی، دوره کنترل کیفی واکسن زنده فلج اطفال در ژاپن، دورهتولید وکنترل کیفی واکسن MMR در یوگسلاوی، دوره کنترل کیفی واکسن MMR در سوئد، دورهکنترل نهایی واکسن فلج اطفال در انگلستان، دوره جداسازی وتشخیص انترو ویروسها درانگلستان، دوره کنترل کیفی واکسنهای مصرفی در برنامهEPI در کنیا.
سوابقعلمی و دانشگاهی:استاد دکتر شفیعی در سالهای مختلفجهت تدریس دروسی همچون ویروس شناسی عمومی دانشگاه ارومیه و دانشگاه آزاد کرج،واکسنهای ویروسی مقطع phD مواد بیولوژیک انستیتو پاستورایران، ویروس شناسی عملی دانشگاه علوم پزشکی دعوت شده و دانش خود را به دانشجویانمنتقل نموده اند.از ایشان متجاوزاز 50 مقاله علمی در مجلات بین المللی و ملی به زبانهای فرانسه،انگلیسی و فارسی بهچاپ رسیده است و در سمینارهای علمی داخل و خارج بیش از 20 سخنرانی ایراد نموده اند. ایشان همچنین عضو برد ویروس شناسی وزارت بهداشت و نیز عضو برد ویروس شناسی دانشگاهتربیت مدرس می باشند.
جوایز و تقدیرنامه ها:استاد دکتر شفیعی بدلیل خدمات برجسته علمی موفق به کسب جوایز و تقدیرنامه های فراوان شده اند که از جمله آنها میتوان به جایزه نهمین جشنواره خوارزمی،معرفی بعنوان چهره ماندگار، تقدیر نامه از وزیر بهداشت، رییس موسسه رازی، وزیر جهادسازندگی، معاون وزیر جهاد سازندگی، رییس سازمان نظام پزشکی و رییس سازمان نظامدامپزشکی اشاره کرد.
مسئولیتها:
- رئیس بخش تحقیق و تولید واکسنهایویروسی مصرف پزشکی موسسه رازی از سال 1355 به مدت سی سال
- عضو کمیتهکشوری ایمن سازی وزارت بهداشت
- معاون انجمن ویروس شناسی در سالهای 79 و 80
- عضو هیات تحریریه آرشیو رازی
- عضو کمیته تخصصی ویروس شناسی وزارت بهداشت
- عضو کمیته تخصصی ویروس شناسی دانشگاه تربیتمدرس
- عضو کمیته تخصصی ویروس شناسی موسسه رازی
- عضو کمیته پژوهشی موسسه رازی و عضو کمیتهتخصصی دامپزشکی
- عضو کمیته آموزش موسسه رازی
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos