پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

برای گربه ی خانگی خود یک درخت زیبا و سرگرم کننده بسازید.

با ساختن یک درخت گربه زیبا محیط خارج از خانه را که برای گربه شما بسیار مهیج و دوست داشتنی ست به داخل منزلتان بیاورید و برای او لحظه های زیبایی رقم زنید. این خانه را با آویزان کردن اسباب بازی های رنگارنگ و استفاده از آوای پرنده های عروسکی دلپذیر تر کنید . چنین خانه هایی برای گربه شما تفریح بسیار جالب و بی خطری فراهم خواهند کرد.

گربه ها دوست دارند به بالای اجسام بروند و سرک بکشند . آنها همچنین جذب وسایل جنبنده شده و با آوای پرندگان مصنوعی شما سرگرم می شوند .
گربه های خانگی اغلب اوقات بدلیل نداشتن چنین سرگرمی هایی چاق و بی حوصله شده چرا که عاملی برای تحریکشان به بازی و فعالیت فیزیکی وجود ندارد .
مزیت دیگر خانه های درختی تیز کردن و آراستن ناخن های پنجه ی گربه هاست همچنین بازی دوست داشتنیه راه رفتن محتاطانه (چنان که گربه ها بر سر دیوارهای باریک قدم می زنند ) را به آنها خواهد آموخت . همچنین اگر این خانه درختی را در گوشه ای آفتاب گیر قرار دهید گربه شما با لمیدن بر بالای آن احساس قدرت و تسلط کامل به بیشه (که همان اتاق منزلتان است) را تجربه خواهد کرد. فراموش نکنید گربه سانان از این احساس قدرت لذت فراوانی می برند .
 

مراحل ساخت درخت گربه :
- شاخه های ضخیم از نفس افتاده درختان که بر روی زمین اطراف خانه تان پیدا کرده اید را شسته و از نبودن حشرات بر روی سطح بیرونی آنها مطمئن شوید . سپس چند روزی برای خشک شدن این شاخه ها صبر کرده تا کاملا رطوبتشان از بین برود . ضخامت این شاخه ها بهتر است از 2 اینچ کمتر نباشد .
- حال زمان ساخت خانه درختی فرا رسیده است . بلندترین و ضخیم ترین شاخه درخت را که اثری از رطوبت بر سطح آن نیست انتخاب کنید حال انتهای شاخه را در قوطی کنسرو یا هر قوطی کوچک حلبی دیگر قرار داده و دور آن را با ماسه پر کنید . اضافه های سطح خالی را با سیمان مرطوب پر کرده و یکدست کنید و اجازه دهید تا سیمان خشک شده و شاخه دیگر قابل تکان خوردن در قوطی نباید.
- اگر شاخه به حالت کج یا خمیده در قوطی جای گرفت و محکم شد اصلا نباید نگران باشید . چون به مجموعه ی نهایی ایرادی وارد نخواهد کرد.
- اگر برای پایه ی اصلیه خانه درختی خود تهیه ای ندیده اید می توانید از قالبهای چوبی و یا تخته های سه لایه ی چوبی استفاده کرده و روی آنها را با تکه ای فرش یا موکت بی استفاده بپوشانید و سطح چوبی را مخفی کنید . مراقب باشید که سطح پایه درخت را به اندازه کافی سنگین و یکدست کرده باشید که خطر سقوط شاخه ها به 0 رسیده باشد برای احتیاط در آخر کار می توانید این درخت را از قسمت عقبی به یک گوشه از دیوار متصل کنید و از تکان نخوردن آن مطمئن شوید .
- شما می توانید با کمی نکته بینی شاخه های خم دار را مانند تصویر در کنار هم به طریقی بچینید که وزن هر دو طرف پایه حفظ شده و بین آنها فاصله ی مناسب وجود داشته باشد دقت کنید که پایه های شاخه ها را که در قوطی قرار داده اید به اندازه کافی بر روی سطح پائینی سفت و پابرجا ساخته باشید . یک راه سنگین و پابرجا ساختن پایه ی اصلی استفاده از وزنه های ورزشی ست که اگر نوجوانی بدنساز در خانه داشته باشید زمان کش رفتن چند وزنه از وسایل او فرا رسیده است .
- بر روی شاخه ها سوراخهای ایجاد کنید تا با استفاده از میخ های پرچی بتوانید مراحل بعدی کار را انجام دهید . در این مرحله باید با استفاده از وسیله های انعطاف پذیر و البته محکم و قابل ارتجاع مکان های مناسبی بر روی درخت ایجاد کنید که گربه بتواند بر روی آنها آرمیده و از ایمن بودن این مکان ها مطمئن شوید . وصل کردن این استراحتگاهها بین دو شاخه باعث استوار بودن شاخه ها نیز خواهد شد .
- پس با توجه به تصویری که مشاهده می کنید با ابتکار و ایده هایی که مناسب می بینید تعداد شاخه های ضخیم و متناسب با پایه را تهیه دیده و به طرزی کنار هم بچینید که تعادل طرفین پایه به هم نخورد با استفاده از بندهای کنفی ضخیم می توانید شاخه ها را به یکدیگر بسته و ثابت کنید .
- توپهای پلاستیکی کوچک ریسمانهای کوتاه و پرهای بزرگ را به قسمت هایی از این درختچه که مورد نظرتان است بیاویزید تا گربه شما جذب آنها شود و از درخت بالا رفته و محل های استراحت بر روی آن را بیابد .
- در آخر می توانید این خانه درختی را در کنار پنجره یا حداقل پوستری از یک منظره زیبا قرار دهید تا محیط فراهم شده به اندازه کافی برای گربه خانگی شما دوست داشتنی شود . شک نداشته باشید که گربه شما از بالا رفتن ، بازی و لمیدون بر این درختچه لذت فراوانی خواهد برد .
 


نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28899    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos