پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اگر سگ به ما حمله کنیم چه کار کنیم

اگر سگ به ما حمله کنیم چه کار کنیم
همه ما در طول زندگی با حیوانات خشن برخورد کرده ایم. شاید شما در سفرهایی که به اطراف شهر داشته مورد حمله سگ های گله یا در ورود به مکان های خاص مورد حمله سگ نگهبان قرار قرار گرفته باشد. سگ های آپارتمانی و تزئینی هم در بعضی از مواقع بسته به نوع نژاد و تربیتشان در مواجهه با اشخاص غریبه از خود خشونت بروز میدهند. حال سوالی که برای همه پیش می آید این است که بهترین واکنش در مقابل سگی که به صورت تهدید آمیز به شما حمله میکند چیست ؟


اول باید دید سگ ها چرا و به چه هنگام پارس میکنند. سگ ها طی هزاران سال هم نشینی با انسان یاد گرفته اند که از قلمرو شخصی که صابشان است مراقبت کنند.
در واقع خانه یا محدوده صاحب سگ  بعد از مدتی زندگی و علامت گذاری سگ به عنوان قلمرو خودش حساب میشود. بنابراین شاید در صورت ورود اشخاص نا آشنا واکنش نشان دهد. همه حیوانات حتی ضعیف ترین آنها نیز غریزه دفاع از قمرو خودشان را دارند.سگ هایی که در آپارتمان نگهداری میشوند، فضای داخل خانه را به عنوان قلمرو انتخاب میکنند و در صورت ورود شخص غریبه یا شنیدن صدایی از پشت در واکنش نشان میدهند.

سگ های نگهبان نیز به دلیل تربیت خاصشان واکنش های خاصی را از خود نشان می دهند. این سگ ها اغلب تعلیم دیده اند که مهاجم را غافلگیر کنند و تا رسیدن صاحبشان یک جا نگه دارند. همچنین سگ های گله نیز مسئوول مراقبت از گوسفندان و دام ها میباشند. این سگ ها یکی از مهم ترین اجزای زندگی عشایر بوده اند. این سگ ها قدرت گلاویز شدن با گرگ را داشته و اغلب در اطراف گله نگهبانی میدهند. به محض دیدن شخص ناشناس یا حتی اتومبیل پارس کرده و تا دور شدن مهاجم از محدوده گله به کار خود ادامه میدهند.این نکته را به خاطر بسپارید که سگ های سالم ( به غیر از سگ های وحشی ) از حمله به انسان هدف خاصی را دنبال میکنند. اگر سگ گله است میخواهد از محدوده گله دور شوید، اگر سگ نگهبان است نمی خواهد به محدوده حفاطتی اش نزدیک شوید و ... 

نمودار خشم سگ ها به صورت سینوسی است. ابتدا با تحریک ملایم که اغلب با غریدن همراه است شروع میشود، سپس اوج میگیرد و به پارس کردن و ایستادن میرسد و نقطه اوج این نمودار حمله است. بنابراین توصیه میشود هرگز سگی را تا آن حد تحریک نکنید که وادار به حمله به شما شود. در برخورد با سگ های ناشناس که حالت تهاجمی مانند غریدن یا نگاه خیره دارند هرگز سعی نکنید که توجهشان را جلب کنید یا برایشان دست تکان داده و حرکاتی از این قبیل انجام دهید. بهتر است مسیرتان را تغییر دهید و با حفظ خونسردی از آن مکان دور شوید. سگ ها به افراد ترسو بیشتر حمله میکنند بنابراین سعی کنید هیچ حرکت ناگهانی که حاکی از ترس است از خود بروز ندهید.

توجه داشته باشید سگ هایی که حالت دوستانه دارند اغلب چشم های مهربان داشته و در موقع رویارویی با شما جست و خیز می کنند دمشان را تکان میدهند. سگ های ترسو دمشان را بین ران هایشان مخفی کرده و با چشمان ریز به شما نگاه میکنند. سگ های مهاجم با دم افراشته و گوش های تیز و چشمان درخشا و خشن ظاهر میشوند. 

اگر سگ خشنی به شما حمله کرد، اولین کار حفظ خونسردی است. هرگز خودتان را نبازید و به یاد داشته باشید باید بر ترستان غلبه کنید. حتما توجه داشته باشید فرار کردن در این مواقع نه تنها سودی ندارد بلکه او را بیشتر ترغیب به حمله کردن و اغلب اوقات نتیجه فرار، گاز گرفتگی های شدید است.

بنابراین همان جایی که هستید بایستید و اگر میخواهید دور شوید این کار را با آهستگی انجام دهید.
اگر حیوان حمله کرد  نزدیک آمد، سعی کنید به چشمانش نگاه نکنید ولی زیر چشمی مراقب حرکات او باشید. اگر وسیله دفاعی مانند چوب یا میله در اختیار دارید توصیه میشود از آن برای زدن حیوان استفاده نکنید بلکه آن را به صورت آماده در دستتان نگه دارید تا با دیدن آن از نزدیک شدن به شما منصرف شود.

سگ های گله اصولا برای گاز گرفتن حمله نمیکنند ولی سگ های نگهبان تعلیم دیده اند که گاز بگیرند در بیشتر مواقع پاچه شلوار یا آستین پیرهنتان را گاز میگیرند. اگر کیف یا چوب یا میله ای در دست دارید هنگام حمله آن را جلوی خودتان بگیرید و کاری کنید که حیوان آن را گاز بگیرد. هر بار که حمله کرد همین کار را تکرار کنید و به تدریج از قلمرو حیوان فاصله بگیرید.

سگ گله یا نگهبان برای انسان ها بسیار مفید هستند. اگر به قلمرو آنها نزدیک میشوید، این شمایید که به او تهاجم کرد اید. پس درکش کنید و اگر به شما حمله کرد اقدامات ذکر شده را انجام دهید. به یاد داشته باشید که سگ های هار و وحشی از این قاعده مستثنا هستند.  با شناخت خصوصیات حیوان هار سعی کنید سگ سالم را از سگ هار تشخیص دهید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی
mofos