پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آیا طوطی امازون حیوان خانگی مناسبی برای من است

طوطی های امازون بسیار پرندگان باهوش و سرگرم کننده ای هستند و خود را به اسانی با شرایط اسارت وفق میدهند.این پرندگان زیبا عمدتا سبز رنگ هستند . مهمترین تصمیمی که قبل از خرید امازون باید بگیرید این است که شما میخواهید از یک پرنده یا دو پرنده نگهداری کنید.شخصیت اجتماعی این پرنده طوری است که همیشه باید با دیگران تعامل داشته باشد و اگر شما میخواهید از یک پرنده نگهداری کنید باید وقت زیادی را هم صرف ان بکنید...


آیا طوطی امازون حیوان خانگی مناسبی برای من است

طوطی امازون در یک نگاه

مبدا:امریکای جنوبی و لاتین
توانایی صحبت کردن:عالی
عمر:50 سال
میانگین اندازه:30 تا 40 سانتی متر
بلوغ:3 تا 5 سال
حیوان خانگی:خوب

نژاد و گونه ها

طوطی های امازون حدود شصت گونه ی نسبتا مستقل هستند که ازامریکای جنوبی تا جزایر کاراییب و بخشی از اسیای مرکزی هم دیده میشوند.تمام امازون ها شخصیت بجز در موارد جزئی شخصیت یکسانی دارند.بخشی از بهترین های نژاد امازون ها به شرح زیر است:

امازون پیشانی ابی:این امازون برای اولین بار در ارژانتین دیده و اهلی شد و سپس به طور گشترده به کشور های دیگر صادر شد.این نژاد دارای سر ابی و زرد و بدنی مانند دیگر نژاد های امازون سبز است.این نژاد سخنگوی خوبی است و نسبت به دیگر امازون ها کمی تهاجمی تر است
.
امازون تاج زرد:تعداد این نژاد در قاره ی امریکا به طور قابل توجهی کاهش یافته استو بسیاری از جوجه های در دسترس به صورت پرورشی بزرگ شده اند.مشکل عمده ی این نژاد نسبت به نژاد های دیگر این است که بیشتر د رمعرض پرکنی قرار میگیرند.این امازون ها حتی در بلوغ هم بسیار ارام هستند.اگر جوجه ی ان ها را داشته باشید به سرعت شروع به صحبت کردن میکنند.

امازون سر زرد:محبوب ترین و گسترده ترین نوع امازون است.ظاهر زیبا،مقاومت و سخنگویی بسیار بالا به او شخصیت خارق العاده ای بخشیده است.مکزیک،زادگاه اصلی طوطی امازون سر زرد است که البته حدود یک دهه پیش صادرات این گونه را به طور کامل متوقف کرده است.

امازون پشت گردن زرد:گران ترین و کمیاب ترین نوع امازون با قدرت سخنگویی عالی و هوش سرشار است.زادگاه اصلی این طوطی هندوراس می باشد.
تغذیه

دانه ها:رژیم غذایی با دانه میتواند بسیاری از نیاز های بدن طوطی را رفع کند،اما دانه ها به تنهایی کافی نیستند و باید از انواع دیگری از مواد غذایی نیز در تغذیه ی ان ها استفاده شود.استفاده مطلق از دانه ها علاوه بر مشکلات جسمی،مشکلات روحی و روانی را نیز به دنبال دارد.

میوه و سبزیجات:انواع میوه ها مانند سیب،گلابی،آلو، گیلاس، انگور، پرتقال، موز، انبه، پاپایا، و حتی انواع توت ها مانند توت فرنگی و زغال اخته.سبزیجات هم مکمل های مناسبی برای امازون ها هستند مانند هویج،سبزی،خیار و کدو سبز.
توجه:امازون نیز مانند بعضی از طوطی ها از کمبود ویتامین A رنج میبرند پس سعی کنید از غذاهایی مانند هویج،سیب زمینی و انبه زیاد استفاده کنید.همینطور چاقی بیش از حد هم یکی از مشکلات عمده ی امازون هاست پس از دادن چربی زیاد به این پرنده خودداری کنید.

آیا طوطی امازون حیوان خانگی مناسبی برای من است

نظافت

حمام: به منظور نظافت بیشتر سعی کنید هفته ای یک بار به ارامی طوطی خود را با اسپری حمام دهید. 

بال:بال طوطی همیشه باید تر و تمیز نگهداشته شود.اگر از فرار طوطی خود هراس دارید میتوانید از طریق متخصص یا یک فرد کار بلد بال های او را کوتاه کنید.

منقار:برای جلوگیری از رشد بی رویه ی منقار،میتوانید از یک سوهان مخصوص یا نشیمن سوهان دار استفاده کنید.

 نگهداری

قفس: امازون ها نیاز به یک قفس و فضای بزرگ دارند تا فضای جنب و جوش و تحرک کافی را داشته باشند.همینطور از اسباب بازی های چوبی نیز حتما باید در قفس ان ها استفاده شود.

ن ظافت قفس:ش امل شستشوی ظرف غذا و اب پرنده و سینی کف قفس است.خود قفس را هم هر هفته یکبار باید با اب گرم شسته شود.

رفتار

خلق و خو:به طور کلی طوطی امازون طوطی های مسالمت امیز و منطقی و ارامی هستند.ان ها معمولا ابتدای صبح و هنگام خواب سر میدهند.همینطور این طوطی ها به توجه زیادی نیاز دارند.

رفتار در دوران بلوغ جنسی:طوطی امازون میتواند یک طوطی فوق العاده باشد اگر توجه کافی به او شود.ولی در حدود سن 4 یا 5 سالگی وارد دوره ی بلوغ میشوند در این دوره طوطی بسیار بیقرار و لجباز میشود و حتی ممکن است شروع به پرکنی کند و در ماده ها هم ممکن تخم نابارور بوجود اید.در این زمان تنها چیزی که یک امازون به ان نیاز دارد فقط و فقط توجه و محبت شماست.

طوطی امازون و کودکان:اگر رفتار مناسب با حیوانات را به کودک خود اموزش دهید بسیار میتوانند با هم دوست شوند.البته هر طوطی ممکن است به کودک شما حسودی کند پس همیشه مراقب رفتار انها با یکدیگر باشید.

طوطی امازون و دیگر حیوانات خانگی:امازون ها میتوانند رفتار با دیگر حیوانات را یاد بگیرند.اما همیشه یک امازون نمیتواند با حیوانات دیگر مسالمت امیز باشد.همینطور او برای بسیاری از حیوانات کوچک مانند خوکچه هندی،همستر و موش خطرناک باشد.

آیا طوطی امازون حیوان خانگی مناسبی برای من است

آموزش و یادگیری

سخنگویی:طوطی های امازون سخنگوهای بسیار حرفه ای هستند و رقیب سرسخت طوطی های خاکستری افریقایی اند و به سادگی بسیاری از کلمات و جله ها را می اموزند.

یادگیری ترفند:هنگامی که طوطی شما بر کمرویی خود غلبه کرد.به راحتی میتواند اموزش سخنگویی و ترفند را بیاموزد.امازون ها اصولا مهارت خارق العاده ای برای اموزش ترفند دارند.

فعالیت

بازی و ورزش:ورزش و بازی فعالیت های مهم برای رفاه وضعیت جسمی و روحی امازون هاست.این فعالیت ها برای جلوگیری از ناراحتی،افسردگی و پرکنی است.شما میتوانید امازون های خود را با وسایلی مانند زنجیر،طناب،نردبان و اسباب بازی های چوبی سرگرم کنید.

دسترسی
این پرنده را تقریبا میتوان در بعضی از فروشگاه های معتبر پیدا کرد هرچند که واردات جوجه های ان ها بسیار کم است.قیمت ان ها حدودا از 1 ملیون و 500 هزار تومان تا 5 میلیون تومان است.

آیا طوطی امازون حیوان خانگی مناسبی برای من است

مترجم:
اگر پرنده ای میخواهید که:

سخنگویی حرفه ای باشد.
شوره ی پر نداشته باشد.
وفادار باشد.
سرگرم کننده و شوخ طبع باشد.

طوطی امازون برای شما مناسب است.

اگر چنین خصوصیاتی را دوست ندارید:

مستقل باشد.
رسیدگی بسیار زیادی داشته باشد.
با دیگر حیوانات کنار نیاید.
پر جنب و جوش باشد

طوطی امازون برای شما مناسب نیست.


مترجم:high-flying
منابع:
animal-world.com
Rolf C. Hagen Inc.
کپی برداری با ذکر نام مترجم و منبع پرشین پت.

PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread146962.html#ixzz37LLuiP5D 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی
mofos