پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

سئوالاتی دربارۀ تغذیه سگ

سئوالاتی دربارۀ تغذیه سگ
سئوالاتی دربارۀ تغذیه سگ که صاحبان با آن روبرو هستند. (قسمت دوم) · کدام مدل از ظرفهای غذا برای سگ بهترین است؟ کاسه های استیل ضد زنگ بهترین نوع هستند. کاسه های سفالی اکثرا دارای خلل و فرج هایی هستند که ذرات بسیار ریز غذایی را در خود جای می دهند و تمیز کردن آنها تقریبا غیر ممکن است.

کاسه های پلاستیکی علاوه بر مسئلۀ خلل و فرج شان، ممکن است جویده شوند.
کاسه های چینی خطر شکسته شدن و آسیب دیدن سگ را به همراه دارند.
ظروفی را برای غذای سگ انتخاب کنید که به راحتی واژگون نشوند.
برای سگ های گوش بلند ظرفهایی که دهانۀ کوچکی دارند مناسب تر می باشند زیرا از ورود گوش سگ به درون غذا و یا آب جلوگیری می کند.
· آیا می توان ظرف غذای سگ را در ماشین ظرفشوئی قرار داد؟
بله، می توان ظرفهای استیل ضد زنگ را در ماشین ظرفشوئی قرار داد، و باید حتما سگ درمان ضد انگلی شده باشد و باید قبل از آن که ظرف غذا سگ را در ماشین ظرفشوئی قرار دهید آن را تمیز کنید تا پسمانده های غذای سگ بر روی ظروف شما قرار نگیرد. در اکثر مواقع شستن و ضدعفونی کردن ظروف سگ با دست و آب گرم و مواد شوینده کافیست.
اگر ظروف سگ را ضد عفونی می کنید، حتما از مواد ضد عفونی کنندۀ مناسب این کار استفاده نمایید. این مواد را می توانید از اکثر پت شاپها تهیه کنید.
ظروف را کاملا آبکشی نموده و قبل از پر نمودن مجدد آن از غذا، آن را با دستمال حوله ای کاملا خشک کنید، بخصوص اگر از غذایی خشک برای تغذیه سگ استفاده می کنید، زیرا غذای خشک رطوبت ظرف را جذب خواهد کرد.
· آیا سگ از خوردن غذای تکراری در طول روز خسته می شود؟
ما هیچ دلیلی نداریم که ثابت کند ذائقۀ سگ از غذای تکراری خسته می شود.
بسیاری از سگ هایی که سالهاست از غذای خشک تغذیه می شوند شاد و فعال هستند. بعضی از غذاها دلچسب تر بوده و بنابراین سگ آنها را ترجیح می دهد.
گاهی اوقات شما به رژیم غذای خشک سگ چند تکه گوشت اضافه می کنید و این ممکن است باعث شود که سگ شما تا یکی دو روز بعد از آن از خوردن غذای همیشگیش خود داری کند. سگ بدین روش به شما می فهماند گه طعم آن تکه های گوشت را ترجیح می دهد. سگ نمی داند که تکه های گوشت جزء رژیم غذایی معمول او نیست.
بهترین روش این است که بدنبال غدایی باشید که برای سگ خوش طعم تر و همچنین دارای مواد مغذی کافی باشد و همواره از آن استفاده کنید.
· شرایط نگهداری غذای سگ به چه صورت می باشد؟
غذای خشک را در ظروف در داری که ضد رطوبت هستند نگهداری کنید تا از ورود احتمال موشها و حشرات موذی به داخل آن جلوگیری شود.
ظروف غذا را در دمای اتاق نگهداری کنید زیرا دمای تابستان اثرات مضری بر روی آن خواهد داشت.
غذا را تا قبل از تاریخ انقضاء که بر روی پاکت درج شده مصرف کنید.
اگر برای تغذیه سگ از غذای نیمه مرطوب استفاده می کنید، بسته ای که مقداری استفاده شده را از بالا تا بزنید و خیل زود باقیمانده آن را مصرف کنید. نیازی نیست که آن را در یخچال قرار دهید ولی خیلی زود بعد از باز شدن خشک می شود.
هنگامی که ظروف کنسرو را باز می کنید، باقیمانده آن را در یک ظرف پلاستیکیی در دار ریخته و داخل یخچال قرار دهید تا از سرایت بوی غذای سگ به مواد غذای موجود در یخچال جلوگیری شود.
باقیمانده کنسرو را هرچه زود تر مصرف نمایید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos