، هشت فعال این سازمان دستگیر شدند. 

به گزارش سرویس «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این فعالان هفته گذشته با پوشیدن لباس‌هایی به شکل خرس‌های قطبی و ریختن برف‌های مصنوعی آلوده به لکه‌های نفتی دست به اعتراض زدند. آنها همچنین از حاضران در این کنفرانس با نوشیدنی‌هایی پذیرایی کردند که در آنها خرس‌های قطبی در ماده‌ای سیاه‌ رنگ و غلیظ مانند نفت غوطه‌ور بودند. «ژان فیلیپ براندت»، سخنگوی پلیس ژنو به خبرگزاری فرانسه،‌ گفت: هشت عضو سازمان صلح سبز برای تحقیقات بیشتر و بازجویی بازداشت شده‌اند. 

وی افزود: هنوز به درستی مشخص نیست این افراد چه مدت در بازداشت بمانند. 

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، این فعالان معترض به حفاری‌های شرکت نفتی «گاز پروم» روسیه به عنوان یکی از اسپانسرهای اصلی این کنفرانس در مقابل هتل مجلل محل اقامت مدعوین کنفرانس انرژی دست به تظاهرات زدند. 
سازمان «صلح سبز» اعلام کردند: این سازمان همراه با میلیون‌ها هوادار قطب شمال در سراسر جهان در مقابل شرکت «گاز پروم» و سایر کمپانی‌های نفتی مانند شرکت «شل» ساکت نخواهد نشست. 

این معترضان همچنین به 30 تن از همراهان خود که در ماه سپتامبر در اعتراض به فعالیت‌های نفتی «گاز پروم» در روسیه بازداشت شدند، اشاره کردند. این 30 فعال صلح سبز در ابتدا با اتهام دزدی دریایی روبرو شدند و سپس اتهام آنها به اوباشگری تقلیل یافت و در نهایت پس از پشت سر گذاشتن بیش از دو ماه حبس در زندان‌های روسیه با قید وثیقه آزاد شدند.