رطیل  Chilean Rose Tarantula
این نوع رطیل جثه ای به نسبت بزرگ دارد و اندازه آن تا حدود 20 سانتی متر می رسد. حیوان نر در حدود 5 سال عمر می کند اما طول عمر رطیل ماده به بیست سال می رسد. 

این نوع رطیل بسته به جنس و شرایط محیطی در سن 10-3 سالگی به بلوغ جنسی می رسد. چیلین رز حیوانی شبرو است و برخلاف بسیاری از حیوانات از تنهایی لذت می برد! نگهداری از آن بسیار ساده است و برای زندگی به فضای زیادی احتیاج ندارد. این گونه یکی از مرسوم ترین و محبوب ترین اعضای خانواده عنکبوتیان است که به عنوان حیوان خانگی توسط افراد مبتدی/ باتجربه نگهداری می شود.


بهتر است تا حد امکان از حمل / دستکاری حیوان خودداری کنید. چیلین رز حیوان آرام و صلح جویی است و به ندرت گاز می گیرد. اما در صورت گاز گرفتن آماس بسیار زیاد و درد فراوانی را تجربه خواهید کرد و در صورتی که به سم رطیل آلرژی داشته باشید گرفتاری شما مضاعف خواهد بود. خبر خوب اینکه نیش/ گاز چیلین رز شما را نخواهد کشت!پس از انتخاب یک تراریوم متناسب (یکی از مهمترین نکات، ایمنی تراریوم است. یعنی حیوان نتواند از آن خارج شود. ) ؛ یک بستر مناسب ( استفاده از خاک باغچه ممنوع! ) ، یک ظرف آب کم عمق و محلی برای پنهان شدن ، تمام آن چیزی است که چیلین رز در محل زندگی خود به آن احتیاج دارد.

البته شما می توانید به سلیقه خود از تزیینات بی خطری برای آراستن منزل دوست پشمالوی خود استفاده کنید. خوشبختانه چیلین رز به برنامه نوردهی مخصوصی نیاز ندارد و دمای مطلوب نگهداری آن 27-24 درجه سانتی گراد است. جیرجیرک ، انواع کرم و لارو انواع حشرات، غذاهای مورد علاقه چیلین رز (مثل همه عنکبوتها و رطیل ها) هستند که باید حداکثر دو تا سه بار در هفته دراختیار حیوان قرار بگیرند (6-5 جیرجیرک در هفته). در صورتی که حیوان از خوردن غذا امتناع می کند باید بعد از چند ساعت غذا را از تراریوم خارج کنید.