پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

تهران سگ ها زندان کرمانشاه شوی سگها !

چند سالیست است که با آغاز فصل تابستان طرح جمع آوری سگ ها اجراء می شود. در این طرح سگهای خانگی شهروندان ضبط و بازداشت می شوند. گاه این سگ ها در مکانهای خلوت، داخل وسیله نقلیه و یا حتی درب کلینیک های دامپزشکی توسط نیروی انتظامی بازداشت می شوند. این در حالیست که طی همین سالها مراکز پرورش و نگهداری حیوانات خانگی نظیر سگ و گربه افزایش داشته است و حتی شاهد روند صعودی واردات این حیوانات از خارج از کشور هستیم.

در همین سال ها نمایش سگ ها(Dog Show)  نیز افزایش یافته است. نمایش سگ ها در همه جای دنیا توسط تولیدکنندگان و وارد کنندگان سگ ها و برای بازاریابی و با اهداف و نگاه تجاری به حیوانات برگزار می شود. در این نمایش ها سگ هایی به چشم میخورند که برای زیبایی بیشتر دم و گوش هایشان جراحی شده است و حتی در میان آنها سگ هایی وجود دارد که برای صامت ماندن در آپارتمان ها، تارهای صوتی حجره هایشان جراحی و دستخوش تغییر شده و امکان تولید صدا از آنها گرفته شده است. ضمن اینکه به دلایل تجاری و با هدف حفظ انحصار در تولید و پرورش نژاد های دچار تخریب ژنتیکی، پرورش دهندگان اقدام به عقیم سازی و یا اخته کردن این حیوانات می کنند. در این میان ماده هایی که به مولد معروفند، وادار به زایش های بیش از حد در بازه های زمانی کوتاه شده و قربانی پولی می شوند که در قبال خرید حیوانات تزیینی پرداخت می شود.

در روزهای گذشته عکس هایی منتشر شده است که نشان می دهد یکی از همین نمایش های سگ با عنوان «همایش حیوانات خانگی غرب کشور» در باغ پرندگان شهر کرمانشاه برگزار شده است. در این نمایش سگ، علاوه بر حضور سگ هایی که اعمال جراحی زیبایی روی آنها انجام شده است شاهد حضور برخی نژادهای وارداتی بوده ایم. سگ هایی نظیر نژاد هاسکی که با اقلیم ایران به هیچ وجه سازگاری ندارند و خاص مناطق بسیار سرد آمریکای شمالی هستند.

حال این سوال پیش می آید که در روزهایی که سگ ها در خیابان ها بازداشت می شوند چگونه امکان برگزاری نمایش سگ ها در مکانی عمومی وجود دارد و علت برخوردهای دوگانه در این خصوص چیست و آیا دستورات پرسنل ناجا در تهران با شهرستان ها متفاوت است؟!
لازم به ذکر است که اینگونه همایش ها به سبب دید تجاری و نگاه کالاگونه به حیوانات مورد مخالفت فعالین حقوق حیوانات در سراسر دنیا است و آنرا عاملی در جهت گسترش هر چه بیشتر صنعت پرورش حیوانات خانگی می دانند. به عنوان مثال تکثیر و اشاعه نژادهایی چون پیت بول که صرفا برای جنگ سگ ها انجام می شود، با تلاش حامیان حقوق حیوانات ممنوع شده است.

متاسفانه در این همایش خرید و فروش طاووس و میمون نیز انجام شده که نیازمند برخورد قاطع مسوولان استانی محیط زیست و در غیر اینصورت مدیریت گارد محیط زیست در تهران است.

لازم به ذکر است تکثیر و فروش طاووس نیازمند صدور جواز محیط زیست است و خریدار نیز باید مجوز نگهداری کسب کند. این مجوز برای منازل مسکونی صادر نمی شود.

تهران سگ ها زندان کرمانشاه شوی سگها !
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos