پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

چطور غذای سالم سگ انتخاب کنیم؟2

 
چطور غذای سالم سگ انتخاب کنیم؟سگها عاشق غذاهای سالم هستند!
چگونه شما در بین اسامی تجاری غذاهای مختلف سگها میتوانید غذای سالم برای سگتان را انتخاب کنید؟امکان دارد بیشتر غذاهای دردسترس حیوانات خانگی که امروزه در بیشتر فروشگاهها وجود دارد فراورده هایی آلی و مملو از مواد نگهدارنده باشند، آنها برای سگمان بهتر از چیپس سیب زمینی برای انسان نیستند.بهر حال بی شباهت به چیپسهای سیب زمینی، باید ثابت شود غذای آماده حیوانات خانگی قبل از فروش دارای همه مواد غذایی مورد نیاز سگهای بالغ، گربه ها، توله سگها و بچه گربه ها هست. پس قبل از اینکه سگ شما چیزی را گاز بزند این مقاله را در مورد "چطور غذای سالم برای سگتان پیدا کنید" را بخوانید.
مراحل
1. بطور تقریبی می شود فهمید بهترین نسبت جیره غذایی سالم سگها شامل 40 درصد گوشت، 50 درصد سبزیجات و 10 درصد سایر کربوهیدراتها است. انتخاب غذای پت بسته به نسبت ترکیبات معینی، است. بهر حال این اطلاعات نوشته شده روی قسمت برچسب بسته موجود نیستند.
( ضمانت آنالیز صحیح یا عناصر ترکیبی لیست)
2. اطمینان از منبع پروتئین گوشت خوراکی اطمینان بالایی از ترکیبات لیست است.پختن اساسی گوشت غذای مصرفی، که این هم اطمینان از تقلیل کاهش آن درطول روند پخت نخواهد بود.(از هر 5 پوند گوشت حیوان یک پوند گوشت بدست می اید) شما می توانید به سه تا از پنج عنصر ابتدای لیست لیبل نگاه کنید (برچسب کنار بسته که مشخصات مواد غذایی موجود در داخل بسته روی آن نوشته شده .م) و مقدار پروتئین گوشت مرغ روی لیبل را با لیبل بسته های گوشت بره، گوشت آهو و.. مقایسه کنید.اگر چه محتوی محصول می تواند شامل منقار پرنده ،چنگال و استخوان و.. هم باشد. هرچند کارخانجات مشهور مواد قابل هضم را از سایر مواد جدا می کنند ولی بهرحال طبق استاندارد AACO غذای حیوانات بایددارای حد معینی چنگال و و امعاء و احشاء(محتویات داخلی شکم حیوانات ) باشد.به ندرت ممکن است شما غذایی را ببینید که شامل غلات و نمک، آرد ذرت و گندم، به علت مواد آلرژی زایی نباشد. گرچه ذرت قابل هضم تر از برنج و گندم نیست. حبوبات مدت طولانی تری میتوانند منبع انرژی و ذخیره انرژی در سگها باشند اما آنها می توانند از مواد پرکننده ارزان برای بالا بردن درصد پروتئین لیبلهایشان استفاده کنند.مراقب باشید هر دانه خوراکی باید بشکل کامل، که فیبر و ویتامین و مواد معدنی بالایی دارند برای سگتان استفاده شود.بهترین حبوبات (وقتی با درصد درست استفاده شود) جوی دوسر له شده (چاودار)، جو، بذر گنه گنه، ارزن و برنج قهوه ای است.
3. اغلب غذاهای با کیفیت پایین سگها لیستی از ترکیبات گوشتی در ابتدا و شامل چندین محصول فرعی و پرکننده خواهند بود.در این محصولات اگر چه گوشت در ابتدای لیست است در حقیقت پر کننده ها هستند که نسبتها ی ذکر شده را تغییر می دهند.
4. یک برنامه خوب جیره گیاهخواری می تواند برای سگها نیز موثر واقع شود هرچند سگها طبیعتا موجوداتی همه چیز خوارند،ولی سگها به پروتئین حیوانی نیز نیاز دارند.طبیعت سگها گیاهخواری را می پذیرد؟ نه. بیشتر دامپزشکان و محققین پزشکی معتقدند که اگرچه سگها با جیره گیاهخواری می توانند زنده بمانند ولی آنها نمی توانند با آن رشد کافی بکنند و برای سلامت آنها کافی نیست.
5. اطلاع از مواد نگهدارنده که مواد غذایی را از فساد نگهداری می کنند، اطلاع از وجود نداشتن مواد شیمیایی مصنوعی که می توانند باعث بروز سرطان بشوند.اجتناب از مصرف غذاهای حاوی مواد نگهدارنده BHA و BHT و Ethoxyquin .
ویتامین E و ویتامین C نگهدارنده های مهمی هستند که بسیار برای
سگ شما بهترند.

6. انتخاب یک مارک یا برند تجاری معتبر و با ارزش در عوض یک برند ارزان قیمت غذای سگ. ترکیبات ارزان به ندرت سالم هستند.
7. در کل غذاها باید 100 درصد طبیعی و 100 درصد مغذی باشند. آنها شامل human-grade هستند.در یک نگاه کلی به کارخانجات تهیه غذای حیوانات، یک ویدئوی آن لاین بنام حقیقت درباره غذای حیوانات هست که شما می توانید از اینجا آنرا ببینید(لینک اصلی "The Truth About Pet Food" ). (در حقیقیقت human-grade یک تکنیک تجاری است.به همان اندازه کلی هم هست.توانایی فروش مارکهای حاوی human-grade به سرعت سریهای تست و آزمایش شده AAFC است. اگر غذایی همه آزمایشها و تستها را نداشته باشد در حقیقت بطور غیر قانونی روی بسته عبارت human-grade نوشته شده است.)
8. بیشتر می توانید از این قواعد عمومی استفاده کنید:اگر شما نمی خواستید آنرا بخورید شاید سگ شما هم نبایستی آنها را بخورد.(به چربیهای حیوانی و افزودنیهای نمک و شک فکر کنید همه برای شما و سگتان مضرند) اما چیزهایی وجود دارد که شما می خواهید بخورد ( شکلات، انگور ، آرد سفید و پیاز) که اصلا برای سگ شما خوب نیستند. اشتباه نکنید همه غذاهای انسانی برای سگها مفید نیستند. سگ سانان و انسانها متفاوتند همانگونه که چیزهایی که برای شما خوش آیند است می تواند بعضی وقتها برای سگتان غذای مناسبی نباشد.بیشتر موادی که بوسیله ما مصرف کنندگان نامطلوب مطرح شده (محصولات و فراورده ها) ممکن است در فرهنگهای دیگر، مردم از آنها لذت ببرند.
نکات
· اگر شما واقعا می خواهید بدانید که چه چیزی در غذای سگتان هست، بهتر است خودتان غذای سگتان را درست کنید. سخت نیست!برنامه های غذایی زیاد آن لاینی در دسترس هست اما متوجه باشید دنبال چه چیزهایی می گردید. با مشورت با دامپزشکتان می توانید جیره متعادلی بسازید.کتاب جیره غذایی متعادل نوشته اندی براون می تواند خیلی کمک کند و دستورالعملهای زیادی دارد.اگر شما می خواهید در زمان صرفه جویی کنید میتوانید طبق دستورالعملها محصولات را پخته و کنسرو خانگی درست کنید.
· سگها هم مثل انسانها غذاهای مختلف را دوست دارند و به تنوع غذایی احتیاج دارند. خیلی مهم است که شما با دامپزشکان مشورت کنید تا بهترین غذاهایی را که مطابق نیاز حیوانتان است انتخاب کنید.
· یک راه خوب برای فهمیدن اینکه جیره غذایی سگتان مناسب است این است که مواد دفعی را چک کنید.مدفوع نباید خیلی سفت باشد اما نباید شل و دفع همراه با گاز معده وقطعات هضم نشده باشد. مواد دفعی یک سگ سالم باید باید کمی سفت و فاقد اثری از خون یا مواد لزج باشد.
· وقتی غذای سگتان را تغییر می دهید مهم است که این تغییر به تدریج صورت گیرد تا سیستم گوارشی سگ بتواند آنرا هضم کند . در واکنش به غذای جدید سگها عموما کمتر سخت گیری می کنند. اما پیشنهاد می کنیم شما به تدریج مقدار غذای جدید سگ را طی مراحل 1به 7 و 1به 3 و 1به 1 و 3به1 و7 به 1 از غذای جدید به قدیمی افزایش بدهید.(اولین تغییر: تهیه 8 فنجان کامل غذای سگ ]معمولا محتوی یک بسته معمولی غذای سگ[ یک فنجان غذای جدید را با 7 فنجان غذای قدیمی مخلوط کنید) هر تغییر باید به تدریج در چندین روز انجام شود(بهتر است 5 روز تا یک هفته برای هر تغییر صرف شود) همه این تغییرات باید در یک ماه یا بیشتر صورت گیرد.حداقل 4 روز زمان برای هر دوره تغییر و جلوگیری از واکنش شدید سوءهاضمه زمان لازم است.
· بعضی وقتها شما نمی توانید از عهده مخارج حیوانتان خیلی خوب بر بیایید پس برای کم شدن تلاشتان بهتراست یک بودجه ثابت و مناسب برای اینکار پیدا کنید.(حساب کنید حداقل مبلغ بودجه مناسب برایتان چقدر است) برچسبهایی در مورد بهترین اجزای ترکیبی درست کنید و از آنها استفاده کنید (بهتر است این برچسبها را روی قوطی غذا هم بچسبانید).
· اغلب شما می خواهید بدانید چه چیزی به نظر می رسد غذای سگ است یا تقریبا شبیه به غذاهای آماده به نظر می رسد اما بهتر است از جیره غذایی بالانس شده ای کمک بگیرید و سعی کنید از حبوبات و غلات و کنسرو غذای سگ و مکملهای غذای خشک در آن استفاده کنید . سگها کنسروهای خانگی که مخلوط با این غذاها باشند را دوست دارد.
هشدار
  • فکر نکنید سگ شما باید همه غذاهای انسانها را بخورد. غذاهای انسانی حاوی شکلات ، انگور ، کشکمش ، آجیل و پیاز یرای سگتان سم هستند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos