پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

جراحی حنجرۀ سگ چیست؟

جراحی حنجرۀ سگ چیست؟
عملی است که بوسیلۀ آن تمام یا قسمتی از تارهای صوتی سگ برداشته می شود. و باعث کم شدن و یا قطع کامل صدای سگ می گردد. این جراحی در کل انگلستان، استرالیا و برخی از ایالت متحدۀ آمریکا غیر قانونی شناخته شده است و دامپزشکی که چنین جراحی را انجام دهد مطابق قانون HB 350 به حبس ابد محکوم می شود. جراحی حنجرۀ سگ به چند روش انجام می شود؟ از داخل دهان و یا از خارج گلوی سگ انجام می شود. که شامل:

 


_ برداشتن کامل حنجره.
_ ایجاد سوراخ بر روی تارهای صوتی.
_ سوزاندن تارهای صوتی توسط دستگاه الکتریکی یا لیزری.

آیا عمل جراحی حنجره همراه با عوارض است؟
دامپزشکان تخمین می زنند که 50% سگها پس از عمل جراحی حنجره با مشکلات و عوارض ناشی از آن روبرو می شوند.
این جراحی همرا با بیهوشی کامل انجام می شود و بسیار دشواری می باشد. علاوه بر آنکه هر جراحی که همراه با بیهوشی عمومی است خطرات مربوط به خونریزی، تورم و عفونت را همراه دارد، اما میزان عوارض بعد از عمل در زمانی که حنجره بصورت کامل برداشته شود بسیار زیاد است.
مشکلات بالقوه دیگر این است که دو یا سه سال پس از عمل ممکن است تارهای صوتی سگ شما دوباره ترمیم شود و یا ممکن است بافت اسکار در طول زمان توسعه یابد (ایجاد گوشت اضافی) و مانع تنفس و تغذیه سگ شود و نیاز به جراحی دوباره داشته باشد.
در زمان جراحی های بعدی خطرات بیشتری سگ را تهدید می کند. در تمام روشهای بیهوشی عمومی، لولۀ اکسیژن در گلوی حیوان برای تنفس قرار می گیرد این لوله داخل تراشه ای قرار دارد تا از باز ماندن راه هوایی اطمینان حاصل شود، و همچنین لوله ای مکنده برای جلوگیری از آسپیره شدن و یا ورود تصادفی هر چیزی که به درون ریه ها، لازم می باشد. اما راه گلوی بسته امکان استفادۀ آسان از این ابزار را به جراح نمی دهد.
در طی جراحی شایعترین نگرانی استفراغ و ورود آن به داخل ریه ها است و برای آرام کردن معده و کاهش احتمال تهوع و استفراغ مرفین تجویز می شود درحالی که در زمان بیهوشی همچین عملی امکانپذیر نمی باشد.
سگ بعد از جراحی همچنان عادت به پارس دارد و بصورت مداوم در حال تحریک حنجره و تارهای صوتی می باشد که همین عمل باعث می شود زمان بهبود طولانی گردد.
متاسفانه در طول این عمل جراحی لولۀ داخل تراشه باید برداشته شود تا بتوان به حنجره و تارهای صوتی دسترسی پیدا کرد. هرچند برداشتن لوله خطر بزرگی نیست اما شانس استفراع نکردن سگ و یا مکیده نشدن خون به ریه ها بسیار کم است و بطور بالقوه در نهایت ذاتالریه ناشی از آسپیره وجود دارد.
حداقل ترین نگرانی خطر جراحی حنجره، تورم محل جراحی، یعنی گلوی حیوان است که کنترل آن در صورتی امکانپذیر است که سگ در بیمارستان باشد.
در صورتی که در زمان جراحی بافت اسکار بصورت کامل برداشته نشود مانع عبور هوا شده و حیات حیوان را تهدید می کند و برای تصحیح این عوارض ناشی از جراحی نیاز به جراحی های بعدی است که خود به منزلۀ ایجاد خطرات و صرف هزینۀ بیشتر می باشد.
بافت اسکار در سنین و نژادهای مختلف سگ متفاوت است که خود می تواند باعث مسدود شدن راه هوایی و بروز مشکلاتی در تنفس و بلع حیوان بعد از جراحی شود.
این جراحی را صاحبان برای قطع صدای پارس سگ انجام می دهند. در صورتی که در بیشتر سگهایی که تحت این جراحی سخت قرار می گیرند نتنها پارسشان قطع نمی شود بلکه با صدایی گوشخراش تر به پارس کردن ادامه می دهند. صدای جدید شبیه صدای سرفه های خشک، صدای جغد، جیغ موش یا خس خس و خُر خُر است و صاحبان از پدیدار شدن این صداهای جدید ناخوشایند، ناراضی تر از صدای پارس اولیه سگهایشان هستند.

 
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos