پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

آموزش منتظر ماندن سگ ها

آموزش منتظر ماندن سگ ها
این آموزش بسیار کاربردی است و سگ می آموزد با شنیدن کلمۀ بی حرکت در حالتی که هست تا فرمان بعدی منتظر باقی بماند. و شما با استفاده از این فرمان می توانید به راحتی برای خروج سگ به آن بند و قلاده بزنید و یا موهایش را شانه کنید و یا جلوی رفتار خشن سگ را بگیرید. همچنین از این فرمان می توانید زمانی که خارج از منزل هستید مثلا برای خرید به فروشگاه می روید و یا بانک و امثال آن و نمی توانید سگ را به داخل محوطۀ مزبور ببرید و سگ باید بیرون در منتظر بماند بسیار مناسب و قابل استفاده است. این آموزش را باید زمانی آغاز کنید که سگ شما آموزش همقدم را کاملا آموخته و با مفهوم کلمۀ بشین، بخواب و ایست آشنا شده است. برای آغاز به بندی با بلندی 10 متر نیاز دارید. می توانید برای سهولت کار از بند های متری که در پت شاپ ها موجود است استفاده کنید.

 مرحلۀ اول: ابتدا باید مفهوم کلمۀ بی حرکت را به سگ آموزش دهید.
به این منظور بند سگ را کوتاه کرده و به مکانی می بندید. به سگ فرمان بشین را می دهید سپس کف دست راست خود را جلوی صورت سگ قرار داده و فرمان بی حرکت را می دهید و از او فاصله می گیرید و اگر سگ تصمیم به خارخ شدن از فرمان را داشت پشت سگ را به زمین می رسانید و فرمان بشین بی حرکت را تکرار می کنید. و بعد از کمی فاصله به سمت سگ باز گشته و به حیوان جایزه می دهید. بعد از چندنبار تکرار سگ منظور شما را متوجه می شود.

مرحلۀ دوم: با سگ به محیط بازی می روید و مطابق آموزش همقدم به سگ فرامان ایست را می دهید و سپس فرمان بشین و چند قدمی از سگ دور می شوید. شما روبروی سگ قرار دارید و بدون اینکه پشتتان را به سگ کنید از او فاصله می گیرید. سگ بدنبال شما حرکت می کند. سگ را به مکان اول باز می گردانید و فرمان بشین را می دهید و کف دستتان را به حالت ایست به سگ نشان می دهید از او فاصله می گیرید. بعد از 3_4 قدمی که از سگ دور شدید، به سمت سگ باز می گردید و خوراکی مورد علاقۀ سگ را بعنوان جایزه به حیوان می دهید. اگر سگ از فرمان اطاعت نکرد بجای کلمۀ نه از همان کلمۀ بی حرکت استفاده کنید و آن را محکم بیان کنید. به مرور فاصله را بیشتر و بیشتر کنید.

نکته: بیاد داشته باشید در این آموزش هیچگاه به سگ فرمان بیا ندهید. سگ باید در حال انتظار باقی بماند و شما به سمتش بروید و بعد از دادن جایزه فرمان قدم را می دهید و سگ را از به منطقۀ دیگری هدایت می کنید.

مرحلۀ دسوم: شما فرمان بی حرکت را می دهید و همچنان که بند سگ را در دست دارید دور تا دور سگ حرکت می کنید و سگ نباید از حالت انتظار خارج شود.

مرحلۀ چهارم: شما فرمان بی حرکت را می دهید و پشت به سگ از او فاصله می گیرید. حال شما از کل 10 متر بند خود استفاده می کنید و در انتهای بند فقط با نشان دادن کف دست فرمانتان را به سگ یاداوری می کنید در این قسمت آموزش، سگ کاملا علامت دست را متوجه می شود.

مرحلۀ پنجم: شما همین روند، آموزش را بدون بند انجام می دهید و از دید سگ خارج می شوید سگ باید بداند حتی در نبود شما هم نباید از حالت بی حرکت خارج شود.

وقتی ما می خواهیم سگی را در خارج از منزل بدون بند کنترل کنیم باید مطمئن باشیم که هیچ چیزی نمی تواند باعث شود که سگ از فرمان سرپیچی کند و حواس سگ را جلب خود کند، به همین منظور هرچه آموزش پیشرفت می کند روند آن را نیز دشوارتر می کنیم.
سگها در برابر پرتاب توپ بسیار هیجان زده می شوند و می خواهند هرچه سریعتر خود را به توپ برسانند.

مرحلۀ ششم: این مرحله از آموزش زمانی انجام می گیرد که سگ کاملا فرمان بی حرکت را فرا گرفته است.
در کنار سگ بایستید (سگ بدونه بند است) با یک دست قلادۀ سگ را نگهدارید و فرمان بی حرکت را بدهید، سپس توپ را پرتاب کنید در همان زمان که سگ تصمیم گرفت از حالت نشسته خارج شود بلند و محکم فرمان بی حرکت را تکرار کنید و دست دیگر را به صورت ایست (نشان دادن کف دست) به سگ نشان دهید و بعد از آرام شدن و نشستن به سگ اجازه دهید برای آوردن توپ برود. این مرحله را تا انجا انجام دهید که سگ در زمان پرتاب توپ صبر کند و دیگر حالتی هیجان زده نداشته باشد و با فرمان برای آوردن توپ برود.

سگ باید بیاموزد در جمعیت و در مقابل بازی و کنجکاوی کودکان نیز صبور باشد و به این فرمان پاسخ دهد، اما برای جلوگیری از نافرمانی و کنترل بیشتر سگ بهتر است این قسمت از آموزش را با بند انجام دهید.

مرحلۀ هفتم: شما بعد از فرمان بی حرکت از سگ فاصله می گیرید غذایی تحریک کننده ای که مورد علاقۀ سگ است در ظرفی قرار می دهید و سگ باید در حالت نشسته باقی بماند، تا شما به سمتش رفته و تشویقی مورد علاقۀ سگ را به او بدهید.

مرحلۀ هشتم: این آخرین مرحله از آموزش است.از فردی می خواهید که گربه یا مرغی را رها کند سپس به همان روش پرتاب توپ عمل می کنید با این تفاوت که سگ را با بندی کوتاه تحت کنترل قرار می دهید و اجازۀ نمی دهید سگ بعد از انجام فرمان به دونبال کردن و گرفتن حیوانات بپردازد. این آموزش سبب می شود سگ در زمان دیدن حیوانات درحال حرکت در خیابان کنترل خود را از دست ندهد و در محدودۀ آموزش باقی بماند.

اگر آموزش بی حرکت را با صبر و پشتکار انجام دهید مطمئن باشید می توانید سگی با چنین کنترل بالایی تربیت کنید.

نکته: تمام مراحل این آموزش را می توانید در حالت نشسته و ایستاده نیز به سگ با همین روشها بیاموزید.

 
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos