فروشگاه حیوانات خانگی |سگ |گربه |
پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google
سیبیلو : سلام دوستان!من حدود یک هفته هست که دو تا مرغ عشق جفت دارم.می خواستم بدونم چند ماه طول می کشه که با من دوست بشه مثلا بیاد رو دستم؟می دونم برای این که بیاد بالا گاز می گیره ولی خوب از دست کش استفاده می کنم.خواهشا کمک کنید خیلی منتظرم!
pooya : سلام میخواستم بگم منم همین مشکل دارم 20 ساه سگ دارم در حال حاضرم 3 تا سگ دارم یک توله جدید اوردم دقیقا" همین مشکل با توله جد ید دارم یجوری شده 3 تا سگ دیگم ازدست گاز گرفتن توله که فقط دم و گوشهای اوناره میگیره فرار میکنن به من بناه میارن تولم اسکاچترییره
وجدان بیدار : خواهش می کنم برای نجات جان نوزادان گربه مطلب زیررادروبلاگ خود برای همیشه قراردهید
قند لاکتوز موجود در شیر خشک نوزاد انسان و شیرگاو قاتل گربه هاست زیرا آنزیم هضم آن دربدن گربه موجود نمی باشد پس حتما برای غذادادن به نوزادان گربه یتیم ازشیر خشک بدون قندلاکتوز نوزادانسان استفاده کنیم
دانيال پاكنيت : سلام .لطفا طريقه تهيه اين دستگاه را ذكر بفرماييد .شماره تلفن وادرس بگذاريد لطفا ممنون
alitak : سلام.چرامرغ عشق ماده من خواب آلوده 2ماهه که خریدمش .ودرمورد دستی کردن و مکان نگهداری جوجه مرغ عشق برای دستی کردن وغذادادن به آن توضیح بدهید. باتشکر
ayob : اطلاعات جالب و جامع بود......یه توله سگ گریت دین مشکی سالم و سرحال بهقیمت مناسب میخام 09368337253
: من جرخ باسرخ کاشف دارم هرکی میخواد بفرما
مریم : سلام چطور میشه این دستگاه رو تهیه کرد؟
علی : من یک دام پزشک هستم و بعضی از سعالاتد غلت بود یی بی سواد بلد نیستی چی زی را خرف نزن و دکتر بازی در نیار با تشکر از زحمات شما که هی چی بلد نیستین
: خفه کرد یا دادی مارت بخوردش لعنتی
احسان : اردک همه چیز خواره اما فقط چند چیز رو نمی تونه بخوره
غفور : سلام به همیار که خبرداد که پلنگ کشتن جهت تشویق چی دادید گفتید دست شما دردنکند
وجدان بیدار : به هیچ وجه به نوزادگربه شیرگاو و شیرخشک لاکتوزدار ندهیدچون دراین صورت اوراخواهیدکشت
نیلی : خیلی عالی منم خرگوش دارم اسمش مضلومیه
وجدان بیدار : شما شیشه مخصوص شیردادن نوزادگربه که اساسی ترین وسیله مورنیاز گربه مباشدراندارید تااین موجود کوچک ودوست داشتنی هنگام شیرخوردن باسرنگ انسولین اینقدررنج نکشد

نمایش متن مقالات

pt360 

پارس تیونینگ

آشیانه سازی پرندگان


تاریخ ایجاد 1391/08/28  تعدادمشاهده  14433 بازگشت

آشیانه به محلی گفته می شود که پرندگان در آن تخمگذاری می کنند و جوجه های خود را پرورش می دهند. هرچند که تمام پرندگان آشیانه نمی سازند مانند نوعی پنگوئن که تخم هایش را همراه خود و برروی پاها به اطراف حمل می کند ولی بیشتر پرندگان به روش های گوناگون محلی را انتخاب می کنند و با توجه به امکانات محیط در آن آشیانه ای می سازند تا بتوانند تخم و جوجه ها را تا زمانی که لازم است در آن نگهداری کنند.

 

آشیانه سازی پرندگان

دیده بان حقوق حیوانات: آشیانه به محلی گفته می شود که پرندگان در آن تخمگذاری می کنند و جوجه های خود را پرورش می دهند. هرچند که تمام پرندگان آشیانه نمی سازند مانند نوعی پنگوئن که تخم هایش را همراه خود و برروی پاها به اطراف حمل می کند ولی بیشتر پرندگان به روش های گوناگون محلی را انتخاب می کنند و با توجه به امکانات محیط در آن آشیانه ای می سازند تا بتوانند تخم و جوجه ها را تا زمانی که لازم است در آن نگهداری کنند.
آشیانه سازی پرندگان

آشیانه در محل ها و با روش های گوناگون توسط پرندگان ساخته می شود. پرندگان دریایی و برخی از انواع ماکیان برروی زمین آشیانه می سازند. پرندگان دریایی مانند فولمار و کاکائی ها برروی صخره های کنار ساحل اندکی شاخ و برگ جمع آوری می کنند و روی آن تخمگذاری می کنند. بعضی دیگر مانند فلامینگو و پلیکان برروی زمین برآمدگی کاسه مانندی از گل و لای می سازند و در آن تخم می گذارند. گنجشک سانان آشیانه های خود را در محل های گوناگون از روی درختان گرفته تا شکاف سنگ ها یا سقف ساختمان ها می سازند و برای پوشش درون آن از مواد نرم و نیز پر استفاده می کنند. سار، گنجشک و کلاغ به صورت مذکور لانه می سازند. گونه هایی از پرندگان دریایی مانند باکلان ها، حواصیل ها و غیره نیز برروی درختان آشیانه می سازند. پرندگان بسیار دیگری مانند چرخ ریسک دم دراز یا برخی سسک ها آشیانه خود را به شکل گنبد درست می کنند و در کنار آن سوراخی برای ورود و خروج تعبیه می کنند. بعضی دیگر مانند مرغان بافنده، از الیاف گیاهی با مهارت بسیاری آشیانه ای بیضوی یا کروی می بافند به طوری که دیواره آشیانه مانند تار و پود پارچه بافته شده دیده می شود. تعداد زیادی از پرستوها و بادخورک ها آشیانه هایی از گل برروی صخره ها یا تیرهای چوبی سقف منازل می سازند.
پرندگانی مانند برخی از چکچک ها و مرغان طوفان در داخل سوراخ های طبیعی موجود در زمین آشیانه می سازند، برخی دیگر مانند ماهی خورک ها و یا زنبورخورها از حفره های دیوار ساحلی رودخانه ها استفاده می کنند و تعدادی دیگر مانند دارکوب در سوراخ تنه درختان آشیانه می سازند.
انواع دیگری از پرندگان ماکیان وش و برخی دیگر که معمولاً به خانواده بوقلمون ها تعلق دارند برروی زمین گودالی حفر می کنند و در آن تخم می گذارند. بعد از تخمگذاری مقداری شاخ و برگ تازه برروی آن ریخته و روی آن را با خاک می پوشانند تا حرارت ناشی از تبخیر شاخ و برگ عمل جوجه کشی را انجام دهد. پس از خروج جوجه ها از تخم، خاک را کنار می زنند تا جوجه ها را از داخل گودال خارج کنند. در این عمل نرها وظیفه دارند درجه حرارت آشیانه را کنترل کنند تا هروقت حرارت کم شد با اضافه کردن مقدار بیشتری شاخ و برگ و افزایش تبخیر، حرارت بیشتری ایجاد شود. اگر حرارت از حد معمول تجاوز کند با نوک خود سوراخی جهت تهویه در پوشش روی تخم ها ایجاد می کنند. در این میان بعضی از پرندگان هستند که آشیانه ای درست نمی کنند و از این لحاظ انگل پرندگان دیگر محسوب می شوند. این پرندگان مانند کوکوها در آشیانه پرندگان دیگر تخم می گذارند و خود هیچ مسئولیتی در قبال تخم و جوجه برعهده نمی گیرد. نکته جالب اینجاست که کوکوها تخم خود را در آشیانه پرندگان بسیار کوچک تر از خود می گذارند و زمانی که جوجه از تخم بیرون می آید از نظر جثه بزرگ تر از پرنده بالغ میزبان خود است که نقش مادر آن را بازی می کند. اگرچه در برخی از گونه ها جنس نر در ساختن آشیانه به ماده کمک می کند ولی معمولاً آشیانه به وسیله ماده ها ساخته می شود. تنها در معدودی از پرندگان، نرها به تنهایی آشیانه را می سازند.

آشیانه سازی پرندگان

بهداشت آشیانه یکی از مسائل مهم در دوران پرورش جوجه ها است. جوجه های اغلب پرندگان به جز گنجشک سانان معمولاً به طرف بیرون آشیانه پشت می کنند و مدفوع خود را به بیرون از آشیانه می اندازند. در ماهی خورک ها گاهی مدخل آشیانه به حدی از مدفوع جوجه ها پر می شود که رفت و آمد به داخل آن مشکل می شود. در گنجشک سانان نظافت لانه به دو روش انجام می شود. یکی اینکه فضله جوجه ها دارای غشاء کپسول مانندی است که والدین می توانند آن را با احتیاط بلند کرده و از آشیانه به خارج پرتاب کنند. دیگر اینکه مدفوع جوجه ها تا ۳ یا ۴ روز اول پس از خروج از تخم توسط والدین به ویژه ماده ها خورده می شود.
در حالت اول هربار که والدین به منظور تغذیه جوجه ها به آشیانه وارد می شوند، فضله جوجه ها را با منقار برمی دارند و در محلی نزدیک آشیانه به بیرون می اندازند. نمونه بارز این حرکت در سار دیده می شود.
برخی از جانوران دیگر هم وجود دارند که به عنوان همزیستی با پرندگان در آشیانه برخی از پرندگان زندگی می کنند. پرندگان این همسایه های مفید را در کنار خود می پذیرند زیرا که آنها در بهداشت آشیانه نقش مهمی را ایفا می کنند.
انواع مختلف پرندگان نه تنها از لحاظ مکان هایی که برای ساختن آشیانه انتخاب می کنند، با یکدیگر تفاوت دارند بلکه از نظر موادی که در ساختمان آشیانه به کار می برند و همچنین شکل و فرم آن نیز با هم تفاوت زیادی دارند. بسیاری از پرندگان مانند گنجشک سانان کوچک آشیانه خود را به شکل فنجان و از موادی مانند ساقه های علف، رشته های گیاهی و ریشه های کوچک همراه با سایر مواد مانند کرک های گیاهی و پر که اغلب با موی پستانداران نیز آستر شده است، می سازند. گنجشک سانان بزرگ تر آشیانه های فنجانی خود را از مواد درشت تری درست می کنند. زاغ کبود و کلاغ معمولی آشیانه خود را از ترکه می سازند. عقاب های طلایی برای ساختن آشیانه بزرگ و حجیم خود، قطعات کوچکی از چوب و سایر مواد را به کار می برند و گاهی اوقات سال های سال از همان آشیانه استفاده می کنند. بیشتر اعضای تیره چرخ ریسک درون سوراخ ها آشیانه می سازند اما برخی دیگر یک لانه سربسته دراز که سوراخی در کنار آن دارد به صورت آویزان بنا می کنند.
سینه سرخ آمریکایی آشیانه فنجانی شکل خود را با گل محکم می کند. برخی از پرستوها آشیانه فنجانی شکل خود را به طور کامل از گل می سازند. بیشتر بادخورک ها مواد آشیانه را با بزاق دهان خود به هم می چسبانند.

کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

اسفند

بلوطی

اطلاعاتی

کودکان

طوفان

ابی

کدام

فواید

توضیح

كپي

گنجشگ

پرنده

کودکانه

نوعی

فیلم

عقاب

صخره

دیگر

فیلمی

دیگری

ساختن

طوری

جانور

ت

اجزاي

دانلود

غذای

حیواناتی

روزه

تصویر

تحقیقی

چکیده

دراز

انواع

کوسه

كوچك

داری

پرورش

میدانید

هــــا

بچه

ری

کپسول

محلی

مار

روی

اجزای

شکاری

لاک

متن

تربیت

پارچه

امکاناتی

دربار

درمورد

نور

اشیا

گوره

اطلاعاتي

خفاشها

ساخته

ريسك

چوب

کنار

جواهر

یاکریم

مقاله

سینه

ایا

جوجه

معرفی

مربوط

وچگونگی

لاكپشت

هایش

ذکر

زیبایی

ویکی

كند

هلندی

جهت

كودك

امریکایی

آبی

چیز

قرقی

خرگوش

آشنا

كنند

شبها

فروش

قيمت

ش

طوطی

تهیه

تصاویر

سرخ

خرید

ازتخم

رشد

راجع

بینید

علوم

اسب

تله

غذا

باره

مادر

چیزهایی

بدن

میگذارند

زبان

مطلب

آشنایی

پرندگان

کاسکو

کبوترها

شكل

برگ

اطلاع

اطلاعات

ببر

ریسک

خفاش

خرگوشها

مشخصات

درون

بلبل

بده

تواند

خمیر

هايي

لانه

فوايد

اموزش

خزندگان

دید

سازی

طرز

درد

الگو

جانواران

مثل

منو

داخل

بیرون

موادی

ساحل

روز

آشيانه

همستر

نمونه

يكي

عكسهايي

گوناگونی

گربه

م

نوک

مورد

مکان

نقشه

طبیعت

تصویری

موش

سیرک

توضیحات

ن

مرغ

زندگی

پرستوی

دریا

کانگورو

فنجان

دبستان

بلدرچین

کانگارو

جانوران

كبوتر

وانسان

ناز

فلامينگو

مطالب

اید

تحقيقات

جانورانی

اوري

خانه

نقاشي

همزيستي

زاغ

گنجشك

کلیپ

تحقیقاتی

باغ

اهو

نقاشی

خوابند

خرس

لحاظ

همه

فلامینگو

مجری

نحوه

سانان

جا

بعضی

پرستو

تولید

تهيه

شیوه

انیمیشن

ه

صورت

مختلف

برنده

آموزشی

پشت

موضوع

تیغی

ارتباط

کتاب

نگهداري

کوچ

شکلی

گوناگون

نتایج

ي

من

حيوانات

چگونگی

بدهید

ساز

عجیب

شاهین

مراحل

جمع

جغد

تنگ

میکنند

وحشي

فيلم

اسمشان

خانگی

گذاری

قیمت

پدیا

چگونگي

دارکوب

حسی

-

کبود

ایجاد

پنگوئن

گزارش

نوع

بـه

فنجانی

اصفهان

هیبرید

درست

بوسیله

کشی

چیزی

خوزستان

بـا

كوتاه

مورچه

وحشی

علت

کجا

است

سازد

استفاده

همراه

تصاوير

ساخت

مازندران

لاك

عكس

سوراخ

نقش

مرد

شکل

کوچک

تخم

کریم

خواهم

ی

جانداران

سازند

بيدارند

پرندگانی

معنی

کدامند

جوری

خودش

توضیحاتی

بای

مدل

ایرانی

پلیکان

پرندها

كودكان

پرنگان

زمستان

وقتی

حواصیل

مهاجر

تحقیق

آمريكايي

جان

طرح

روش

سگ

خصوصیات

کبوتر

روشهای

دهید

انگلیسی

دیدن

دریایی

کارتنی

بهداشت

کارتونی

قورباقه

چرخ

حيواناتي

عروس

كلاغ

چيز

فایده

مینا

اسم

کار

رودخانه

متحرک

كنيد

اشنایی

سازي

خارج

کوتاهی

ماهی

متحرك

همزیستی

گنبدهای

مرحله

چوبی

پوشش

کلاغ

کودک

جانوری

نمایش

آموزش

جو

عکسهایی

طوطي

سار

تحقیقات

یکــــــ

اینکه

خنده

نام

توسط

شیر

درخت

نر

گٔل

ساختمان

برندگان

اولیه

طریقه

مانند

مطالبی

نگهداری

داري

آویزان

محلي

دوران

عکس

تصاویری

سم

سایر

قفس

ایران

انسان

باشد

دوم

موشها

آوری

توضیع

آشیانه

توضيح

کانگرو

جور

درخصوص

حيوان

مراقبت

سنجاب

کبوتران

توی

پلنگ

ر

دام

وارتباط

آهو

منزل

خر

چند

صدف

قورباغه

عنکبوت

خودرو

تصوير

گان

منتخب

تخمگذاری

زنبور

شبیه

حال

مرغان

محیط

موادي

بیماری

آغوش

آشنايي

الگوی

حیوانات

گزارشی

ببرها

جاندار

کوتاه

اندام

اندازه

مطلبی

search

دار

حیوان

گنجشک

جستجو

خصوص

اشيا

"

میکند

سارها

رابطه

بوقلمون

لطفا

اشکال

تگ ها :

پرندگان (521)

آشیانه (3)

نظرات کاربران
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 2
شادی
|
1391/12/12 20:05
4
14
mishe in matlabo b emailam befrestiin
?mamnon misham
|
1392/01/18 18:44
1
12
فقط کپی نشد واگر نه مطالب خوببود
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
 

گربه های ناز نازی و مغرور نتقال ببر جدید به ایران در انتظار جلسات

فروشگاه  پت شاپ