پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • میز قهوه همراه گربه ها ◄ میز قهوه همراه گربه ها
    میز قهوه مدرن دارای خانه گربه کروی شکل با الهام از ایگلو است که برای گرم و راحت نگه داشتن حیوان خانگی مورد علاقه شما ساخته شده است. میز قهوه خانه گربه ای "Igloo" طراحی شده توسط Joao Teixeira را می توان درست در کنار تخت شما یا در اتاق نشیمن قرار داد. تخت ساخته شده از پلاستیک برای تمیز کردن آسان.
 • لیوانی شبیه هشت پا ◄ لیوانی شبیه هشت پا
    لیوان تیکی سرامیکی که برای نوشیدن کوکتل طراحی شده و به شکل اختاپوس سبز رنگی است که روی جمجمه انسان قرار گرفته است. لیوان هشت پا تیکی Cthulhu دست ساز از چینی توسط KachaktanoMugs
 • نان هایی شبیه حیوانات ◄ نان هایی شبیه حیوانات
    نان خوشمزه ای که به شکلی شبیه گربه ها، سگ ها و سایر حیوانات شایان ستایش است. حیوانات نان خوراکی تازه پخته شده طراحی شده توسط Lou Lou P’s Delights.
 • ترکیبی میوه ها و حیوانات ◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
    دستکاری های خلاقانه عکس توسط عکاس آمریکایی سارا دی ریمر. حیوانات مختلف با میوه ها و سبزیجات مختلف ترکیب شدند.
 • لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو ◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
    وان ناز طراحی شده برای خوردن نودل رامن شبیه سگ کوچک شیبا اینو است. لیوان نودل Shiba Inu Ramen دست ساز از سرامیک توسط Tetsuya Iseda.
 • خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان ◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
    خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان که شبیه AT-AT واکر چهار پا است. "CAT-CAT": خانه گربه AT-AT واکر ساخته شده از تخته سه لا توسط ویتنی فابر برای گربه خانگی اش کاپیتان جک هارکنس. پاهای AT-AT به عنوان پست های خراش استفاده می شود
 • انسان ها با سر حیوانات ◄ انسان ها با سر حیوانات
    مجموعه ای از مجسمه های رسا از حیوانات با بدن واقعی انسان در موقعیت های دنیای واقعی قرار داده شده است. مجسمه های ترکیبی حیوانات انسانی خلاقانه ساخته شده از خاک رس توسط الساندرو گالو.
 • کیف پول خلاقانه به شکل سگ ◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
    کیف پول خلاقانه و غیرمعمولی که به گونه ای طراحی شده است که شبیه سر واقعی یک سگ کوچک باشد، قطعاً چشم نواز است. کیف پول سکه سگ ساخته شده از نمد پشمی و چشم های پلاستیکی که واقعی به نظر می رسد. برای افرادی با حیوانات خانگی بولداگ فرانسوی مینیاتوری ایجاد شده است.
 • سفر با دوچرخه با سگ ها ◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
    محصولی زیبا برای صاحبان دوچرخه که دوست دارند با سگ خود سفر کنند طراحی شده است. قفسه حیوانات خانگی Fairdale بهتر از یک سبد یا یک تریلر است. سیستم نصب نوآورانه سگ (یا گربه) شما را ایمن و ایمن نگه می دارد. راه حل عالی برای اتصال سگ به دوچرخه!
 • راه پله ای برای سگ ها ◄ راه پله ای برای سگ ها
    پلکان خلاقانه طراحی شده توسط 07Beach برای خانه مسکونی در ویتنام. دارای مجموعه ای اضافی از پله های کوچکتر است که به طور خاص برای سگ ها طراحی شده اند. خانه مدرن همچنین مجهز به در و پنجره های حیوان خانگی است.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29178    |     صفحه 1 از 2918
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

شیر وایتکس دار و اب الوده

هنوز جنجال‌ها برای آلوده بودن شیر و آب به وایتکس ادامه دارد، گزارش‌ها حاکی از آن است که نگرانی شهروندان تهرانی همچنان نسبت به وجود وایتکس شیر و آب تهران جنجال‌برانگیز شده است. به گزارش زیست بوم و به نقل از نامه ، بنا به اعلام ...

 زیست بوم: هنوز جنجال‌ها برای آلوده بودن شیر و آب به وایتکس ادامه دارد، گزارش‌ها حاکی از آن است که نگرانی شهروندان تهرانی همچنان نسبت به وجود وایتکس شیر و آب تهران جنجال‌برانگیز شده است.

 

به گزارش زیست بوم و به نقل از نامه ، بنا به اعلام برخی رسانه‌های خبری، تردید و نگرانی مردم درباره سلامت شیرهای خوراکی باعث پایین‌آمدن تقاضا برای این کالا و درنتیجه کاهش ۲۰درصدی تولید شیر در سال جاری شده است. رویگردانی نسبی مردم از خرید شیر، عده‌ای از تولیدکنندگان را به این صرافت انداخت که راز سر به مهر ترکیب شیر با افزودنی‌های تعجب‌برانگیز را افشا کنند. به گفته این عده، برخی تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی برای بقا در عرصه تولید حاضرند حتی وایتکس، جوش‌شیرین، آب‌آهک به شیر اضافه کنند.

 

استرس ما شهرنشین‌ها پایانی ندارد. یک روز خبر از آب و هوای آلوده است و مرگ برخی از هموطنان، روز دیگر خبر از پخش برنج‌های آلوده در سطح شهر و روز بعدش هم آلوده بودن آب به نیترات یا آمیخته بودن فرآورده‌های لبنی به وایتکس. این گرفتاری در کنار هم آشکارا نشان می‌دهد حالا دیگر شهرنشینان به‌ناچار باید بسوزند و بسازند. برخی از این گرفتاری‌ها فقط البته گویا سوختن است و ساختن در کار نیست.

 

چند وقتی است که از سوی متخصصان تغذیه درخصوص غلظت و وجود وایتکس در شیر و آب هشدار داده می‌شود که این موضوع خطرناک است. این تذکر جنجال‌های بسیاری برپا کرد و تاکنون واکنش‌ها نسبت به آن ادامه دارد. جالب اما اینجاست که مسوولان دولتی در مصاحبه‌هایشان هرگونه احتمال را درباره آلوده بودن آب و شیر صفر می‌کنند. برخلاف انکار مسوولان دولتی، این شایعات به اندازه‌ای برای مردم جدی شد که گویا شیر را از سبد مصارف روزانه‌شان کنار گذاشته‌اند. بنا بر اعلام برخی رسانه‌های خبری، تردید و نگرانی مردم درباره سلامت شیرهای خوراکی تا حدی بود که تقاضا برای این کالا پایین آمد و درنتیجه کاهش ۲۰ درصدی تولید شیر سال جاری را در پی داشت.

 

رویگردانی نسبی مردم از خرید شیر، عده‌ای از تولیدکنندگان را به این صرافت انداخت که راز سربه‌مهر ترکیب شیر با افزودنی‌های عجیب و غریب را افشا کنند. به گفته این عده، برخی تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی برای بقا در عرصه تولید، حاضرند جوش‌شیرین، آب‌آهک و حتی وایتکس به شیر اضافه کنند. آن گونه که از شواهد و قراین برمی‌آید، وایتکس تنها مهمان ناخوانده شیر نیست، بلکه به‌تازگی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرده که به آب تهران هم وایتکس اضافه می‌شود.

 

خانم وزیر اصرار دارد اطلاعات ما درباره آلودگی آب تهران درست است و این آب برای زنان باردار و کودکان شیرخوار مضر است. علاوه بر او، «کاظم ندافی»، مدیرکل سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ضمن تایید این موضوع گفته: «حد مجاز نیترات در آب شرب ۵۰ میلی‌گرم در لیتر است که براساس گزارش وزارت بهداشت اکنون این میزان در آب منطقه شش آبفای تهران بین ۵۰ تا ۹۰ میلی‌گرم در لیتر و بیش از حد مجاز است.»

 

تاکنون وزارت نیرو زیر بار وجود نیترات یا وایتکس در آب تهران نرفته است اما همین ماه گذشته معاون بهره‌برداری آبفای استان تهران با اشاره به استفاده از آب‌ژاول در گندزدایی آب تهران از دو سال گذشته شروع شده، اعلام کرد: «استفاده از این روش بیشتر در برخی از مخازن شهر تهران که داخل بافت‌های مسکونی هستند رایج است. این در حالی است که آب تهران درمجموع با ترکیب آب‌ژاول و گاز کلر تصفیه می‌شود.

به عبارت دیگر، مسوولان وزارت نیرو اعلام کردند که به جای وایتکس از آب‌ژاول استفاده می‌کنند. به نظر می‌رسد وزارت نیرو تلاش می‌کند تا کارش را پشت چندگانگی علمی یک نام پنهان کند؛ چراکه آب‌ژاول نام تجاری «وایتکس» است و از آن برای تصفیه آب استخرها استفاده می‌شود. استفاده از آب ژاول برای تصفیه آب آشامیدنی شهروندان تهران البته به مجلس هم کشیده شد. چندی پیش با بالا گرفتن این شایعات مسوولان وزارت بهداشت و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در مورد جایگزینی آب‌ژاول به‌جای کلر در آب شهر، به کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گزارش بدهند.

 

البته درد تهرانی‌ها یکی دو تا نیست؛ در بحبوحه استرس‌شان از سلامت آب آشامیدنی باید با شایعه وجود وایتکس در شیر هم دست و پنجه نرم کنند. موسی‌خانی، متخصص آزمایشگاه «مبنا»، می‌گوید: «متاسفانه برخی دامداران در شیر وایتکس می‌ریزند تا بار میکروبی آن پایین بیاید و البته تاکید می‌کند: «مقدار وایتکس مصرفی آن‌قدر زیاد نیست که بو یا طعم فرآورده را عوض کند.» مدیرعامل شرکت لبنیاتی زرین‌غزال در گفت‌وگو با «خبر آنلاین»، هم برآمیختگی وایتکس و شیر تاکید دارد.

 شیر وایتکس دار و اب الوده

به اعتقاد علی‌محمد ابراهیمی، برخی از تولیدکنندگان مواد لبنی نه‌تنها مواد شوینده به محصولات می‌افزایند که خیلی از تخلفات و خطاهای غیربهداشتی را نیز مرتکب  می‌شوند. البته او علت بروز چنین رفتارهایی را واکنش آنها در مقابل فشار دولت بر تولیدکنندگان برای حفظ قیمت‌ها دانست و اذعان داشت آنها ناگزیر می‌شوند تا با برخی اصول بهداشتی را قربانی کنند.

طوری که این آلودگی‌ها جزو اصلی زندگی ما شهرنشینان شده است. پس از مطرح شدن آلودگی‌ها موضوع آلوده بودن خشکبارهای ایرانی به سم آفلاتو هم سر زبان‌ها افتاد، سم خطرناکی که می‌تواند به سرطان کبد منجر شود. درست همان زمانی که مردم فکر می‌کنند با خوردن خشکبار تازه ایرانی به بدن‌شان مواد مغذی می‌رسانند بیماری خاموش و گاه مهلکی در وجودشان رشد می‌کند و این تنها بخشی از زندگی آلوده ما شهرنشینان است.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ میز قهوه همراه گربه ها
◄ لیوانی شبیه هشت پا
◄ نان هایی شبیه حیوانات
◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
◄ انسان ها با سر حیوانات
◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
◄ راه پله ای برای سگ ها
◄ پله هایی برای گربه ها
◄ تخت خواب برای گربه ها
◄ کیف حمل سگ خلاقانه
◄ پنجره گنبدی شفاف
◄ چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه
◄ چای کیسه ای زیبا و خلاقانه
◄ جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED
◄ بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند
◄ بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان
◄ یه مقدار حای خواب خوشگل بینید برای سگ ها
◄ ای مک برای گربه ها
◄ تخت خواب کلاسیک برای سگ
◄ حای خواب سک ها برای انسان ها
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
◄ خانه ای برای گربه ها
◄ لامپ اختاپوس
◄ قاشق با طرحی قو شگل
◄ کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای
◄ کلاه ایمنی برای گربه ها
◄ هودی فاکس
بعدی 1 قبلی

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ میز قهوه همراه گربه ها
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle