پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

لغو شرط كنكور برای استفاده از معافیت سربازی

 

 لغو شرط كنكور برای استفاده از معافیت سربازی
جانشین اداره منابع انسانی ستادكل نیروهای مسلح تسهیلات پیش‌بینی شده برای ادامه تحصیل دانشجویان مقاطع مختلف و انصرافی كه تاكنون به خدمت سربازی اعزام نشده‌اند را تشریح كرد.


 

سردار موسی كمالی با اشاره به برداشته‌شدن شرط پذیرش از طریق كنكور برای بهره‌مندی دانشجویان از معافیت تحصیلی گفت:‌ در قانون جدید سربازی، شرط عبور از كنكور برای بهره‌مندی از معافیت تحصیلی برداشته شده و در حال حاضر نیز هر یك از مشمولان در صورتی كه وارد غیبت نشده باشند، می‌توانند با ثبت‌نام در دانشگاه‌ها، نسبت به اخذ معافیت تحصیلی اقدام كنند.

جانشین اداره منابع انسانی ستادكل نیروهای مسلح ادامه داد: در قانون قدیم به دانشجویانی كه از طرقی به جز كنكور وارد دانشگاه می‌شوند، معافیت تحصیلی تعلق نمی‌گرفت و همین امر باعث می‌شد كه برخی دانشگاه‌ها، مانند دانشگاه آزاد اسلامی با هزینه‌هایی بالا، اقدام به برگزاری كنكور كنند كه تصویب این قانون به نفع آنها نیز شد.

به گفته كمالی در این قانون همچنین مشكل آن دسته از دانشجویانی كه در پردیس‌های بین‌المللی دانشگاه‌های مختلف دولتی در مناطقی نظیر كیش، چابهار، قشم و ... پذیرفته شده و به دلیل عدم‌اطلاع كافی از قوانین وارد غیبت از سربازی شده بودند نیز حل شد.


امكان ادامه تحصیل دانشجویان تا دكترای تخصصی

وی همچنین با اشاره به اینكه در قانون جدید امكان ادامه تحصیل و صدور معافیت تحصیلی برای دانشجویان مقطع دكتری تا سطح تخصص فراهم شده است به ایسنا گفت: در گذشته تنها دانشجویان می‌توانستند تا دكترای عمومی از معافیت تحصیلی بهره بگیرند و برای ادامه تحصیل باید ابتدا به سربازی اعزام می‌شدند كه در قانون جدید، این مسئله نیز حل شد.

به گفته كمالی از دیگر تسهیلاتی كه در این قانون برای دانشجویان مصوب شده، امكان انصراف از تحصیل برای یكبار و تحصیل در رشته دلخواه است.

جانشین اداره منابع انسانی ستادكل نیروهای مسلح اضافه كرد: دانشجویان انصرافی در صورتی كه بخواهند در مقطع جدید ادامه تحصیل بدهند، مدت بهره‌مندی از معافیت تحصیلی برای آنان از نو محاسبه می‌شود و سال‌های قبل در مدت بهره‌مندی‌اش از معافیت تحصیلی تاثیری نخواهد داشت.


تسهیل شرایط خروج از كشور دانشجویان

كمالی با بیان اینكه در گذشته قوانین سختی برای خروج دانشجویانی كه به سربازی نرفته‌اند از كشور وجود داشت به ایسنا گفت: در حال حاضر مشمولان لیسانس به بالا با تایید وزارت علوم و سپردن وثیقه‌ای كه مقدار آن از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا تعیین می‌شود، می‌توانند به راحتی از كشور خارج شوند.

وی افزود:‌در حال حاضر مقدار این وثیقه در حدود، 150 میلیون ریال است.


فرصت یكساله به مشمولان دیپلم به بالا

جانشین اداره منابع انسانی ستادكل نیروهای مسلح، با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده برای امكان ادامه تحصیل مشمولان نیز، اظهاركرد: در حال حاضر هر فرد ذكور دارای مدرك تحصیلی دیپلم و بالاتر از آن یكسال فرصت دارد تا برای قبول‌شدن در مقطع بالاتر درس بخواند یا به خدمت سربازی اعزام شود.

كمالی ادامه داد: با این قانون دیگر فردی بهانه‌ای نخواهد داشت كه فرصت كافی برای مطالعه دروس نداشته است.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos