پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

معرفی کامل عقرب امپراطور به عنوان حیوان خانگی(

1) (ترجمه)

عقرب امپراطور با وجود ظاهر ترسناک و اندازه ی بزرگش ، حیوان خانگی ایده آل برای شروع نگهداری از عقرب برای عقرب دوستان است !


عقرب امپراطور یکی از رام ترین عقرب هایی است که در اسارت نگهداری شده است. آن ها پرطاقت و آرام هستند و نگهداریشان آسان است .آن ها جذاب هستند و می توان بسیار راحت تر از سایر خویشاوندانشان به آن ها رسیدگی کرد. یک گونه ی ایده آل برای مبتدیان .

عقرب امپراطور آفریقایی شاید قابل شناسایی ترین گونه ی عقرب باشد .( و شاید مرسوم ترین بی مهره ی نگهداری شده در اسارت .)
چند هزار از آنها از توگو (Togo) و گانا (Ghana کشوری در آفریقای غربی است) وارد شده اند و در بازار فروش حیوانات خانگی طغیان کرده و بسیار معروف شده اند .

برنامه های تلویزیونی هم از ظاهر درنده ی این عقرب بزرگ سیاه، سوء استفاده می کنند.آن ها عقرب هایی بزرگ و سیاه و براق هستند با چنگک هایی حجیم و بدن و دمی تنومند و ضخیم .عقرب امپراطور با وجود ظاهر وحشت آورش ، نیشی سست دارد که فقط باعث یک درد موضعی می شود که پس از چند دقیقه از بین می رود.


پراکندگی


عقرب امپراطور به صورت وحشی در غرب آفریقا در گینه ، لیبریا(Liberia) ، توگو(Togo) ، گانا(Ghana)، چاد(Chad) ،بنین(Benin) ،ساحل ایوُری(Ivory Coast) ، نیجریه ، سنگال ، سیرا لئون (Sierra Leone) و در منطقه ی کونگو پراکنده هستند .


تشریح

عقرب امپراطور یک گونه ی سیاه بزرگ است .آن ها کاملا بزرگ و پر ابهت هستند و پوشش سطح بدنشان سیاه و براق و دانه دانه است .میانگین اندازه ی یک بالغ 13-20 سانتیمتر (5 تا 8 اینچ) است. آن ها در طبیعت در سن 4 سالگی به بلوغ جنسی می رسند. (در اسارت میتواند نزدیک به 1 سالگی باشد.) و میانگین طول عمر برابر با 8 سال دارند .


نگهداری و غذا دادن

در نگهدارندگان این گونه ی مهاجم و بزرگ ، گرایشی برای دادن تعداد زیادی موش به عنوان غذا وجود دارد.ما پیشنهاد می کنیم که حتی به عقرب های بزرگ هم، جیره ی غذایی متنوعی را که متشکل از جیرجیرک های بالغ و ملخ و لارو تنبریو (Tenebrio larvae) است بدهید و به صورت گاه و بیگاه (یک یا دوبار در ماه) موش.این تنوع شباهت بیشتری به آنچه این عقرب در طبیعت می خورد دارد و آن ها را سالم تر نگاه می دارد.

محیط زیست

عقرب امپراطور در سوراخ های زیرزمینی در مناطق جنگلی مرطوب زندگی می کند.آن ها می توانند بسته به تعداد عقرب ها، در تراریومی با حجم 2 1/2 تا 15 گالون نگهداری بشوند. آن ها با شرایط مرطوب میانه ی خوبی دارند. یک زیر لایه از شن مرطوب و خزه ی خشک شده(peat moss) و لایه ی رویی با پوشش (مالچ) درخت سرو با حداقل عمق 8 سانتی متر یعنی 3 اینچ (10 تا 15 سانتیمتر یعنی 4 تا 6 اینچ ، بهتر است.).همچنین یک ظرف آب کم عمق و عریض برایشان تهیه کنید.اگر لایه ی زیرین مناسب باشد آن ها سوراخ های عمیقی در آن حفر خواهند کرد.

احتیاجات حرارتی و رطوبتی


این گونه رطوبت و گرما را دوست دارد .دما را در 24 تا 28 درجه ی سانتیگراد ، با رطوبت 75 تا 80 درصد حفظ کنید.

رفتار ها و فعالیت های اجتماعی


در کل عقرب ها گوشه گیر هستند ولی عقرب امپراطور کمی متفاوت است.نا بالغ ها با مادرانشان باقی خواهند ماند و حتی می توان آن ها را مانند بالغین در گروه های 3تایی یا بیشتر نگه داشت .آن ها ممکن است با هم بجنگند و این معمولا بر سر یک جیرجیرک است .پس مطمئن شوید به آن ها غذای کافی داده شده است. همچنین بهتر است مکان های قایم شدن بیشتری نسبت به تعداد عقرب هایتان ،برایشان آماده کنید.

رسیدگی

عقرب امپراطور شاید رام ترین عقرب در بین همه ی عقرب های نگهداری شده در اسارت است و رسیدگی به آن از تمام عقرب ها آسان تر است.در کوچکترین نیاز برای پاسخ به یک محرک (استرس یا اصطلاح"fight or flight") چنگک های بزرگ و قوی آن ها به طور کاملا آشکاری، آرام آرام فشرده می شود.این چنگک ها می تواند کف دست شما را بدون هیچ مشکلی ،گرفتار کند. اگر دنبال شوند(تعقیب شوند) ، اغلب عصبانی می شوند و سعی می کنند با چنگک هایشان گاز بگیرند.گاز آن ها بسیار قوی است و می تواند نسبتا دردناک باشد.نیش آن ها سست است و آن ها معمولا تا زمانی که با بی دقتی آن ها را نگرفته اید یا برشان نداشته اید ، تمایلی به نیش زدن ندارند.مترجم :مجید (نام کاربری m.en)

منبع :سایت dr jungle
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی
mofos