پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

معرفی کامل عقرب امپراطور به عنوان حیوان خانگی(

1) (ترجمه)

عقرب امپراطور با وجود ظاهر ترسناک و اندازه ی بزرگش ، حیوان خانگی ایده آل برای شروع نگهداری از عقرب برای عقرب دوستان است !


عقرب امپراطور یکی از رام ترین عقرب هایی است که در اسارت نگهداری شده است. آن ها پرطاقت و آرام هستند و نگهداریشان آسان است .آن ها جذاب هستند و می توان بسیار راحت تر از سایر خویشاوندانشان به آن ها رسیدگی کرد. یک گونه ی ایده آل برای مبتدیان .

عقرب امپراطور آفریقایی شاید قابل شناسایی ترین گونه ی عقرب باشد .( و شاید مرسوم ترین بی مهره ی نگهداری شده در اسارت .)
چند هزار از آنها از توگو (Togo) و گانا (Ghana کشوری در آفریقای غربی است) وارد شده اند و در بازار فروش حیوانات خانگی طغیان کرده و بسیار معروف شده اند .

برنامه های تلویزیونی هم از ظاهر درنده ی این عقرب بزرگ سیاه، سوء استفاده می کنند.آن ها عقرب هایی بزرگ و سیاه و براق هستند با چنگک هایی حجیم و بدن و دمی تنومند و ضخیم .عقرب امپراطور با وجود ظاهر وحشت آورش ، نیشی سست دارد که فقط باعث یک درد موضعی می شود که پس از چند دقیقه از بین می رود.


پراکندگی


عقرب امپراطور به صورت وحشی در غرب آفریقا در گینه ، لیبریا(Liberia) ، توگو(Togo) ، گانا(Ghana)، چاد(Chad) ،بنین(Benin) ،ساحل ایوُری(Ivory Coast) ، نیجریه ، سنگال ، سیرا لئون (Sierra Leone) و در منطقه ی کونگو پراکنده هستند .


تشریح

عقرب امپراطور یک گونه ی سیاه بزرگ است .آن ها کاملا بزرگ و پر ابهت هستند و پوشش سطح بدنشان سیاه و براق و دانه دانه است .میانگین اندازه ی یک بالغ 13-20 سانتیمتر (5 تا 8 اینچ) است. آن ها در طبیعت در سن 4 سالگی به بلوغ جنسی می رسند. (در اسارت میتواند نزدیک به 1 سالگی باشد.) و میانگین طول عمر برابر با 8 سال دارند .


نگهداری و غذا دادن

در نگهدارندگان این گونه ی مهاجم و بزرگ ، گرایشی برای دادن تعداد زیادی موش به عنوان غذا وجود دارد.ما پیشنهاد می کنیم که حتی به عقرب های بزرگ هم، جیره ی غذایی متنوعی را که متشکل از جیرجیرک های بالغ و ملخ و لارو تنبریو (Tenebrio larvae) است بدهید و به صورت گاه و بیگاه (یک یا دوبار در ماه) موش.این تنوع شباهت بیشتری به آنچه این عقرب در طبیعت می خورد دارد و آن ها را سالم تر نگاه می دارد.

محیط زیست

عقرب امپراطور در سوراخ های زیرزمینی در مناطق جنگلی مرطوب زندگی می کند.آن ها می توانند بسته به تعداد عقرب ها، در تراریومی با حجم 2 1/2 تا 15 گالون نگهداری بشوند. آن ها با شرایط مرطوب میانه ی خوبی دارند. یک زیر لایه از شن مرطوب و خزه ی خشک شده(peat moss) و لایه ی رویی با پوشش (مالچ) درخت سرو با حداقل عمق 8 سانتی متر یعنی 3 اینچ (10 تا 15 سانتیمتر یعنی 4 تا 6 اینچ ، بهتر است.).همچنین یک ظرف آب کم عمق و عریض برایشان تهیه کنید.اگر لایه ی زیرین مناسب باشد آن ها سوراخ های عمیقی در آن حفر خواهند کرد.

احتیاجات حرارتی و رطوبتی


این گونه رطوبت و گرما را دوست دارد .دما را در 24 تا 28 درجه ی سانتیگراد ، با رطوبت 75 تا 80 درصد حفظ کنید.

رفتار ها و فعالیت های اجتماعی


در کل عقرب ها گوشه گیر هستند ولی عقرب امپراطور کمی متفاوت است.نا بالغ ها با مادرانشان باقی خواهند ماند و حتی می توان آن ها را مانند بالغین در گروه های 3تایی یا بیشتر نگه داشت .آن ها ممکن است با هم بجنگند و این معمولا بر سر یک جیرجیرک است .پس مطمئن شوید به آن ها غذای کافی داده شده است. همچنین بهتر است مکان های قایم شدن بیشتری نسبت به تعداد عقرب هایتان ،برایشان آماده کنید.

رسیدگی

عقرب امپراطور شاید رام ترین عقرب در بین همه ی عقرب های نگهداری شده در اسارت است و رسیدگی به آن از تمام عقرب ها آسان تر است.در کوچکترین نیاز برای پاسخ به یک محرک (استرس یا اصطلاح"fight or flight") چنگک های بزرگ و قوی آن ها به طور کاملا آشکاری، آرام آرام فشرده می شود.این چنگک ها می تواند کف دست شما را بدون هیچ مشکلی ،گرفتار کند. اگر دنبال شوند(تعقیب شوند) ، اغلب عصبانی می شوند و سعی می کنند با چنگک هایشان گاز بگیرند.گاز آن ها بسیار قوی است و می تواند نسبتا دردناک باشد.نیش آن ها سست است و آن ها معمولا تا زمانی که با بی دقتی آن ها را نگرفته اید یا برشان نداشته اید ، تمایلی به نیش زدن ندارند.مترجم :مجید (نام کاربری m.en)

منبع :سایت dr jungle
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos